Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 06-02-2014, 21:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Az, hogy extra épületeket tarthatsz, változtatna-e bármit azon, hogy NEM tartok extra épületet, mert nem akarok gyengébb lenni, és továbbra is a piacra teszem a cuccaimat?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #232  
Old 06-02-2014, 21:30
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az, hogy extra épületeket tarthatsz, változtatna-e bármit azon, hogy NEM tartok extra épületet, mert nem akarok gyengébb lenni, és továbbra is a piacra teszem a cuccaimat?
A válasz, ha jól értelmeztem a kérdést, akkor ez:

Akinek ez nem teher minek gyengítse magát valamiben? Ezért is írtam, hogy a profikat ez a változtatás nem nagyon érintené.

Nekem ez teher ha lehetőségem lenne én beáldoznék 1-1 százalékot azért, hogy ne foglalkoztasson a kopás, mert épp elfelejtem vagy lekésem. És ezzel nem vagyok szerintem egyedül, de ami még fontosabb, hogy egy új épület új színt vinne a játékba, a legtöbb csóró szövinek is lehetne valami kis vagyona, amivel fel tudja venni a harcot (na nem a profikkal). Maga az épület jelenléte is arra vezetné még a kezdőt is, hogy próbáljon pénzt csinálni, amit eldug. Eddig se a kezdőtől lehetett pénzt leszedni.

Jó dolog volt a 15millás lopáshatár bevezetése, kezdőket érintette főleg. Ez is jó dolog lenne és a piac rendeltetésszerű használatára ösztönözne!!
Reply With Quote
  #233  
Old 06-02-2014, 21:34
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

A téma arról szól, hogy a piac ne legyen raktárnak használva. Ezen miben segít a javaslatod?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #234  
Old 06-02-2014, 21:54
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A téma arról szól, hogy a piac ne legyen raktárnak használva. Ezen miben segít a javaslatod?
Én nem használnám tovább a piacot rendeltetés ellenesen. Aki hasonló helyzetben van, szintén nem. Cserébe áldoznánk az egyre drágább földünkből. Vagyis csökkenne a nem rendeltetésszerű használat. De nem ez az intézkedések lényege? Pl. a bűnözés ellen is ha kitalálnak valamit, ami nem nyújt átfogó megoldást, de csökkenti a bűnözést, akkor be se vezessék?

A jelenleg csóró játékosoknak/szöviknek az új épület ötletet adna.
Reply With Quote
  #235  
Old 06-02-2014, 22:16
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Mi lenne, ha lenne egy ilyen épület, ami eltárol mondjuk "a" millát. Ez hozzáférhetetlen lopással fosztással. Mondjuk 1 nap ebből a keretből "b"-szer tudsz felvenni pénzt (amennyit akarsz), "c" kör késleltetéssel. Be a tárolóba a pénz az oriból szintén "c" kör késleltetéssel kerüljön. Felépíteni annyi, mint egy épületet, lebontani egységesen "d" kör.
Ha foglalnak tőled és ilyen épületet is visznek vagy pusztítanak, a pénz az oridba vándorol azonnal belőle onnantól lopható fosztható.
Szám ajánlások a betűk helyett:
a=100milla
b=2
c=4
d=16
Reply With Quote
  #236  
Old 06-02-2014, 22:48
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Szám ajánlások a betűk helyett:
a=100milla
b=2
c=4
d=16
tök poén lenne.. pl 1/Aban egy ilyen ori 10k ilyen épülettel.. 1000 mrdal, de szépen lehetne a piacot csorgatni
sőt lehessen újrázni is a benne lévő tartalékot.. milyen szép lenne 2000 extra rakis orival lépni és pl 10szer megújrázni, laza 2200 mrd
hamar nem lenne raktár a piac, mert mindenki elcsorgatná és kb 0 értéke lenne a pénznek
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #237  
Old 06-02-2014, 23:06
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
tök poén lenne.. pl 1/Aban egy ilyen ori 10k ilyen épülettel.. 1000 mrdal, de szépen lehetne a piacot csorgatni
sőt lehessen újrázni is a benne lévő tartalékot.. milyen szép lenne 2000 extra rakis orival lépni és pl 10szer megújrázni, laza 2200 mrd
hamar nem lenne raktár a piac, mert mindenki elcsorgatná és kb 0 értéke lenne a pénznek
Kértelek, hogy olvasd el, amit írtam, idézek.

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Az újrázás mindent visszad, de a segélyt azt nem, ugye? Akkor akár a tartaléktárolóba lévő pénzt se adná vissza egyáltalán, vagy csak mondjuk 4yard erejéig újrázáskor.
Elméleti költői kérdések jönnek, mert amit írtál, azt fenti idézetem már kizárta.

"Mennyi idő alatt töltenéd meg? És miből? Elárasztod a piacot tekivel? Akkor a tekinek lemegy az ára és kevés pénzt tudsz berakni. És ha tegyük fel, megtöltötted, mit veszel belőle apránként? És azzal mit teszel utána? Visszaváltod pénzre és újra visszarakod?"

Egy ori 10k ilyen épülettel. Aha. És akkor ha foglalok tőle, akkor az elveszett tárolókból a pénz az oriba folyna, amiben a max 4 yard, vagyis néhányszor túlcsordul.
Reply With Quote
  #238  
Old 06-03-2014, 13:21
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Kértelek, hogy olvasd el, amit írtam, idézek.



Elméleti költői kérdések jönnek, mert amit írtál, azt fenti idézetem már kizárta.

"Mennyi idő alatt töltenéd meg? És miből? Elárasztod a piacot tekivel? Akkor a tekinek lemegy az ára és kevés pénzt tudsz berakni. És ha tegyük fel, megtöltötted, mit veszel belőle apránként? És azzal mit teszel utána? Visszaváltod pénzre és újra visszarakod?"

Egy ori 10k ilyen épülettel. Aha. És akkor ha foglalok tőle, akkor az elveszett tárolókból a pénz az oriba folyna, amiben a max 4 yard, vagyis néhányszor túlcsordul.
Megnézném hogy ütsz be egy szabis orit.. (de szabizni sem kell.. vannak Aban elég nagy lyukak a pontlistában és egy-két mntvel megspékelve nem kell aggódnod sem nagyon..(de az a hsz nem volt full komoly a smilekból következtethettél volna rá))
3-6(pl a,b,g,k,l,i) csoportban egyszerre árul ki a klán 10 tagja és nem 1 orival egy csoportban, hanem csoportonként legalább 4 ember.. picit újrázgatnak full kpt és tekit mellé és pillanat alatt lehet 20-50-200 mrdal lépkedni mindenkinek.. ha egy nap 2szer vehetsz ki kpt az napi 8 mrd(ha 2 egymás utáni körben veszed ki, akkor 2 perc alatt 8 mrdal vehetsz a piacba egy orival, még mielőtt belekötsz nem mondtad egy szóval sem, hogy ki kell várni míg megjön a pénz, hogy kérhesd a következő kivételt), ha hajnalban nullázás előtt csinálod, akkor ez még 8 mrd néhány órán belül tehát egy klán erőlködés nélkül 200 mrdal belenyúlhat a piacba pár óra leforgása alatt..
Igazából Aban 10 oriban, orinként 100-200 ilyen épület nem tétel még kis hekin sem.. és felhozni bből fel lehet akár 50-100-200 mrdot is csak rajtad múlik, aztán lassan szétdobod a másik 9 között és mehet újra a csorgatás..
Nem is rossz..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #239  
Old 06-03-2014, 15:01
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Megnézném hogy ütsz be egy szabis orit.. (de szabizni sem kell.. vannak Aban elég nagy lyukak a pontlistában és egy-két mntvel megspékelve nem kell aggódnod sem nagyon..(de az a hsz nem volt full komoly a smilekból következtethettél volna rá))
3-6(pl a,b,g,k,l,i) csoportban egyszerre árul ki a klán 10 tagja és nem 1 orival egy csoportban, hanem csoportonként legalább 4 ember.. picit újrázgatnak full kpt és tekit mellé és pillanat alatt lehet 20-50-200 mrdal lépkedni mindenkinek.. ha egy nap 2szer vehetsz ki kpt az napi 8 mrd(ha 2 egymás utáni körben veszed ki, akkor 2 perc alatt 8 mrdal vehetsz a piacba egy orival, még mielőtt belekötsz nem mondtad egy szóval sem, hogy ki kell várni míg megjön a pénz, hogy kérhesd a következő kivételt), ha hajnalban nullázás előtt csinálod, akkor ez még 8 mrd néhány órán belül tehát egy klán erőlködés nélkül 200 mrdal belenyúlhat a piacba pár óra leforgása alatt..
Igazából Aban 10 oriban, orinként 100-200 ilyen épület nem tétel még kis hekin sem.. és felhozni bből fel lehet akár 50-100-200 mrdot is csak rajtad múlik, aztán lassan szétdobod a másik 9 között és mehet újra a csorgatás..
Nem is rossz..
Ok, most már látom, hogy nem írtad komolyan

Nem írtam, hogy ki kell várni a 4 kört két kivétel között, de gondolhattad volna, azért írtam a lebontásra 16 kört, hogy a 24 körön belül sehogy se juss kettőnél többször pénzhez. - így amit utána írtál nem kommentelem.

Tekivel újrázhatsz, az ebben tárolt pénzzel csak max. 4 yard. Ezt is írtam.

Ha szintlépés előtt kivásároljátok a tekiket hogy fel tudjátok vinni a pénzt? Akkor legalább a nagy tartalékosok túlcsordulnak picit Ati úgyis annak örül, ha a nem rendeltetésszerűen használt piacon tartott árú elveszik.

Amikor felléptem kettes szintre és kiárultam azt a pár milla tekimet, az ár lement a felére majdnem. Azóta se nagyon állt még vissza. Lehet más is újrázott, nem tudom. Szóval a tekiben tartott értékem jelenleg nem sokat ér. Fordítva is igaz. Elkezded kivásárolni a tekipiacot és hamar felkúsznak az árak, tehát akihez odafolyt a pénz, annak sem ér sokat, mert épp drága minden a piacon, vagy túlcsordul .

Ha több yard-al akarnék belenyúlni a piacba, akkor kitenném az árúm ár alá, a tagoknak meg mondanám, hogy mikor vegyenek belőle és hozzámfolyik a pénz, amivel azt csinálok a piacon, amit akarok. Tartaléktároló épületek nélkül.

De ez csak felvetés volt, konkrét számok nélkül. Lehet a=50milla is. Lehet változó is az épület tároló értéke, mondjuk a területből elfoglalt aránnyal fordítottam arányosan.

1% - 100 milla/db
5% és felette - 50milla/db

De mint mondtam, ez titeket nem érintene, hiszen lehet el se tudnátok rakni a pénzetek, ha 100%on csak ilyen épület lenne, akkor sem.

De nekem/nekünk viszont jó lenne, az elején megfogalmazott indokok miatt. És az országban tartott költőpénz vagy az ebben tárolt arany értéke sem konstans, mindig az aktuális piaci áraktól függ.
Inkább segíts a felvetés tökéletesítésében, hogy mi is hosszútávon játékban maradjunk. Esetleg nagyobb élvezet jusson a jelenleg tartalék nélkül tengő-lengőknek
Reply With Quote
  #240  
Old 06-03-2014, 15:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Kezdem úgy látni, hogy ennek az égvilágon semmi köze az eredeti témához, úgyhogy lapozzunk.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 16:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu