Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-25-2012, 09:07
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Hektár:200 Félelf-tudós
Szabad terület:0%
Ház: 18% 36db
Barakk:13% 26db 1456íjász
Kovácsműhely:0%
Tanya:3% 6db
Könyvtár:0%
Raktár:8% 16db
Bányák:0%
Őrtorony:13% 26db
Kocsma:25% 50db 2800tolvaj
Templom:20% 40db 5600varázsló
Hú, hát bocs, de ez egy elég haloványos kiépítés. 15% templommal a csoport 90%át gömbölöd. A kocsma az 5ben nagyjából rendben van. És mivel ha mégis gömböl valaki, elvileg éplistára úgysem férnek be, szóval merészebb is lehetsz és lekapni tornyokból, vagy akár az egészet, abból pedig mehet tanyára, és nem kell vagyonokat költs a gabonára. A sok tekiíró közt amúgyis nehéz jó klienset kapni.

1. 5ös szinten a tekiírók miatt végigméssz egy bekapott támadás nélkül(tapasztalat)
2. Ha hulla jön vagy vak ork, akkor lehet bármennyi tornyod úgyis átmegy rajtad.

Témához: Szerintem 5ben mindenképp fullíj. Ahogy mászol felfele(szintlépés), egyre kevesebb tolit tartanak az emberek, ergo elég neked is 20% körül a részegítőobjektum, tehát több jut barakkra. Akkor mfként fullíj, szöviben íj/ló.

Jah igen: Mindenképp találj egy jó szövit, akik hajlandóak elviselni, hogy felessel vagy
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'

Last edited by Pirostraktor; 11-25-2012 at 09:18..
Sponsored Links
  #12  
Old 11-25-2012, 09:20
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Hú, hát bocs, de ez egy elég haloványos kiépítés. 15% templommal a csoport 90%át gömbölöd. A kocsma az 5ben nagyjából rendben van. És mivel ha mégis gömböl valaki, elvileg éplistára úgysem férnek be, szóval merészebb is lehetsz és lekapni tornyokból, vagy akár az egészet, abból pedig mehet tanyára, és nem kell vagyonokat költs a gabonára. A sok tekiíró közt amúgyis nehéz jó klienset kapni.

1. 5ös szinten a tekiírók miatt végigméssz egy bekapott támadás nélkül(tapasztalat)
2. Ha hulla jön vagy vak ork, akkor lehet bármennyi tornyod úgyis átmegy rajtad.
A 15% templomos felest elég könnyű befedni, főleg ha összedolgozik egy félelf meg egy óriás. 5.szinten megelég olcsó a gabona. Ahol én vagyok jelenleg 7/db.
De nyilván, ha felmegy 3-500ra az ára, akkor bontanék templomból, és menne tanyának. De 5.szinten rengeteg a sok raktáras-sok tanyás-kevés kocsmás ori. Szóval összelopni sem túl nehéz.

A 0-torony blöff tréfás, csak elég könnyű lebukni. Sokszor ki lehet számolni egy gömbből, hogy van-e torony az íjak alatt.

Egyébként mintha te is azt írtad volna eddig, hogy TF felesekkel játszanál.
  #13  
Old 11-25-2012, 09:46
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A 15% templomos felest elég könnyű befedni, főleg ha összedolgozik egy félelf meg egy óriás.
Az mf feles eleve halott, ezért írtam, hogy mindenképp kell mellé egy türelmes szövi. Nem igen akad már olyan óriás, amely 50% készüig fedne + kiszolgáltatott lesz veled szemben(vagy esetleg egy varis szöviseddel szemben). És mi történik? Elvisznek tőled egy kevés tekit, cserébe egy olyan enyhe védelem ellen a szövid forog a tolin, amíg vagy szabira megy vagy nuku morál. Ennyit megér az, hogy 9 körig béna legyél

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
5.szinten megelég olcsó a gabona. Ahol én vagyok jelenleg 7/db. Egyébként mintha te is azt írtad volna eddig, hogy TF felesekkel játszanál.
Amikor én jártam ott, vagy 100-200 volt a gabona. Játszanék én tf-el, csak érje is meg. Esetedben megéri.

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A 0-torony blöff tréfás, csak elég könnyű lebukni. Sokszor ki lehet számolni egy gömbből, hogy van-e torony az íjak alatt.
Mint írtam 5. szinten simán megengedhető, feljebb már én sem javaslom a 0-át, de attól még lehet spórolni belőle. Egy ugyanolyan karakterisztikájú orival patthelyzetben vagytok a védelmi varik miatt, és hiába van neki több ebből meg abból, ha úgysem fér be... A hasznot pedig nem belőle fogod megkeresni, hanem tekis orkok, törpök, elfekből.

Egy másik felest pedig szöviben simán feltörsz. Csak azt akarom mondani evvel az egésszel, hogy a kérdező ne akarjon hadi,vari,toliban is jó lenni. Válasszon kettőt és kész. Felesnek pedig a vari-toli(15%lom-25%kocsma) vagy a deffhadi-vari(min.25% barakk-15-17% templom-15-20% kocsma) való.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #14  
Old 11-25-2012, 10:11
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Az mf feles eleve halott, ezért írtam, hogy mindenképp kell mellé egy türelmes szövi. Nem igen akad már olyan óriás, amely 50% készüig fedne + kiszolgáltatott lesz veled szemben(vagy esetleg egy varis szöviseddel szemben). És mi történik? Elvisznek tőled egy kevés tekit, cserébe egy olyan enyhe védelem ellen a szövid forog a tolin, amíg vagy szabira megy vagy nuku morál. Ennyit megér az, hogy 9 körig béna legyél



Amikor én jártam ott, vagy 100-200 volt a gabona. Játszanék én tf-el, csak érje is meg. Esetedben megéri.



Mint írtam 5. szinten simán megengedhető, feljebb már én sem javaslom a 0-át, de attól még lehet spórolni belőle. Egy ugyanolyan karakterisztikájú orival patthelyzetben vagytok a védelmi varik miatt, és hiába van neki több ebből meg abból, ha úgysem fér be... A hasznot pedig nem belőle fogod megkeresni, hanem tekis orkok, törpök, elfekből.

Egy másik felest pedig szöviben simán feltörsz. Csak azt akarom mondani evvel az egésszel, hogy a kérdező ne akarjon hadi,vari,toliban is jó lenni. Válasszon kettőt és kész. Felesnek pedig a vari-toli(15%lom-25%kocsma) vagy a deffhadi-vari(min.25% barakk-15-17% templom-15-20% kocsma) való.
Nem beszéltem MF felesről. Ha szövitag vagy, akkor is fel tudnak bontani, túl könnyedén. De már az is elég ha a szövi másik félelfe(mint az enyém) befed, és akkor értéktelen lesz az egész országod.

Arról nem is beszélve, hogy egy félelfbe nem árt pár száz millió kp. Például tekit bevenni ha zsíros falatra bukkansz, stb. Bank híjján elég ciki mikor ezt lelopják.

Én mindenesetre nem ajánlom a 15% templomot 200 hekin, mivel túl sok ilyen félelfet loptam már le csontig, és semmit nem tud csinálni. Még szövi szinten sem. Mert azzal édeskeveset ér, hogy nehezebb beütni. Attól még a szövetségesei baromi nagy hátrányban lesznek, hogy ő maximum szurkolni tud.
A félelf egy nehéz faj. Kockáztatni kell vele, és bírni idegekkel. Na meg muszáj hozzá egy alap tőke. Kezdőknek semmiképp nem ajánlott. De főleg nem elitekkel...
  #15  
Old 11-25-2012, 10:32
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Nem beszéltem MF felesről. Ha szövitag vagy, akkor is fel tudnak bontani, túl könnyedén. De már az is elég ha a szövi másik félelfe(mint az enyém) befed, és akkor értéktelen lesz az egész országod.

Arról nem is beszélve, hogy egy félelfbe nem árt pár száz millió kp. Például tekit bevenni ha zsíros falatra bukkansz, stb. Bank híjján elég ciki mikor ezt lelopják.

Én mindenesetre nem ajánlom a 15% templomot 200 hekin, mivel túl sok ilyen félelfet loptam már le csontig, és semmit nem tud csinálni. Még szövi szinten sem. Mert azzal édeskeveset ér, hogy nehezebb beütni. Attól még a szövetségesei baromi nagy hátrányban lesznek, hogy ő maximum szurkolni tud.
A félelf egy nehéz faj. Kockáztatni kell vele, és bírni idegekkel. Na meg muszáj hozzá egy alap tőke. Kezdőknek semmiképp nem ajánlott. De főleg nem elitekkel...
Én meg úgy vagyok vele, hogy nem kell stabil éplistával játszani, és ez is elég nagy probléma manapság, hogy sokan még csak megsem próbálnak változtatni rajta(nem rólad beszélek, ne értsd félre). De ha valaki befed, az a 9 kör regen épp elég arra, hogy ráépülj az ellenre, akár 25% templom és 30% kocsmáig is élezhető félelf ellen.

És nekem személy szerint teljesen megéri az a pár ezer elvesztett teki azt az élvezetet, amikor jönnek a síró levelek, hogy mostmár rájött, rossz végén áll a faroknak

Amúgy kb. 500, de 1000 heki felett már simán megéri felessel is bankot tartani. És mégegy apróság: a feles két dologban jó igazán, az egyik a tekercsérzékeny fajok védelme más toliktól. Ugyebár ha lelopják a szövit, akkor te többnyire rögtön visszaférsz visszahozni a tekit.

A másik szárazvihar alatt kirámolni a lakosságot. Ha más célra akarod tartani mint pl. random lopkodások és tekit is akarsz lopni, akkor legyél elf.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #16  
Old 11-25-2012, 10:59
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Én meg úgy vagyok vele, hogy nem kell stabil éplistával játszani, és ez is elég nagy probléma manapság, hogy sokan még csak megsem próbálnak változtatni rajta(nem rólad beszélek, ne értsd félre). De ha valaki befed, az a 9 kör regen épp elég arra, hogy ráépülj az ellenre, akár 25% templom és 30% kocsmáig is élezhető félelf ellen.

És nekem személy szerint teljesen megéri az a pár ezer elvesztett teki azt az élvezetet, amikor jönnek a síró levelek, hogy mostmár rájött, rossz végén áll a faroknak

Amúgy kb. 500, de 1000 heki felett már simán megéri felessel is bankot tartani. És mégegy apróság: a feles két dologban jó igazán, az egyik a tekercsérzékeny fajok védelme más toliktól. Ugyebár ha lelopják a szövit, akkor te többnyire rögtön visszaférsz visszahozni a tekit.

A másik szárazvihar alatt kirámolni a lakosságot. Ha más célra akarod tartani mint pl. random lopkodások és tekit is akarsz lopni, akkor legyél elf.
Már megint kezdünk eltérni a témától.
-200 hekin elffel lenni butaság. Életképtelen.
-Felest azért tartani, hogy visszahozza a tekit, megint fura. 5.-4. szinten nem is választok be szövetségesnek olyat aki nem tekivédett fajjal játszik. Kivétel lehet talán a törpe.
-A 'stabil éplisták' nem divatból alakultak ki, hanem azért mert azok a leghatékonyabbak, leginkább működőképesebbek. Lehet extrém/különc felépítésekkel játszani, és azok 1-1 szituációban hatékonyabbak, de sokkal több helyzetben csak az ország kárára válik.
-500, de főleg 1000 hekin már mazohizmus felessel játszani. Akkor már előkerül az elf, gnóm, törpe inkább. Mind hatékonyabb, céltól függően.
-Felesben nem tartani pénzt, megint fura. Nem pályázni a visszajövő piaci árukra, megint fura. Bár ezek már csak játékstílusbeli különbségek.
-Szárazviharral és emberlopással szerintem egy jó játékost sem lehet érdemben megszívatni. Ha túl nagy az emberhiánya, piacról pótolja, és csókolom.
  #17  
Old 11-25-2012, 11:16
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Már megint kezdünk eltérni a témától.
-200 hekin elffel lenni butaság. Életképtelen.
-Felest azért tartani, hogy visszahozza a tekit, megint fura. 5.-4. szinten nem is választok be szövetségesnek olyat aki nem tekivédett fajjal játszik. Kivétel lehet talán a törpe.
-A 'stabil éplisták' nem divatból alakultak ki, hanem azért mert azok a leghatékonyabbak, leginkább működőképesebbek. Lehet extrém/különc felépítésekkel játszani, és azok 1-1 szituációban hatékonyabbak, de sokkal több helyzetben csak az ország kárára válik.
-500, de főleg 1000 hekin már mazohizmus felessel játszani. Akkor már előkerül az elf, gnóm, törpe inkább. Mind hatékonyabb, céltól függően.
-Felesben nem tartani pénzt, megint fura. Nem pályázni a visszajövő piaci árukra, megint fura. Bár ezek már csak játékstílusbeli különbségek.
-Szárazviharral és emberlopással szerintem egy jó játékost sem lehet érdemben megszívatni. Ha túl nagy az emberhiánya, piacról pótolja, és csókolom.
Visszakanyarítom hamar Azért írtam, amit, hogy a kérdező ne higgye azt, hogy most az 5ben kiépített felesével fennebb simán megél, mert csak fölöslegessé válik egy csomó templom és kocsma(és etetni is kell egyebár).

A stabil éplistás dolgot félreértetted. Én arról beszéltem, hogy sokan ha belepusztulnak sem változtatnak rajta, amikor fokozatosan ütve vannak, mert szentnek tekintik az éplistát. Igenis ha valaki befed és befér hozzád az a 9 kör alatt simán átállsz legalább 20% templomra és 25-30% kocsmára, ha mázlid van épp azelőtt lop le és már simán visszamászol hozzá+ már fedni is tudod. A stabil éplista a megélést szolgálja, ha konfliktus van egyből rá kell variálni, másképp halott vagy...főleg felessel.

Pályázhatsz a visszajövő piaci árukra, de pár sikertelen kísérlet után berágnak rád és 0ázva vagy. Jobb a sok kicsi, mint a kevés nagy én ezt vallom felessel.

Ha jól csinálod szerintem az emberlopás hatékonyabb, mint a gyújtás. De ez privát vélemény.

Pénzt természetesen kell bent tartani, de ismétlem a feles nem arra jó, hogy kiállva nagy mellénnyel lopkodj, hanem a lehető legsunyibb és legalantasabb módon kell kezelni.

Felessel pedig nem azért játszol, mert leányálom, hanem mert messze nagyobb játékélményt nyújt, mint a felsoroltak.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #18  
Old 11-25-2012, 11:47
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Tekercs View Post
Lenne még egy kérdésem.

Az ha tolvajokkal katonákat gyilkoltatok azzal nagyobb szinteken lehet valami komolyabb kárt okozni ??
Sajnos nem. A félelfes topicban épp ez talán az egyetlen dolog amiben mindenki egyetért, hogy a katonagyilkolást erősíteni kell, mert jelenleg nevetséges a hozama nagyobb hekin is. 200 hektárokon pedig végképp nem ajánlom, csak készüpazarlás.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #19  
Old 11-25-2012, 12:57
Tekercs's Avatar
Tekercs Tekercs is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

igen sajnos észrevettem :C
a minap kipróbáltam 200 hektáron h elöbb katona gyilok + tüzgolyó utána sereg ...
és megdöbbenve láttam h a varázslóim 1 akcióval 10X es kárt tettek, annak ellenére h 1:7 arányban vannak a varázslók a tolvajokkal ...
  #20  
Old 11-25-2012, 22:42
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Tekercs View Post
igen sajnos észrevettem :C
a minap kipróbáltam 200 hektáron h elöbb katona gyilok + tüzgolyó utána sereg ...
és megdöbbenve láttam h a varázslóim 1 akcióval 10X es kárt tettek, annak ellenére h 1:7 arányban vannak a varázslók a tolvajokkal ...
A tolvajok illetve varázslók száma nem befolyásolja a sikeres akciók hatékonyságát. Tehát mindegy, hogy 100 varázslóval csináltad a tűzlasztit, vagy 1000-el, a hatás ugyanakkora lesz.

Egyébként a tűzgolyó sem túl hatékony. Ha már mindenképp használod akkor körváltás előtt pár másodperccel tedd. Általában ezekben a másodpercekben indítják a seregeket.
Tegyük fel van 2000 lova. Körváltás előtt már beírja szépen a háború menüpontban, hogy 2000 lóval támad. De ha te tűzgolyózol, akkor jó eséllyel kevesebb lova lesz, mint 2000, mivel elpusztul néhány. így nem fog tudni sereget indítani. Persze ahhoz, hogy ez sikerüljön kell egy kis tapasztalat, meg jó adag mázli. A katonagyilokot is csak ilyen módon éri meg alkalmazni szerintem.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
elit v íj+ló v íj+elit v íj+elit+ló v elit+ló elod1900 Stratégia & Tippek 115 05-25-2015 11:05
Elit katonák karakterhez vétele Ildee Segítség 6 08-26-2009 21:29
Ijjasz vedoero -- Ortorony + Gnom lakashelyzeti teki 50 % vlecsi Segítség 32 05-28-2008 11:51
Elit vagy íj/paci felállás? Tacsiazuma Általános beszélgetés Hódítós témákban 78 12-28-2007 22:19
06.06. Elit Ati Hódító Kézikönyv 2 07-24-2007 16:53


All times are GMT +1. The time now is 19:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu