Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 11-28-2010, 17:09
Ori Ori is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default Tartalék gyűjtése katonákból

Valaki aki csinálja ezt, segítene, hogy hogyan is kell kivitelezni? A lényeg az, hogy szeretnék tartalékot gyűjteni, 400 hekin vagyok, beteltem, és a napi képzésből jövő katonákat el akarom adni, de van pár dolog ami nem világos:
(Van VIPem)

1. A HT-t h kéne beállítani, pl hagyjon helyet a képzésnek vagy ne?
2. A piacról több mint 24 óra mire visszajönnek a katonák, ha nem lettek eladva, de 20 körönte van képzés, ebből nem lesz az, hogy szétcsúszik az egész, és a HT elhasználja az összes piacra lépést?
3. Nem alap katonákat akarok, hanem lovasokat eladni, sokkal jobb az áruk a piacon, ez bezavar?

Szóval hogyan is lehet ezt megoldani,valaki leírná lépésről lépésre, nagyon hálás lennék
Sponsored Links
  #2  
Old 11-28-2010, 18:11
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ori View Post
Valaki aki csinálja ezt, segítene, hogy hogyan is kell kivitelezni? A lényeg az, hogy szeretnék tartalékot gyűjteni, 400 hekin vagyok, beteltem, és a napi képzésből jövő katonákat el akarom adni, de van pár dolog ami nem világos:
(Van VIPem)

1. A HT-t h kéne beállítani, pl hagyjon helyet a képzésnek vagy ne?
2. A piacról több mint 24 óra mire visszajönnek a katonák, ha nem lettek eladva, de 20 körönte van képzés, ebből nem lesz az, hogy szétcsúszik az egész, és a HT elhasználja az összes piacra lépést?
3. Nem alap katonákat akarok, hanem lovasokat eladni, sokkal jobb az áruk a piacon, ez bezavar?

Szóval hogyan is lehet ezt megoldani,valaki leírná lépésről lépésre, nagyon hálás lennék
Tehát első, hogy hagysz helyet a képzésnek a barakkban. Szerintem érdemes egy teljes napnyit hagyni, totálisan elég. A HT dolgozik körönként, legyártja a katonákat, amivel utána azt csinálsz, amit akarsz. Számold ki, hogy megéri-e átképezni, vagy inkább a 2 fegyver árát meg a katonáét is benntartani... Ha pl 10k-ért mennek a katonák, a lovasok meg 20k-ért, a fegyver darabja meg 6k, akkor 1 lovas ára 22k, ha képzed, akkor megéri eladni a fegyvert meg a katonát...

A HT-ban állítsd be, hogy nagyobb egységgel menjen piacra, mint ami az 1körös bejövő képzésed, így ha véletlenül tele is leszel, akkor sincs baj, igaz elmennek a katonák, de marad piacod.

Mondjuk azt nem értem, hogy egyszer miért írod, hogy lovast akarsz eladni, máskor meg hogy 24óra után visszajön. Tehát nem értem, hogy akkor most pénzt akarsz csinálni, vagy tartalékot. Gondolom tartalékot.

Akkor készülj fel, hogy ha katona/lovas/íjász-ban tartod, akkor ha visszajönnek, és nem vagy gép előtt, akkor tele leszel és pár környi "termelésnek" lőttek.

Viszont a HT automatikusan kezeli a varázslókat/tolvajokat. Ezeknek ez nagy előnye, mert mindig eladja. A katonákhoz képest általában jó áruk van.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #3  
Old 11-28-2010, 18:15
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Azt azért tényleg vedd figyelembe, hogy ne menj el arra, hogy azt gyártasz, ami a legdrágább. Mindig számold ki, hogy melyiket éri meg. Lehet egy varázsló csak 12k, a lovas meg 20k, 5ks fegyverár mellett a varázsló jobban megéri.

(Ja, az egységben tartott tartaléknak az előnyei közé tartozik, hogy ha nem rakod túl magasra, akkor egy nagyobb tartalékú szövetség feljövetelekor (ez most fentebbi szint) felveszi. Nem kell sokáig benn tartani a pénzt, ahhoz, hogy az árak kicsit lemenjenek. Elég szépeket akasztottam így, csak azért mert volt egységem.)
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
  #4  
Old 11-28-2010, 18:21
Ori Ori is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Tehát első, hogy hagysz helyet a képzésnek a barakkban. Szerintem érdemes egy teljes napnyit hagyni, totálisan elég. A HT dolgozik körönként, legyártja a katonákat, amivel utána azt csinálsz, amit akarsz. Számold ki, hogy megéri-e átképezni, vagy inkább a 2 fegyver árát meg a katonáét is benntartani... Ha pl 10k-ért mennek a katonák, a lovasok meg 20k-ért, a fegyver darabja meg 6k, akkor 1 lovas ára 22k, ha képzed, akkor megéri eladni a fegyvert meg a katonát...

A HT-ban állítsd be, hogy nagyobb egységgel menjen piacra, mint ami az 1körös bejövő képzésed, így ha véletlenül tele is leszel, akkor sincs baj, igaz elmennek a katonák, de marad piacod.

Mondjuk azt nem értem, hogy egyszer miért írod, hogy lovast akarsz eladni, máskor meg hogy 24óra után visszajön. Tehát nem értem, hogy akkor most pénzt akarsz csinálni, vagy tartalékot. Gondolom tartalékot.

Akkor készülj fel, hogy ha katona/lovas/íjász-ban tartod, akkor ha visszajönnek, és nem vagy gép előtt, akkor tele leszel és pár környi "termelésnek" lőttek.

Viszont a HT automatikusan kezeli a varázslókat/tolvajokat. Ezeknek ez nagy előnye, mert mindig eladja. A katonákhoz képest általában jó áruk van.


Olyan 50 millát bent akarok tartani az országban, a többit pedig tartalékként seregben, az világos, hogy ha pénzt szeretnék,ár alatt teszem ki a seregeket, és megveszik őket, jó esetben

Egyébként nálunk alap katona+2 fegyó is kevesebb mint amit 1 lovasért adnak, szóval megéri lovasban kitenni.
Ha viszont maradok az alap katonánál piacozáshoz, akkor nem fog kárba menni pár köri képzés,nem?

A katonákat meg 1 szerre érdemes képezni ugye? Tehát 20 körönte 10%-a a lakosságnak, nem pedig minden körben össze vissza?

Vagy ha varinak/tolinak továbbképzem, akkor csak annyi a teendő h HT-nak megmondom h helyen túl is képezze őket? Bár itt megint azt nem értem, hogy kint van pl 5000 vari tartalék a piacon, de közben a lakosság 10%-ából képzett katonák elkészülnek varászlónak, és ugyebár nem lesz helyük,ezért ők is mennek a piacra, de 20 kör mulva megint ez lesz, és pár nap után ott tartok, hogy össze vissza jönnek meg a piacról az el nem férő varázslók:S
  #5  
Old 11-28-2010, 18:54
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ori View Post
Vagy ha varinak/tolinak továbbképzem, akkor csak annyi a teendő h HT-nak megmondom h helyen túl is képezze őket? Bár itt megint azt nem értem, hogy kint van pl 5000 vari tartalék a piacon, de közben a lakosság 10%-ából képzett katonák elkészülnek varászlónak, és ugyebár nem lesz helyük,ezért ők is mennek a piacra, de 20 kör mulva megint ez lesz, és pár nap után ott tartok, hogy össze vissza jönnek meg a piacról az el nem férő varázslók:S
A kinti cuccok összegyűjtését egy szintig tudod irányítani azzal, hogy saját varázslókat/tolikat/amit gyűjtesz teszel ki olyan mértékben, amennyit piacon akarsz tartani. Így ugyan néhány körig gyengébb maradsz, de a piacról hazatérő áruk feltöltik a hiányt, és a piacod is összegyűlik. A küszöb természetesen a saját férőhelyed nagysága.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
  #6  
Old 11-28-2010, 20:52
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ori View Post
Vagy ha varinak/tolinak továbbképzem, akkor csak annyi a teendő h HT-nak megmondom h helyen túl is képezze őket? Bár itt megint azt nem értem, hogy kint van pl 5000 vari tartalék a piacon, de közben a lakosság 10%-ából képzett katonák elkészülnek varászlónak, és ugyebár nem lesz helyük,ezért ők is mennek a piacra, de 20 kör mulva megint ez lesz, és pár nap után ott tartok, hogy össze vissza jönnek meg a piacról az el nem férő varázslók:S
Ha variban tárolod a tartalékod, néhány dologra vigyázni kell hogy megmaradjanak:
- legyen mindig vip
- működjenek a templomok
- a HT csak nagyobb darabszámnál menjen a piacra (3-4 rengetésnél még ne)
- követni a piaci ár változását, a rablók miatt
- nincs szabi (se kitiltás..), illetve csak az egységek eladásával/újraképzésével. Szintlépés ugyanígy.

a varitartalékot bővíteni például úgy tudod, hogy amikor épp visszaérnek piacról, többet küldesz vissza. A példád szerint; visszaér az 5k varid, megnézed mennyi fog kiképződni a következő bő 1 napban, és annyival többet teszel ki.
Vagy ár alatt rakod ki a varikat, aztán egyszerre megveszed őket - ha nem pakoltak alád.
Vagy eladod a képződő katonákat ill más egységet és ettől teljesen függetlenül, egyébként, veszel varit a piacon.

gondolom azért ilyen körülményes ez, mert a piac rendeltetése az eladás/vásárlás, nem a tárolás.
__________________


Last edited by Princ; 11-28-2010 at 22:00..
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
  #7  
Old 11-29-2010, 09:30
Ori Ori is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2010
Posts: 12
Activity: 0%
Longevity: 73%
Default

Köszi a segítséget, most már átlátom, mit h kell Na meg persze bele kell tanulni a tőzsdézésbe, de az már megint más kérdés
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Katonákból pénz maccos Stratégia & Tippek 16 09-10-2009 21:26
Tartalék javaslat, mindenki olvasson :) Raw Elvetett javaslatok 12 06-18-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 21:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu