Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 01-03-2014, 18:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Uhh, ez egy 4 éves téma...

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Ez a "Piac nem raktár!" kifejezés sokszor elhangzott már ATI szájából.
De nem tett még ellene, szóval vagy úgy gondolja, jó ez mégis így vagy nem tudom...
Valóban úgy gondolom, hogy jó ez így. Ez a mondat akkor szokott elhangzani, amikor valaki panaszkodik, hogy jajajjjj, raktárnak használja a piacot, és most elveszett az összes áruja, micsoda gonosz dolog ez. Én pedig erre azt mondom, hogy ez teljesen normális, hiszen a piac nem raktár. Ha valaki mégis annak használja, akkor nagyon helyes, hogy időnként elveszik az ott tárolt áruja.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #102  
Old 01-03-2014, 19:33
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Esküdni mernék, hogy 4évnél korábbi hozzászólásodat olvastam talán több helyen is, ahol ezt külön kiemelted "A piac nem raktár".

Tehát akkor mégis az.

Szerintem a jelenlegi rendszerrel az a gond, hogy a raktározás jelleg használata miatti retorzió nem kiszámítható. Ha valaki veszít, az bárki lehet. Azaz ez nem stratégia, ha arra próbálok játszani, hogy körváltásokkor az én olcsó tekim legyen kinn és akinek épp hazaér, az bukjon, az lehet épp a szövetségesem is. Még azt se tudom, hogy bukott-e valaki és ha igen, akkor ki és mennyit. Ez szerencsejáték jellegű.

De szerintem többször fordult elő az az eset a piaci manipuláció helyett, hogy valaki épp berágott valamiért és törli az országát, de előtte minimum áron kirakja az összes cuccát és emiatt bukik valaki. Ez akkor igazán bosszantó, ha kiraktam sok tekit, hogy eladjam, de csak kevés fogyott a többi pedig jön haza, mert ugye ez is előfordul, hogy nem raktárként akarom használni.

És akkor azon ember miatt bukjak, aki 1000 aranyért rakott ki 4000 lovast? Aki már nem szeretne tovább játszani?

A felvetésem szerintem megoldást nyújt, persze még nyers formában van. Fejlődhet a játék, új stratégiák léphetnek be, de nem bonyolódik szerintem.
Reply With Quote
  #103  
Old 01-03-2014, 20:54
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Nos, irtam valamit a feles modositashoz, es ki lett moderalva, megjegyzem siman ra lehet nyomni a "rossz topic" jelzot. Az a helyzet h nem veszett el. Ime:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha nem jön közbe semmi, akkor január első felében várható a félelf módosításának élesítése.
Azon gondolkodtam itt, h tulajdonkeppen azok nyultak bele igazan a lenyegbe, akik azt szorgalmaztak, h valamit a lopott javak ertekevel kellene kezdeni.

Mint agyontekizett gnom mondom, szal at tudom erezni a fajdalmat:

"A piac nem raktar" De az? Es ezen valtoztatni lehetne de ugy h arra egy csomoan fel fognak hordulni.

En ha kimentem arulni a piacra a valos eletben fizettem helypenzt. Ha barmeik strategiai jatekban kimegyek a piacra ott korlatozasok vannak.
Kereskedoszam es/vagy reszesedes (vagy ha ugy jobban tetszik akkor ado)

Tenyek: Amig van penzed arra h mindent megvasarolj a piacon addig VALOBAN a fold a legertekesebb a dolog. A tobbit a gnomok osszetarhaljak 200on, a kereskedok (Plane mostantol) kitermelik utkozben. De...
Ha mondjuk a masfel naponta kitett csillio mennyisegu tekimert kene fizetnem adot minden egyes alkalommal... (Baszus a gondolatara is kiraz a hideg) hat nem lenne olyan vicces.

Masik. Az tegye fel itt nekem a kezet legyen szives akinek van mondjuk 2% piaca...
Azt az epuletet nem lehetne mondjuk korlatozasra hasznalni?

A nyilvanvalo gondokat megoldottuk, amiert sokan nyavajognak, sokan orulnek. De a problema tovabbra is fenn all, fenn fog. A jatekban vannak anyagi javak. Es amig ezek nem kerulnek egyensulyba csak a fold mindenek felett, addig az egesz csupan egy doglott hal. Es ez esetben a sok yard ami kinn van a piacon, epuletek amikben van fantazia de senki nem aknaz ki gondolatban sem csak egy halfej.

Jelenleg a tunetet kezeljuk. Szerintem a betegseget kene. Voltak itt olyanok akik orommel fogadnak ha szinesebb lenne a jatek... Nagyon sok szemesek is. De a problemat nem abban latom, h van egy tolis (masfel tolis) nep akik KB semmire sem hasznalhatoak. Hasznalhatoak lennenek ha nem lehetne megkerulni a rendszert. Meglehet.

Mert ugye kit erdekel h a kiscsillio tekim 19 koronkent kopik, ha buntetlen, es korlatlan kitehetem a piacra. Ha jol valasztok arat, szepen visszajon a konyvtarba es akkor tudok penzt csinalni belole amikor kell. Addig meg 4 naponta hasznalok el 3 piacot miattuk.

Mert nekem igenis hianyoznak a regi szep idok, mikor meg neha az orknal is szamolni kellett a tolierteket, h most be tudom lopni vagy sem? Es mindenkinek volt mindene.

Most mindenkinek foldje van. Ha nincs folded semmid sincs. Mert olyan KB kizart dolog h ne legyenek anyagi javaid. Kiscsillio.

A piac, az oli meg a jatekot, nem az agressziv ork. Szeretnek megint azzal a hoditoval jatszani, ahol meg nyafogtam h felment 50 fele a ko, es vidaman lopkodtunk egymastol, es ez teljesen mindennapos volt. Nem faj specifikus.
Csak voltak fajuk akiket kar is volt probalni. Mindezek mellet iszonyatosan gazdagnak szamitottam 4-5 millioval.

Olyan igazi kommunizmus volt. Mindenki lopott mindenkitol, es megis megvolt mindenkinek mindene.

Ne az dontson mar a piaci arakrol h eppen meik nagymeno indult el, mien iramban, es h erre fel volt-e idegieg keszulve az a par spekulans. Ezert hagyom itt evek ota ezt a jatekot. Mert nem az szamit h mennyire van az orszagod a fajnak megfeleloen belove, hanem mennyire tudod beverni a masikat haddal, ugyanis a tobbit ami hozza kell mellenyzsebbol fizeted.

De amig klanraktarkent mukodik a piac BUNTETLEN, addig azok a fajok maradnak alul, akik a javakra vannak specializalodva. Mert a felhalmozott javakbol a fold az egyetlen amit nem lehet megszerezni 5os szinten 200 hektaron. A tobbi sima ugy. Ugyanugy a megvedese is.

Es igen bele lehet kotni. H ez hulyeseg.
De mielott ideirna barki is, szeretnem ha szivere tenne a kezet es azt tudna mondani h epuletlistaban teljesen mindennapos
a nem ehezo ork,
a termelo torp (a szovinek termelo nem szamit),
a tekercset nem piacrol szerzo orszag, (tolvaj lopjal maganak xD)
esetleg hanyszor lattal piac epuletet epulet listaban?

(Ati, osszesen hany piac epulet van hany hektaron az egesz hobelevanc hoditoban?)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to olvastar For This Useful Post:
  #104  
Old 01-03-2014, 21:11
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Bumburnyák View Post
Sziasztok!

Ez a "Piac nem raktár!" kifejezés sokszor elhangzott már ATI szájából.
De nem tett még ellene, szóval vagy úgy gondolja, jó ez mégis így vagy nem tudom...
Szóval, szerintem

Piacra kitett árúból a piacos levesz azonnali 5%-ot a mennyiségből.
Az árúk sohasem térnek haza, helyette 24 kör után 10 körönként 5%-ot csökken az ára és további 5 %-al csökken a mennyiség.
A pénzlimitek maximalizálása szintenként kellene, hogy legyen.

Ez nem azt jelenti, hogy ne lehessen tartalékkal nekivágni, nem a "hangyát" kell büntetni, mert szorgalmas vagy a tolvajt, mert ügyes. De, ha valaki tartalékot szeretne tartani biztonságban és infláció-mentesen, azért kelljen áldoznia valamiből, pl. a földjéből. Aki többet szeretne, annak kevesebb jut másra. Hogy ezt új épület bevezetésével érjük el, vagy egy réginek új funkciót adunk (pl. könyvtár, 20k tekit kezel, ami a %-hoz kell és 100k tekit raktároz biztonságban), mindegy.

Ezt a teki kopást fentiek miatt korlátoznám arra, amit a könyvtár kezel, nem raktároz. Ez a minimális darabszám esetleg növekedhetne, de épeszű mértékben, a hektár növekedésével, mondjuk 1000 hektárig. (esetleg 2x darab kell)

A tekikopást nem 19 körönként, hanem körönként, fixen 1 ezrelék. Úgyis növeljük a minimális mennyiséget, tehát nő a kopás mennyisége is, a területtel együtt.

Lopni csak abból lehet, amit a könyvtár kezel. Ha beütnek és esetleg elesik egy könyvtár, akkor ha fullon voltak a helyek, akkor következő körváltásnál elvesznek, vagy a Helytartó (új funkció) kirakja piacra kör végén, de addig lophatóvá válik a felesleg is. A teki helyek számát két részre osztva látnánk. Itt van lopható és nem lopható, amit a könyvtár kezel vagy raktároz. Hol mennyit vagy milyen arányban tartunk, az rajtunk múlik, illetve azon, hogy egy lopásnál szeretnénk-e, ha leesne a lakiteki százalékunk.

Az infláció védett teki is inflálódna egyszer mindenképp, mikor a piacra kitesszük.

Ezek nem kis változtatások, mit szóltok? De ha az egyikhez szeretnénk nyúlni, a másikhoz akkor muszáj.
Természetesen a fenti számok csak tájékoztató jellegűek, nem végeztem hatástanulmányt.

Jól átgondolt ellenérveket kérnék.
Nekem csak egy kérdésem lenne: Mi szükség ezekre?
Reply With Quote
  #105  
Old 01-03-2014, 21:37
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nekem csak egy kérdésem lenne: Mi szükség ezekre?
Ez aztán az ellenérv! (Nem sértésnek szánom)
Tényleg nem látsz benne semmi olyat, amitől színesebb lenne a játék?
Reply With Quote
  #106  
Old 01-03-2014, 21:44
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

"Olvastar" legutóbbi felvetésére, nem másolnám be az egészet.

Igazából én úgy gondolom, nem baj, ha vannak olyan dolgok a játékban, amiket a haladók úgysem használnának. Mert akkor csak egy irányvonal lenne előbb utóbb. Így viszont megvan a választás lehetősége. Idővel úgyis rájössz, hogy nem a piaccal kellett volna megemelned a foglalkoztatásod.
De ha persze valós funkciója is lenne, én örülnék.
Reply With Quote
  #107  
Old 01-03-2014, 22:04
olvastar olvastar is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2010
Posts: 38
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nekem csak egy kérdésem lenne: Mi szükség ezekre?
Hany idezeted szeretned h bemasoljam ahol szinesebb hoditora vagysz?
Szivanal ha bejonne a valtozas? Igen.
En szivnak? Igen.
Mas szivna? Igen.

A kerdes h miert. Az ok egyszeru. Sok a yard 5. szinten, de kitart 2. szintig. Tulajdonkeppen az ember mast se csinal 4. szinttol, csak azt szamolja befer-e es h akit beut vissza tud-e harapni.

Mast nem.

Azt nem szamolja senki, h fel tudja-e ra huzni az epuleteket. Azt nem szamolja senki, h mennyi ido amig telepakolja a szerzett hekiket egysegekkel.

Hany yardod van? Ne mond meg, csak gondolj bele. En belegondolok a sajatomba es nagyobb eredmenyt kapok mint 1.

Te mennyit szenvedtel azert a yardert? Semmi kozom hozza. Jogos. De nem nekem kell tovabbra se valaszolnod hanem magadnak. Ismeros az a pontertek h 9510? 5. szinten talalsz egy rahedli gnomot ekkora pontszammal. Ok mit csinalnak? Mert nem hoditoznak. VIP-t fizetnek ugyan, de mennyire aktiv jatekosok? Es vajon miattuk mennyi olyan uj jatekos hagyta mar itt a jatekot mert neki fogalma sem volt arrol, h itt akinek nincs par yardja az semmire se jo. Ok "csak" jatszani szerettek volna.

Szeretnek en is "csak" jatszani. Mit csinalok? Tulajdonkeppen semmit, megvan a tartalekom, gond nelkul kihuzom addig mig 2bol fordulni tudok. Kiszamolom beferek-e, ha befertem 9 kor mulva visszanezek fullra pakolom egysegekkel az orszagot es keresek masik szerencsetlent.

Ez valoban elvezetes, csak szerintem egyre kevesbe jatek.

Tudom h ezzel ki lennel szolgaltatva olyan dolgoknak mint hogy "jajj nincs senki akit lefosszak" es akkor bamulnad az atepitesre varo 50 frissen szerzett hekidet h hogyan fogod atepiteni.

Jelenleg gazdalkodj okosant jatszunk. Csak itt az a cel h legyen egy haverod aki attol neked 1-2 yardot 200on 9510 pontjaval. Ennek szamodra termeszetesen nincs sok erteke. Miert is lenne? Ezt mindenki latja h nincs erteke. nem csak neked, nekem se, es masnak se. Mivel ezt el lehet dugni tolvajok elol, igy minden egyes faj aki nem harci beallitottsagu az ugy jar mint a feles. Reform kell neki. De a feles csak tunet volt. A betegseg megmaradt. Tudom h le fogsz szolni, es tudom, h ez szamomra mivel jar, leven nem voltam aktiv sose, de most azt latom h kezd a tarsasag a fejehez kapkodni. Csak nem latjak at a dolgokat.

Mivel mindenkinek jo ez a yardos dolog igy mindenkinek rossz lenne. De ez nem azt jelenti h jatekelmenyt vesztenel. Eppen ellenkezoleg. Megkapnad azt amire vagysz. Egy szinesebb jatekot. Ezert be kellene aldozni par haver orszagat mert tok feleslegesse valnak ott 9510 ponttal. Viszont esetleg az ujak megmaradnanak. Meg talan en is talalnek par baratot koztuk, mert en szivesen bokom az ujjam oda ahol az faj. Marpedig az igazsag az nagyon tud.

Addig meg marad az, h amint megvan a szamomra elegendo osszeg, es szenvedek utana par honapot kapok erte egy szemet. Mert most yardra osztjak Nem tul elvezetes, jo par szemem banta mar, de azert a jatek van olyan jo otlet, hogy valahogy mindig vissza esz a fene.

Igerem ha legkozelebb regizek ezzel a nevvel fogok regizni, h megmutathasd, mekkora ereje van a yardoknak. Nem mintha nem tudnam, nem egy orszag jott ra, h kar volt haboruba kezdeni mert tobb yardom van. Es persze volt amikor csunyan szivtam. De olyan meg nem volt mar tobb mint egy evtizede, h az dontott volna, h milyen stabilra terveztem meg az orszagom. Az mar nem lenyeg.

Sajnalom h csalodast okoztam neked, plane h beleszoltam masnak feltett kerdesedbe. De mivel az enyembe nem kotottel bele csak leszavaztad, gondoltam kifejtem az erveim, hatha meglatod benne a gondolatmenetet.


Quote:
Originally Posted by Bumburnyák
Idővel úgyis rájössz, hogy nem a piaccal kellett volna megemelned a foglalkoztatásod.
De ha persze valós funkciója is lenne, én örülnék.
Hasznalja a halal. Aki harom honapnal tobbet toltott itt nem h nem hasznalja, hanem el is feleljtette mar a piacot. Plane most, h ha nincs kereskedo szemelysegem meg minuszba is fogok futni...

Amugy ha mar ennyire segitokesz vagy had segitsek en is neked:
A piacrol az az aru veszik el aminek az ara a tobbszorose az aktualisnak mikor visszajon. Ergo ha ha PL 5K a ko es te mondjuk hozzajutottal egy vagonhoz kiteszed 2501ert akkor az 5000es nem lesz lelpova csak ami folotte van, es ha te kiteszed 9999ert es nem jon olcsobb cucc a piacra te is visszakapod. Am azt tudom h az egysegeknek mi a max erteke a piacon ami felett nem lehet oket kitenni, gondolom a nyersanyagoknal is van ilyen csk eppen banyam nem volt meg ebben az evezredvben max ha utottem.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to olvastar For This Useful Post:
  #108  
Old 01-03-2014, 22:24
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by olvastar View Post
Hasznalja a halal. Aki harom honapnal tobbet toltott itt nem h nem hasznalja, hanem el is feleljtette mar a piacot. Plane most, h ha nincs kereskedo szemelysegem meg minuszba is fogok futni...

Amugy ha mar ennyire segitokesz vagy had segitsek en is neked:
A piacrol az az aru veszik el aminek az ara a tobbszorose az aktualisnak mikor visszajon. Ergo ha ha PL 5K a ko es te mondjuk hozzajutottal egy vagonhoz kiteszed 2501ert akkor az 5000es nem lesz lelpova csak ami folotte van, es ha te kiteszed 9999ert es nem jon olcsobb cucc a piacra te is visszakapod. Am azt tudom h az egysegeknek mi a max erteke a piacon ami felett nem lehet oket kitenni, gondolom a nyersanyagoknal is van ilyen csk eppen banyam nem volt meg ebben az evezredvben max ha utottem.
Szerintem félreértettél. Tudom, hogy senki nem használja a piacot, csak a kezdők, mert alapból kapnak párat Meg elején kell az adó, addig még jó
20:33 üzimben leírtam ezt, és a problémát a kiszámíthatatlanságával, de ezt nem az árakra értettem, viszont a pontos arányokat nem tudtam, mikor veszik el az árú, kösz az infót.
Mindegyik piacon 50.000 arany a maximum ár.

Egyébként egyetértek az írásoddal nagyrészt.
Reply With Quote
  #109  
Old 01-03-2014, 22:32
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Óriási dilemmám van.

Egyfelől örülök, hogy friss szemmel új szempontok merülnek fel egy-egy régi támában.

Másfelől viszont amíg nem tudjátok, hogy hogyan működik a piac, addig miért akarjátok rögtön megváltoztatni?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #110  
Old 01-03-2014, 22:56
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Óriási dilemmám van.

Egyfelől örülök, hogy friss szemmel új szempontok merülnek fel egy-egy régi támában.

Másfelől viszont amíg nem tudjátok, hogy hogyan működik a piac, addig miért akarjátok rögtön megváltoztatni?
Akkor nem pontos az infó amit kaptam? Bevallom, ezt még nem kísérleteztem ki. Elfogadtam tapasztalaton alapuló tudásnak.
De ez nem változtat azon, hogy szerencsejáték jellegű, mikor ki bukik és mekkorát. Sokszor olyanok miatt, akik nem kívánnak már játszani tovább.

Nem akarok én mindenen változtatni, csak elolvasva a témákat, igyekszek aktív fórumozóként új ötletekkel előállni a felmerült témákhoz, lehetőleg írás előtt tájékozódva és végigolvasva a hozzászólásokat.
Én örülök, hogy egyfelöl örülsz ennek!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 21:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu