Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-03-2007, 19:53
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Ne haragudj Goldy de ezt a problémát akkor sem tudom átérezni.
Meg én azt hittem hogy a játékot a többséghez igazitjátok, véleményem szerint ez a probléma meg igen keveseket érint.
Továbbra is arról van szó hogy az indoklásod nem tartottam helyén valónak...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 05-03-2007, 20:12
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Goldy View Post
Továbbra is arról van szó hogy az indoklásod nem tartottam helyén valónak...
Másképp nem tudom ezt megindokolni neked. De nincs is túl sok jelentősége a véleményemnek
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #23  
Old 05-03-2007, 20:22
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Másképp nem tudom ezt megindokolni neked. De nincs is túl sok jelentősége a véleményemnek
Gyula ne vitatkozzunk már
a többi indoklásodba nem is kötöttem bele, csak abba az egybe de bánom már hogy egyáltalán megtettem
Reply With Quote
  #24  
Old 05-03-2007, 20:29
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Mert nem találkoztál még vele. Jól bejáratott A-s játékos vagy, nem kell fellépéskor tapasztalatlanul klánt alapítanod, és nem a te kedved veszik el az egésztől azzal, hogy rögtön szét is vernek mielőtt bármit is tehetnél ellene.
Nem tudom ki hogy van vele, szerintem 0,00000000000000001%-ban se befolyásolja ez a játékot. Ha valaki nem koncepciózusan lép fel az Aba akkor úgyis leverik. Lent mindig folynak csaták, mindig hiénáznak. Az A ahogy feljebb megyünk néha dögunalom, akkormeg miért nem maradhat érdekes az eleje? Nem hiszem hogy ez a néhány kör veszi el a játékkedvét az embereknek a legtaktikusabb csoporttól. Inkább az, ha nincs egy jó tanár, aki elmagyarázza a dolgokat, emberünk pedig lusta annyit fejleszteni magán, hogyvalamennyire megértse hogy mi miért történik.
__________________
Steve`sfield (#324643)
Reply With Quote
  #25  
Old 05-04-2007, 01:02
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Szóval én valóban nem érzem egy égető problémának, hogy klánszinten nincs védettség.
Mert ugye régi rutinos játékos tudja jól hogy mit csinál.
A frissen fellépő orik, meg gondolom több esetben belépnek egy már meglévő klánba, és maradtak azok akik rutintalanok fellépnek és rögtön csinálnak egy új klánt, persze életükben először járnak az A-ban. szerintem nem sok ilyen van. ezek után még kell egy szemfüles támadó aki ezt kiszúrja és klántámad.
Jah azt kihagytam hogy a fellépő játékos gyenge védelemel lépett és ugye klánt alapitott.

Mindezt egybevéve, nem hiszem hogy egy minden napos problémával állunk szemben.

ne haragudj, de ez legalább egy akkora oltári nagy baromság, mint az általad említett jópár topic.

először is
azért mert téged nem érint, (valószínűleg nem is fog soha), mást lehet igen is érinthet .
Vannak olyan játékosok, akik nem csak a saját problémáikkal foglalkoznak, hanem megpróbálják megérteni a tapasztalatlanabb játékosok gondjait is.
szerinted nem sok ilyen ország van, akikről a felvetés szól.
mi számítana soknak?
ha 5 öt vernek be így? ha 10 et ? ha 20 at ?

nem mindegy hányat? az elv a lényeg, lehessen e ilyet csinálni vagy ne.

2 lehetőség van.
- tanya free agyon gyúrt íjászokkal teli orival lép fel valaki...
szerinted hány kört kell várni, hogy ne működjön 1 torony se , egy 1 személyes klánban ?

- nem tanya free ori : simán üthető, még várni se kell

jah, ne feledjük szembe menés esete zéró...


aztán...

mekkora nagy iszonyat szemfülesség kell , egy rikítóan lila országra szövetségfelmérését nyomni?



Mindezt egybe véve , én sem hiszem hogy ez mindennapos probéma...

de sehol nem olvastam olyat,hogy csak mindennapos probléma esetén lehet új ötlettel , módosítással előállni.

Last edited by Hóhér; 05-04-2007 at 01:07..
Reply With Quote
  #26  
Old 05-04-2007, 01:24
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Steve View Post
Nem tudom ki hogy van vele, szerintem 0,00000000000000001%-ban se befolyásolja ez a játékot. Ha valaki nem koncepciózusan lép fel az Aba akkor úgyis leverik. Lent mindig folynak csaták, mindig hiénáznak. Az A ahogy feljebb megyünk néha dögunalom, akkormeg miért nem maradhat érdekes az eleje? Nem hiszem hogy ez a néhány kör veszi el a játékkedvét az embereknek a legtaktikusabb csoporttól. Inkább az, ha nincs egy jó tanár, aki elmagyarázza a dolgokat, emberünk pedig lusta annyit fejleszteni magán, hogyvalamennyire megértse hogy mi miért történik.
az biztos nagyon érdekes lehet, ha védelem alatt addíg támadnak amíg be nem férnek hozzád, piacod nincs

sereget nem tudsz se tölteni, se cserélni...
etetni nem tudsz...
akár mehetnek feléd olyan orival, amiben nulla toli, minimális varázsló van ( a hiénázást leszámítva) Te nem tudsz rá reagálni...

ez ám az érdekes játék az első 24 körben...

inkább nevezném lutrinak



Azért hangsúlyozom, én sem értek egyet az ilyen klánok alapításával, sőt a legtöbb ilyen klán valószínű életképtelen , hiszen szerintetek ilyet csak rutintalan játékos csinál.

Melyikőtők veszi be a frissen fellépett, " tök rutintalan, béna orival fellépett" játékost a klánjába? ( vajon hány ország lép fel tanyafree-ként B ből? )



Te nem vennéd be, de majd beveszi valaki?

ha nem veszi be senki, maradjon szk?
Reply With Quote
  #27  
Old 05-04-2007, 07:22
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az 1A súgója így kezdődik:

FONTOS! A legfelső szinten nem él a kezdeti 72 órás védelem!!! Minden új ország 24 körös védelemmel kezd, a 25. körben már támadható, és ő maga is támadhat.

Ha esetleg nem valósulna meg felvetett javaslatom, akkor legalább a súgóban az idézett mondatot ki kéne egészíteni avval, hogy szövetség természetesen támadhatja a védelem alatt lévő országot.
Reply With Quote
  #28  
Old 05-04-2007, 07:41
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Az 1A súgója így kezdődik:

FONTOS! A legfelső szinten nem él a kezdeti 72 órás védelem!!! Minden új ország 24 körös védelemmel kezd, a 25. körben már támadható, és ő maga is támadhat.

Ha esetleg nem valósulna meg felvetett javaslatom, akkor legalább a súgóban az idézett mondatot ki kéne egészíteni avval, hogy szövetség természetesen támadhatja a védelem alatt lévő országot.
Ezzel nem értek egyet.
Miért kéne stratégiai tanácsokat osztogatni a súgóban?

Egy rutintalan játékos nem hiszem, hogy fellép 1/A-ba üres orival. Ha igen, akkor megérdemli, hogy leverjék, és ezért nem kell szabályt módosítani.

Azt sem tudom elképzelni, hogy tanyafreeként érkezik, ha tudja, hogy 24 körig nem piacolhat, és nem várják egy klánban sem, hanem neki kell alapítani egyet.

Kicsi esélyt látok arra, hogy egy beíjazott, 1/A-ban életképes orit klánnal levernek az első 24 körben.
Reply With Quote
  #29  
Old 05-04-2007, 08:40
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Már megint ez az üres ori demagógia....
Reply With Quote
  #30  
Old 05-04-2007, 13:16
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arwen View Post
Ezzel nem értek egyet.
Miért kéne stratégiai tanácsokat osztogatni a súgóban?

Egy rutintalan játékos nem hiszem, hogy fellép 1/A-ba üres orival. Ha igen, akkor megérdemli, hogy leverjék, és ezért nem kell szabályt módosítani.

Azt sem tudom elképzelni, hogy tanyafreeként érkezik, ha tudja, hogy 24 körig nem piacolhat, és nem várják egy klánban sem, hanem neki kell alapítani egyet.

Kicsi esélyt látok arra, hogy egy beíjazott, 1/A-ban életképes orit klánnal levernek az első 24 körben.
Ne haragudj Arwen, de ez marhaság.
Nem kell üres orival fellépni ahhoz, hogy simán beverjenek. Ami ori beíjazva 1/A-ban életképes, azt még B-ben szétkapják, ezt te is tudod. Tanyafreeként, és igen magas barakkszázalékkal kell A-ba lépni ahhoz, hogy ne verjenek le, hacsak nem vár egy klán, mert akkor megoldják a védelmed. Az a gáz ezzel, hogy a támadó mehet bátran, nem kell retorziótól tartson, mert a beíjazott ori aligha fogja ellene küldeni klántámadásra a meglévő védelmét. Ugyanezért támogattam nemrég, hogy a piacolás és a védelem egyenlő hosszúságú ideig tartson, de ugyanez klánra is igaz.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kezdeti csoportválasztás Reni Segítség 28 02-13-2006 11:08
Ország kezdése Setkiller Segítség 27 02-05-2006 19:03


All times are GMT +1. The time now is 09:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu