Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 02-27-2011, 11:02
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nyilvan nem korokhoz kell ezt kotni, hanem az elozo teljesitesehez. Igy a sajat ritmusodban haladhatsz.
igen.. tökéletesen egyetértünk.. ezért is nem értem mi a baj azzal, amit írtam.. mivel én is az ellen írtam, hogy ne körönként legyenek ezek (ezek szerint félreérthető volt..)
spec én úgy látnám értelmét, hogy: pl építs 5 barakkot.. aztán mikor kész a barakk megjelenik egy leírás, hogy a barakk mire jó.. aztán képezz pl 200 íjat aztán, ha megvan, akkor is egy leírás, hogy az íj mire jó (+ hozzátenni, hogy ha részletesebben érdekel keresd a súgóban és van egy link is hozzá) stb stb..
így kicsit "játékosan" kapja meg a leírásokat és nem szárazon egészében a súgót..
__________________
same old song..

Last edited by none; 05-28-2014 at 13:56..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 02-27-2011, 11:06
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

És mi vanakkor, ha kimarad? Összedől a világ? Nem arról volt szó, hogy ezekkel a feladatokkal az üres idő lenne kitöltve? Amikor nincs gépnél akkor valszeg nem is hiányzik neki, hogy eltöltse valamivel az idejét. Semmilyen elvárás nincs. Ha nem akarja megcsinálni a feladatot, nem teszi, és ennyi. Ne magyarázzuk már félre, hogy elvárás.. nem írtam oda olyat, csak hogy jól érzékeltetné a dolgokat.
Lassúban csak akkor unja magát halálra, ha aktív játékos ( valamelyik napszakban mondjuk többet tud lenni. ) akkor pedig tényleg nem kell oda regelnie. Egyébként meg ha sokat dolgozik, miért ne mehetne lassúba? Sok ismerősöm van, aki ott kezdte és még mindig játszik, ne magyarázd már félre az írásomat none.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
  #23  
Old 02-27-2011, 11:14
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Rheia View Post
És mi vanakkor, ha kimarad? Összedől a világ? Nem arról volt szó, hogy ezekkel a feladatokkal az üres idő lenne kitöltve?
egy tutorialnak nem hiszem, hogy az unaloműzés a fő célja.. mivel az többnyire a játék megismertetésére/megszerettetésére szolgál>> értelmét veszti, ha a fele kimarad, mert nincs gépnél.. eleve értelmetlen pl ha kimarad, hogy építsen kocsmát aztán mikor megjön azt kapja, hogy képezzen tolit és azt látja, hogy a fele elmegy mert nincs hely..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #24  
Old 02-27-2011, 11:21
Rheia Rheia is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 312
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
egy tutorialnak nem hiszem, hogy az unaloműzés a fő célja.. mivel az többnyire a játék megismertetésére/megszerettetésére szolgál>> értelmét veszti, ha a fele kimarad, mert nincs gépnél.. eleve értelmetlen pl ha kimarad, hogy építsen kocsmát aztán mikor megjön azt kapja, hogy képezzen tolit és azt látja, hogy a fele elmegy mert nincs hely..
Úgy látszik, kissé elbeszéltünk egymás mellett. Én itt inkább a Merengő által felvetett súgóból feltett kérdésekre értettem azt, hogy lehetne körönként.
Azzal viszont egyet értek, hogy az ilyen építkezős/képezgetős dolgok esetén ne időhöz, hanem az egymásra épülő feladatok az elkészüléshez legyenek kötve. Egymástól független feladat viszont lehetne több. Nyilván nem arra gondoltam, hogy ugyanabban a körben azonnal meg kelljen csinálni bármit is..
De akkor biztosan félreérthető volt az írásom, én kérek elnézést.
__________________
Rheia (#556175)
Reply With Quote
  #25  
Old 02-27-2011, 11:43
Artúr's Avatar
Artúr Artúr is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 146
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Üdv

A 72 órás védelem jó ahogy van.

A feladatok adása viszont nagyon jó ötlet! Fajhoz illő feladatok kellenének, amik rávezetnek az ország normális felépítéséhez. A visszaéléseket kell valahogy kiszűrni és akkor sokat dobna a játékon.
A kezdeti védelem alatt lehetne olyasmi teszt mint a Honfoglalóban van belépéskor csak persze a Hóditóhoz kötődő kérdésekkel. A jutalom lehetne pénz, teki, egységek.

Akár ki lehetne írni feladatíró pályázatot vip körökért.
__________________
I am a man who walks alone...

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták kínaiul; mi realisták meg lőni.

Eladó egy kitűnő állapotban lévő II. világháborús francia karabély. Sosem lőtek vele, egyszer leejtették.
Reply With Quote
  #26  
Old 02-27-2011, 12:33
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Úgy kéne csinálni, hogy szépen sorban haladva a legalapvetőbb funkciók bemutatásával kezdődik a játék. Pl: "Kezdd el x kőbánya építését, hogy legyen nyersanyagod!" Elkezdi építeni, és nem a kőbánya befejeztével kapja a következő küldetést, hanem amint elkezdte az építést. Valamint a feladat alá oda lehet írni "érdekességként", hogy "lehetőséged van túlórában való építésre... bővebb információ a súgóban érhető el: kattints ide" erre behozza az építés súgóját.

Esetleg lehetnének cselekedethez kötött "értesítők" (mint a VIP lejárós, szabiról visszajövős képernyő) is. pl az első kv után bejönne egy ilyen, hogy "Túl vagy az első körödön. Gratulálunk! Tudj meg erről többet a súgóban: kattints ide" -> körváltások súgó.

Illetve ha bizonyos helyre lép, akkor is bejöhetne "értesítő" (lásd feljebb). Például, ha a felfedezés menüpontra klikkel egy induló országgal, akkor a következő jelenhetne meg: "Jól meggondoltad, hogy feljebb szeretnél kerülni? Országodban még több hektár beépítetlen terület található, illetve 200 hektáron nem amortizálódik az országodban lévő tudománytekercs. Ajánljuk, hogy a felfedezésre szánt katonákból inkább képezz egységeket országod védelmére." Alul a tovább gombra klikkelve fedezhet, ha mégis akar. Valamint a személyiségválasztásra klikkelve is valami hasonló jöhetne be, hogy "Azt javasoljuk várj egy kicsit még a faj/személyiségválasztással, míg jobban megismered azok tulajdonságait, amit a küldetések végzésével, avagy a súgó olvasásával tudsz elérni."

20-40kör után raknám azt a küldetést, amiben faj / személyiségválasztásra sarkallnám az illetőt. Meg lehetne kérdezni, hogy melyik játékstílust szereti a legjobban: termelés, hadakozás, lopkodás, varázslás, esetleg maximális védelemmel szeret játszani, és ennek függvényében javasolni fajokat. Illetve továbbirányítani a fajok súgóra.

Beraknék pár gépi országot, amelyek vagy nem láthatóak a többi játékos által, vagy szimplán védettek, és csak a küldetések végzői által láthatóak/támadhatóak. Lehetne pár olyan küldetés, amikor egy pár harci helyzetet szimulálunk velük.

A küldetéseket nem korlátoznám le a védelem 72 órájára. Folytatódhatna a védelem lejárt után is, ha az illető addig nem végez velük.
Reply With Quote
The Following 10 Users Say Thank You to Dew For This Useful Post:
  #27  
Old 02-27-2011, 17:33
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nyilvan nem korokhoz kell ezt kotni, hanem az elozo teljesitesehez. Igy a sajat ritmusodban haladhatsz.
de azért ha valaki elakad lehessen olyan funkció, hogy "ezt a küldetést kihagyom" bár jó az, ha kicsit megszenvednek a jutalomért, sokat tanulhatnak a keresésekből, a súgó olvasásából de ha elakadnak a továbblépést is meg kell oldani.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #28  
Old 02-27-2011, 18:57
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Szívemből szóltál Dew, én is kb így gondolom az egészet
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Redback For This Useful Post:
  #29  
Old 02-27-2011, 19:26
kisboszi kisboszi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Location: Galánta
Posts: 75
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Ha én is így kezdtem volna, egész biztos, nem hagytam volna ki egy hetet az elején!
Reply With Quote
  #30  
Old 02-28-2011, 10:42
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
de azért ha valaki elakad lehessen olyan funkció, hogy "ezt a küldetést kihagyom" bár jó az, ha kicsit megszenvednek a jutalomért, sokat tanulhatnak a keresésekből, a súgó olvasásából de ha elakadnak a továbblépést is meg kell oldani.
igen ez praktikus!

esetleg ha nagyon kedvesek szeretnénk lenni az induló országokkal szemben, akkor kihagyás esetén megkaphatja a jutalom X%-át (50%, 75%).

ha nem, akkor nem kap semmit...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Életút karakterek és időszakos Reset, kezdeti könnyítések Fanatixxx Ötletek, javaslatok 1 05-28-2010 11:55
Kezdeti stratégia maccos Stratégia & Tippek 34 08-27-2008 14:42
védelem alatti szövihelp változtatása Grabi Megvalósult javaslatok 119 04-22-2008 17:00
1A kezdeti klánvédelem -Fegya- Megvalósult javaslatok 272 02-28-2008 09:00
Kezdeti csoportválasztás Reni Segítség 28 02-13-2006 11:08


All times are GMT +1. The time now is 12:50.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu