Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #581  
Old 12-17-2012, 18:00
cmaster333 cmaster333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Kaszony
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Gyujtson a feles barakkot milyen kemeny lenne kigyujtogatni mar az orkok alol az othon maradt vedo barakkokat :P
Reply With Quote
Sponsored Links
  #582  
Old 12-18-2012, 17:49
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
elképzelésem nincs mire írtad ezt...
ha 3 körről jön rád és bemegy és nem vered keresztbe őt vagy szövijét, ott ne ma félelfel van gond...
ha 4-5%nyi ház (1/4) elvesztését nem tudod kihasználni akkor ismét nem a felessel van a gond...

ha 7% föld akkor lentről jön, ha mf akkor kapja valszeg a teljes földet.

szal 1488 heki fölött jöhet szóba (és akkor 1 ponttal volt alattad) hogy kikerülsz egy mf 10k-s körzetéből. persze kérdés miért várod meg a csapódást az akciózással, ha úgyse bontassz alá.

szövis esetén 2539 hekin és fölötte jön elő ha pont alattad volt 1 pnottal és egyenlően részesednek a földből és nem bontassz alá és a csapódás után akciózol...

nem mellesleg ha megfogtad a lényeget abban amit írtam: a katonai akcióval védtelenné lesz az országa csomó körön át (legjobb esetben is 3) amit az egész csoport láthat!

de a toliakciót kb csak te tudod, esetleg az áldozat és szövije.
Már feladtam, hogy valaha lesz bármi is a javaslatból, főleg miattad, de mivel úgyis épp benéztem, itt hagyok pár sort.

A gyújtás szép dolog, de nem sokat ér. 5% házhiány nem túl zavaró. Egyszerűen befokozok ha épp minden épületre szükségem van, de ez is ritka.

A -7% föld sokkal többe kerül, mint a -gyújtás miatti- fokozás, és sokkal több idő is. Egyáltalán nincs egálban. Értelmetlen amit írsz.

Ha te felessel szembe mész, akkor háromszor annyit kapsz a nyakadba.

Katonai akció esetén védtelen lesz az országom...? Igen, katonailag. Alvilági akciók esetén védtelen tolvajok terén? Igen. Mindenki kockáztat? Igen. Miről beszélsz? Senki sem tudja.

Ezeket nem vitára szánom, egyszerűen kinyilatkoztattam. A válaszokat sem igen fogom megnézni pár hétig, mert értelmetlen. Vergődéssé satnyult az egész.
Reply With Quote
  #583  
Old 12-18-2012, 18:27
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Már feladtam, hogy valaha lesz bármi is a javaslatból, főleg miattad, de mivel úgyis épp benéztem, itt hagyok pár sort.

A gyújtás szép dolog, de nem sokat ér. 5% házhiány nem túl zavaró. Egyszerűen befokozok ha épp minden épületre szükségem van, de ez is ritka.

A -7% föld sokkal többe kerül, mint a -gyújtás miatti- fokozás, és sokkal több idő is. Egyáltalán nincs egálban. Értelmetlen amit írsz.

Ha te felessel szembe mész, akkor háromszor annyit kapsz a nyakadba.

Katonai akció esetén védtelen lesz az országom...? Igen, katonailag. Alvilági akciók esetén védtelen tolvajok terén? Igen. Mindenki kockáztat? Igen. Miről beszélsz? Senki sem tudja.

Ezeket nem vitára szánom, egyszerűen kinyilatkoztattam. A válaszokat sem igen fogom megnézni pár hétig, mert értelmetlen. Vergődéssé satnyult az egész.
én teljesen másként látom az értékrendszert, pl a föld nem jelent sosem problémát méga nem is vérhadissal vagyok akkor sem.

a sereggel támadás biztos kockázat 3 teljes körig? igen
tolvajokkal lehet úgy akciózni, hogy nem leszel védtelen toli ellen? igen. pl kv előtt 1 seccel lopsz 1et minden körben.
mindenki kockáztat? nem...

a megvalósítás egyáltalán nem miattam késlekedik, van sok ötlet csak választani kell belőle, de ez nem hiszem hogy a te vagy az én dolgom.

az üzid többi részére feleslegesnek érzem hogy reagáljak, amit írtál annyira sci-fi
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #584  
Old 12-18-2012, 18:38
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
a megvalósítás egyáltalán nem miattam késlekedik, van sok ötlet csak választani kell belőle, de ez nem hiszem hogy a te vagy az én dolgom.
RastArtist nyilván úgy értette, hogy hiába merül fel sok ötlet, ha te mindet rögtön lefikázod.

Amúgy, rendszeresen olvasva a hsz-eidet értem már a lényeget, kényszeresen írnod kell, és kényszeresen ellenkezned. Ha azt akarná az ember, hogy támogass egy ötletet, csak le kell fikázni, és nyomban védelmedbe veszed majd.

A témához visszatérve, rendszeres érved az, hogy a feles legyen katonailag aktív, pl szerezze vissza nyomban a földet, ha elveszik tőle. Nyilván ez is lehet egy játékstílus, de

1. a félelf alapból nem erre lett kitalálva, hanem echte tolisnak
2. ha olyan toli kell, amelyik katonailag is ott van, akkor gnómot választ az ember.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #585  
Old 12-18-2012, 23:01
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

én nem ellenkezek meg fikázok, hanem megoldást kínálok csak egyesek nem tudják kivitelezni.

a hódot dinamikusan kell játszani, alkalmazkodni.

ha 4 orkos szövi ellen vagyok akkor nem fogok 30% templomot és 20% kocsmát tartani valszeg pl még félelfként sem. mert hogy minek
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #586  
Old 12-20-2012, 23:44
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
elképzelésem nincs mire írtad ezt...
ha 3 körről jön rád és bemegy és nem vered keresztbe őt vagy szövijét, ott ne ma félelfel van gond...
ha 4-5%nyi ház (1/4) elvesztését nem tudod kihasználni akkor ismét nem a felessel van a gond...

ha 7% föld akkor lentről jön, ha mf akkor kapja valszeg a teljes földet.

szal 1488 heki fölött jöhet szóba (és akkor 1 ponttal volt alattad) hogy kikerülsz egy mf 10k-s körzetéből. persze kérdés miért várod meg a csapódást az akciózással, ha úgyse bontassz alá.

szövis esetén 2539 hekin és fölötte jön elő ha pont alattad volt 1 pnottal és egyenlően részesednek a földből és nem bontassz alá és a csapódás után akciózol...

nem mellesleg ha megfogtad a lényeget abban amit írtam: a katonai akcióval védtelenné lesz az országa csomó körön át (legjobb esetben is 3) amit az egész csoport láthat!

de a toliakciót kb csak te tudod, esetleg az áldozat és szövije.
na és hány félelfet forgattál meg az elmúlt 2 évben? mert úgy adod elő, hogy mindjárt elhiszem, hogy a félelf a szuperfaj, csak eddig senki nem tudott róla...
Reply With Quote
  #587  
Old 12-20-2012, 23:50
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
én nem ellenkezek meg fikázok, hanem megoldást kínálok csak egyesek nem tudják kivitelezni.

a hódot dinamikusan kell játszani, alkalmazkodni.

ha 4 orkos szövi ellen vagyok akkor nem fogok 30% templomot és 20% kocsmát tartani valszeg pl még félelfként sem. mert hogy minek
Az egész vita ott kezdődik, hogy faji sajátosságokat tárgyalunk, nem pedig szövi stratégiát. Kicsit vonatkoztassunk már el attól, hogy ha rám jön valaki, akkor gyújtsam fel, ártózzam le, majd kísérjem is lehetőleg 2 sereggel, és mindezt 1db félelf orival...

szóval 1 ország lehetőségeit és erejét vizsgáljuk 1 tetszőleges másikkal szemben...

mint mondottam 1 félelf önmagában életképtelen. lopkodhat az bárkitől, de gyakorlatilag hamar a csoport alján fogja magát találni. ott még lopni sincs mit... szóval megy a süllyesztőbe.

persze, ha van 3db ork 1000 yard tartalékkal még a háta mögött, akkor lehet arcoskodni, de szó nincs ilyenekről, amikor egy faj önálló erejéről megy a vita.
Reply With Quote
  #588  
Old 12-26-2012, 01:56
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Egy kis helyzetelemzés így karácsonyra:

Támadószorzók fajonként:
1. Ork - 2,53
2. Gnóm - 2,34
3. Törp - 2,29
4. Óriás - 2,19
5. Elf - 1,91
6. Ember - 1,78
7. Feles - 1,72

Védőszorzók fajonként:
1. Elf -3,17
2. Gnóm - 2,93
3. Ork(kintlévő sereggel) - 2,84
4. Törpi - 2,19
5. Óriás - 2,1
6. Félelf - 1,8
7. Ember - 1,69

Zabaspórlás:
1. Ork - 1,82
2. Elf - 1,69
3. Óriás - 1,56
4. Gnóm - 1,5
5. 6. Törpe, Ember- 1,3
7. Feles - 1,17


A módosított listán, ahol nincs támadómalusz, +15%os a kajatermelés:
Támadószorzó mint az elfnek - 5. Hely
Zabaspórlásban 1,495-el előrelépne 5. helyre a gnóm mögé, megelőzvén azt a törpöt, aki a termelésével szuperfaj (egy felesnek is kell annyi odafigyelés mint a törpnek kb) tehát még hasznot is hoz a szövinek, és az ember elé kerülne, akire ígyisúgyis ráfér egy alapos tuning.

Nem történne annyira hatalmas előrelépés, mint ahogy itt sokan siránkoztak, hogy haditoli lesz a feles, úgyhogy még mindig szükséges marad a toliakciók hatékonyságának növelése, az infószerzés tuningolása. És szerintem a fix 10k pontos szabályt is mobilabbá kéne tenni.

Így talán lesz esélye a felesek újbóli megjelenésének....
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #589  
Old 12-26-2012, 20:33
Tekercs's Avatar
Tekercs Tekercs is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Eddig 800 kört játszottam feles tolival..

nem tudom h 5. csoportbol mit érek a tapasztalatommal de megosztom azért.

Szeritem anyi kéne ha a tolvaj akciók ( leginkább varázslógyilkolás, katona gyilkolás) értéke dinamikuson növekedjen pl.: 1% + ((saját tolvajérték - Ellenfél tolvajértéke )/saját tolvajérték *100 )*0.035

(0.035 lehet változtatásával lehetne picit egynsúlyozni de ez nekem enyi tapasztalattal nem megy)

ezzel a fomrulával 1 akcioval max 3.5% nyi egységét lehene megölni
Reply With Quote
  #590  
Old 12-27-2012, 11:17
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by Tekercs View Post
Eddig 800 kört játszottam feles tolival..

nem tudom h 5. csoportbol mit érek a tapasztalatommal de megosztom azért.

Szeritem anyi kéne ha a tolvaj akciók ( leginkább varázslógyilkolás, katona gyilkolás) értéke dinamikuson növekedjen pl.: 1% + ((saját tolvajérték - Ellenfél tolvajértéke )/saját tolvajérték *100 )*0.035

(0.035 lehet változtatásával lehetne picit egynsúlyozni de ez nekem enyi tapasztalattal nem megy)

ezzel a fomrulával 1 akcioval max 3.5% nyi egységét lehene megölni
tehát feles full készüli (17x) egy nem óriásnál 54,6% maradna meg az ellen varijából? aza azért enyhén túlzás lenne. sztem a varigyilokhoz pont nem kéne nyúlni
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 14:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu