Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 11-14-2012, 19:30
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt értem, hogy ez mennyiben szivatna sok embert. Kinek lenne ez jó, és miért?
Szerintem azoknak akik az aktív, mozgalmas, dinamikus játékot kedvelik.

Ezzel a rendszerrel sokkal könnyebben lehet elvenni más vagyonát, viszont a tiéd is sokkal könnyebben meg lehet szerezni. Tehát nagyobb előnyt adna a tudás, ügyesség, aktivitás, és a szövetség összhangja.

Ha nem lehetne teljes seregcserét csinálni, akkor az alapvetően támadó jellegű fajok nem tudnák magukat teljesen beíjjazni egy-egy ütés erejéig, tehát azért cserébe, hogy piszok nagyot ütnek, sokkal könnyebben bánthatók is.

A védelemre berendezkedett fajoknál is hasonló. Lehet, hogy a védelmem óriási, de esélyem se lenne szembe menni.

A könnyebben variálható fajok pedig ugye a kettő között helyezkednének el.

Egy szó, mint száz, jobban ki jönne a fajok előnye. Többet kéne agyalni egy szövetség fajmegválasztásán, felépítésén. Össze lehet rakni 3 orkot+gnómot, csak épp elég rövid ideig lenne életképes, mert nem lenne hol tárolni a lóvét, és nem is tudnának termelni. Tehát nagyobb szerepet kapnának a jelenleg elhanyagolt fajok.

De szerintem a fő indok a javaslat elgondolkozásán, hogy ismét egy olyan hódunk lenne ami kreativitást igényel. Ez alatt értem a faj-szövetség-játékstílus megválasztását. Mert jelenleg ez már nincs meg.
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
Sponsored Links
  #72  
Old 11-14-2012, 19:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Szerintem azoknak akik az aktív, mozgalmas, dinamikus játékot kedvelik.

Ha nem lehetne teljes seregcserét csinálni, akkor az alapvetően támadó jellegű fajok nem tudnák magukat teljesen beíjjazni egy-egy ütés erejéig, tehát azért cserébe, hogy piszok nagyot ütnek, sokkal könnyebben bánthatók is.
Ez a két mondat számomra üti egymást. Az aktív, mozgalmas, dinamikus játék lényege számomra pont az, hogy mindig úgy tudd átalakítani az országot, ahogy épp egy adott pillanatban kell.
__________________
Hódító * Queosia
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #73  
Old 11-14-2012, 19:59
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez a két mondat számomra üti egymást. Az aktív, mozgalmas, dinamikus játék lényege számomra pont az, hogy mindig úgy tudd átalakítani az országot, ahogy épp egy adott pillanatban kell.
Erre ugyanúgy lenne lehetőség, csak több idő alatt. Tehát meg kéne fontolni az országod, és szövetséged felépítését. Komolyabb stratégiára lenne szükség. Nem lehetne -a kvázi korlátlan tőkéből- 9 kör alatt teljesen átvariálni mindent. Így az életképesebb, jobban átgondolt szövetségek lennének előnyben, nem pedig a nagy tartalékkal* rendelkezők.


*Azért baj ez, mivel a tartalék megszerzése már rég nem stratégiai kérdés. Bárki tud 0 tudással milliárdokat csinálni, egyetlen dolog kell hozzá, idő. A hódítót én olyan játéknak ismertem/ismerem ami a ravaszságot, stratégiai érzéket díjazza, nem pedig a tamagocsis játékstílust.

Last edited by RastArtist; 11-14-2012 at 20:06..
  #74  
Old 11-14-2012, 20:18
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Rast hsz-ét kiegészítve.

Nem mellékes, hogy ez a javaslat a feles topicban született. Tehát lényegében a tolis orik újbóli megjelenését kívánta elsősorban szolgálni.

A gond, hogy mindenki látja, hogy valami hibádzik, de senki sem akarja a jelenlegi kényelmes piacos megszokást megváltoztatni. Csak sajnos más út nem igazán van, ami járható lenne. Minden felvetésnél akarva-akaratlanul előbújik, hogy a tartalékok így meg úgy... Egy stratégiai játéknak nem a tartalékokról kéne szólnia prioritásképp, hanem az ütközésekről, utána jönne a tartalék.

Én nem tudok csak úgy elmenni amellett, hogy a játékból legalább 2 faj játszhatatlan(feles, ember). De az óriás se olyan hasznos mint anno. Ez hiba, akárhonnan nézzük.

Plusz a játék nagyrészében teljesen fölöslegesek a bánya-, tekiár-,stb. maluszok, vagy előnyök(törpöt leszámítva). Olyan helyzet kéne fennálljon, hogy mindenkinek kelljen bányát és könyvtárat tartania valamilyen szinten. És a bányatartás(és könyvtár) ne vegyen el annyit a seregből értékben, hogy lehessen vacilálni a bányatartás és piacról vevés közt nagyjából azonos haderőmennyiséggel.

Ugyanúgy, ahogy nem tartottad teljesen helyénvalónak, hogy 30 bank megvédi a pénzed 200 és 10000 hekin is, ez sem helyénvaló, hogy inproduktív országok mászkáljanak 4 csoporton át a lent megtermelt javakból...
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #75  
Old 11-14-2012, 20:25
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Rast hsz-ét kiegészítve.

Nem mellékes, hogy ez a javaslat a feles topicban született. Tehát lényegében a tolis orik újbóli megjelenését kívánta elsősorban szolgálni.

A gond, hogy mindenki látja, hogy valami hibádzik, de senki sem akarja a jelenlegi kényelmes piacos megszokást megváltoztatni. Csak sajnos más út nem igazán van, ami járható lenne. Minden felvetésnél akarva-akaratlanul előbújik, hogy a tartalékok így meg úgy... Egy stratégiai játéknak nem a tartalékokról kéne szólnia prioritásképp, hanem az ütközésekről, utána jönne a tartalék.

Én nem tudok csak úgy elmenni amellett, hogy a játékból legalább 2 faj játszhatatlan(feles, ember). De az óriás se olyan hasznos mint anno. Ez hiba, akárhonnan nézzük.

Plusz a játék nagyrészében teljesen fölöslegesek a bánya-, tekiár-,stb. maluszok, vagy előnyök(törpöt leszámítva). Olyan helyzet kéne fennálljon, hogy mindenkinek kelljen bányát és könyvtárat tartania valamilyen szinten. És a bányatartás(és könyvtár) ne vegyen el annyit a seregből értékben, hogy lehessen vacilálni a bányatartás és piacról vevés közt nagyjából azonos haderőmennyiséggel.

Ugyanúgy, ahogy nem tartottad teljesen helyénvalónak, hogy 30 bank megvédi a pénzed 200 és 10000 hekin is, ez sem helyénvaló, hogy inproduktív országok mászkáljanak 4 csoporton át a lent megtermelt javakból...
a fórumos "szövitek" (akik itt egymás hozzászólásait lájkolgatják kb 4en) egyik tagja mondta pont hogy a fajok számítanának jobban. talán pont te. no most egy elf miért kényszerüljön bányát tartani? ezzel magatoknak mondtok ellent
  #76  
Old 11-14-2012, 20:29
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
a fórumos "szövitek" (akik itt egymás hozzászólásait lájkolgatják kb 4en) egyik tagja mondta pont hogy a fajok számítanának jobban. talán pont te. no most egy elf miért kényszerüljön bányát tartani? ezzel magatoknak mondtok ellent
Kösz a megnevezést, de még csak egy szót sem váltottunk fórumon kívül

Ezzel miért ne számítana jobban??? Épp hogy kiütközne minden apró faj és tudásbeli különbség. Akik a tekercseknél állnak jobban, azok ott spórolnak felépítésben, akik bányákból, azok ott, akik tanyákból azok ott. Csak a tanya most is aktuális, ezért nem került szóba
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #77  
Old 11-14-2012, 20:32
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt értem, hogy ez mennyiben szivatna sok embert. Kinek lenne ez jó, és miért?
A mostani ellenben szívatja azokat, akik nem áldoznak be egy félév JÁTÉKOT termelésre, mert játszani szeretnének és nem Simsezni.

Ahogy fentebb írtam, elég abszurd, hogy egy szinten összetermeled X idő alatt az összes csoportravalót. Ez fokozatosan kéne megtörténjen, úgy, hogy ne áldozódjon be a normális játszási idő a tartalékolás címe alatt.
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
  #78  
Old 11-14-2012, 20:49
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
A mostani ellenben szívatja azokat, akik nem áldoznak be egy félév JÁTÉKOT termelésre, mert játszani szeretnének és nem Simsezni.

Ahogy fentebb írtam, elég abszurd, hogy egy szinten összetermeled X idő alatt az összes csoportravalót. Ez fokozatosan kéne megtörténjen, úgy, hogy ne áldozódjon be a normális játszási idő a tartalékolás címe alatt.
ha valaki termelni akar miért ne tehesse meg? más meg majd elveszi, ennyi.
ja hogy könyvtárkulcs, piac stb.
játszd ki. lehet. hogy? gondolkozz :P

volt már hogy üres célponttól fosztottam 600 millát csak mert megvettem piacról az ő cuccát fél perccel csapódás előtt..

EDIT: minden megoldható, minden feltörhető. akarni kell. keményen. ennyi
  #79  
Old 11-14-2012, 20:57
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
ha valaki termelni akar miért ne tehesse meg? más meg majd elveszi, ennyi.
ja hogy könyvtárkulcs, piac stb.
játszd ki. lehet. hogy? gondolkozz :P

volt már hogy üres célponttól fosztottam 600 millát csak mert megvettem piacról az ő cuccát fél perccel csapódás előtt..

EDIT: minden megoldható, minden feltörhető. akarni kell. keményen. ennyi
EDIT2.:minden megoldható, csak várni kell a mázlira. Az ilyen esetek általában nem a te ügyességed, hanem a másik bambasága. Ne menjünk ebbe bele még egyszer.
  #80  
Old 11-14-2012, 21:38
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
ha valaki termelni akar miért ne tehesse meg? más meg majd elveszi, ennyi.
ja hogy könyvtárkulcs, piac stb.
játszd ki. lehet. hogy? gondolkozz :P

volt már hogy üres célponttól fosztottam 600 millát csak mert megvettem piacról az ő cuccát fél perccel csapódás előtt..

EDIT: minden megoldható, minden feltörhető. akarni kell. keményen. ennyi
Ezzel most hatalmas ellentmondást írtál. Én nem arról beszéltem, hogy aki termelni akar az ne termelhessen, ez továbbra is érje meg, ez így normális. És nem is a kulcstörések stb(mellékesen tudom hogyan), ezeken nem akarok én változtatni.

Csak ha a játék valamilyen módon 'rákényszerítene' valami alaptermelésre akkor az úgymond tartalék vagy napi betevő fokozatosan biztosítva lenne és nem kéne senki rááldozzon fél év élvezet nélküli játékot.

(Ismétlem nem áll szándékomban semmilyen módon megfosztani azokat, akik éveken át tartalékoltak maguknak. Ez egy esetleges váltásnál segélyképp vagy valamiféle formátumban vissza kéne kerüljön azokba az orikra akik ennyit rászántak az idejükből. Ez így igazságos.)

Egyébként feltűnő, hogy mennyi 'jelenség' van emiatt. Gnómok 200 hekin, elf mocsár A-ban, tolizásra kigyúrt fajok életképtelensége. Ez olyan sok részt érint a játékban, hogy nem elégséges fajokon változtatni, hanem valamit a játék menetén szükséges, ami egyszerre több vagy akár az összes problémát lefedi.

Az eredeti javaslat pedig a termékek piacratehetőségével kapcsolatban épp egy ilyesmit hivatott szolgálni. Pl. a feles támadómalusza nem azért van, hogy egy faji módosítás haditolit csináljon belőle, az ember tükörvarázsa pedig nem azért, hogy varis orivá váljon.

Egy olyan módosítást kell találni, ami megtartja a fajok jellegzetességeit, kihangsúlyozza a különbségeket, ugyanakkor életképessé teszi az összeset. A javaslatom ezt kívánta volna szolgálni, megértem, hogy életképtelennek tartjátok, de valamire mégis szükség van, ami kb ezt az irányt szolgálja. (piac érintésével vagy anélkül)
__________________
'We know what we are, We know what we are.
Champions of Europe, We know what we are!'
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ötlet a 2/D-s kék számos fordulásához! Arden Általános beszélgetés Hódítós témákban 177 08-21-2007 18:56
Egy kis ötlet a fellépés szabályainak módosítására mlvik Általános beszélgetés Hódítós témákban 63 07-01-2007 16:20
Ötlet (: Fusio A fórumról... :) 16 06-12-2007 23:12
Egy távoli ötlet:D Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 11 05-02-2007 20:12
Ötlet ami lehet hogy hülyeség:D Szürkegandalf Elvetett javaslatok 3 01-29-2006 09:47


All times are GMT +1. The time now is 14:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu