Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #261  
Old 10-28-2012, 18:45
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Tehát kilyukadtunk oda, hogy azért ír szinte mindenki több millió tekercset hónapokon keresztül, hogy fedezze a későbbi kopásokat. Értem, ezt sajnos nem tudtam. Akkor az eddigi hozzászólásaim tárgytalanok.
szerinted minek vesznek tekit az emberek? nem a kopás és a lopás miatt?(most a "befektetéstől" tekintsünk el)
nem a saját kopásáról van szó.. azért ír tekit, hogy neked ne kelljen, cserébe te vállalod, hogy megveszed a piacról, így könyvtár helyett tarthatsz más épületet..
(durva tippre 3-400k teki kopik el, csak Aban naponta..)
(az utolsó mondatoddal egyetértek )

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
teljesen egyetértek. de szerinted attól több új játékos lesz, ha valaki elkezdi a játékot, és észreveszi, hogy a meghirdetett vari-toli-hadi lehetőségek közül csak a hadis játszható, de az is csak akkor, ha először is fél évig tekit ír gnómmal 200 hekin? ez fog megtetszeni egy új belépőnek?
nem.. de az egy másik téma, viszont szerintem a tolis jelen körülmények között nem lesz igazán életképes, ha erősítve is lesz.. hadi-toli meg szerintem ne legyen a félelf.. attól nem lesz színesebb a játék..
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
Sponsored Links
  #262  
Old 10-28-2012, 19:00
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerinted minek vesznek tekit az emberek? nem a kopás és a lopás miatt?(most a "befektetéstől" tekintsünk el)
nem a saját kopásáról van szó.. azért ír tekit, hogy neked ne kelljen, cserébe te vállalod, hogy megveszed a piacról, így könyvtár helyett tarthatsz más épületet..
(durva tippre 3-400k teki kopik el, csak Aban naponta..)
(az utolsó mondatoddal egyetértek )



nem.. de az egy másik téma, viszont szerintem a tolis jelen körülmények között nem lesz igazán életképes, ha erősítve is lesz.. hadi-toli meg szerintem ne legyen a félelf.. attól nem lesz színesebb a játék..
Nézd el nekem a tudatlanságom, de én azon kicsiny tábort gyarapítom akik pont, hogy a pénztartalék miatt ír meg 2-3 millió tekit. Nem pedig a kopások miatt. Ezért is pakolom ki az átlagár fölé, nehogy megvegyék. De gondolom ezzel is egyedül vagyok. Sőt, ha másból csinálok pénzt(nyers), akkor is tekibe fektetem sokszor. De ezt is nyilván azért teszem, hogy 112 év múlva se kopjon be a %. Ez teljesen nyilvánvaló. Innentől ezt a fonalat lezártnak tekintem, engedelmeddel. Elég ostobaságot ide szemeteltünk már.

(A durva tippedről meg inkább nem is mondok semmit.)
Reply With Quote
  #263  
Old 10-28-2012, 19:40
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
OFF: Mi az erőssége 200 hekin? Az, hogy nincs mit lopnia, vagy, hogy a gyújtás-emberlopás-katonagyilok-vihar-földrengés mind kvázi hatástalan? Ugyan nyomkodhatod őket, hogy a feeling meglegyen, de ártani nem fogsz senkinek. Lopni meg kábé nincs kitől. Szóval érdekelne, hogy mitől olyan túl erős. (Mert szétkapni elég könnyű.)
A 200 hekis félelfek (és amúgy egyéb tolis orik) miatt kb életképtelenek a nem gnóm-óriás-tolis orifelépítések. Mert nem véded a tekit.
És 200-n mindenkit átlop egy értelmesen felépített feles 5-6 körről, kezdj vele amit tudsz.. tehát ezért mindenki gnóm 5.en (kb). tehát ezért inkább tekit írnak. a felesek miatt van ilyen nagy számú tekiíró ^^
5. szinten ha nem amatőr vagy akkor vagy tolis, vagy gnóm/óriás, vagy pedig elhúzol a rákba felfelé minél előbb. esetleg aki nagyon unatkozik lehet hogy zombi, de az eléggé komolytalan faj szerintem.

ha át lehetne lopni a kkulcsot akkor a nem totál függő fanatikus játékosok (akik mondjuk nem 3 másodpercen belül tolják vissza piacra a tekit hajnal 3kor) szenvednék meg a dolgot, ez gondolom nem célja senkinek... mert ha átlopható a kulcs akkor csak csinálok egy felest és körönként rálopok egy gnómra és előbb utóbb leakasztok egy 200k darabos tekilopást.. nagy játékos lennék egyből tőle! nyertem gomb
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Surranohalal For This Useful Post:
  #264  
Old 10-28-2012, 19:55
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
A 200 hekis félelfek (és amúgy egyéb tolis orik) miatt kb életképtelenek a nem gnóm-óriás-tolis orifelépítések. Mert nem véded a tekit.
És 200-n mindenkit átlop egy értelmesen felépített feles 5-6 körről, kezdj vele amit tudsz.. tehát ezért mindenki gnóm 5.en (kb). tehát ezért inkább tekit írnak. a felesek miatt van ilyen nagy számú tekiíró ^^
5. szinten ha nem amatőr vagy akkor vagy tolis, vagy gnóm/óriás, vagy pedig elhúzol a rákba felfelé minél előbb. esetleg aki nagyon unatkozik lehet hogy zombi, de az eléggé komolytalan faj szerintem.

ha át lehetne lopni a kkulcsot akkor a nem totál függő fanatikus játékosok (akik mondjuk nem 3 másodpercen belül tolják vissza piacra a tekit hajnal 3kor) szenvednék meg a dolgot, ez gondolom nem célja senkinek... mert ha átlopható a kulcs akkor csak csinálok egy felest és körönként rálopok egy gnómra és előbb utóbb leakasztok egy 200k darabos tekilopást.. nagy játékos lennék egyből tőle! nyertem gomb
Amekkora az előnye a félelfnek mikor 5-6 körrel felfele lop, ugyanakkora a hátránya mikor egy hadis rámozdul 2 körről. Egyik esetben a hadis tehetetlen, a másikban pedig a feles.

A nyertem gomb most is létezik, fosztásnak hívják. Azzal is bármikor el lehet hozni a másik vagyonát, ha az hibázik, te meg ügyes vagy... A téma arról szólna, hogy az általad 'nyertem gomb'-nak nevezett jelenség ne csak a hadisok számára legyen elérhető. És én sem szeretném, hogy teljesen át tudja lopni a kulcsot. Nem a gnómokat és tekiírókat akarom tönkre tenni. Csupán a félelf fajnak szeretnék egy esélyt adni.
Reply With Quote
  #265  
Old 10-28-2012, 20:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Anélkül, hogy érdemen állást foglalnék az elhangzottakkal kapcsolatban, egyetlen megjegyzés:

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Nem a gnómokat és tekiírókat akarom tönkre tenni. Csupán a félelf fajnak szeretnék egy esélyt adni.
Ha a gnómok faji varázslatán egy félelf át tudna lopni, akkor nem azért lenne több félelf, mert az milyen jól játszható, hanem azért, hogy másoknak minél rosszabb legyen. Az a félelf el nem mozdulna soha az életben 200 hektárról, és nem lenne célja az előre haladás, hanem csak és kizárólag mások tönkretétele.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #266  
Old 10-28-2012, 20:27
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Anélkül, hogy érdemen állást foglalnék az elhangzottakkal kapcsolatban, egyetlen megjegyzés:



Ha a gnómok faji varázslatán egy félelf át tudna lopni, akkor nem azért lenne több félelf, mert az milyen jól játszható, hanem azért, hogy másoknak minél rosszabb legyen. Az a félelf el nem mozdulna soha az életben 200 hektárról, és nem lenne célja az előre haladás, hanem csak és kizárólag mások tönkretétele.
ezt most is megteheti a törpékkel, orkokkal, elfekkel, emberekkel, sőt akár óriásokkal szemben. egyébként érdekelne, hogy hogy jutottál erre a következtetésre.
Reply With Quote
  #267  
Old 10-28-2012, 21:20
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
ezt most is megteheti a törpékkel, orkokkal, elfekkel, emberekkel, sőt akár óriásokkal szemben. egyébként érdekelne, hogy hogy jutottál erre a következtetésre.
mert ilyen az emberi természet. mindenki tudja, hogy egy gnóm teli van tekivel, ezért a játékosok egy része tovább fogja írni gnómmal a tekit és lesznek olyanok, akik fél-elfel próbálnak meg a forduló orijuknak tekit szerezni. Ennyi változás lenne.

bár nem engem kérdeztél
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Hex For This Useful Post:
  #268  
Old 10-28-2012, 21:54
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
mert ilyen az emberi természet. mindenki tudja, hogy egy gnóm teli van tekivel, ezért a játékosok egy része tovább fogja írni gnómmal a tekit és lesznek olyanok, akik fél-elfel próbálnak meg a forduló orijuknak tekit szerezni. Ennyi változás lenne.

bár nem engem kérdeztél
tényleg nem

és nem is hiszem, hogy ez a válasz. te ugyanis azt írtad, hogy a feles vérszemet kapna, és úgy érezné, itt a kánaán, hogy vagyonokat szerezhet most. Ati meg azt írta, hogy a feles ettől kezdve nem vagyonért, hanem merő rosszindulatból, mások tönkretétele érdekében dolgozna. a kettő nem ugyanaz.
Reply With Quote
  #269  
Old 10-28-2012, 22:16
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

a lényeg hogy a felessel nincs semmiféle probléma 5. szinten.

és a gnóm kulcsának átlopása pont 5. szinten hozná neki az új előnyt... tehát a problémát egyáltalán nem oldanánk meg, 4. szinttől ezután sem lenne félelf...
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Surranohalal For This Useful Post:
  #270  
Old 10-28-2012, 23:09
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
mert ha átlopható a kulcs akkor csak csinálok egy felest és körönként rálopok egy gnómra és előbb utóbb leakasztok egy 200k darabos tekilopást.. nagy játékos lennék egyből tőle! nyertem gomb
azért 200k teki lopásához elég nagy mennyiséget kéne bent tartani a felesnek.. ami másik feles részéről akármikor lopható.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 09:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu