Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #271  
Old 10-28-2012, 22:50
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
azért 200k teki lopásához elég nagy mennyiséget kéne bent tartani a felesnek.. ami másik feles részéről akármikor lopható.
egyszerű.. "leteszel" egy felest ~180 hekire, ott úgyis alig van ori..(legalábbis régen alig volt) és kp-t tartasz bent..(nem nagyon lesz hadi a közelben, aki fossza) aztán, ha látod, hogy jön az egyik tekiből, akkor veszel a piacon és kész..
másik probléma az ötlettel.. lehet a félelf használhatóbbá válna (szerintem csak rövidtávon), de az mf gnóm eléggé megsínylené.. és így is kevés az mfként hosszútávon használható faj.. (óriás, gnóm, elf)
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
  #272  
Old 10-29-2012, 12:56
cmaster333 cmaster333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Kaszony
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Szerintem a felessel semmi gond nincs toli teren, o a legjobb benne.
A gnomok KK-jat meg siman le lehet venni, teny h maceras, de kivitelezheto.
Azert a haszonert amit ki tudsz lopni 1 gnombol ha leveszed rola a KK-t, en azt mondom h igenis dolgozzon meg mindenki erte, ha meg lusta akkor aljon be o is firkasznak.

A felesen ugy kell erositeni h a vedelme legyen izmosabb vagy tokmind1, csak ne mas faj(ok) rovasara.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to cmaster333 For This Useful Post:
  #273  
Old 10-29-2012, 13:43
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by cmaster333 View Post
Szerintem a felessel semmi gond nincs toli teren, o a legjobb benne.
A gnomok KK-jat meg siman le lehet venni, teny h maceras, de kivitelezheto.
Azert a haszonert amit ki tudsz lopni 1 gnombol ha leveszed rola a KK-t, en azt mondom h igenis dolgozzon meg mindenki erte, ha meg lusta akkor aljon be o is firkasznak.

A felesen ugy kell erositeni h a vedelme legyen izmosabb vagy tokmind1, csak ne mas faj(ok) rovasara.
Utolsó hozzászólásom a témában.

A gnóm KK-ját nem csak a félelf tudja levenni, lelopni sem csak ő tudja, így ezt ne soroljuk az előnyei közé. Egy gnóm ugyanúgy képes erre úgy, hogy nagyságrendekkel nagyobb a védelme, tanyás, és MF-ként is életképes. A felesre ezekből egy sem igaz.

A védelmét tuningolhatjuk bármeddig, akkor is be fogják ütni, és még mindig nem fog tudni visszavágni. Lopni meg főleg nincs mit. Pl.: W-ben a fölöttem lévő 30 országból 24 gnóm jelenleg. Persze értem én, hogy "elvileg" milyen sokat tud lopni, de kíváncsi lennék ki mikor volt utoljára felessel(normálban), és mennyit szedett össze 1000kör alatt, úgy, hogy levonja belőle azt amit el kellett költenie a bekapott mászárok, tolimérgezések, és pusztik után(+ a fedezés, ha MF vagy).

Az pedig, hogy ő a legjobb toli, elég relatív. Ő tud lopni a legtöbbször x készültségből, és itt ki is merül minden előnye. Az árnyak hasznos, de 10-ből 9szer semmi szükség rá. Az országa fenntartási költsége óriási, és nagyon könnyen szétszedhető. Egyáltalán nincs egyensúlyban az előnye, és a hátránya. De már belefáradtam a bizonygatásába.
Reply With Quote
  #274  
Old 10-29-2012, 14:22
cmaster333 cmaster333 is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2011
Location: Kaszony
Posts: 28
Activity: 0%
Longevity: 67%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Utolsó hozzászólásom a témában.

A gnóm KK-ját nem csak a félelf tudja levenni, lelopni sem csak ő tudja, így ezt ne soroljuk az előnyei közé. Egy gnóm ugyanúgy képes erre úgy, hogy nagyságrendekkel nagyobb a védelme, tanyás, és MF-ként is életképes. A felesre ezekből egy sem igaz.

A védelmét tuningolhatjuk bármeddig, akkor is be fogják ütni, és még mindig nem fog tudni visszavágni. Lopni meg főleg nincs mit. Pl.: W-ben a fölöttem lévő 30 országból 24 gnóm jelenleg. Persze értem én, hogy "elvileg" milyen sokat tud lopni, de kíváncsi lennék ki mikor volt utoljára felessel(normálban), és mennyit szedett össze 1000kör alatt, úgy, hogy levonja belőle azt amit el kellett költenie a bekapott mászárok, tolimérgezések, és pusztik után(+ a fedezés, ha MF vagy).

Az pedig, hogy ő a legjobb toli, elég relatív. Ő tud lopni a legtöbbször x készültségből, és itt ki is merül minden előnye. Az árnyak hasznos, de 10-ből 9szer semmi szükség rá. Az országa fenntartási költsége óriási, és nagyon könnyen szétszedhető. Egyáltalán nincs egyensúlyban az előnye, és a hátránya. De már belefáradtam a bizonygatásába.

Nekem ebbol amit irtal az jon le, h szerinted az a feles baja h nem lop at a KK-n. Miert pont a gnom ellen kellene kihegyezni?

Ha atlopna rajta az se erne sokat, mert alkalmazkodnanak a gnomok hozza es annyi. De ez is 5be erne valamit, feljebb valtozatlan maradna minden.

Kb 1 fel eve mentem at 5/X en felessel, sikerult 5 milla tekit osszelopni es 450 hekiig mentem utessel, onnan is leptem fel. Szoval 5be nagyon tokeletes faj, feljebb mar csak a vedelme jelent problemat, igy vagy ugy, de azon kell emelni, vagy sporoljon mas epuleten barakk/torony javara, vagy kapjon valami bonuszt a vedelemre, akar szintenkent novekvot akar fix-et. legalabb is szerintem
Reply With Quote
  #275  
Old 10-29-2012, 14:31
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by cmaster333 View Post
Nekem ebbol amit irtal az jon le, h szerinted az a feles baja h nem lop at a KK-n. Miert pont a gnom ellen kellene kihegyezni?

Ha atlopna rajta az se erne sokat, mert alkalmazkodnanak a gnomok hozza es annyi. De ez is 5be erne valamit, feljebb valtozatlan maradna minden.

Kb 1 fel eve mentem at 5/X en felessel, sikerult 5 milla tekit osszelopni es 450 hekiig mentem utessel, onnan is leptem fel. Szoval 5be nagyon tokeletes faj, feljebb mar csak a vedelme jelent problemat, igy vagy ugy, de azon kell emelni, vagy sporoljon mas epuleten barakk/torony javara, vagy kapjon valami bonuszt a vedelemre, akar szintenkent novekvot akar fix-et. legalabb is szerintem
Az, hogy a KK-n lopjon át, ezzel kifejezetten a gnómokkal a kiszúrva...már egy ideje el lett vetve. Olyan felvetés született utána, hogy 2szeres tolierővel minden fajivarin átlopjon. Csempe javasolta fentebb, keresd ki.
Reply With Quote
  #276  
Old 10-29-2012, 16:50
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

A parttalan vita helyett valami vélemény/reakció a pár nappal ezelőtti beírásomra?

+5% védóbónusz
20-30% esély, hogy átlopjon a bankokon
0 kajaigényű tolik vagy kevesebb kajaigényű összsereg.
Reply With Quote
  #277  
Old 10-29-2012, 16:55
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Már megint elment ez a topic a tekiírás irányába... Ellenben még semmi normális cáfolat nem jött arra, hogy miért lenne rossz az a cca. 15%os építési szabadság amit feldobtam. Nem befolyásolna más fajokat, és a felesnek faji sajátossága lenne. Pár oldallal ezelőtt kiszámoltam, hogy ugyanúgy az egyik leggyengébb védőereje lenne, csak nem akkora mínusszal mint most és a támadóereje sem nőne túl senkin.

Bónuszba pedig adott egy ötletet, amitől használható lenne az ember, azt is odavéstem, de kérésre bemásolom megint ha kell.
Reply With Quote
  #278  
Old 10-29-2012, 17:04
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
A parttalan vita helyett valami vélemény/reakció a pár nappal ezelőtti beírásomra?

+5% védóbónusz
20-30% esély, hogy átlopjon a bankokon
0 kajaigényű tolik vagy kevesebb kajaigényű összsereg.
A bankos részbe jóideig a többség még nem fog belemenni. És adhatsz neki akár +20% védőbónuszt is, amíg nem tud visszakísérni érdemben, addig halott faj marad.
Reply With Quote
  #279  
Old 10-29-2012, 18:05
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
A bankos részbe jóideig a többség még nem fog belemenni. És adhatsz neki akár +20% védőbónuszt is, amíg nem tud visszakísérni érdemben, addig halott faj marad.
Nem kellene egy sokadik fajt is "kreálni", amivel hatékonyan lehet hadizni vagy hadiakármizni (mert az eddigi tapasztalatok alapján mindenki erre használná ha hadilag erősebb lenne). Írtam, hogy ha valaki lopkodni akar inkább válassza meg jól a célpontjait vagy védjék meg a szövetségesei.
Vagy találjon ki valami taktikát és ne arra bazírozzon, hogy a többszáz barakknyi előnnyel bíró ellenfelét a lopkodás mellett még sereggel is elkapja.
Ha csak a visszakísérés és a bunkerből lopkodás a lényeg, arra ott van már az elf.
Ha az a cél, hogy 2 ország, azonos hektáron, azononos játéktudású tulajokkal és azonos feltételekkel pont ne tudjon érdemben semmit kezdeni egymással, akkor ahhoz elég egy faj is.
Ha viszont az a cél, hogy a "miért is válasszam a félelfet?" kérdésre legyen észérv, ahhoz nem kell teljesen más karakterű fajt csinálni belőle vagy teljesen megborítani a játékot bizonyos fajok szivatásával.

A dupla toliférőhelyes ötlettel is csak az a baj, hogy:
- az emberrel mi lesz akkor?
- magas hektáron (ahol kevesebb tolvaja van mindenkinek) egyre kisebb és kisebb a %-os előny vele
- érdemben nem fog tudni vele többet összelopni
Vagyis maximum csak hadi-toli lenne faragva belőle a 3-as szintre.
Reply With Quote
  #280  
Old 10-29-2012, 18:39
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Tessék bemásolom, hogy lásd, hogy eltúlzod, mert egyáltalán nem lenne hadi.

'Ha úgyvesszük, hogy megvalósulnának amiket írtam, tehát a 15% kocsma felesnél 30%nak felelne meg. Nézzük a variációs lehetőségeket.

1. Azt a 15%ot beteszed toronyíjnak. A +15%os védelemmel az +30%. A +20%os gnóm hadügyet és a tornyokat ugyanúgy nem múlja felül. A +30%os elffel az elf hadügye miatt ugyanúgy alulmaradna. A törpe +20% férőhelye és +10% hadügye miatt ugyanolyan védőereje lenne mint a törpnek. A +10% ork hadügy és +20% kintlévő sereg miatt ugyanakkora védőerő mint az orknak. Egyedül az óriás +15%os katonai erősségén nőne túl védelemben.

2.A +15%ot felhasználod pacikra. Támadómalusz eltörölve. Így lenne +15% támadóereje lényegében, amit a gnóm +20% hadügye simán felülmúl. A +15% óriás katona ugyanott van. A törp +10% hadügye és +10% megmaradó férőhelye a lakáshelyzeti különbség miatt 5%al nagyobb támadóerőt hagyna a törpnek a feleshez képest.

3. Variknak használod, aminek csak akkor lesz értelme, ha a felesek feltűnésével újra divatos lesz a klasszikus varis óriás. De az óriás a +10% varierősség és +10% mágiateki miatt 5%al jobb maradna.

4. Tolikra használod, ami hülyeség

Tehát alaposan végiggondolva azok a változtatások amiket leírtam nem borítanák fel a játék rendjét, és nem is annyira drasztikus az a +15% építési szabadság, mint amennyire tűnik. Csak a hátrányokon faragna és bővítené a feles felhasználási lehetőségeit, ami visszahozná az élők sorába.'

A kérdéseidre a válaszok.
-Az emberhez már írtam egy könnyelmű ötletet, hogy a tükör a jelenlegi hatása mellett 2 vagy 3szorozza meg a tolivédőerejét. Így ha bekövetkeznének a felesen ezek a módosítások, akkor az ember lenne az a tolis faj, amelyet a feles nem tud átlopni.
-Ez már komplexebb. Először is, ha megjelennek fennebb a tolik, akkor az maga után húzza, hogy a többi ország is több tolvajt tart. Másodszor a pozitívum a felesnek, hogy ha le akar valakit lopni elég lesz 1-2%ot átépülnie(ami 2-4%ot ér ugyebár)
-Ezen nem tudsz túlságosan változtatni. Ha valami csoda folytán átlopható lenne a bank, vagy a KK, akkor mindenki kint tartaná a pénzét és a tekiket a piacon...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pirostraktor For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 03:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu