Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #451  
Old 11-14-2012, 18:00
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
Egyébként meg egy ilyen hosszútávú játékban szerintem igenis szükséges, hogy legyen lehetőség a javak biztonságos elhelyezésére. A mértéken lehetne vitatkozni, de az elvvel szerintem kevesen nem értenek egyet. Nem hiszem, hogy a piac variálása előrevinné a dolgokat.
Egy ilyen hosszú játékban nem kéne tudni az össz vagyonod teljesen lophatatlanul megtermelni, majd teljesen lophatatlanul tárolni. Kivéve, ha te magad nem szeretsz lopkodni, ezért azt sem szeretnéd ha más tudna.

Lehet ám termelni menet közben is. Lehet tartani törpét, elfet is a szövetségben. Vagy egy-két tolvajt, aki összelopkodja azt ami kell a szövinek.

A játék jelentős részét tönkre teszi az, hogy semmi tudással és figyelem nélkül lehet összeharácsolni a forduláshoz szükséges milliárdokat, majd teljes biztonságban ülni rajtuk végig. Ezen most fel lehet háborodni, de így van.

Nem hiába jönnek elő újra meg újra ugyanazok a témák, havi-félévi rendszerességgel. Mert ezek valós problémák, csak sosem oldjuk meg őket.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to RastArtist For This Useful Post:
Sponsored Links
  #452  
Old 11-14-2012, 18:08
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
Nem hiszem, hogy a piac variálása előrevinné a dolgokat.
Hát azért elég sokan foglalkoznak a témával. vannak kb 50-50 arányban pro és kontra hozzászólások... ha teljesen tökéletes lenne most, ahogy van, akkor nem lenne ekkora ez az arány...
Reply With Quote
  #453  
Old 11-14-2012, 18:30
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
ha senki nem tud, akkor egyáltalán nem vagyok hátrányban senkivel szemben...
és igen, itt jönnek ki a faji sajátosságok. nem lenne 10db ork egy klánban. hanem abszolút vegyes klánok lennének... kajatermelővel és törpével. ahogy most is van néhány,de gyakorlatilag állandó célpontok a full ork klánoknak, akik a fentről örökölt vagyonokkal 2 hét alatt felütik magukat topba...
Énis így csinálom persze, mint mindenki... de nem túl élvezetes.

nincs agyalás, nincs taktikázás. van egy előre megírt forgatókönyv, amit ha betartasz, akkor garantált a siker... nem túl nagy élvezet. én speciell írtózom az A-tól...
Saját sereged támad xxxxxxxx (#xxxxxx) - 1 kör: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 1.099.101 lovas, 0 elit (Vérszomj) [földszerzés]

azert azt elmeselhetned ezt piac nelkul hogy hoztam volna ossze?
nem full ork klanban voltam
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
  #454  
Old 11-14-2012, 18:48
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Killer View Post
Saját sereged támad xxxxxxxx (#xxxxxx) - 1 kör: 0 katona, 0 támadó, 0 íjász, 1.099.101 lovas, 0 elit (Vérszomj) [földszerzés]

azert azt elmeselhetned ezt piac nelkul hogy hoztam volna ossze?
nem full ork klanban voltam
ezt piac nélkül sehogy. de ha az ellenséged sem tud korlátlan mennyiségben piacolni, akkor ugye ilyen szinten a seregcsere nála sem működik. akkor bizony, nincsenek 0-ás orik tanyafree-vel. akkor te sem tudsz 1milla lovat összerakni, de neki sincsen mondjuk 400k íjjásza...

ez a változás nem csak téged érintene hátrányosan ,hanem mindenkit. Ha pedig egy kétszereplős egyenletben mindkét oldal egyszerre azonos hátrányba kerül, akkor a kettő egymáshoz viszonyítva változatlan....
Reply With Quote
  #455  
Old 11-14-2012, 18:50
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
*Szerk: Ati, akkor kérlek egy annyit szólj hozza legalább, hogy járható útnak tartod vagy eleve elveted, mert akkor nincs amiért kampányoljak
Eddig szinte mindig elkövettem azt a hibát, hogy nagyon gyorsan "leszóltam" a javaslatok egy részét. Most igyekszem csak azokat rövidre zárni, amik vagy nem egyeznek a Hódító szellemiségével, vagy technikai akadályai lennének a megvalósításnak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #456  
Old 11-14-2012, 18:52
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Egy ilyen hosszú játékban nem kéne tudni az össz vagyonod teljesen lophatatlanul megtermelni, majd teljesen lophatatlanul tárolni. Kivéve, ha te magad nem szeretsz lopkodni, ezért azt sem szeretnéd ha más tudna.

Lehet ám termelni menet közben is. Lehet tartani törpét, elfet is a szövetségben. Vagy egy-két tolvajt, aki összelopkodja azt ami kell a szövinek.

A játék jelentős részét tönkre teszi az, hogy semmi tudással és figyelem nélkül lehet összeharácsolni a forduláshoz szükséges milliárdokat, majd teljes biztonságban ülni rajtuk végig. Ezen most fel lehet háborodni, de így van.

Nem hiába jönnek elő újra meg újra ugyanazok a témák, havi-félévi rendszerességgel. Mert ezek valós problémák, csak sosem oldjuk meg őket.
Ezért mondtam, h a mértéken lehet vitatkozni, de az elven nem kellene.
Ha egyáltalán nem lehetne ily módon raktározni, az A-s játékot gyakorlatilag ellehetetlenítené, máshol meg nem hiszem, hogy segítene bármit is, valószínűleg több termelőépület lenne a "standard felállás" és ugyanannyi, vagy még kevesebb akció lenne, mert tartalékok nélkül jóval nagyobbat lehet borulni.

Egyébként nem tudom, hogy miért fáj az valakinek, ha másnak sok tartaléka van, nekem(nekünk) sikerült az első 4 szintet 4500 kör alatt hozni(egy darab újra volt, kettesen, hogy picit több pénzt vigyünk fel), úgy hogy 1000 kört töltöttünk az 5-ben és a 2/B kivételével félelf is volt a szöviben(ami azért annyira nem használhatatlan, mint egyesek beállítják). Olyan 20 yardot fel is vittünk A-ba. Aki ésszel játszik és földért, nem hobbiból meg mindenféle bosszúhadjáratok alapján üt, annak elég az a pénz ami normális játékkal megszerezhető, aki meg fél évig akar irogatni, hát lelke rajta.
Aki hetekig akar észnélkül mészárolgatni, az meg igenis írjon fél évet, hogy bírja a tempót

Azzal egyébként egyetértek, hogy a félelfen lehetne valamit erősíteni, de azért a játékot nem kellene teljesen felborítani.
Reply With Quote
  #457  
Old 11-14-2012, 19:47
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Mors View Post
Ezért mondtam, h a mértéken lehet vitatkozni, de az elven nem kellene.
Ha egyáltalán nem lehetne ily módon raktározni, az A-s játékot gyakorlatilag ellehetetlenítené, máshol meg nem hiszem, hogy segítene bármit is, valószínűleg több termelőépület lenne a "standard felállás" és ugyanannyi, vagy még kevesebb akció lenne, mert tartalékok nélkül jóval nagyobbat lehet borulni.

Egyébként nem tudom, hogy miért fáj az valakinek, ha másnak sok tartaléka van, nekem(nekünk) sikerült az első 4 szintet 4500 kör alatt hozni(egy darab újra volt, kettesen, hogy picit több pénzt vigyünk fel), úgy hogy 1000 kört töltöttünk az 5-ben és a 2/B kivételével félelf is volt a szöviben(ami azért annyira nem használhatatlan, mint egyesek beállítják). Olyan 20 yardot fel is vittünk A-ba. Aki ésszel játszik és földért, nem hobbiból meg mindenféle bosszúhadjáratok alapján üt, annak elég az a pénz ami normális játékkal megszerezhető, aki meg fél évig akar irogatni, hát lelke rajta.
Aki hetekig akar észnélkül mészárolgatni, az meg igenis írjon fél évet, hogy bírja a tempót

Azzal egyébként egyetértek, hogy a félelfen lehetne valamit erősíteni, de azért a játékot nem kellene teljesen felborítani.
Engem nem az zavar ha valakinek sok vagyona van, inkább az zavar, hogy ezt hogyan szerzik meg. Nem ésszel, nem is erővel, hanem tömérdek idővel. Ez a módszer pedig nem csak azért veszélyes a játékra mert monotonná teszi a játékot, hanem, mert túlságosan hatékony.

Hatékonyabb az, hogy fél évig napi egyszer belépek 1 percre, mint, hogy időt, energiát, ügyességet nem spórolva lopkodok -amire rá kell áldoznom egy faj választást, és egy borulékony országfelépítést-.

Majd ennek a pénznek a megtartása sem igényel ügyességet, sem taktikázást, bár egy pici figyelmet talán már igen. Egyszerűen csak kipakolom piacra, amit sokszor a HT kezel, még csak nem is én, és teljes biztonságban van, a játék vigyáz rá. Ehhez pedig egy másik játékos akkor sem fér hozzá, ha sokkal ügyesebb, okosabb, aktívabb nálam. Ez az ami zavar, nem más vagyona.
Reply With Quote
  #458  
Old 11-14-2012, 19:49
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
ez a változás nem csak téged érintene hátrányosan ,hanem mindenkit. Ha pedig egy kétszereplős egyenletben mindkét oldal egyszerre azonos hátrányba kerül, akkor a kettő egymáshoz viszonyítva változatlan....
akkor tehát miért is jó ez a változás?
Reply With Quote
  #459  
Old 11-14-2012, 20:06
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
ezt piac nélkül sehogy. de ha az ellenséged sem tud korlátlan mennyiségben piacolni, akkor ugye ilyen szinten a seregcsere nála sem működik. akkor bizony, nincsenek 0-ás orik tanyafree-vel. akkor te sem tudsz 1milla lovat összerakni, de neki sincsen mondjuk 400k íjjásza...

ez a változás nem csak téged érintene hátrányosan ,hanem mindenkit. Ha pedig egy kétszereplős egyenletben mindkét oldal egyszerre azonos hátrányba kerül, akkor a kettő egymáshoz viszonyítva változatlan....
azt az orszagot amit ezzel a sereggel tamadtam kulonosebb piaci manoverek nelkul siman fenn lehetett tartani,ezzel szemben az en orszagom szarra volt elezve es hosszutavon mindekeppen eletkeptelen volt.
azert mert te nem szereted az A topja igenis a jatek csucsa,es rengeteg taktikai manovert ad rendkivul elvezetesse teve a hadis jatekot!legalabbis ez az en velemenyem,es gyanitom meg jopar jatekose.a topba felmaszni es forogni valoban eleg unalmas lehet,de azt nem ertem ha igy erzed miert nem teszed magasabbra a lecet?
ja es akkor meg nem is beszeltunk a klanutesrol
magasabb hektaron meghalna a jatek,ha a piac nem ugy mukodne ahogy.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)

Last edited by Killer; 11-14-2012 at 20:11..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Killer For This Useful Post:
  #460  
Old 11-14-2012, 20:14
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Engem nem az zavar ha valakinek sok vagyona van, inkább az zavar, hogy ezt hogyan szerzik meg. Nem ésszel, nem is erővel, hanem tömérdek idővel. Ez a módszer pedig nem csak azért veszélyes a játékra mert monotonná teszi a játékot, hanem, mert túlságosan hatékony.

Hatékonyabb az, hogy fél évig napi egyszer belépek 1 percre, mint, hogy időt, energiát, ügyességet nem spórolva lopkodok -amire rá kell áldoznom egy faj választást, és egy borulékony országfelépítést-.

Majd ennek a pénznek a megtartása sem igényel ügyességet, sem taktikázást, bár egy pici figyelmet talán már igen. Egyszerűen csak kipakolom piacra, amit sokszor a HT kezel, még csak nem is én, és teljes biztonságban van, a játék vigyáz rá. Ehhez pedig egy másik játékos akkor sem fér hozzá, ha sokkal ügyesebb, okosabb, aktívabb nálam. Ez az ami zavar, nem más vagyona.
mondjuk en mar lattam ra peldat hogy a piacrol kifosztottak valaki tartalekat.
kicsit olyan mint a gnom kitekizese,kell hozza nemi ido es hozzaertes,de nem lehetetlen.
__________________
Killer Land re (#353982)
Killer Land0 (#364507)
Killer Land1 (#384284)
Killer Land2 (#513419)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 03:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu