Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #251  
Old 10-27-2012, 19:27
Surranohalal's Avatar
Surranohalal Surranohalal is offline
Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: Up The Irons!
Posts: 222
Activity: 0%
Longevity: 62%
Default

Mivel 200 hekin a félelf elég erős (sőt, túl vs all kivéve gnóm a tekilopás miatt...) és feljebb van vele gond, ezért én olyan bónuszokban gondolkodnék ami felfelé érvényesül egyre jobban, mivel ugyebár ez a cél. Az hogy 200 hektáron átlopjuk a gnómot és így egy kétnapos ori milliárdokat összekaszáljon játéktudás nélkül? Aki ezt komolyan gondolta annak nulla a stratégiai érzéke.

Mondjuk kaphatna úgy bónuszt valamire mint az élőzombi
pl.: ha aktív az árnyak akkor 5, 7, 10, 12, 15 tolvaj fogyaszt el egy bála gabonát vagy egyéb, de a tolvajokhoz kapcsolódó bónusz amit seregre lehet fordítani (ergó nem verik cafattá annyira könnyen)

Ha jobban tudod lopni a semmit az max 200 hekin lesz jó.

Amúgy a félelf jó faj, csak simán kifilézem - a tanyamalusz/támadómalusz miatt elsősorban - feljebb.

30% kocsmás félelf? ezt komolyan? minek?
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Surranohalal For This Useful Post:
Sponsored Links
  #252  
Old 10-27-2012, 20:08
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Mivel 200 hekin a félelf elég erős (sőt, túl vs all kivéve gnóm a tekilopás miatt...) és feljebb van vele gond, ezért én olyan bónuszokban gondolkodnék ami felfelé érvényesül egyre jobban, mivel ugyebár ez a cél. Az hogy 200 hektáron átlopjuk a gnómot és így egy kétnapos ori milliárdokat összekaszáljon játéktudás nélkül? Aki ezt komolyan gondolta annak nulla a stratégiai érzéke.

Mondjuk kaphatna úgy bónuszt valamire mint az élőzombi
pl.: ha aktív az árnyak akkor 5, 7, 10, 12, 15 tolvaj fogyaszt el egy bála gabonát vagy egyéb, de a tolvajokhoz kapcsolódó bónusz amit seregre lehet fordítani (ergó nem verik cafattá annyira könnyen)

Ha jobban tudod lopni a semmit az max 200 hekin lesz jó.

Amúgy a félelf jó faj, csak simán kifilézem - a tanyamalusz/támadómalusz miatt elsősorban - feljebb.

30% kocsmás félelf? ezt komolyan? minek?
OFF: Mi az erőssége 200 hekin? Az, hogy nincs mit lopnia, vagy, hogy a gyújtás-emberlopás-katonagyilok-vihar-földrengés mind kvázi hatástalan? Ugyan nyomkodhatod őket, hogy a feeling meglegyen, de ártani nem fogsz senkinek. Lopni meg kábé nincs kitől. Szóval érdekelne, hogy mitől olyan túl erős. (Mert szétkapni elég könnyű.)
Reply With Quote
  #253  
Old 10-27-2012, 20:18
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
Az hogy 200 hektáron átlopjuk a gnómot és így egy kétnapos ori milliárdokat összekaszáljon játéktudás nélkül? Aki ezt komolyan gondolta annak nulla a stratégiai érzéke
mert minden gnóm millió db tekivel az országában szaladgál, sőt, ha feles tudna lopni tőlük is, akkor is benntartaná továbbra is a millió tekit.
Reply With Quote
  #254  
Old 10-27-2012, 21:33
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Hex, én csak azt nem értem, hogy, nemrég még versenyt hőbörögtetek, hogy az 1/A-ban a tamagocsizó elf mocsár megöli a játékot. hogy ezek nem csinálnak semmit, csak nyomkodják a felfedezés gombot, és ellehetetlenítik a hadis játékot. és ez ellen tenni kellene valamit.

Az 5. szinten a gnóm tekiíró mocsár, az viszont teljesen rendeben van. pedig ellehetetleníti a tolis játékot. és tudom, fel lehet törni a tekiíró gnómot. elfet meg át lehet ütni.

egyet mondj már meg nekem. tudatlan vagyok, mert még sosem próbáltam fél évig tekit írni 200 hekin. miért kell, miért muszáj az országban tartani a tekercseket a tekiíró gnómoknak? kényelmes persze, ha még piacra sem kell tenni, mert megvédi a könyvtárkulcs. de ennyire ne legyen már kényelmes, ennél még a tamagocsi elf is aktívabb.

és ha már felhoztad a faji varikat, melyik faj spec varija olyan még, hogy valami ellen 100%-os védelmet ad? ha rangsorolnod kellene a faji varikat hasznosság alapján, melyik lenne az élen?

a témához, továbbra sem látom akkora tragédiának, ha a könyvtárkulcs bizonyos fokig átlopható lenne. de annyiban benne vagyok, hogy ne csak a felesnek legyen erre lehetősége, hanem tolierőhöz legyen kötve. vagy akkor a törpe faji varija is védjen 100%-ig a lopások ellen. ugyanazon logika alapján, mint a könyvtárkulcs.
én sose hőbörögtem. Egy 12,5kás elfet fordítottam le és azt az elfet akit kinéztem, be is ütöttem sereggel, szóval értő olvasás is kellene néha. Fentebb meg leírtam, hogy mi miatt nem támogatnám, mivel ti nem a felest akarjátok erősíteni fentebbi csoportokra, csak 200 hekin akartok tartalékot gyűjteni, 0 munkával. Tekercset megírni sok idő, ti ezt az időt akarjátok lerövidíteni, plusz senkinek sem kötelező tekit írni. Nekem sem lenne, de én szeretek :P
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #255  
Old 10-28-2012, 12:19
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
Tekercset megírni sok idő, ti ezt az időt akarjátok lerövidíteni, plusz senkinek sem kötelező tekit írni. Nekem sem lenne, de én szeretek :P
Lenne egy kérdésem. A 200 hektáros könyvtárazás számodra jó, vagy magának a játékmenetnek? Mert a kettő nem ugyanaz. Értem én, hogy kényelmes dolog úgy megtermelni a forduláshoz való vagyont, hogy az teljes biztonságban van az elejétől a végéig, "0 munkával". De ez jót tesz a játéknak? Színesíti, izgalmassá teszi?
Reply With Quote
  #256  
Old 10-28-2012, 12:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Lenne egy kérdésem. A 200 hektáros könyvtárazás számodra jó, vagy magának a játékmenetnek? Mert a kettő nem ugyanaz. Értem én, hogy kényelmes dolog úgy megtermelni a forduláshoz való vagyont, hogy az teljes biztonságban van az elejétől a végéig, "0 munkával". De ez jót tesz a játéknak? Színesíti, izgalmassá teszi?
bár nem tőlem kérdezted, de válaszolok..
könyvtárazás egy átlag játékosnak jó, mert nem kell könyvtárakat tartania, a kopás pótlása miatt is jó, ha lelopják pótolhatja a hiányt..
tehát igen!! jót tesz a játékosoknak.. az átlag játékosnak ez nem negatív.. miért lenne ez rossz? mi kárt okoz neked egy tekiíró? (max annyit, hogy olcsóbb a teki, így olcsóbban kell neked is eladni, de ha úgysem íratod, akkor ugyanúgy olcsóbban is vetted, tehát ez sem gond)
számomra semleges(nagyon rég óta nem írok tekit nagy tételben), sőt lehet az lenne az érdekem, hogy nehezítsük a tekiírók dolgát, de saját érdekem miatt nem akarom a játékot megváltoztatni, úgy hamar unalmassá válna..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #257  
Old 10-28-2012, 13:18
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
bár nem tőlem kérdezted, de válaszolok..
könyvtárazás egy átlag játékosnak jó, mert nem kell könyvtárakat tartania, a kopás pótlása miatt is jó, ha lelopják pótolhatja a hiányt..
tehát igen!! jót tesz a játékosoknak.. az átlag játékosnak ez nem negatív.. miért lenne ez rossz? mi kárt okoz neked egy tekiíró? (max annyit, hogy olcsóbb a teki, így olcsóbban kell neked is eladni, de ha úgysem íratod, akkor ugyanúgy olcsóbban is vetted, tehát ez sem gond)
számomra semleges(nagyon rég óta nem írok tekit nagy tételben), sőt lehet az lenne az érdekem, hogy nehezítsük a tekiírók dolgát, de saját érdekem miatt nem akarom a játékot megváltoztatni, úgy hamar unalmassá válna..
Ezt most úgy mondod mintha a megírt tekercsek a kopás ellensúlyozására lennének. Pedig tudod, hogy nem. A többször leújrázott fajtánként több millió tekercsre nincs valós szükség. Csak 1 országomban több tekercs van, mint ami 1 évnyi kopás fedezéséhez kéne . Pedig jómagam mindig is a csóróbbak közé tartoztam.

Mi kárt okoz nekem a tekiíró? Semmit. Én is szoktam tekit írni. Mi kárt okoz a félelfeknek a tekiíró? A megélhetését veszi el. Ha megírom a játék elején a tekercseket(lophatatlanul), akkor útközben nem kell termelnem. Tehát a félelf sem fog találni útközben olyan országokat amik termelnek, így nem is tud lopni tőlük. Ezért inkább ő is elkezd tekit írni. És itt kilyukadunk a jelenlegi helyzethez, hogy még a félelf-mániások is inkább beállnak a nyomdász szövetségekbe, ami eléggé megöli a játék hangulatát.
Reply With Quote
  #258  
Old 10-28-2012, 14:54
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
Ezt most úgy mondod mintha a megírt tekercsek a kopás ellensúlyozására lennének. Pedig tudod, hogy nem. A többször leújrázott fajtánként több millió tekercsre nincs valós szükség. Csak 1 országomban több tekercs van, mint ami 1 évnyi kopás fedezéséhez kéne . Pedig jómagam mindig is a csóróbbak közé tartoztam.

Mi kárt okoz nekem a tekiíró? Semmit. Én is szoktam tekit írni. Mi kárt okoz a félelfeknek a tekiíró? A megélhetését veszi el. Ha megírom a játék elején a tekercseket(lophatatlanul), akkor útközben nem kell termelnem. Tehát a félelf sem fog találni útközben olyan országokat amik termelnek, így nem is tud lopni tőlük. Ezért inkább ő is elkezd tekit írni. És itt kilyukadunk a jelenlegi helyzethez, hogy még a félelf-mániások is inkább beállnak a nyomdász szövetségekbe, ami eléggé megöli a játék hangulatát.
kit érdekel mire van? jó a többségnek, vagy rossz? szerintem jó.. (és amúgy szerinted mire adják el a tekit, amit eladnak? ) a tekercsekre valós szükség van, bármit is mondasz.. ha megnézed nagyon kevés ori tart könyvtárat 200 heki felett.. ha kiszámolod a kopást az összes orira az igen tetemes mennyiség lesz.. plusz ha nem lenne kopás a büdös életben nem adnád el a tekidet..(főleg, ha megnézed A-t (ott szinte senki nem fog jelentősebb összeget tekibe fektetni, mert ha üt ahhoz ló kell, ha fedez ahhoz kati, így inkább abba teszik a pénzt..), máshova meg nem kell olyan hatalmas tartalék..) no jó a (lustább) termelők(törpék/bankos orik/kati termelők) is tekibe teszik a pénzük, mert az felvihető lépéskor..
útközben nem kell termelni.. tekivel fedezel,tekivel ütsz és tekiből építesz.. ja, hogy katona is kell meg nyersanyag is.. akkor mégiscsak kell termelni valakinek.. persze, hogy kevesebb embernek kell termelnie, mint régen, mivel eleve kevesebb ori is van..
régen nagyon is játszható volt a félelf, pedig tekiírók akkor is voltak, tehát 100%, hogy nem ez a probléma, és nem is ez a megoldás, mivel ettől egy kicsit sem lesz játszhatóbb a feles, csak 200 hekin és ott is valószínűleg rövidtávon..
szerintem továbbra is a probléma a kevés játékosban keresendő.. ha több játékos lenne, nagyobb piaci kereslet lenne, több ori termelne, több célpont is lenne, plusz, ha több (főleg ember) toli lenne, akkor még több célpont lenne a felsenek.. plusz, ha több ori van, többen lennének a "közepes" tudású játékosok, akiktől már lehet valamit lopni , de még nem tudják teljesen eldugni.. (vagy csak szimplán nincsenek napi ~24 órában..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to none For This Useful Post:
  #259  
Old 10-28-2012, 15:25
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
kit érdekel mire van? jó a többségnek, vagy rossz? szerintem jó.. (és amúgy szerinted mire adják el a tekit, amit eladnak? ) a tekercsekre valós szükség van, bármit is mondasz.. ha megnézed nagyon kevés ori tart könyvtárat 200 heki felett.. ha kiszámolod a kopást az összes orira az igen tetemes mennyiség lesz.. plusz ha nem lenne kopás a büdös életben nem adnád el a tekidet..(főleg, ha megnézed A-t (ott szinte senki nem fog jelentősebb összeget tekibe fektetni, mert ha üt ahhoz ló kell, ha fedez ahhoz kati, így inkább abba teszik a pénzt..), máshova meg nem kell olyan hatalmas tartalék..) no jó a (lustább) termelők(törpék/bankos orik/kati termelők) is tekibe teszik a pénzük, mert az felvihető lépéskor..
útközben nem kell termelni.. tekivel fedezel,tekivel ütsz és tekiből építesz.. ja, hogy katona is kell meg nyersanyag is.. akkor mégiscsak kell termelni valakinek.. persze, hogy kevesebb embernek kell termelnie, mint régen, mivel eleve kevesebb ori is van..
régen nagyon is játszható volt a félelf, pedig tekiírók akkor is voltak, tehát 100%, hogy nem ez a probléma, és nem is ez a megoldás, mivel ettől egy kicsit sem lesz játszhatóbb a feles, csak 200 hekin és ott is valószínűleg rövidtávon..
szerintem továbbra is a probléma a kevés játékosban keresendő.. ha több játékos lenne, nagyobb piaci kereslet lenne, több ori termelne, több célpont is lenne, plusz, ha több (főleg ember) toli lenne, akkor még több célpont lenne a felsenek.. plusz, ha több ori van, többen lennének a "közepes" tudású játékosok, akiktől már lehet valamit lopni , de még nem tudják teljesen eldugni.. (vagy csak szimplán nincsenek napi ~24 órában..)
Tehát kilyukadtunk oda, hogy azért ír szinte mindenki több millió tekercset hónapokon keresztül, hogy fedezze a későbbi kopásokat. Értem, ezt sajnos nem tudtam. Akkor az eddigi hozzászólásaim tárgytalanok.
Reply With Quote
  #260  
Old 10-28-2012, 17:38
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
szerintem továbbra is a probléma a kevés játékosban keresendő.. ha több játékos lenne, nagyobb piaci kereslet lenne, több ori termelne, több célpont is lenne, plusz, ha több (főleg ember) toli lenne, akkor még több célpont lenne a felsenek.. plusz, ha több ori van, többen lennének a "közepes" tudású játékosok, akiktől már lehet valamit lopni , de még nem tudják teljesen eldugni.. (vagy csak szimplán nincsenek napi ~24 órában..)
teljesen egyetértek. de szerinted attól több új játékos lesz, ha valaki elkezdi a játékot, és észreveszi, hogy a meghirdetett vari-toli-hadi lehetőségek közül csak a hadis játszható, de az is csak akkor, ha először is fél évig tekit ír gnómmal 200 hekin? ez fog megtetszeni egy új belépőnek?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 10:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu