Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #301  
Old 11-08-2012, 10:56
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
A probléma ott van, hogy te is, mint néhányan, a támadást hasonlítod a tolizáshoz, de a támadásra az embernek minimum egy órája lehet reagálni, a lopásra meg kb semmi..
a 8% kocsma A-ban szinte lehetetlené teszi az elfek beütését.. (amit én továbbra sem értékelnék..)
Szerintem nem a való élethez kell hasonlítania a játéknak, ha az a játszhatóság rovására megy, az A pedig nem igazán játszható bent tartható pénz nélkül..
Nekem az tetszene/lenne elfogadható, ha 1-2 faj(félelf, ember) tudná átlopni a bankok egy bizonyos %-át (~20%-ot), ha 4-5-ször annyi tolival rendelkezik, mint az ellenfél.. (pl a félelf faji sajátossága lenne, az embernek meg a faji varázslatba kerülne be..)
Az A-ban bent lévő pénzeket is csak akkor tudom lelopni, ha van 2-3szor több tolim (vagy támadóértékem) Tehát kéne a tolisnak legalább 15-16% kocsma..

Ezzel rendkívül meggyengül a támadó ereje.. Teljesen normális kompromisszum...

Az egy óra reagálás meg szerintem nem jó példa.
Tegyük fel én vagyok az ork, beverem a félelfet földre. neki mennyi idő azt visszaszerezni sereg nélkül?
Aztán tegyük fel én vagok a félelf: lelopok egy orktól pénzt. Tegyük fel 2 yardból elhozok 200 millát 1200 hektáron.

a kettő közül szerinted melyikből érződik nagyobb kár ???
Reply With Quote
Sponsored Links
  #302  
Old 11-09-2012, 12:47
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
A probléma ott van, hogy te is, mint néhányan, a támadást hasonlítod a tolizáshoz, de a támadásra az embernek minimum egy órája lehet reagálni, a lopásra meg kb semmi..
a 8% kocsma A-ban szinte lehetetlené teszi az elfek beütését.. (amit én továbbra sem értékelnék..)
Szerintem nem a való élethez kell hasonlítania a játéknak, ha az a játszhatóság rovására megy, az A pedig nem igazán játszható bent tartható pénz nélkül..
Nekem az tetszene/lenne elfogadható, ha 1-2 faj(félelf, ember) tudná átlopni a bankok egy bizonyos %-át (~20%-ot), ha 4-5-ször annyi tolival rendelkezik, mint az ellenfél.. (pl a félelf faji sajátossága lenne, az embernek meg a faji varázslatba kerülne be..)
A 4-5ször annyi toli az nagyon-nagyon sok. Ezzel egy 8% kocsmás gnómot sem tudnék átlopni 30% kocsmával egyszer sem. (És akkor a helyezésbeli különbséget bele sem számoltam.)

De az, hogy csak a félelf és ember tudja átlopni, az korrekt. A 20% talán kevés a kicsit, mert a pontérték különbség is jelentősen megkurtítja a zsákmányt. Szerintem egy 30-40% még beleférne. Ha a lopkodó közvetlen közel van, akkor bár nagyot akaszthat, de könnyen meg lehet torolni rajta. Ha biztonságos távolból lopkod, akkor meg jóval kevesebbet is hoz.
(OFF:Vagy ha annyira félti valaki a pénzét, akkor tartson a szövetségben egy óriás-varázslót. Így talán megjelennek újra a csak-varázsló országok.)
Reply With Quote
  #303  
Old 11-10-2012, 13:41
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A 4-5ször annyi toli az nagyon-nagyon sok. Ezzel egy 8% kocsmás gnómot sem tudnék átlopni 30% kocsmával egyszer sem. (És akkor a helyezésbeli különbséget bele sem számoltam.)

De az, hogy csak a félelf és ember tudja átlopni, az korrekt. A 20% talán kevés a kicsit, mert a pontérték különbség is jelentősen megkurtítja a zsákmányt. Szerintem egy 30-40% még beleférne. Ha a lopkodó közvetlen közel van, akkor bár nagyot akaszthat, de könnyen meg lehet torolni rajta. Ha biztonságos távolból lopkod, akkor meg jóval kevesebbet is hoz.
(OFF:Vagy ha annyira félti valaki a pénzét, akkor tartson a szövetségben egy óriás-varázslót. Így talán megjelennek újra a csak-varázsló országok.)
pl A-ban a 10k pontérték különbség az nem akadály... egy vándornak kis fokozással... szóval azért szerintem olyan nincs , hogy biztonságos távolság
B-ben is egyre gyakrabban látom már a 3 körös támadásokat.
Reply With Quote
  #304  
Old 12-14-2012, 18:53
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A 4-5ször annyi toli az nagyon-nagyon sok. Ezzel egy 8% kocsmás gnómot sem tudnék átlopni 30% kocsmával egyszer sem. (És akkor a helyezésbeli különbséget bele sem számoltam.)

De az, hogy csak a félelf és ember tudja átlopni, az korrekt. A 20% talán kevés a kicsit, mert a pontérték különbség is jelentősen megkurtítja a zsákmányt. Szerintem egy 30-40% még beleférne. Ha a lopkodó közvetlen közel van, akkor bár nagyot akaszthat, de könnyen meg lehet torolni rajta. Ha biztonságos távolból lopkod, akkor meg jóval kevesebbet is hoz.
(OFF:Vagy ha annyira félti valaki a pénzét, akkor tartson a szövetségben egy óriás-varázslót. Így talán megjelennek újra a csak-varázsló országok.)
kezdjük ott, hogy nagyon elhalt ez a téma is
szerintem simán jó az a 20%, mivel ez leginkább b topban vagy feljebb igaz, amit mondasz, hogy közelből meg lehet torolni, alsóbb csoportokban vagy b aljában is simán lehet 1-2k pontra és jó pár körre..
(de lehet picit több pl 30%, de akkor jó lenne ha pl toliarány is beleszólna, kicsit bonyolítja, de tényleg csak toliknak segítene.. úgy értem, ha 5-ször annyi tolija van 30%át lopja át a banknak, ha 2szer annyi, akkor csak 10%ot közte meg lineárisan változik)
de szerintem legjobb a 20% azt ki lehet használni és reagáni is lehet rá jobb esetben.. tehát nincs egy "én nyertem" lehetőség a toliknál
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #305  
Old 06-05-2013, 17:22
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

az is elég jó lenne ha a háború ellen is védené a bank a pénzt
Reply With Quote
  #306  
Old 06-05-2013, 19:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Barracuda View Post
az is elég jó lenne ha a háború ellen is védené a bank a pénzt
Ez a téma arról szól, hogy még lopás ellen SE védje ennyire.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #307  
Old 06-10-2013, 20:04
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez a téma arról szól, hogy még lopás ellen SE védje ennyire.
hát minden szemszögből meg kell vizsgálni a dolgokat

szeirntem ha építek elég bankot, akkor az védje meg a bankszámlámat a közüzemi számláktól is DDD
Reply With Quote
  #308  
Old 06-10-2013, 20:52
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Barracuda View Post
az is elég jó lenne ha a háború ellen is védené a bank a pénzt
Quote:
Originally Posted by Dave View Post
hát minden szemszögből meg kell vizsgálni a dolgokat

szeirntem ha építek elég bankot, akkor az védje meg a bankszámlámat a közüzemi számláktól is DDD
Mit kell ezen vizsgálni? Bankos termelő oriból sehogy ne lehessen kivenni a pénzt? Így is már eléggé le van "egyszerűsítve" a játék.. Tekiíróba legalább vari kell, meg vip, de ebbe még az sem kéne, sőt szinte kati sem.. 200 hekiről úgyis max leveri 1-2szer földre aztán elég ránézni pár hónap múlva az orira, amikor csorogna..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #309  
Old 06-10-2013, 23:24
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Mit kell ezen vizsgálni? Bankos termelő oriból sehogy ne lehessen kivenni a pénzt? Így is már eléggé le van "egyszerűsítve" a játék.. Tekiíróba legalább vari kell, meg vip, de ebbe még az sem kéne, sőt szinte kati sem.. 200 hekiről úgyis max leveri 1-2szer földre aztán elég ránézni pár hónap múlva az orira, amikor csorogna..
én próbáltam annyira irronikus lenni, amennyire csak lehet. E szerint énis úgy gondolom, hogy túl sok védelmet ad az a néhány bank... főleg nagyobb hektáron. 200 hekin legalább kell 10%-nyi bank, hogy rendesen védve legyél, de 3-4000 hektáron? 20 bankot tartani nem nagy kunszt... ha oda is kéne 10% bank, hogy a pénzem védve legyen,akkor már meggondolnám, hogy mennyit tartok bent...

ha akarom magamnak azt a luxust, hogy bármikor sereget cserélgessek 1500 hektáron a B csoportban, vagy akár orrba-szájba eressszem a lovasaimt támadás után, akkor bizony kelljen már valami kockázatot vállalni ennek fejében, vagy nevezzük áldozatnak... valamit valamiért...
Reply With Quote
  #310  
Old 06-11-2013, 00:00
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
én próbáltam annyira irronikus lenni, amennyire csak lehet. E szerint énis úgy gondolom, hogy túl sok védelmet ad az a néhány bank... főleg nagyobb hektáron. 200 hekin legalább kell 10%-nyi bank, hogy rendesen védve legyél, de 3-4000 hektáron? 20 bankot tartani nem nagy kunszt... ha oda is kéne 10% bank, hogy a pénzem védve legyen,akkor már meggondolnám, hogy mennyit tartok bent...

ha akarom magamnak azt a luxust, hogy bármikor sereget cserélgessek 1500 hektáron a B csoportban, vagy akár orrba-szájba eressszem a lovasaimt támadás után, akkor bizony kelljen már valami kockázatot vállalni ennek fejében, vagy nevezzük áldozatnak... valamit valamiért...
Így sem lehet elf klánokat beütni, egyéniben tanyás elfet is kb csak ork üti át.. tehát továbbra sem érzem, hogy jobb lenne a játék tőle.. persze jól átgondolt formában lehet, de arra lassan semmi esélyt nem látok, hogy megvalósuljon..
A tolik átlopják részben a bankokat arról beszéltünk, de hogy bárki átlopja azt nem támogatom, mert az rosszabbá tenné a játékot, nem jobbá..
Bár őszintén szólva, én addig nem látom értelmét a módosításnak, míg nem áll meg, vagyis inkább fordul vissza a játékosok fogyása..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 14:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 21:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-26-2007 00:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 12:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 22:06


All times are GMT +1. The time now is 11:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu