Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #141  
Old 01-05-2014, 10:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
az meg, hogy 1 piac x teki, egységet adhat el végképp baromság...
Ez nincs terítéken, ennek nem látom semmi értelmét. Ha valaki feláldozza a területének egy jelentős részét arra, hogy termeljen, akkor ne legyen még tovább szivatva azzal, hogy plusz területek kellenek arra, hogy piacolhasson is. Így is kell neki pluszban raktár, mert nem fog körönként a piacra járni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #142  
Old 01-05-2014, 12:06
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
nagyon sok helyet tudok a környékemen, ahol bizony ingyen árulhatsz, főleg élelmiszert...
plazmatévét ne akarj már a piacon venni, mert max a külső részét adják el...
de amúgy ilyeneket én is ki tudok találni, hogy szívassuk a tartalékhalmozókat (hozzáteszem, nekem sose volt csillió tekim és egységem, mindig, ami kellett)...

az meg, hogy 1 piac x teki, egységet adhat el végképp baromság...
én is ismerek ilyen játékokat, de minek átvenni minden baromságot?

vagy ha igen, akkor legyen belépős helyettesség is, hogy tudjak támadni a szövimtől
Azert h legkozelebb ha nullara gyalulod a haverom csak azert mert egyszer meglopott akkor az neked is fajjon.
Reply With Quote
  #143  
Old 01-05-2014, 12:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Azert h legkozelebb ha nullara gyalulod a haverom csak azert mert egyszer meglopott akkor az neked is fajjon.
Anarchban ez normális. Anarchon kívül pedig anarchba helyezést von maga után, úgyhogy ne ez legyen az alap szituáció.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #144  
Old 01-05-2014, 12:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Azert h legkozelebb ha nullara gyalulod a haverom csak azert mert egyszer meglopott akkor az neked is fajjon.
Nem kell sok pénz ahhoz, hogy valakit nullára gyaluljanak, inkább aktivitás és tudás...
Meg korábban írtam, nekem sose volt csillió-billió ezem-azom piacon, szóval velem nem basznál ki


A végén még kiderül, miattam akarod ennyire ezt a dolgot...
Reply With Quote
  #145  
Old 01-05-2014, 18:24
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

mielőtt javaslatokat tesztek egy játékban, talán játszani is kéne pár évet mielőtt teleszemetelitek a fórumot. A-ban ez a "javaslat" kb bevezethetetlen. vannak olyan helyzetek amikor több milla egységet kell fokozni 1-1 klánütéshez és akkor még nem is számoltuk az esetenkénti 6-7-8 milla lovat ami klántámadáshoz kellhet. ha ezt mind bent akarod tartani ahhoz elég sok tanya kéne amivel kb esélytelen a klánütés főleg egy jól elfezett klánhoz. A nagyklánok fele kb abbahagyná a játékot, én sem játszanék tovább a helyükben ha az évek alatt megtermelt több 100 millás egységet ilyen hülyeség miatt szép apránként elbuknám.
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #146  
Old 01-05-2014, 19:38
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
mielőtt javaslatokat tesztek egy játékban, talán játszani is kéne pár évet mielőtt teleszemetelitek a fórumot. A-ban ez a "javaslat" kb bevezethetetlen. vannak olyan helyzetek amikor több milla egységet kell fokozni 1-1 klánütéshez és akkor még nem is számoltuk az esetenkénti 6-7-8 milla lovat ami klántámadáshoz kellhet. ha ezt mind bent akarod tartani ahhoz elég sok tanya kéne amivel kb esélytelen a klánütés főleg egy jól elfezett klánhoz. A nagyklánok fele kb abbahagyná a játékot, én sem játszanék tovább a helyükben ha az évek alatt megtermelt több 100 millás egységet ilyen hülyeség miatt szép apránként elbuknám.
Azzal, ha pl. a megspórolt vagyonod otthon tarthatod, egy erre a célra használható épületben biztonságban, az mindenkire vonatkozik. Az én felvetésemben pl. könyvtárban. Vagyis eleve kevesebb lesz az egységekre szánt hely, de mindenkinél. Egy agyontartalékozott szövi üthetőbb lesz, mert kevesebb helye marad másra. Ha sok tanya kell, az akkor szintén vonatkozik a másikra is. Attól, hogy az egységek nem térnek vissza és ha nem viszik el, akkor a mennyiség x időközönként csökken, csak annyi származna, hogy akkor mész a piacra, ha valóban el szeretnél adni. Volt, aki azt mondta, hogy mindenki max. áron rakná ki a cuccokat. Akkor a mennyisége szép lassan elkopna. Vagy vásárolgathatja a piacot fel folyamatosan, ameddig bírja.
Az, hogy nagyok a távok, egy másik probléma.
Nem hinném, hogy elnéptelenednének a piacok, hiszen a tartalékok eddig is szépen visszatértek.
Viszont megoldódna, hogy 200 hekin valakinek annyi legyen a tartaléka, ami jóval feljebb is elég. Könnyű úgy nekivágni, hogy teli vagy, csak mész előre. Jelenleg aki csak 1 évet ír, nem pedig kettőt, esélye sincs a másikkal szemben. Felvetésemmel ez is megoldódna, hiszen a tartalék cipelése miatt kevesebb maradna neki másra.

Ha a kínálat magasabb, mint a kereslet, akkor nem probléma, hogy a tartalékok nincsenek kinn. Mivel nem tudja a végtelenségig felvásárolni a piacot. Saját példám, szerettem volna felnyomni az árakat a piacon, így elkezdtem a cuccokat felvásárolni, hogy mindig csak az enyém legyen kinn. Az volt a hatása, hogy az egységeim száma csak nőtt, majd több nap után feladtam, kiraktam veszteséggel, csak szabaduljak meg már tőle. Valaki meg is vette, aztán ő szívott vele, ahogy láttam.
Ha kevesebb a kínálat, akkor meg nem kell a piacot manipulálni, hiszen akkor éri meg eladni, magasabb áron.
Reply With Quote
  #147  
Old 01-05-2014, 20:02
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
mielőtt javaslatokat tesztek egy játékban, talán játszani is kéne pár évet mielőtt teleszemetelitek a fórumot. A-ban ez a "javaslat" kb bevezethetetlen. vannak olyan helyzetek amikor több milla egységet kell fokozni 1-1 klánütéshez és akkor még nem is számoltuk az esetenkénti 6-7-8 milla lovat ami klántámadáshoz kellhet. ha ezt mind bent akarod tartani ahhoz elég sok tanya kéne amivel kb esélytelen a klánütés főleg egy jól elfezett klánhoz. A nagyklánok fele kb abbahagyná a játékot, én sem játszanék tovább a helyükben ha az évek alatt megtermelt több 100 millás egységet ilyen hülyeség miatt szép apránként elbuknám.
Amit írsz, az teljesen érthető, és korrekt. Annyit tennék csak hozzá, hogy a játék jelenlegi formájában egyre belterjesebbé válik, leginkább a régi nagyok játszótere, akik már talán csak rutinból nyomják, nem akarják veszni hagyni a sok éven át felhalmozott zsét, ill. a sok szemes orikat. Egy 8-10 szemes ország, ha lefordul B-ből, milyen kihívás újra felmennie? Becsukott szemmel csinálja meg. Új játékosok alig jönnek, vagy gyorsan lekopnak. Pedig kár lenne ezért a játékért, pár stratégiai játékot kipróbáltam már, de mikor 2008-ban ezt elkezdtem, azt hittem, ez lesz a legrövidebb életű nálam aztán mégis itt vagyok, pedig nem vagyok egy nagy játékos.

Azt mondod, egy ilyen javaslat A-ban bevezethetetlen. Játszottam olyan online strat. játékkal, konkrétan a Zandagort-tal, ahol hasonló volt a felállás, mint itt, csak bolygóközi volt a játék, egy bolygóval kezdhetsz, termelés, kereskedés, flottaépítés, és addig védelem, míg még egy bolygót meg nem hódítasz. Attól kezdve szabad préda. Szövetségeknek korlátjuk nincs, annyi tag lehet, amennyi csak jelentkezik és felveszik. Lehet neked egyedül 100 bolygód is, egy klánnak meg akár a fél univerzum. Hogy mit akarok ezzel? Nos, a játéknak volt egy olyan sajátossága, hogy bizonyos időközönként, kb fél évenként jött Zandagort, és rendet csinált. Azaz lenullázott mindent. Összes addigi bolygód, hódításod, flottád elveszett, maradt a kezdeti egy bolygó és minimális lé. Nagy baromságnak tűnik, mi? Abba is hagytam. De azóta a hódítót játszva rájöttem, hogy nem is akkora hülyeség:

1. kiderül ciklusról ciklusra, hogy ki tud játszani, adott időn belül a nulláról meddig tud eljutni
2. új játékos is élvezi, mert nem indul behozhatatlan hátrányból, ill. elég kivárnia a következő apokalipszist, és máris egy szintről indul a többiekkel.

Ez nem javaslat a hódítóhoz, csak példa arra, hogy valamit "nem lehet bevezetni". Bármit be lehet vezetni, egyszerűen alkalmazkodni kell(ene) az új helyzethez.

Hogy a témához is hozzászóljak, én pl egyértelműen támogatnám azt, ha a piacra kitett áru, egység, stb sosem jönne vissza, hanem egyre olcsóbban maradna kint és így végül -reális áron- eladásra is kerülne. Persze ezzel párhuzamosan a max kp-t meg kellene emelni, akár a tízszeresére. Aki több pénzt akar, mint a max kp, az kiteszi a piacra továbbra is a cuccot, és igyekszik visszavásárolni, mielőtt más megveszi. Ehhez kell az orsazágban a sok kp, amit lehet fosztani, lopni. Mennyivel színesebb lenne már csak ettől a játék, mint a mostani termelek, gyűjtök hónapokig, a piac úgyis megvédi a javaimat, aztán a rengeteg lével megindulok felfelé. Nem hiszem el, hogy évek alatt ezt nem untátok még meg.

Kétségtelen, hogy merőben új helyzet lenne, a korábbi rutin helyett mást kellene kitalálni, de mégsem Zandagort, hogy a vészharangot kongassuk.
Reply With Quote
  #148  
Old 01-05-2014, 20:03
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
mielőtt javaslatokat tesztek egy játékban, talán játszani is kéne pár évet mielőtt teleszemetelitek a fórumot. A-ban ez a "javaslat" kb bevezethetetlen. vannak olyan helyzetek amikor több milla egységet kell fokozni 1-1 klánütéshez és akkor még nem is számoltuk az esetenkénti 6-7-8 milla lovat ami klántámadáshoz kellhet. ha ezt mind bent akarod tartani ahhoz elég sok tanya kéne amivel kb esélytelen a klánütés főleg egy jól elfezett klánhoz. A nagyklánok fele kb abbahagyná a játékot, én sem játszanék tovább a helyükben ha az évek alatt megtermelt több 100 millás egységet ilyen hülyeség miatt szép apránként elbuknám.
Mert nem hoditozol, hanem forgatsz egy rubikkockat.
Am hamarabb regiztem mint te megtanultad a szorzotablat.
Ha mar a piszkalgatasnal tartottunk, gondoltam megjegyzem
Reply With Quote
  #149  
Old 01-05-2014, 20:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A személyeskedéseknek itt nincs helye. Köszönöm.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #150  
Old 01-05-2014, 21:21
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A személyeskedéseknek itt nincs helye. Köszönöm.
Nem, en koszonom remeltem h gyokereben elfolytod.

Takanohana:

Ugy latom nem csak en erzem ezt. Otletelek. Ez jutott eszembe. Csak ugy gondolom h kellene valami korlat, amit a kezdok is el tudnak erni belathato ido alatt, igy a regen regisztraltak nem tesznek behozhatatlan elonyre szert.

Last edited by olvastar; 01-05-2014 at 21:36..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 14:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu