Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 11-13-2012, 16:50
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Kézikönyvet nem fogok írni, de azért lehet ügyeskedni bőven, csak akarni kéne...
ez rendben is lenne, de miért akarna ügyeskedni bárki is, amikor gnómmal fél év alatt abszolút biztonságban összeírja a szükséges pénzt, aztán meg 30 bank mögé rejtve végigmasírozik orkkal a csoporton.
Sponsored Links
  #32  
Old 11-13-2012, 16:53
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Összes barakk: 19600 ( 19600 szabad)
Őrtorony: 5600 ( 0 íjász , 5600 szabad)
Egyéb barakk: 14000 ( 0 katona , 0 lovas , 0 elit , 14000 szabad)
Templom: 11200 ( 11200 varázsló , 0 szabad)
Kocsma: 9520 ( 9520 tolvaj , 0 szabad)

Épületek:
Hektár: 1000
Üres: 0 (0%)
Ház: 170 (17%)
Barakk: 350 (35%)
Őrtorony: 100 (10%)
Templom: 80 (8%)
Kocsma: 170 (17%)
Tanya: 105 (10,5%)
Könyvtár: 0 (0%)
Kovácsműhely: 0 (0%)
Fatelep: 0 (0%)
Kőbánya: 0 (0%)
Agyagbánya: 0 (0%)
Fémbánya: 0 (0%)
Drágakőbánya: 0 (0%)
Kórház: 0 (0%)
Piac: 0 (0%)
Bank: 10 (1%)
Raktár: 15 (1,5%)

Tudós félelf 1000 heki, kaja nullszaldós, sereget annyit raksz be amennyit etetni akarsz.

EDIT: ha a támadó malusz, és a kajamalusz eltűnne cserébe néhány roppant hasznos bónusz elvesztéséért pl a rúna vagy bánya... akkor szerintem tökéletes tolis faj lenne amivel meg is védheted magad jobbára. nem egy elf szinten, viszont tolizni sokkal jobb ugye

Last edited by Surranohalal; 11-13-2012 at 17:04..
  #33  
Old 11-13-2012, 17:00
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
ez rendben is lenne, de miért akarna ügyeskedni bárki is, amikor gnómmal fél év alatt abszolút biztonságban összeírja a szükséges pénzt, aztán meg 30 bank mögé rejtve végigmasírozik orkkal a csoporton.
pl mert a te verziód roppant uncsi?
mellesleg fél év alatt én végigforgok amíg te tekit írsz... mellesleg #2: nem egy ilyen ork javait csoportosítottam már át magamhoz aztán valahogy lilák lettek...
  #34  
Old 11-13-2012, 17:40
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Összes barakk: 19600 ( 19600 szabad)
Őrtorony: 5600 ( 0 íjász , 5600 szabad)
Egyéb barakk: 14000 ( 0 katona , 0 lovas , 0 elit , 14000 szabad)
Templom: 11200 ( 11200 varázsló , 0 szabad)
Kocsma: 9520 ( 9520 tolvaj , 0 szabad)

Épületek:
Hektár: 1000
Üres: 0 (0%)
Ház: 170 (17%)
Barakk: 350 (35%)
Őrtorony: 100 (10%)
Templom: 80 (8%)
Kocsma: 170 (17%)
Tanya: 105 (10,5%)
Könyvtár: 0 (0%)
Kovácsműhely: 0 (0%)
Fatelep: 0 (0%)
Kőbánya: 0 (0%)
Agyagbánya: 0 (0%)
Fémbánya: 0 (0%)
Drágakőbánya: 0 (0%)
Kórház: 0 (0%)
Piac: 0 (0%)
Bank: 10 (1%)
Raktár: 15 (1,5%)

Tudós félelf 1000 heki, kaja nullszaldós, sereget annyit raksz be amennyit etetni akarsz.

EDIT: ha a támadó malusz, és a kajamalusz eltűnne cserébe néhány roppant hasznos bónusz elvesztéséért pl a rúna vagy bánya... akkor szerintem tökéletes tolis faj lenne amivel meg is védheted magad jobbára. nem egy elf szinten, viszont tolizni sokkal jobb ugye
Gondolom azzal tisztában vagy, hogy ha benn van a sereg akkor 4 körös max. Illetve folyamatos 550-es emberhiánya van. Ezt az orit egy éjszaka alatt meg lehet borítani. De ami tetőzi a bajt, hogy egy 21%toronyíjas 14%kocsma-templomos elfen pattannak a tolvijai, és az elf még be is fedi. Szóval kérdem én, mi a manóra jó ez az ország? Mert meg lehet csinálni, de mi értelme van?

Közben ami még beugrott, ezt egy 14-14%os gnóm végig fedheti úgy, hogy a végén még be is fér tolvajokkal. Szóval nem te leszel az aki körönként lopdos, hanem pont téged fognak ezzel körönként lopni(nyilván nem a gnóm fog tekire lopni, de ha ezt az orit begyújtja, megnézheted magad félelfként).

Last edited by RastArtist; 11-13-2012 at 17:46..
  #35  
Old 11-13-2012, 17:47
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
pl mert a te verziód roppant uncsi?
mellesleg fél év alatt én végigforgok amíg te tekit írsz... mellesleg #2: nem egy ilyen ork javait csoportosítottam már át magamhoz aztán valahogy lilák lettek...
soha nem írtam még tekercset nagyüzemi módon, de látom, hogy mennyien teszik, sok és nagyon sok szemesek főleg. biztos szeretnek unatkozni, és nem szeretnek ügyeskedni.

a belilult ork aztán, mikor kijött védettség alól csak köszönt neked, és kész? vagy esetleg szarrá mészárolt.
  #36  
Old 11-13-2012, 17:51
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Gondolom azzal tisztában vagy, hogy ha benn van a sereg akkor 4 körös max. Illetve folyamatos 550-es emberhiánya van. Ezt az orit egy éjszaka alatt meg lehet borítani. De ami tetőzi a bajt, hogy egy 21%toronyíjas 14%kocsma-templomos elfen pattannak a tolvijai, és az elf még be is fedi. Szóval kérdem én, mi a manóra jó ez az ország? Mert meg lehet csinálni, de mi értelme van?

Közben ami még beugrott, ezt egy 14-14%os gnóm végig fedheti úgy, hogy a végén még be is fér tolvajokkal. Szóval nem te leszel az aki körönként lopdos, hanem pont téged fognak ezzel körönként lopni(nyilván nem a gnóm fog tekire lopni, de ha ezt az orit begyújtja, megnézheted magad félelfként).
szerintem max sereget csak az tart bent aki inaktív, vagy fél, vagy láma

ez egy szövis orifelépítés. természetesen lehet ellene kreálni orikat. az az elf ami befedi még nem fogja belopni, ha igen akkor elég vékony hadis.

gnóm fed azt megnézem hosszabb távon. és mit lop egy gnóm? tekit nem, pénzt nem, ... nyersit?
amúgy az a gnóm se fog az életbe beférni a 14-14es gnóm amúgy elég életképtelennek hangzik, erősen mf tamagocsis felépítés

az ori teljesen életképes egy szövibe szerintem ilyen felépítéssel, bár nem erős, ezért kell erősíteni rajta. viszont a piacos témához ennek már semmi köze és az semmit nem erősít

egy éjjel semmiképp nem borítják meg ezt az orit legalábbis ha én irányítom. max sereggel lehet beverni
  #37  
Old 11-13-2012, 18:10
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
szerintem max sereget csak az tart bent aki inaktív, vagy fél, vagy láma

ez egy szövis orifelépítés. természetesen lehet ellene kreálni orikat. az az elf ami befedi még nem fogja belopni, ha igen akkor elég vékony hadis.

gnóm fed azt megnézem hosszabb távon. és mit lop egy gnóm? tekit nem, pénzt nem, ... nyersit?
amúgy az a gnóm se fog az életbe beférni a 14-14es gnóm amúgy elég életképtelennek hangzik, erősen mf tamagocsis felépítés

az ori teljesen életképes egy szövibe szerintem ilyen felépítéssel, bár nem erős, ezért kell erősíteni rajta. viszont a piacos témához ennek már semmi köze és az semmit nem erősít

egy éjjel semmiképp nem borítják meg ezt az orit legalábbis ha én irányítom. max sereggel lehet beverni
A 14-14 es gnóm nem MF, és nem is tamagocsis. Többször voltam már olyan szöviben ahol 3 full hadis volt, és egy ilyen gnóm. Ő felelt a toli-vari részért és emellett nagyobbat üt -és nagyobbat véd-, mint a félelfed. Ráadásul be is fedi, és simán gyújtogat nála. Te meg ott állnál és pislognál nagyokat.

Az elf nem is fogja lelopni, de te sem fogsz 1 elfet sem lelopni(Viszont ő tud tartani 21% toronyíjat, amit azért nem piskóta átütni ha MF, főleg hiénás közegben).

Ilyen félelfet tartani oltári hiba, és szerintem soha nem is játszottál ilyennel. Ha info+ártó kell egy kis hadi résszel is, akkor messze jobb a gnóm. Ha lopni akarsz, akkor meg egy törpe is jobb, ami szintén sokkal nagyobbat üt, és nyugis helyen termelni is tud. Egyszerűen semmire sem jó amit bemutattál. Főleg, hogy ha a célpontod egy kicsit is távolabb van, akkor a helyezés miatti védelem miatt csak a 4-5% kocsmás tagokhoz férsz be, ahhoz meg megint nem kell félelf. Életképtelen az egész.

Last edited by RastArtist; 11-13-2012 at 18:31..
  #38  
Old 11-13-2012, 18:39
lacy lacy is offline
Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Makó
Posts: 130
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A 14-14 es gnóm nem MF, és nem is tamagocsis. Többször voltam már olyan szöviben ahol 3 full hadis volt, és egy ilyen gnóm. Ő felelt a toli-vari részért és emellett nagyobbat üt -és nagyobbat véd-, mint a félelfed. Ráadásul be is fedi, és simán gyújtogat nála. Te meg ott állnál és pislognál nagyokat.

Az elf nem is fogja lelopni, de te sem fogsz 1 elfet sem lelopni(Viszont ő tud tartani 21% toronyíjat, amit azért nem piskóta átütni ha MF, főleg hiénás közegben).

Ilyen félelfet tartani oltári hiba, és szerintem soha nem is játszottál ilyennel. Ha info+ártó kell egy kis hadi résszel is, akkor messze jobb a gnóm. Ha lopni akarsz, akkor meg egy törpe is jobb, ami szintén sokkal nagyobbat üt, és nyugis helyen termelni is tud. Egyszerűen semmire sem jó amit bemutattál. Főleg, hogy ha a célpontod egy kicsit is távolabb van, akkor a helyezés miatti védelem miatt csak a 4-5% kocsmás tagokhoz férsz be, ahhoz meg megint nem kell félelf. Életképtelen az egész.
hát egy 14/14 es gnóm aztán nagyon acélos lehet szöviben...,ha a félelf is szövis,általább van egy hadi vari óriás is,aki pikk pakk elintézi a gnóm készijét 17%kocsma szerintem bőven elég a mai mezőnyben.de te erőlteted a 30%ék kocsmás és 20%tempos félelfet.a félelf az ne hadizzon hanem lopjon.
  #39  
Old 11-13-2012, 18:45
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by lacy View Post
hát egy 14/14 es gnóm aztán nagyon acélos lehet szöviben...,ha a félelf is szövis,általább van egy hadi vari óriás is,aki pikk pakk elintézi a gnóm készijét 17%kocsma szerintem bőven elég a mai mezőnyben.de te erőlteted a 30%ék kocsmás és 20%tempos félelfet.a félelf az ne hadizzon hanem lopjon.
Aham. Szóval a 14%gnómot pikkpakk befedik, de a 8% templomos félelf vígan éldegél, igaz? Lehet, hogy befedik a gnómot, de utána ő még mindig jobb hadis, és varizni is tud. A félelf meg... 8% templommal pakolhatja magára a védővarikat maximum, hadilag pedig sokkal gyengébb a gnómnál.

Annyira élvezem mikor azt magyarázzák, hogy mekkora jó hadi-toli a félelf. Öröm ezt olyanok szájából hallani akik elvileg tapasztalt játékosok.
  #40  
Old 11-13-2012, 18:45
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
A 14-14 es gnóm nem MF, és nem is tamagocsis. Többször voltam már olyan szöviben ahol 3 full hadis volt, és egy ilyen gnóm. Ő felelt a toli-vari részért és emellett nagyobbat üt -és nagyobbat véd-, mint a félelfed. Ráadásul be is fedi, és simán gyújtogat nála. Te meg ott állnál és pislognál nagyokat.

Ilyen félelfet tartani oltári hiba, és szerintem soha nem is játszottál ilyennel. Ha info+ártó kell egy kis hadi résszel is, akkor messze jobb a gnóm. Ha lopni akarsz, akkor meg egy törpe is jobb, ami szintén sokkal nagyobbat üt, és nyugis helyen termelni is tud. Egyszerűen semmire sem jó amit bemutattál. Főleg, hogy ha a célpontod egy kicsit is távolabb van, akkor a helyezés miatti védelem miatt csak a 4-5% kocsmás tagokhoz férsz be, ahhoz meg megint nem kell félelf. Életképtelen az egész.
nem tudom, ezzel simán ellopsz 100 helyre is... lehet neked más a tapasztalatod. de egy 14-14es gnóm látja el a haditolizást olyan szöviben nem szólok semmit az se gömbözni se éplistázni nem tud
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ötlet a 2/D-s kék számos fordulásához! Arden Általános beszélgetés Hódítós témákban 177 08-21-2007 19:56
Egy kis ötlet a fellépés szabályainak módosítására mlvik Általános beszélgetés Hódítós témákban 63 07-01-2007 17:20
Ötlet (: Fusio A fórumról... :) 16 06-13-2007 00:12
Egy távoli ötlet:D Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 11 05-02-2007 21:12
Ötlet ami lehet hogy hülyeség:D Szürkegandalf Elvetett javaslatok 3 01-29-2006 10:47


All times are GMT +1. The time now is 18:15.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu