Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-15-2007, 23:58
Cece Cece is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vajdaság
Posts: 855
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Pfff...Talán ha a topiknyitóra szentelnél kis figyelmet akkor abban le vagyon írva és kicsit később is más által :NEM IP FÜGGŐ AZONOSÍTÁS
Szenteltem, csak mindig akkor írtál valami újat amikor én válaszoltam... teccik érteni?

Mégegyszer és utoljára: Az 5let jó, amennyiben lehetőség lessz több kimenő címet megadni (NEM IP CÍMRE ondolok).

Nah báj topic.
Sponsored Links
  #22  
Old 02-16-2007, 00:04
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Szenteltem, csak mindig akkor írtál valami újat amikor én válaszoltam... teccik érteni?

Mégegyszer és utoljára: Az 5let jó, amennyiben lehetőség lessz több kimenő címet megadni (NEM IP CÍMRE ondolok).

Nah báj topic.
amúgy végig gondolva ez a megadás nem túl egyszerü dolog megintcsak:S mert sok melóhelyen ugyan van internet de a beállitásokhoz és hasonlókhoz nincs hozzáférés és a MAC-hez pedig nem ártana tudni, vagy max ha az oldalra ahonnan fellépsz tudnád felvenni akkor egy listára...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #23  
Old 02-16-2007, 06:18
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

ööö, nincs vmi jogszabaly, hogy a mac cim azonositot nem hasznalhatja egy szolgaltatas korlatozasokra?

egyebkent, mint opcio jo a javaslat, de a kivitelezese eleg nehezkes
  #24  
Old 02-16-2007, 06:53
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
ööö, nincs vmi jogszabaly, hogy a mac cim azonositot nem hasznalhatja egy szolgaltatas korlatozasokra?

egyebkent, mint opcio jo a javaslat, de a kivitelezese eleg nehezkes
hjah én is ezen gondolkodtam, hogy elvileg mintha jogellenes lenne.. de mivel ez opció.. ezért elvileg aki választja, az beleegyezik a mókába.. de mondom mindezt elvileg
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

  #25  
Old 02-16-2007, 08:44
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Deni View Post
hjah én is ezen gondolkodtam, hogy elvileg mintha jogellenes lenne.. de mivel ez opció.. ezért elvileg aki választja, az beleegyezik a mókába.. de mondom mindezt elvileg
ha a te belegyezéseddel megy , nem jogellenes

pl: a fentihez hasonlóan, jogellenes a bankban elkérni a személyidet...
lefénymásolni meg pláne...

ezek nélkül mit tudsz csinálni egy bankban??



vagyis ha teljesen opcionális, akkor valaki vag ymeg sem nézi mi ez, vagy valaki aki szükségét érzi , használja.

a sok kifogás hogy wapp, elutazom , nem tudok majd belépni, baromság.

Aki ettől fél nem használja és kész.



Ati
Administrator Belépés dátuma: 06-01-24
Hol: Budapest, Hungary
Üzenet: 4,006


Idézet:
Eredeti szerző Cece
eszem nincs hozzá, hogy lehetne az ilyesminek elejét venni


Ahogy fent már le volt írva többek által is:

- jelszavadat nem adod ki senkinek, szövetségesednek sem
- nem írod le a jelszavadat
- az e-mailed jelszavát se
- nem kitalálható jelszó
- a játék nyújtotta biztonsági opciók bekapcsolása
- a géped folyamatos rendbentartása (vírusok, spyware-ek stb.)

Ehhez nem a Hódítóban kell bármit is tenni, ez már csupán az emberi tényező.


Korábban Ati írta ezt...

ha minden feltételnek eleget teszünk, simán elő fordulhat akkor is, hogy ügyes emberkék így is megszerzik a kódunkat.

Azt hiszem ennél sokkal nehezebben megszerezhető kódokat is " felszoktak törni " egyes csoportok.

sajnos el kell fogadnuk, hogy léteznek olyan emberek, akik ki tudja mien megfontolásból
( nem megy a stratégia nekik, akármi)
ezzel szórakoznak, hogy bejutnak egy-egy orszgába, még akkor is
ha a fenti feltételeknek eleget teszünk.

az akérdés, amit nem értek, hogy a hódítóban ezt az eseményt hogyan lehet meggátolni,mert attól hogy látom valaki belépett más IP-ről, az már csak a múlt, meg nem akadályozza.

miután a rendszer nem csak Ip-számot figyel, hanem sok midnen mást (Mac), lehessen azonosítani magunkat, ezek alapján is
  #26  
Old 02-16-2007, 08:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Sziasztok!
Egy sajnálatos esemény kapcsán felmerült az ötlet bennem hogy lehetne a biztonságnál egy ilyen opció hogy csak a saját gépemrőlvagy gépeimről tudjak belépni az országaimba gondolom a hálokártya azonosítója alapján ezt simán megoldható lenne,de minden ötletre vevő vagyok ezzel kapcsolatban
Természetesen kikapcsolható lenne hogy elutazás esetén is játszhass
Ne add meg senki másnak a belépési adataidat, és máris megoldva a probléma. Belépési adatok hiányában nem tud más belépni.
__________________
Hódító * Queosia
  #27  
Old 02-16-2007, 08:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
A pozitív oldala viszont, hogy nem 20an visznek egy orit, s gátolja a feltörés lehetőségét.
Ha nem adod meg senkinek az adataidat, akkor se 20-an viszik, és ez is gátolja az országfeltörést.
__________________
Hódító * Queosia
  #28  
Old 02-16-2007, 08:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Technikailag erre egyetlen igazán működő lehetőség van, nagyon macerás, mindenkinek egyesével kellene megcsinálni, és egy gép újrainstall esetén gyakorlatilag teljesen lehetetlenné válna a belépés, hacsak le nem adsz valami személyi másolatot hozzánk, majd személyesen igazolod magad, és úgy ismét engedjük a belépést. No de ilyeneket bankoknál se szokás csinálni, nemhogy egy játékban, úgyhogy ezt nem támogatom.

Ha nem szeretnéd, hogy más belépjen az országodba, akkor tartsd titokban a belépési adataidat.

Ha valaki próbálkozik a belépésekkel, azt most láthatod, és meg tudod előre tenni a szükséges lépéseket, hogy ne járjon sikerrel.
__________________
Hódító * Queosia
  #29  
Old 02-16-2007, 08:55
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Wink

Csak megsúgom, hogy MAC-et is lehet módosítani...
Sőt, olyan is előfordulhat, hogy bekrepál a hálókártyád, és kicseréled... Ha előtte be volt kapcsolva az opció, akkor megy a könyörgés?

Nem is értem Serg, hogy erre miért is van szükség...
  #30  
Old 02-16-2007, 09:33
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Sziasztok!
Egy sajnálatos esemény kapcsán felmerült az ötlet bennem hogy lehetne a biztonságnál egy ilyen opció hogy csak a saját gépemrőlvagy gépeimről tudjak belépni az országaimba gondolom a hálokártya azonosítója alapján ezt simán megoldható lenne,de minden ötletre vevő vagyok ezzel kapcsolatban
Természetesen kikapcsolható lenne hogy elutazás esetén is játszhass
Kérdés, hogy mit oldasz meg ezzel?
Sztem ez ugyanaz, mintha megváltoztatod a jelszavadat mondjuk naponta. Vagy te lépsz be az oridba vagy az akinek megadtad a kódodat. Ha nem adsz kódot senkinek akkor meg minek ez az opció?

Persze felőlem mehet, de nagyon valószínűtlen, hogy ezt használnám. Ha nem akarom engedni, hogy belépjenek hozzám akkor kódot váltok és kész. Ha meg a feltörések miatt van a javaslat, azt gyanítom, hogy aki akar ugyis be fog törni az oriba ha ért ehhez a dologhoz.

Ha viszont ez a javaslat arról szól, hogy ne lépkedjen senki másnak az orijába akkor sem ha éppen a szövije akkor minek az opciós lehetőség bele? Opció nélkül viszont nem lehet kivédeni a már említett problémát a wappal és a nemvagyokotthon de betudnék lépni jelenséggel kapcsolatban.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövihez belépés csak limitált okkal. Kisbér Elvetett javaslatok 136 08-08-2007 10:58


All times are GMT +1. The time now is 16:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu