Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #531  
Old 11-30-2012, 11:53
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
és ha nincs fenn a vari, akkor semmit?
Akkor semmit. A gnóm kulcsa sem véd semmit, amikor nincs fent a fajivari.

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
jókat röhögnék amikor egy-egy feles törölne mert elfogyott a rúna/ellőtte véletlen a készülit/szimplán bejött az 1% éjjel kettőkor és a HT bukta a varit

...és emiatt elmenne a fele tolijuk
Ha beállítom annyi körre és annyi próbálkozásra a HT-t, ami ésszerű, akkor nem fog elmenni tolim.
És kétlem, hogy azért, mert valaki figyelmetlen volt, rögtön törölne is a játékból. Az emberek millió egységeket, százmillió nyersanyagokat bukhatnak, mégsem törölnek.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]

Last edited by Padlócsempe; 11-30-2012 at 11:55..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #532  
Old 11-30-2012, 13:26
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Ha kétszer annyi tolit akartok, akkor szerintem mindenképp a kocsmának kell 2szeresnek számítania és nem a férőhelyeknek, hogy moráldifkók ne legyenek.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Reply With Quote
  #533  
Old 11-30-2012, 19:55
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Ha kétszer annyi tolit akartok, akkor szerintem mindenképp a kocsmának kell 2szeresnek számítania és nem a férőhelyeknek, hogy moráldifkók ne legyenek.
a morálon fölösleges lovagolni.
10% kocsmával is áll mint a cövek 96+n... legrosszabb esetben néha ütni kell

amúgy szerintem a kocsma férőhely nem a legoptimálisabb út, ettől csak vérszemet kapnak a felesek de ugyan úgy cafattá lesznek darálva
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #534  
Old 11-30-2012, 20:05
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
a morálon fölösleges lovagolni.
10% kocsmával is áll mint a cövek 96+n... legrosszabb esetben néha ütni kell

amúgy szerintem a kocsma férőhely nem a legoptimálisabb út, ettől csak vérszemet kapnak a felesek de ugyan úgy cafattá lesznek darálva
10% kocsmával nincs 96+on a morálod. A templomokba sok a varázsló. Így pedig még minden kocsmára most már kétszer annyi ember jutna. Erre találjatok ki valamit.

U.i.:Ha odatennénk neki, hogy a morál 95höz közelít az jó lenne? Hasonlóan mint az elfnél. Akkor nem okozna gondot a morál, MF-ként sem.(Mert akkor még esélye sincs ütéssel feltornázni.)

Last edited by RastArtist; 11-30-2012 at 21:23..
Reply With Quote
  #535  
Old 11-30-2012, 22:14
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
10% kocsmával nincs 96+on a morálod. A templomokba sok a varázsló. Így pedig még minden kocsmára most már kétszer annyi ember jutna. Erre találjatok ki valamit.

U.i.:Ha odatennénk neki, hogy a morál 95höz közelít az jó lenne? Hasonlóan mint az elfnél. Akkor nem okozna gondot a morál, MF-ként sem.(Mert akkor még esélye sincs ütéssel feltornázni.)
Ha 95ös katmorált akarsz tegyél érte.. építsd fel úgy az orid és/vagy tartsd a paicon az íjakat, ha bent vagy ne járjon már az csak úgy bárkinek..
Kétszeres férőhely kocsmában érdekessé tehetné a felest, plusz a bank részleges átlopása és szerintem elég is ennyi..
Embernek meg tükörvarázslat erősödhetne (min kétszeresére), vagy akár a régi is lehetne, meg ő is lopja át a bankok egy részét..
Esetleg a katigyilkolás meg mindenkinél erősödhetne..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #536  
Old 11-30-2012, 23:12
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ha 95ös katmorált akarsz tegyél érte.. építsd fel úgy az orid és/vagy tartsd a paicon az íjakat, ha bent vagy ne járjon már az csak úgy bárkinek..
Kétszeres férőhely kocsmában érdekessé tehetné a felest, plusz a bank részleges átlopása és szerintem elég is ennyi..
Embernek meg tükörvarázslat erősödhetne (min kétszeresére), vagy akár a régi is lehetne, meg ő is lopja át a bankok egy részét..
Esetleg a katigyilkolás meg mindenkinél erősödhetne..
Teszek a katmorálomért, így jól van, köszöni szépen. De ha kétszer ennyi tolvajom lesz, viszont fele annyi kocsma jut az embereimre, mint most, problémás lesz. De jól van, akkor majd beverek 1-2 elfet. Nem gond.
Reply With Quote
  #537  
Old 12-01-2012, 05:10
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
10% kocsmával nincs 96+on a morálod. A templomokba sok a varázsló. Így pedig még minden kocsmára most már kétszer annyi ember jutna. Erre találjatok ki valamit.

U.i.:Ha odatennénk neki, hogy a morál 95höz közelít az jó lenne? Hasonlóan mint az elfnél. Akkor nem okozna gondot a morál, MF-ként sem.(Mert akkor még esélye sincs ütéssel feltornázni.)
teljesen fölösleges lenne ezt odatenni neki. amit leírtam az így van amúgy, próbáltad? neem? 4% kocsmával 94-en áll a morál mint a cövek egy orkban.. ja bocs nem telinyilassal kell tolni inkább távolozni kell!
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #538  
Old 12-01-2012, 11:05
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
teljesen fölösleges lenne ezt odatenni neki. amit leírtam az így van amúgy, próbáltad? neem? 4% kocsmával 94-en áll a morál mint a cövek egy orkban.. ja bocs nem telinyilassal kell tolni inkább távolozni kell!
Látom még szeretnek azért kötözködni az emberek.

Az, hogy none nem értette elsőre amit mondtam az rendben van, de neked már elmondtam ezt párszor. Nem az íjakkal van baj, azok most sincsenek benn. A varázslók foglalnak sok helyet. A templomba majdnem háromszor annyi ember fér, mint egy barakkba. A varázslókat pedig nem pakolhatom ki a piacra, kivéve ha nagyon-nagyon nyugis a környék.
(Azt pedig felejtsük el, hogy 8-12% templomot tart a feles. Az a feles nem tud játszani.)

A 4% kocsmás orkodban csak dísznek vannak varázslók, a katonák meg piacon. Míg a felesben ott az állandó 15-20% templomnyi varázsló, és a 10-13% kocsmában lévő tolvajok(amiket kétszer kell szorozni). Nem is értem, hogy függ össze a kettő.

De már írtam, hogy rendben van. Szóval akkor megfelel mindenkinek a dupla kocsmahely. Lapozhatunk.
Reply With Quote
  #539  
Old 12-01-2012, 12:56
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Látom még szeretnek azért kötözködni az emberek.

Az, hogy none nem értette elsőre amit mondtam az rendben van, de neked már elmondtam ezt párszor. Nem az íjakkal van baj, azok most sincsenek benn. A varázslók foglalnak sok helyet. A templomba majdnem háromszor annyi ember fér, mint egy barakkba. A varázslókat pedig nem pakolhatom ki a piacra, kivéve ha nagyon-nagyon nyugis a környék.
(Azt pedig felejtsük el, hogy 8-12% templomot tart a feles. Az a feles nem tud játszani.)

A 4% kocsmás orkodban csak dísznek vannak varázslók, a katonák meg piacon. Míg a felesben ott az állandó 15-20% templomnyi varázsló, és a 10-13% kocsmában lévő tolvajok(amiket kétszer kell szorozni). Nem is értem, hogy függ össze a kettő.

De már írtam, hogy rendben van. Szóval akkor megfelel mindenkinek a dupla kocsmahely. Lapozhatunk.
a dupla kocsmahely sztem nem jó és fent nem lesz tőle több feles. csak lent lesz még táposabb... nem felel meg ilyen formában semmiképp

amúgy egy óriás hadivariba sereg nélkül is elég a 4% kocsma hogy 94-96 maradjon a morál
__________________
Up The Irons! 1/A
Néhány másik lejjebb.
Reply With Quote
  #540  
Old 12-01-2012, 13:06
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
a dupla kocsmahely sztem nem jó és fent nem lesz tőle több feles. csak lent lesz még táposabb... nem felel meg ilyen formában semmiképp

amúgy egy óriás hadivariba sereg nélkül is elég a 4% kocsma hogy 94-96 maradjon a morál
Azzal az óriással ütsz, míg a felessel nem. A feles nem hadi, nem haditoli, hanem toli, nem üt. Tessék elfogadni. (Ha kinn a sereg, és be van állítva a katmorálod akkor ott marad. De ha beütnek, magától nem megy vissza. Amíg hadivarival megoldod egy ütéssel, hogy elinduljon felfele, felessel ezt nem teheted meg.) De ha szerinted a katmorált ilyen könnyen meg lehet oldani, akkor hagyjuk is, elfogadom.

A dupla kocsmahely pedig +10-15% helyet ad neki, amit sok módon fel tud használni. Ha tolvajokat akar átlopni=több kocsma. Nagyobb védelmet akar=több barakk. Zaklatja egy varis=több templom. Széles mozgásteret ad a felépítését illetően, ami jó. Én simán tudnék belőle életképes orit csinálni amit nehéz beütni, és nem is igazán éri meg. Ráadásul közben bőszen lehet vele lopni is. Főleg, hogy feljebb már muszáj sok pénzt benn tartani, amiből sokat is lehet lopni, sőt, ezzel taktikázni is lehet. Ha ezek bekerülnének, nem váltanék gnómra G-ben. De szerintem más sem.

Last edited by RastArtist; 12-01-2012 at 13:10..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 09:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu