Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #551  
Old 12-02-2012, 01:00
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
SzétgyilkolHATják. A gnóm tekercseit ellopHATják. A törpét kirabolHATják.

Itt semmi külső tényező nem kellene, amint leesik, puff, ugrott a tolvajok fele.
Akkor az alap duplakocsma faji bónuszként sem lenne járható? Úgy nincsenek ilyen malőrök. A probléma csak annyi, hogy a feles nehezen játszható faj(igaz jelenleg életképtelen), és szerintem senki sem szeretné, hogy az életképessé tevése a játszhatóság könnyítésére váljon.

Mondjuk speciel kétlem, hogy a konstans duplakocsma annyival könnyebbé tenné egy feles életét, csak méginkább vadászva lenne
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
Sponsored Links
  #552  
Old 12-02-2012, 04:23
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 20%
Longevity: 94%
Default

Számomra a dupla férőhely a kocsmákban annyit jelentene, hogy feleannyi kocsmát kell tartanom, azaz a felszabadult területet másra, akár védelemre is tudom fordítani. Nem látom be, hogy 10-15% "extra" terület hogy ne járulna hozzá a játszhatóság jobbátételéhez.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #553  
Old 12-02-2012, 10:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Számomra a dupla férőhely a kocsmákban annyit jelentene, hogy feleannyi kocsmát kell tartanom, azaz a felszabadult területet másra, akár védelemre is tudom fordítani. Nem látom be, hogy 10-15% "extra" terület hogy ne járulna hozzá a játszhatóság jobbátételéhez.
2 irány van:
  1. A tolvajok hatékonyságának fokozása.
  2. Ne kelljen a félelfnek annyi kocsmát tartania, így más területeken jobb lehessen.

Én úgy érzem, hogy ez a kettő üti egymást. Nem szuperfajt akarunk létrehozni, ahol iszonyat hatékonyak a tolvajok, ÉS mellette még minden másban is jó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #554  
Old 12-02-2012, 10:47
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
A 2-szeres toliférőhely teljesen kiirtja az ember fajt, és rendkívül megnehezíti az mf elfek dolgát is. Sőt, az mf gnómokét is akár.

Én egyáltalán nem úgy csinálnám, hogy ugyanannyi toli tartok, mint eddig és az összes többi megy haderőre. Hanem ha mondjuk a környék tolisainak, mf elfjeinek, gnómjainak 20% kocsmája van, akkor én félelfként tartanék 13-15%-t, így is 5-7%-al több marad haderőre, vagy épp varira, és másfélszer akkora tolierőm van, mint akárkinek.

Ez lenne a jó irányvonal?

Sőt, ha templomnak teszem a plusz helyet, akkor egy tolival és varival is árthatatlan orit kapunk.

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Szerintem simán működő ötlet, hogy az árnyak varázslat a jelenlegi formája helyett inkább kétszeres toliférőhelyet adjon. Jó kis varis-tolist lehetne csinálni a felesből.

elsőre csak azért nem tetszett, mert én támogattam, vagy ilyen gyorsan meggondoltad magad?
Reply With Quote
  #555  
Old 12-02-2012, 11:13
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
elsőre csak azért nem tetszett, mert én támogattam, vagy ilyen gyorsan meggondoltad magad?
Fenntartom a jogot a véleményem megváltoztatására
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #556  
Old 12-02-2012, 11:43
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
2 irány van:
  1. A tolvajok hatékonyságának fokozása.
  2. Ne kelljen a félelfnek annyi kocsmát tartania, így más területeken jobb lehessen.

Én úgy érzem, hogy ez a kettő üti egymást. Nem szuperfajt akarunk létrehozni, ahol iszonyat hatékonyak a tolvajok, ÉS mellette még minden másban is jó.
Most ilyen faj az óriás. A varázslói iszonyat hatékonyak, és minden másban jó.
Most ilyen faj a gnóm. Lophatatlan, és minden területen jó tud lenni.
...

Jelenleg az ork, óriás, gnóm,(talán a törpe is) esik bele a szuperfaj halmazba. A módosításokkal csak annyit érnénk el, hogy a feles is felzárkózna melléjük. Eddig senki nem vette komolyan a feleseket, joggal. Most már valós veszélyt jelentene rájuk, és nem lenne ingyenföld kategória.

De ettől még rengeteg korlát van a félelf előtt. Kezdve a 10k-s határtól, a piac adta lehetőségeken át, a szuper fajivarázslatokig. Az alvilági akciók még mindig fasorban sincsenek a hadi akciók hatékonyságához képest. De még sorolhatnám. A félelf továbbra sem lenne megfoghatatlan, csupán tudna védekezni. Ettől már túl erős lenne? Nem hiszem.
Reply With Quote
  #557  
Old 12-02-2012, 13:41
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Most ilyen faj az óriás. A varázslói iszonyat hatékonyak, és minden másban jó.
Most ilyen faj a gnóm. Lophatatlan, és minden területen jó tud lenni.
...

Jelenleg az ork, óriás, gnóm,(talán a törpe is) esik bele a szuperfaj halmazba. A módosításokkal csak annyit érnénk el, hogy a feles is felzárkózna melléjük. Eddig senki nem vette komolyan a feleseket, joggal. Most már valós veszélyt jelentene rájuk, és nem lenne ingyenföld kategória.

De ettől még rengeteg korlát van a félelf előtt. Kezdve a 10k-s határtól, a piac adta lehetőségeken át, a szuper fajivarázslatokig. Az alvilági akciók még mindig fasorban sincsenek a hadi akciók hatékonyságához képest. De még sorolhatnám. A félelf továbbra sem lenne megfoghatatlan, csupán tudna védekezni. Ettől már túl erős lenne? Nem hiszem.
- az óriás minden másban jó? tolvajok?
- az ork minden másban jó? még a törpe is beártózza, és a zombi is belgyújtja
- a gnóm tény hogy az univerzális faj, de minden területen max 2.-3. tud lenni. viszont azt egyszerre
- a törpe tápos. valóban. viszont más ellen értelmes akciót nem tud indítani ha termel, kivéve a "futottak még" kategóriás orik mellé. a kedvencem a törpe hadi termelős tolis ori, az tud mindent de táposnak nem nevezném mert egy hozzáértő úgy radírozza le a térképről ha akarja... tény egy (szerintem) jó törpe bárhonnan feláll tartalék nélkül.

- a 10k-s korlátot lopásra minden tolvaj előtt ott van nem csak a feles előtt. és lentebbi csoportokban így is túl nagy (5. szinten általában 10k pont az olyan 20 kör ha vissza akarsz varival ártózni esélytelen. sereget meg se említem.). egyedül A-ban "kicsi" de ott mind1
- alvilági akciót felessel körönként kettőt tolsz, hadit (kivéve ha vmi nyápic ellenfél) akkor 4 körönként 1-2t. és az egész csoport látja. és bárki bever közben. tolvaj meg gyengül 1,5%-t akciónként úgy hogy max a célpont és szövije tud róla? (esetleg aki bambulja a hírnevet az _sejti_)
azért ne túlozd el a dolgokat.

a 2x kocsmaférőhely mértékben jó módosítás, de pont azon az úton van amit elleneztetek nemrég még, Ati is ellenzi, és pont hogy feljebb nincsen semmi értelme a bónusznak. tehát a problémát egyáltalán nem oldja meg. csak 4-5. szinten lesz még táposabb és ennyi.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #558  
Old 12-02-2012, 14:41
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
- az óriás minden másban jó? tolvajok?
- az ork minden másban jó? még a törpe is beártózza, és a zombi is belgyújtja
- a gnóm tény hogy az univerzális faj, de minden területen max 2.-3. tud lenni. viszont azt egyszerre
- a törpe tápos. valóban. viszont más ellen értelmes akciót nem tud indítani ha termel, kivéve a "futottak még" kategóriás orik mellé. a kedvencem a törpe hadi termelős tolis ori, az tud mindent de táposnak nem nevezném mert egy hozzáértő úgy radírozza le a térképről ha akarja... tény egy (szerintem) jó törpe bárhonnan feláll tartalék nélkül.

- a 10k-s korlátot lopásra minden tolvaj előtt ott van nem csak a feles előtt. és lentebbi csoportokban így is túl nagy (5. szinten általában 10k pont az olyan 20 kör ha vissza akarsz varival ártózni esélytelen. sereget meg se említem.). egyedül A-ban "kicsi" de ott mind1
- alvilági akciót felessel körönként kettőt tolsz, hadit (kivéve ha vmi nyápic ellenfél) akkor 4 körönként 1-2t. és az egész csoport látja. és bárki bever közben. tolvaj meg gyengül 1,5%-t akciónként úgy hogy max a célpont és szövije tud róla? (esetleg aki bambulja a hírnevet az _sejti_)
azért ne túlozd el a dolgokat.

a 2x kocsmaférőhely mértékben jó módosítás, de pont azon az úton van amit elleneztetek nemrég még, Ati is ellenzi, és pont hogy feljebb nincsen semmi értelme a bónusznak. tehát a problémát egyáltalán nem oldja meg. csak 4-5. szinten lesz még táposabb és ennyi.
Te tényleg ennyire szeretsz egyértelmű dolgokon fenn akadni?

Az óriás iszonyat jó hadis, iszonyat jó varis, és a tolvajok ellen ő a legvédettebb baj. Ergo 3/3.

Gnóm, az ellen védekezik, ami ellen akar. Teljes stratégiai szabadságot kap. Abban jó, amiben jó akar lenni. Ráadásul simán össze lehet rakni egy 20%toronyíjas, 13%templomos, 17% kocsmás gnómot. Ez mi ha nem szuperfaj? Pont olyan, mint a feles, csak sokkal jobb.... Főleg, hogy ha baj van, sokkal könnyebben alkalmazkodik a környékhez.

Egy törpe többet termel, mint amit egy tolvaj össze tud lopni, ráadásul egy törpéből bármit ki lehet hozni varison kívül. A-ban is nagyon fontos szerepet tölt be.

Az ork meg biztos nem "szuperfaj", azért is rohangál minden aktív játékos azzal, főleg ahogy megyünk felfele. Fél kézzel lealáz egy felest.

Egy hadi még mindig beverné a felest, egy vari még mindig ártózná, egy jobb tolvaj még mindig lelopná. Csak épp már nem olyan durva mértékben, mint eddig.

A 10k-s határ minden tolvaj előtt ott van? Pontosan. A játékban pedig a félelf, és az ember a tolvaj faj. Nekik fáj ez igazán. Nem pedig az olyan hadiknak akik egy kicsivel több tolvajt tartanak, lásd törpe, gnóm.

Az, hogy szerinted az alvilági akciók felveszik a versenyt a hadi akciókkal pedig nem igaz, így nem térek ki rá részletesen.
1000 hekin egy puszti alulról 70 épületet rombol le, felülről 30at(és egy feleshez nem egy sereggel férsz be). Te mikor gyújtasz le ennyit 6 körönként? Ne viccelj már. Az emberhiányt amúgy is lehet kezelni fokozással, míg a rombolt kocsmát-barakkot-tornyot-templomot nem.

Jó lenne ha nem térnél ki minden apróságra, pláne nem így. Mert sose jutunk egyről a kettőre.
Reply With Quote
  #559  
Old 12-02-2012, 15:31
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

a gyenge pontokra világítottam rá. ha nem érzed jogosnak attól még soksok igazság van a szavaimban, majd meglátod

inkább azzal foglalkozzunk, hogy magyarázzátok meg hogy a toliférőhely duplázás miért FENT erősíti a felest, és nem LENT. Ati írta az átlag kocsmaszámokat.
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #560  
Old 12-03-2012, 11:10
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
a gyenge pontokra világítottam rá. ha nem érzed jogosnak attól még soksok igazság van a szavaimban, majd meglátod

inkább azzal foglalkozzunk, hogy magyarázzátok meg hogy a toliférőhely duplázás miért FENT erősíti a felest, és nem LENT. Ati írta az átlag kocsmaszámokat.
Nem ez tenné életképessé fent, hanem ez IS. A bank átlopással, infószerzéssel (és katonagyilokkal) együtt.

A feles mostani fajivarázslata is a tolvajokat erősíti, holott semmi szüksége sincs rá elvileg. Akkor minek kapta azt? Na ugye.

Csak a tolvajait tudjuk felturbózni, hiszen hadit nem akarunk csinálni belőle, a varis szerepet pedig bizonyos áldozatokért most is el tudja játszani.

Ahol átlag 5-6%kocsmával rohangálnak az orik, ott valóban kevesebbet ér, de ott meg a bank-átlopás fejlesztés miatt elég sok pénzt tud lopni, ami fedezheti a veszteségeit.

Volt még egy infószerzésre vonatkozó fejlesztés, de azt már elfelejtettem, majd valaki pótolja kérem.

Last edited by RastArtist; 12-03-2012 at 11:12..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 00:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu