Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-03-2010, 16:32
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Attól sereget cserélni még lehetne
Jöhetnek más ötletek is ezzel kapcsolatban, eddig csak olyan érveket hallottunk, hogy azért ne piszkáljunk hozzá a piac szabályhoz (mert ez attól még szabály, amit nem én találtam ki) mert azzal értelmét veszti elkövetni a szabálytalanságot
Lehet durvának hangzik, mert az is. Csak kicsit következetesebb lehetne a játék, ha bármi hasonló bevezetésre kerülne ami mondjuk bünteti a piac raktárként való használatát. Vagy akkor egyszerűen csak törölni kéne a súgóból, meg a szabályok közül ezt a tételt, és mindenki boldogan használhatná továbbra is raktárként a piacot.
Egyelőre tényleg azt szeretném, ha csak beszélnénk róla normálisan, nem kell mindent ilyen agresszívan letámadni ami elvenne a játékbeli "kényelemből".

Hallatni lehetne más ötletet is, amin el lehet gondolkozni, én csak felvetettem hirtelen kettőt...
semmi agresszív nem volt abba, amit mondtam.. csak a javaslatod egy nagy butaság..
csak gondolj bele íratnál tekit hónapokig, hogy hetek alatt elkopjon a 10% mínuszok miatt? vagy mostantól mindenki bankozzon 200 hekin tekiírás helyett, aki termelni akar ott?(a pénz kopna el a piacon) azután még gyorsabban értéktelenedik el a pénz.. gyakorlatilag senkinek nem érné meg tartalékot tartani>> üres lenne a piac.. nem tudom neked mennyiben növelné ez a játékélményedet, de én spec valahogy nem örülnék neki.. sokkal kevesebb játék lehetőség maradna..
gyakorlatilag csak kp tartalékod lehetne az oriban, ami ha nem vagy 24 órában naponta akkor kicsit kockázatos..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-03-2010, 17:59
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
semmi agresszív nem volt abba, amit mondtam.. csak a javaslatod egy nagy butaság..
csak gondolj bele íratnál tekit hónapokig, hogy hetek alatt elkopjon a 10% mínuszok miatt? vagy mostantól mindenki bankozzon 200 hekin tekiírás helyett, aki termelni akar ott?(a pénz kopna el a piacon) azután még gyorsabban értéktelenedik el a pénz.. gyakorlatilag senkinek nem érné meg tartalékot tartani>> üres lenne a piac.. nem tudom neked mennyiben növelné ez a játékélményedet, de én spec valahogy nem örülnék neki.. sokkal kevesebb játék lehetőség maradna..
gyakorlatilag csak kp tartalékod lehetne az oriban, ami ha nem vagy 24 órában naponta akkor kicsit kockázatos..
Lehetne 1% is 10helyett, vagy lehetne máshogy is megoldani.
De még ott van a másik is, hogy 1piaclépésbe kerüljön a cuccok visszajövetele.
Ha az enyém hülyeség, akkor álljatok elő valami okos dologgal
Elvégre a szabályok azért vannak, hogy betartsuk őket nem? Ezzel ellentétben eddig mindenki azt mondta, hogy maradjon ahogy van, és nézzük el a szabálytalanságot, csak mert anyagilag mindenki jól jár vele.
Reply With Quote
  #13  
Old 08-03-2010, 18:00
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Szóval vagy szabályossá kellene tenni a jelenlegi állapotot, vagy büntetni a szabálytalanságot nem?
Reply With Quote
  #14  
Old 08-03-2010, 18:05
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Thumbs down

Ha tudnék ujjakat pakolgatni, menne a lefele...

Teljesen egyetértek a tiltakozókkal, annyit fűznék hozzá, első körben baromi nagy árzuhanás is lenne! Ha nem veszik meg elkopik, ezért a termelők egymás alá pakolgatnának, hogy nehogy az övéjük kopjon... Utána senki sem akarna termelni, és elfogyna, ezáltal baromi drága lenne, vagy abszolút nem lenne piacon...

Illetve gondolj bele a más sebességű csoportokba, ahol az 5 piacralépéssel is sakkoznak... Teljesen ellehetetlenítené a játékot, ha a hazatérőkkel is kell számolni...
Reply With Quote
  #15  
Old 08-03-2010, 18:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Csak óvatosan vetném fel, tudom a profik 99%nak nem tetszik majd az ötlet, de hátha elgondolkozik valaki rajta mégis

A lényeg, hogy a súgó is írja, meg Ati is megemlíti néha, hogy a piac nem raktár. A helyzet viszont az, hogy mégis mindenki ott tartja a tartalékot.
Első körben arra gondoltam, hogy ha már 1piacra lépésbe kerül, hogy árut "vigyünk" a piacra, kerülhetne az is egy belépésbe amikor visszahozzák az árut. (ha már mindet elhasználtuk egyszerűen elveszne) Elvégre maguktól nem tudnak visszajönni az áruk, a "piacvezetőknek" meg igen drága az idejük mint tudjuk...
Második körben, (ha az első már teljesült volna valami csoda folytán) a hazatérő árukról is nyugodtan potyoghatna le szerintem 10% cucc, mint a karavánról. Mert hát odafele mi ugyan vigyázunk a szépen kifényesített cuccokra, de visszafele nem mi felügyeljük a pakolást, igy hát amortizálódik

Ha ezek, vagy ehhez hasonló teljesülne akkor máris el lehetne gondolkozni azon, érdemes-e piacon tartalékolni, és talán teljesülni részben a szabály, miszerint a piac nem raktár.
Hatalmas hekin is pozítivnak tartanám, mert igy valóban kell bent tartani egységeket az országban, és nem csak arra az 1körre amíg mondjuk támadást inditunk vagy védünk kell etetni a népet. Tehát 15k heki felett lehet módosulna a játék. Előnyére...
Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Lehetne 1% is 10helyett, vagy lehetne máshogy is megoldani.
De még ott van a másik is, hogy 1piaclépésbe kerüljön a cuccok visszajövetele.
Ha az enyém hülyeség, akkor álljatok elő valami okos dologgal
Elvégre a szabályok azért vannak, hogy betartsuk őket nem? Ezzel ellentétben eddig mindenki azt mondta, hogy maradjon ahogy van, és nézzük el a szabálytalanságot, csak mert anyagilag mindenki jól jár vele.
D-ben, hogy tudjanak enni azok akik játszanak, 202-ért vehetik a gabonát. 1 milliárd gabonának mennyi is a 10%-a? tudod ki kelne fel hajnalba azért, hogy ha haza ér kipakolja. Vajon hány ori (tf orkok) pusztulnának éhen? és ez csak anarch.
Reply With Quote
  #16  
Old 08-03-2010, 18:19
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
D-ben, hogy tudjanak enni azok akik játszanak, 202-ért vehetik a gabonát. 1 milliárd gabonának mennyi is a 10%-a? tudod ki kelne fel hajnalba azért, hogy ha haza ér kipakolja. Vajon hány ori (tf orkok) pusztulnának éhen? és ez csak anarch.
Ez könnyű, építsenek tanyát
Mint mondtam, ha olyan rossz az én ötletem, mondjatok jobbat, amivel be lehet tartatni a szabályt!
Reply With Quote
  #17  
Old 08-03-2010, 18:21
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Ez könnyű, építsenek tanyát
Mint mondtam, ha olyan rossz az én ötletem, mondjatok jobbat, amivel be lehet tartatni a szabályt!
ha fáj, hogy sokaknak sok pénze van, akkor:
1., foszd le őket
2., termelj te is
3., fogózd be a piacot

jobb szeretem az egy kocsmás, tf orkokat. Plusz milyen irányba menne el szerinted a játék, ha egy hadisnak nem lesz több barakkja, mint mondjuk max. 42%?

szerk.: 42% barakkal, mit csinálsz egy elf ellen?

Last edited by Hex; 08-03-2010 at 18:28..
Reply With Quote
  #18  
Old 08-03-2010, 18:32
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ha fáj, hogy sokaknak sok pénze van, akkor:
1., foszd le őket
2., termelj te is
3., fogózd be a piacot

jobb szeretem az egy kocsmás, tf orkokat. Plusz milyen irányba menne el szerinted a játék, ha egy hadisnak nem lesz több barakkja, mint mondjuk max. 42%?

szerk.: 42% barakkal, mit csinálsz egy elf ellen?

Szeretem az ilyeneket. Fogadjunk 10vipben, hogy több pénzem/tartalékom van normálban, mint a játékosok 95%nak...
Vagy már én is láthatatlan tintával írok? Mert akkor még egyszer : Várom az ötleteket, hogyan tartassuk be a SZABÁLYT????
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RRRrrr For This Useful Post:
  #19  
Old 08-03-2010, 18:34
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Thumbs down

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Szóval vagy szabályossá kellene tenni a jelenlegi állapotot, vagy büntetni a szabálytalanságot nem?
Amúgy, ha mindenáron a tartalékok ellen vagy akkor első sorban az oriban elférő pénzhatárt kéne feljebb tornázni, mert A-ban nem ér sokat négy milliárd... De még ezzel is csak mérsékelnéd a káros hatásokat, így sem érné meg!

Ezzel a szabállyal mindenhol kinyírnád a játékot!! Alapjaiban rengetné meg a mostan stratégiákat! Ahogy Rob mondta: olyan lenne, mintha a hód helyett csinálnál egy másik játékot!
Reply With Quote
  #20  
Old 08-03-2010, 18:38
Dew's Avatar
Dew Dew is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Location: Budapest
Posts: 556
Activity: 0%
Longevity: 84%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Szeretem az ilyeneket. Fogadjunk 10vipben, hogy több pénzem/tartalékom van normálban, mint a játékosok 95%nak...
Vagy már én is láthatatlan tintával írok? Mert akkor még egyszer : Várom az ötleteket, hogyan tartassuk be a SZABÁLYT????
akkor járj elöl jó példával, teszteld le milyen lenne! Amikor hazaér a tartalékod akkor lépj piacra és a 10%-át rakd ki az ár felett jóval, hogy vesszen el. Tarts benn jó sok pénzt, és sereged... Kíváncsian várjuk mi lesz a teszt végeredménye, és valószínű ez lenne a "lightosabb" változat, mert amíg csak Te tesztelgeted, addig az árak nem mozognak olyan kaotikusan, mintha élesben lenne benn a szabály mindenkire érvényesen...

Valószínű, ha lenne ötletünk, már leírtuk volna. Viszont ilyen rémségekkel nem kéne riogatni a jó népet...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 18:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 02:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 17:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 13:43


All times are GMT +1. The time now is 13:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu