Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1101  
Old 12-17-2013, 06:58
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Sziasztok.

Már jó ideje abbahagytam, de időről-időre visszanézek ide (kizárólag fórumra), hátha sikerült valamit alkotnotok. Imádtam ezt a játékot, de csak a toli-vari részét, és abból is a félelf volt a favorit.

Amikor abbahagytam: 4. szinten elkönyveltem, hogy nincs mit lopni. Ez van, tervben volt, hogy váltok egy törpére. Aztán belekerültünk egy szöviháborúba, ahol engem 2-3 nap után a rendszer simán megbéklyózott. Nem tudtam ugye gyújtani, se ölni őket, félelfként. Holott ők folyamatosan küldték a seregeiket. Én meg ültem, és néztem a szövim amint 3-an próbálnak csinálni valamit, míg én csak nézelődöm, mert semmi hasznom nem volt... Ez után még szintet léptem, törpére váltottam, termelgettem, meguntam. Majd vártam, hogy hátha tudunk valamit kezdeni ezzel a fajjal, hogy használható legyen, de látom továbbra is csak a meddő viták mennek.

Nem mellesleg, pár dolgon fent akadtam. Egy példa:

"Egyik faj sem jobb, mint a másik."
Ilyet nem mond tapasztalt játékos. A félelfnél például szinte minden faj jobb, mivel már ötödik szinten is használhatatlan. Ha nem élezik ki, semmit sem ér. Ha kiélezik rendesen, fenntarthatatlan. Persze mindig van kivétel, bele lehet nyúlni a jóba, de egész egyszerűen nem hatékony.

Akik szerint nem szükséges a félelf módosítása: Ez a téma 4 éves. Már akkor is baj volt vele, és azóta eléggé megváltozott a játékközösség. A játékosok felfedezték a kiskapukat, amiket legalálisan ki is használnak, ezzel megölve a játékélmény jelentős részét. Nem véletlenül nincsenek új játékosok, és nem véletlenül nem maradnak itt.

Nem szeretnék konkrét "módosítást" javasolni, mert azt régen hónapokon kereszült próbáltam. Én csupán arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy lennénk páran akik visszatérnének ide ha élvezhető lenne a játék tolisként, és varisként. A több játékos pedig azt hiszem mindenkinek az érdeke, így talán kompromisszumkészebbek lehetnétek...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1102  
Old 12-17-2013, 14:17
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Sziasztok.

Már jó ideje abbahagytam, de időről-időre visszanézek ide (kizárólag fórumra), hátha sikerült valamit alkotnotok. Imádtam ezt a játékot, de csak a toli-vari részét, és abból is a félelf volt a favorit.

Amikor abbahagytam: 4. szinten elkönyveltem, hogy nincs mit lopni. Ez van, tervben volt, hogy váltok egy törpére. Aztán belekerültünk egy szöviháborúba, ahol engem 2-3 nap után a rendszer simán megbéklyózott. Nem tudtam ugye gyújtani, se ölni őket, félelfként. Holott ők folyamatosan küldték a seregeiket. Én meg ültem, és néztem a szövim amint 3-an próbálnak csinálni valamit, míg én csak nézelődöm, mert semmi hasznom nem volt... Ez után még szintet léptem, törpére váltottam, termelgettem, meguntam. Majd vártam, hogy hátha tudunk valamit kezdeni ezzel a fajjal, hogy használható legyen, de látom továbbra is csak a meddő viták mennek.

Nem mellesleg, pár dolgon fent akadtam. Egy példa:

"Egyik faj sem jobb, mint a másik."
Ilyet nem mond tapasztalt játékos. A félelfnél például szinte minden faj jobb, mivel már ötödik szinten is használhatatlan. Ha nem élezik ki, semmit sem ér. Ha kiélezik rendesen, fenntarthatatlan. Persze mindig van kivétel, bele lehet nyúlni a jóba, de egész egyszerűen nem hatékony.

Akik szerint nem szükséges a félelf módosítása: Ez a téma 4 éves. Már akkor is baj volt vele, és azóta eléggé megváltozott a játékközösség. A játékosok felfedezték a kiskapukat, amiket legalálisan ki is használnak, ezzel megölve a játékélmény jelentős részét. Nem véletlenül nincsenek új játékosok, és nem véletlenül nem maradnak itt.

Nem szeretnék konkrét "módosítást" javasolni, mert azt régen hónapokon kereszült próbáltam. Én csupán arra szeretném felhívni a figyelmet, hogy lennénk páran akik visszatérnének ide ha élvezhető lenne a játék tolisként, és varisként. A több játékos pedig azt hiszem mindenkinek az érdeke, így talán kompromisszumkészebbek lehetnétek...

Ha 2-3 nap után nem tudtál semmit csinálni, az a te hibád.. Szerintem a féelffel lehet kárt okozni, főleg magasabb csoportokban, amiről elvileg ez a téma szól.. Inkább hátránya a nehézkes pénzszerzés, és az hogy a játékosok fogyásával kevesebb a célpont és a csoport csökkenés miatt jóval kevesebb helyezésre tud tolizni..
Igazából szerintem a problémát legalább 50%ban megoldaná, ha a játékosok száma megnövekedne.. (Sőt szerintem többet segítene, mint bármi más módosítás)
A játékosok fogyás, nem hiszem, hogy pont a félelf/tolik játszhatósága miatt történt volna.. egyszerűen csak nincs utánpótlás.. természetes dolog, hogy egy idő után abbahagyja mindenki a játékot, vagy ha abba nem is hagyja, de átáll viszonylag passzív játékra.. a probléma abból adódik, hogy már nem jön annyi új játékos, mint amennyi elmegy..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #1103  
Old 12-17-2013, 20:17
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Pont az ilyenek miatt szoktam le a fórumról is. Reflexből személyeskedsz, és nem kérdezel, hanem látatlanban spekulálsz. Nem én voltam béna, hanem a védelem kapcsolt be, még figyelmeztetést is kaptam, hogy ne lehetetlenítsem el az ellenfelem játékát. Talán még a levelet is meg tudom mutatni. Sőt, írtam a supportnak is, de érdemi választ onnan sem kaptam, csak egy kosárka mellébeszélést. (Még belső fórumon is elég sok vita lett emiatt, mert nem csak én éreztem keményen igazságtalannak.) Mindezt úgy, hogy az ellenfél közben folyamatosan küldte a seregeit, amit meg is mutattam, stb. De senkit se érdekelt.

Mellesleg, nem konkrétan emiatt hagytam abba, hanem ez volt az amitől betelt az a bizonyos pohár. Gabona árak az egekben, aktív ország meg alig. Olvasd vissza a régi hsz-eimet. Egyszer végiggömböltem W és L top 30%-át majd szépen leírogattam a fajok összetételét. Szinte mind gnóm volt (az aktív országok közül).

A játékos fogyás pedig... Semmi érdemi haszna itt a toliknak, variknak. Tartod, mert muszáj, de ennyi. Hadizásról szól minden. Ezt megkapom 100 más játékban, ami néz is ki valahogy, és 100x ennyien játsszák. Akkor minek lennék itt? Elveszett a játék régi bája, a sokszínűség és a taktika. (Ne, ne hozd fel, hogy sok taktikai elem van, csak én nem ismerem. Eleget elbíbelődtem én ezzel a játékkal, biztos mondhatsz újat, de nem sokat.) Nem nyújtja már azt amiért az emberek szerették.

Mivel továbbra is csak a köpködés és személyeskedés megy, azt hiszem pár hónapig ismét nem nézek erre. További szép napot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
  #1104  
Old 12-17-2013, 20:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

A témához visszatérve...

bár igazából szerintem sok hozzáfűznivaló már nincs. Már csak a megvalósítás van hátra.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1105  
Old 12-17-2013, 21:41
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

A bevezetés 2 lépcsőben fog történni. Első lépcsőben a szabadságot is érintő módosítás, hogy kiegyensúlyozza a mostani akció utáni szabira meneküléseket.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1106  
Old 12-17-2013, 22:42
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A bevezetés 2 lépcsőben fog történni. Első lépcsőben a szabadságot is érintő módosítás, hogy kiegyensúlyozza a mostani akció utáni szabira meneküléseket.
kérdés: ez pontosan hány kört jelent? ha pl legyújtom valaki országát full készülivel mennyi ideig nem mehetek szabira?
(tehát játszhat érdemben tolis orit, aki éjjel szabizni akar, vagy sem?)
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #1107  
Old 12-17-2013, 23:14
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
kérdés: ez pontosan hány kört jelent? ha pl legyújtom valaki országát full készülivel mennyi ideig nem mehetek szabira?
(tehát játszhat érdemben tolis orit, aki éjjel szabizni akar, vagy sem?)
Ameddig az erre elhasznált készültség vissza nem töltődik 100%-ra. 49% készültség például körönkénti 7% visszatöltődéssel 7 kör alatt van újra maximumon.

8 óra éjszakai szabival számolva ez még mindig ad 9 órányi lopási vagy ártási lehetőséget. Extrém esetben, ha leviszed a készültséget 0%-ra, akkor azt lehetőleg csak folyamatos játék mellett tedd, hiszen az 15 környi visszatöltődési idő. (Itt már a második lépcsőről beszélek, mert most nem tudod 0%-ra levinni a készültségedet.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1108  
Old 12-17-2013, 23:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Fontos, hogy ez az első lépcső, ami csak a szabadságra menetelre van kihatással, ez mindenkit érint! A második lépcső lesz konkrétan a félelfre kihegyezve, az biztosít például majd lehetőséget neki (és csak neki) a 0%-ra való készültsaéglevitelre haszonszerző akciók esetén.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #1109  
Old 12-18-2013, 00:31
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ameddig az erre elhasznált készültség vissza nem töltődik 100%-ra. 49% készültség például körönkénti 7% visszatöltődéssel 7 kör alatt van újra maximumon.

8 óra éjszakai szabival számolva ez még mindig ad 9 órányi lopási vagy ártási lehetőséget. Extrém esetben, ha leviszed a készültséget 0%-ra, akkor azt lehetőleg csak folyamatos játék mellett tedd, hiszen az 15 környi visszatöltődési idő. (Itt már a második lépcsőről beszélek, mert most nem tudod 0%-ra levinni a készültségedet.)
Akkor kérdezek még.. ha bukom az akciót az minek számít? variknál is ugyan így lesz? ha igen, mi számít olyan varázslatnak, ami miatt nem szabizhatok? pl a gömb is?
A regenerálódás számít ilyenkor, ha fent van hamarabb szabizhatok?
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #1110  
Old 12-18-2013, 10:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Akkor kérdezek még.. ha bukom az akciót az minek számít? variknál is ugyan így lesz? ha igen, mi számít olyan varázslatnak, ami miatt nem szabizhatok? pl a gömb is?
A regenerálódás számít ilyenkor, ha fent van hamarabb szabizhatok?
Amennyivel a készültséget Te magad lejjebb viszed, annyival lejjebb megy. Varázslatokkal most akár egyetlen akcióval akár 100%-ot is le lehet vinni.

Ha más viszi le a készültségedet, az a szabira menetelt nem befolyásolja, hiába van esetleg a tényleges készültséged 0%-on.

A visszatöltődés mértéke ugyanannyi, mint a normál készültség esetében. Számít a regenerálódás varázslat is és a személyiség is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 12:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu