Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 10-24-2011, 19:51
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
W. Aladár, artista és ragadozó. (azt hittem az Artistából rá lehet jönni)

szerk.:
most begyűjtök egy-két névtelen jóakarót... sebaj, teher alatt nő a pálma!
Néha nézz be VIP hv-be is, én mindig vagyok...
Sponsored Links
  #72  
Old 10-24-2011, 21:22
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Én maximum valami ilyesmit tudnék elképzelni: 'Mivel a piacon sokkal nagyobb a pénzmozgás, az ott dolgozó emberek 5-10-15ször annyit adóznak.'
Apró plusz bevétel, főleg kezdőknek. És az első 24 körben új ori indításánál valamivel nagyobb bevétel.
De a játék menetét szinte semmiben nem befolyásolná. (Javítsatok ki, ha tévedek)
  #73  
Old 10-24-2011, 21:57
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
a piacépülethez kötött piacbelépő működő dolog...más játékban tesztelt... (ahogy pl a piacról visszaérkező áru "adóztatása" is... arról is van egy téma)

ezek egyáltalán nem müködésképtelen ötletek, végig se gondoljátok a legtöbb felvetést...
"kopó" piaci árú - ez tetszik

ha a karavánon is kopik, miközben megy a haver felé, akkor piac felé miért ne kopna?
és minél több piac van az országban, annál közelebbre kell vinni az árut, vagyis annál kevesebb is hullik el

a logikája megvan, csak sokak érdekeit sértené...
The Following 2 Users Say Thank You to -Ricsi- For This Useful Post:
  #74  
Old 10-25-2011, 00:02
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by -Ricsi- View Post
"kopó" piaci árú - ez tetszik

ha a karavánon is kopik, miközben megy a haver felé, akkor piac felé miért ne kopna?
és minél több piac van az országban, annál közelebbre kell vinni az árut, vagyis annál kevesebb is hullik el

a logikája megvan, csak sokak érdekeit sértené...
Jól látják mások. Ameddig nincs A-ban megnövelve a pénz, addig a piac maradjon így. Jelenleg A-ban a top 10%-ban nem hogy 4,2 mrd kevés ahhoz hogy valaki pénzből, a piacról támadjon, de ennek a 3x-a is kevés. És akkor arról beszéltem, hogy 16000 hektár+ és 70% barakk, ami gyakran kell egy ütéshez. És akkor még egy betonelfet be se ütök, akinek meg a barakkjainak feltöltése jóval kevesebb.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #75  
Old 10-25-2011, 03:42
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Jól látják mások. Ameddig nincs A-ban megnövelve a pénz, addig a piac maradjon így. Jelenleg A-ban a top 10%-ban nem hogy 4,2 mrd kevés ahhoz hogy valaki pénzből, a piacról támadjon, de ennek a 3x-a is kevés. És akkor arról beszéltem, hogy 16000 hektár+ és 70% barakk, ami gyakran kell egy ütéshez. És akkor még egy betonelfet be se ütök, akinek meg a barakkjainak feltöltése jóval kevesebb.
Én inkább úgy látom, hogy a pénz túl könnyű elérhetősége okozza a gondot, egyfajta hiperinfláció van a játékban, ezt jelzi az is, hogy akár pár száz hektáros országok is el tudják érni, azt a bizonyos technikai plafon pénzmennyiséget... Hiperinflációt meg soha nem oldott meg, a rendszerbe még több pénz pumpálása. (ez azt is jelzi, hogy mégse olyan tökéletes a piac és pénzrendszere a játéknak)

De ezt ennek a téma felfetésre írt javaslatom, szerintem, nem is módosítaná érdemeben. (az egy másik, már régóta meglévő téma: A piac nem raktár. )
  #76  
Old 10-25-2011, 06:23
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Jól látják mások. Ameddig nincs A-ban megnövelve a pénz, addig a piac maradjon így. Jelenleg A-ban a top 10%-ban nem hogy 4,2 mrd kevés ahhoz hogy valaki pénzből, a piacról támadjon, de ennek a 3x-a is kevés. És akkor arról beszéltem, hogy 16000 hektár+ és 70% barakk, ami gyakran kell egy ütéshez. És akkor még egy betonelfet be se ütök, akinek meg a barakkjainak feltöltése jóval kevesebb.
mire nem jó a raktár A ban.. 10 ország azért már megtölt egy nagy orit bár teljes mértékben egyetértek veled.
  #77  
Old 10-28-2011, 12:33
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Úgy látszik elég kemény volt az előző két hozzászólásom, mert meg se jelent!
De Ati ha Te olvastad, és úgy gondolod, hogy nem érdemes kitenni, attól még igaz!
  #78  
Old 10-28-2011, 12:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Úgy látszik elég kemény volt az előző két hozzászólásom, mert meg se jelent!
De Ati ha Te olvastad, és úgy gondolod, hogy nem érdemes kitenni, attól még igaz!
Úgy érzem, hogy egy többéves közösség tagjaival szemben a néhány napja regisztrált, újdonsült fórumozóknak nem célszerű úgy indítaniuk, hogy másokat abban a stílusban minősítenek, amilyenben tetted.

A fórum egy emberi közösség, ahova be kell tudni illeszkedni.

Semmiképp nem úgy, ahogy azzal az utóbbi üzeneteidben próbálkoztál.
__________________
Hódító * Queosia
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #79  
Old 10-28-2011, 13:44
Odin's Avatar
Odin Odin is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 25
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Úgy érzem, hogy egy többéves közösség tagjaival szemben a néhány napja regisztrált, újdonsült fórumozóknak nem célszerű úgy indítaniuk, hogy másokat abban a stílusban minősítenek, amilyenben tetted.

A fórum egy emberi közösség, ahova be kell tudni illeszkedni.

Semmiképp nem úgy, ahogy azzal az utóbbi üzeneteidben próbálkoztál.
Abban igazad van, hogy egy közösségbe be kell illeszkednie az újonnan jöttnek. A külső fórumra igaz nemrég regisztráltam, de a Hódítót - egy nagyobb szünetet kivéve - igen rég óta játszom. (**Odin Vikingjei** #353313) Ezt azért írom mert nem egy újonnan jött semmit nem tudó játékos vagyok. A véleményemet meg akkor is fenntartom, ha ide csak most regisztráltam, mert attól hogy valakik régi bútordarabok, még nem kell ennyire személyeskedniük, és csak arra koncentrálni, hogy magukat fényezzék. A téma ahova írnak egy cseppet sem érdekli őket - írnak néhány bejegyzést, hogy ne legyen feltűnő -, csak az hogy hol lehet leoltani bárkit. Lehet hogy erős volt a levelem, első és második felindultságomban keményen fogalmaztam, ezért elnézést kérek, de a tartalmát most is fenntartom!
The Following 2 Users Say Thank You to Odin For This Useful Post:
  #80  
Old 10-28-2011, 14:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Odin View Post
Abban igazad van, hogy egy közösségbe be kell illeszkednie az újonnan jöttnek. A külső fórumra igaz nemrég regisztráltam, de a Hódítót - egy nagyobb szünetet kivéve - igen rég óta játszom. (**Odin Vikingjei** #353313) Ezt azért írom mert nem egy újonnan jött semmit nem tudó játékos vagyok. A véleményemet meg akkor is fenntartom, ha ide csak most regisztráltam, mert attól hogy valakik régi bútordarabok, még nem kell ennyire személyeskedniük, és csak arra koncentrálni, hogy magukat fényezzék. A téma ahova írnak egy cseppet sem érdekli őket - írnak néhány bejegyzést, hogy ne legyen feltűnő -, csak az hogy hol lehet leoltani bárkit. Lehet hogy erős volt a levelem, első és második felindultságomban keményen fogalmaztam, ezért elnézést kérek, de a tartalmát most is fenntartom!
Ha valaki már nem ért egyet egy felvetéssel, akkor az leoltás/önfényezés/személyeskedés?
Talán épp az vette zokon a nem helyeslést, aki indította ezt a marhaságot...
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
MNT átláthatóbbá tétele Rotcsa Megbeszélések 29 08-02-2011 22:33
Saját ház Gomba4444 Segítség 5 08-16-2009 11:24
Klánbalépések csökkentése, klánütések könnyebbé tétele Remedy Megvalósult javaslatok 519 03-18-2008 17:20
Erőd avagy támadók játszhatóvá tétele Valezius Elvetett javaslatok 0 07-29-2007 14:59
A klánsorszám kattinthatóvá tétele Hunor a sirály Megvalósult javaslatok 10 04-22-2007 13:03


All times are GMT +1. The time now is 12:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu