Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 09-28-2006, 18:39
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Legfeljebb visszamegy egy szövi 20 sereggel, de az még nem olyan nagy gáz, fő, hogy tuti messze lesznek tőled
naja, a megmaradt banyaiddal pedig szep csendesen termelhetsz 150 hekin
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 10-13-2006, 10:20
Thak Thak is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Nekem is törpöm van, és elég jól operál szövetségben.

Tart pár varázslót, épp annyit, ami elég ahhoz, hogy magára tudjon rakni egy-két védelmet, és így akár 1 hetes folyamatos rengetés, szárazság és tűzgömb is kihúzható.
Hátránya a tekik lopása miatt van, nagyon is, főleg hogy géphezkötött ország, állandóan lesni kell, mi történik. Én is hagytam, hogy lelopják a tekijeimet, utána visszavásároltam a megfelelőt körváltás előtt, vagy elküldtem a piacra a katonákat.

A picozás és pénz védelme mellett nagyon tág tűrőképességű
Ha jól be van védve katonákkal (hadsereggel nuku pénzcsórás), bankokkal (tolvajok kopp), segíti egy erős varis és tolis ország, akkor ha nem szállnak rá többen is 2 héten keresztül, elég stabilnak mondható egy törpe ország.
Reply With Quote
  #113  
Old 10-13-2006, 13:23
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by exair View Post
naja, a megmaradt banyaiddal pedig szep csendesen termelhetsz 150 hekin
azert vicces vagy, hogy a sajat magad hulyeseget probalod kifigurazni.... nemsemmi :P

Meg mindig nem dontottem el hogy ennyire szeretsz marhasagokat beszelni, ennyire gazok vannak ott "fennt" vagy csak gonosz modon szeretnel minden kezdot felrevezetni.....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #114  
Old 10-13-2006, 18:59
exair exair is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Ecser
Posts: 219
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
azert vicces vagy, hogy a sajat magad hulyeseget probalod kifigurazni.... nemsemmi :P

Meg mindig nem dontottem el hogy ennyire szeretsz marhasagokat beszelni, ennyire gazok vannak ott "fennt" vagy csak gonosz modon szeretnel minden kezdot felrevezetni.....
latom szeretsz szemelyeskedni, nembaj en szeretlek, es pirosat sem osztok csak ugy
Reply With Quote
  #115  
Old 10-19-2006, 20:24
SiMON SiMON is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 133
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default törperős

sziasztok,,

Nekem kedvenc fajommá vált a törpi annyira, hogy mindenhol azzal játszok már.
Tapasztalatok alapján kiscsoportokban nagyon jó mert kevesen tekiznek, ha pedig bejön egy tolis érdemes egy szövit keresni aki visszalopja és nincs több teki gond. (gyorsan át tud épiteni bárkit a pénzből meg a szövi vehet tolit)

Angolban:
18% kocsma 9% templom 10% barak és egy rakás bánya. A kicsi létszám miatt bőven van idő segitséget behivni szövitől igy felesleges is többet tartani barakból.
A magas nyers árak előnyeit pedig gondolom nem kell részleteznem.

Normál csoportban:
A 4L tetejétől jó szerintem, szépen tud tartalékot gyűjteni. 3. csop tetejétől úgyis mindenki mindenkivel mnt.zik és itt is csak kevesen vannak már ide is szuper, ha pedig leütik a nyersből bejövő pénzből simán visszafedez.

Gyorsban:
Hadiként szuper kitekezistől meg nem tartottam, mert egy jó szövi hamar szétszedi az ellen tolit.

Nagy előnye, hogy nagyon gyorsan át tud épülni termelőből hadiba illetve vissza termelőbe. Számomra egy szövi elképzelhetetlen nélküle.

Csak ajánlani tudom mindenkinek, azt hogy lelopnak hamar meg lehet szokni illetve gyorsan lehet tenni ellene

Remélem tudtam kedvet csinálni a választásához.
S-
Reply With Quote
  #116  
Old 10-19-2006, 21:31
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by SiMON View Post
Nagy előnye, hogy nagyon gyorsan át tud épülni termelőből hadiba illetve vissza termelőbe. Számomra egy szövi elképzelhetetlen nélküle.


S-
ezt nem vágom ha lebontod a bányákat akkor az sima hekik lesznek azt meg nem lehet visszaépíteni bányává
Reply With Quote
  #117  
Old 10-19-2006, 22:44
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

rájöttem, hogy a törpével nem a tekizés a legnagyobb gond. azt simán lehet pótolni, sőt az egységeket is, amik emiatt elmennek. a B-ben legalábbis így van.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"


Last edited by Bogár; 10-21-2006 at 09:56..
Reply With Quote
  #118  
Old 10-21-2006, 10:30
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
rájöttem, hogy a törpével nem a tekizés a legnagyobb gond. azt simán lehet pótolni, sőt az egységeket is, amik emiatt elmennek. a B-ben legalábbis így van.
természetesen ez is csoportfüggő. én jártam úgy, hogy kitekiztek, beviharoztak, és mire beléptem elment egy rakat egységem. és hiába volt 700 millióm, nem volt a piacon semmi amit bevehettem volna, pedig ahhoz az orihoz az a pénz bőven elég lett volna. mondjuk ez egy vip nélküli napi két-három belépéses ország volt...

de te mire gondolsz?

Last edited by lacqa; 10-21-2006 at 17:24..
Reply With Quote
  #119  
Old 10-21-2006, 16:30
Steve Steve is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,048
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
rájöttem, hogy a törpével nem a tekizés a legnagyobb gond. azt simán lehet pótolni, sőt az egységeket is, amik emiatt elmennek. a B-ben legalábbis így van.
akkor mi? hogy sötétek és büdösek a bányák?
Reply With Quote
  #120  
Old 10-21-2006, 18:14
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

lacqa: az én orim is VIP nélküli, de elég gyakran látogatom. amúgy a te esetedben az tekilopás kombinálva volt viharral... én csak a sima tekilopásra értettem, hogy nem nagy veszteség. szerintem az esetek többségében csak tekilopásról van szó, vihar nélkül. feltételezem azt is, hogy nem voltál haragos viszonyban az illetővel azelőtt.

Steve: igaz, hogy a bányák sötétek és büdösek, de eddig én ezt inkább pozitívumként fogtam fel.
egyértelműen az a legdurvább, ami 1 átlagos hadi és toli számára is durva. a rengetések. a kombinációkat most hagyjuk, mivel azt nagyon ki kell érdemelni. hiába termelsz nyersit körönként akár 20-20 bányával, ha folyamatosan rengetnek.

csak azért írtam, mert régebb felmerült, hogy a törpe könnyen tekizhető, és nagyot szív ezzel. természetesen a törpe is olyan faj, amivel nem mindegyik csoportban lehet játszani. én úgy gondolom, hogy a B-ben lehet.
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
A törpe magára ható varázslatai Bogár Elvetett javaslatok 9 02-19-2008 12:40


All times are GMT +1. The time now is 14:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu