Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 04-09-2010, 15:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default 1/A klánvezér szerep erősítése

Sziasztok!

Díjátadón vetette fel Reaktor az ötletet, hogy egy kicsit növelni kellene a klánvezér szerepét az 1/A-ban. A dolog apropója, hogy míg lenti szinteken lehetőség van arra, hogy a távol levő szövetségesnek karavánt vagy katonai segítséget küldjek, addig 1/A-ban csak 3 lehetőség van:

1, nem segítek neki
2, felhívom a szövitagot hajnal 3-kor, miközben legszebb álmát alussza, hogy hé, valamit csinálj
3, ha volt a szövitag olyan balga, hogy megadta a belépőadatait, akkor belépek hozzá, ezzel persze kockáztatva, hogy sokéves munkája anarchban köt ki

Ebből igazából egyik sem túl szimpatikus lehetőség, ezzel egyetértek.

A javaslat lényege, hogy a klántag beállíthassa, hogy megbízik a klánvezérben (ha nem, akkor nincs változás). Ha ezt beállította, akkor a klánvezér korlátozott akciókat végezhet az országában, anélkül, hogy oda belépne. Ilyen korlátozott akció a klánraktár használata, illetve valamiféle sereges segítség küldése. Érdemi akció (varázslás, tolvajlás, hadi cselekmény) nem indítható, még véletlenül sem. Most előfordul, hogy véletlenül indulnak ilyen akciók, aminek volt már anarch a vége, még 1/A-ból is. :-/

Mire lenne ez jó? Arra, hogy erősíti a szövetségeket, és lehetőséget biztosít a klántagoknak a békés távollétre. Olyanok is részt tudnak venni az aktív klánéletben, akik éjjel aludni szeretnének, de a belépőadataik megadásával sem akarják kockáztatni az országukat (nagyon helyesen). Olyan országok is jobban érvényesülni tudnak a legfelső szinten, akiknek a munkájuk, családi életük nem teszi lehetővé a napi 24 órás jelenlétet. Természetesen a klánvezérnek ilyenkor be kell vállalnia azt, hogy ő bizony éjjel is intézi az ügyeket. Dehát ezért klánvezér.

Egyelőre különösebb konkrétum nélkül kíváncsi lennék az általános reakciókra. Tudom, hogy a fórumon leginkább olyanok vannak jelen, akiket nem annyira érint, mert sokat fent vannak, ezért most másoknak a véleményére is kíváncsi vagyok; a sokat fent lévőket pedig arra kérem, hogy ne csak saját érdekeiket nézve, úgy próbálják a témát nézni, hogy azzal mások játékát mennyiben lehet jobbá tenni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 18 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 04-09-2010, 16:40
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Már a téma felvetésekor is hevesen támogattam a javaslatot, most sincs ez másképp. Szerintem jó lenne, ha a klánvezér minden olyan cselekvésre jogosítványt kapna bejelölés esetén, amit most is el tud szabályosan (értsd: ANARCH-ba kerülés veszélye nélkül) végezni, gondolok itt az intéző állítására, építésre, képzésre, tekercsírásra, piacolásra, klánraktár használatára és a varázslatok feltételére.

Arra lennék kiváncsi, hogy a "valamiféle sereges segítség küldése" mit takar pontosan? Mert ha a beíjjazást érted ez alatt, akkor az nagyjából ki is meríti a piacolást, mint lehetőséget.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #3  
Old 04-09-2010, 16:51
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Mit takar a "valamiféle sereges segítség küldése"?

A legtöbbet az érné, ha lehetne használni a szövitag országából a piacot, de azt én kicsit erősnek tartom.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #4  
Old 04-09-2010, 16:59
Rob Rob is offline
Member
 
Join Date: May 2009
Posts: 238
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

úgy gondolom két variáció van erre.
1. lehet piacolni a másik orijával. az nagyon dúrva és a kis létszámú klánokat hozza hátrányos helyzetbe a nagyokkal szemben.
2. nem lehet használni a piacot, akkor meg semmit nem ér az egész
konklúzió: nemteccik
Reply With Quote
  #5  
Old 04-09-2010, 17:06
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem tetszik az ötlet és támogatom. Szerintem simán piacozhatna is a klánvezér a tagok országaiban. A piacozásnak van leginkább értelme. Piacozás nélkül a javaslat nem érné el a célját. De miért is lenne túl erős a piacozás?
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #6  
Old 04-09-2010, 17:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Arra lennék kiváncsi, hogy a "valamiféle sereges segítség küldése" mit takar pontosan? Mert ha a beíjjazást érted ez alatt, akkor az nagyjából ki is meríti a piacolást, mint lehetőséget.
Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Mit takar a "valamiféle sereges segítség küldése"?

A legtöbbet az érné, ha lehetne használni a szövitag országából a piacot, de azt én kicsit erősnek tartom.
Ez a leghomályosabb egyelőre, mert ez ad lehetőséget a legtöbb visszaélésre.

Milyen lehetőségek vannak?

Piacolás a másik helyett. Elvileg szép és jó, a gyakorlatban azonban jelentheti azt, hogy egy ország nem napi 3/4/5/6-szor megy a piacra, hanem 10 fős klán esetén 30/40/50/60 alkalommal. 60x20 perc az ugye 4 óra híjján lefedi az egész napot.

Saját országból piacolás, és a vett sereg eljuttatása a másikhoz. Ez megint nem az igazi, hiszen akkor a másik ország piaci belépéseinek elfogyása után vissza lehet ezzel élni, szólok a szövivezérnek, hogy vegyen már nekem még lovasokat.

A kettő közül a második teremt nagyobb visszaélési lehetőséget, az elsőt azt belépőadatok megadásával (ami igen kockázatos), most is el lehet érni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 04-09-2010, 17:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Volt egy ilyen témánk is: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=3944

Ezt is megoldaná egy lépésben.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #8  
Old 04-09-2010, 17:49
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

A klánom nevében én vállalom

De hogy küldök sereges helpet 200 körre levő tagnak?
Reply With Quote
  #9  
Old 04-09-2010, 17:50
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Milyen lehetőségek vannak?

Piacolás a másik helyett. Elvileg szép és jó, a gyakorlatban azonban jelentheti azt, hogy egy ország nem napi 3/4/5/6-szor megy a piacra, hanem 10 fős klán esetén 30/40/50/60 alkalommal. 60x20 perc az ugye 4 óra híjján lefedi az egész napot.
Ebben az esetben a vezér semmi olyat nem tud csinálni, amit ne tudna megcsinálni egy csupa aktív tagból álló klán esetén is. De a javaslatnak pont az a célja, hogy a kevésbé aktív tagokból álló klánoknak kisebb legyen a hátránya.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Saját országból piacolás, és a vett sereg eljuttatása a másikhoz. Ez megint nem az igazi, hiszen akkor a másik ország piaci belépéseinek elfogyása után vissza lehet ezzel élni, szólok a szövivezérnek, hogy vegyen már nekem még lovasokat.
Ez nem tetszik. Vissza lehet vele élni.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #10  
Old 04-09-2010, 18:25
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Saját országból piacolás, és a vett sereg eljuttatása a másikhoz. Ez megint nem az igazi, hiszen akkor a másik ország piaci belépéseinek elfogyása után vissza lehet ezzel élni, szólok a szövivezérnek, hogy vegyen már nekem még lovasokat.
két ötlet is eszembe jutott hirtelen, az egyik az egységek korlátozása, h pl támadó egységet minek venne be nekem a szövivezér, ha ugysem tudok géphez jönni, hogy támadjak?

a másik, hogy csak akkor tud piacra menni, ha mind2 országnak van még piaca.
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to csabi For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
új szerep a bandknak. Rém Elvetett javaslatok 0 02-25-2007 13:48
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 16:16
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 09:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 21:14


All times are GMT +1. The time now is 23:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu