Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #221  
Old 10-27-2012, 09:03
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
lusták vagyunk tekit írni??? marha nagy aktivitás kell hozzá, tényleg. a játék sava-borsa a fél évi tamagocsi tekiíró gnóm. és még ti voltatok oda a tamagocsi elfektől??? hogy az nem játék, amit csinálnak??


ha a gnóm speckó varija annyira erős, hogy pl a törpe, ork, félelf, elf faji varijához képest aránytalanul nagy előnyt biztosít, akkor valóban gyengíteni kellene. de most az a baj, hogy esetleg nem lehet a gnómot otthagyni 24 órára 200 hekin? akkor ki a lusta??
én már törtem gnómot 200 hekin és 3 hónap alatt hoztam el gnóm tekiíróktól több millió tekit. Red is tudna erről mesélni, szóval ne nekem magyarázd, mert én manuálisan rakom fel mindig 36 körre a varázslatot és nem azt várom, hogy a sült galamb a számba repüljön.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 10-27-2012, 09:08
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
én már törtem gnómot 200 hekin és 3 hónap alatt hoztam el gnóm tekiíróktól több millió tekit. Red is tudna erről mesélni, szóval ne nekem magyarázd, mert én manuálisan rakom fel mindig 36 körre a varázslatot és nem azt várom, hogy a sült galamb a számba repüljön.
akkor meg mi a bajod azzal, ha a könyvtárkulcs esetleg csorbul kissé?
Reply With Quote
  #223  
Old 10-27-2012, 09:33
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
akkor meg mi a bajod azzal, ha a könyvtárkulcs esetleg csorbul kissé?
az, hogy 0 ráfordítással akartak pénzt szerezni a forgó országaitoknak, mert magatoknak megtermelni, ESETLEG MEGSZEREZNI már nem olyan élvezetes.

hogy mit értek megszerezni alatt? Volt egy játékstílus amit nagyon szerettem. Éplistád: 35% barakk, 15% kocsma és 15% templom. Többi szabadon választott. Körönként gömbölni a kiszemelt áldozatot, hogy vajon manuálisan vagy ht rakja fel-e neki a könyvtárkulcsot. jó időben indított fosztások, próba lopások, aktivitás.

ezzel a módosítással ezt is megölitek, pedig még vannak akik ezzel keresik a kenyerüket. igen, ehhez aktivitás kell.

A tekiíráshoz meg csak idő.

Ez a két formája van a javak szerzésének és most ti szeretnétek csinálni egy 0 időráfordításos országot, amivel lazán meglehet majd az ELEJÉN gazdagodni, de mihelyt minden gnóm rájön, majd nem gnóm tudósként fog országot regisztrálni, hanem kufárként és egy idő múlva meg a kufár szemhez akartok majd hozzányúlni.

Többet nem írok ide, úgy is az lesz, amit páran akarnak. Ennyi a véleményem, hogy nincs szükség egy 0 időráfordításos fajra a hódnak.

Mielőtt mondanátok, a gnóm tekiírás nem 0 időráfordításos, mivel sok idő megírni a tekercseket, de viszont ezzel vállalom a fosztást, mészárt, lopást, varizást és semmit sem tudok ellene tenni. De ez így is van jó, valamit valamiért, ok és okozat.

szerk.:
nem az a bajom, hogy a fél-elfet erősíteni akarják PÁRAN, hanem az, hogy ezt felhasználva páran 200 hekis fajjá akarják tenni a fél-elfet, aki a gnóm legnagyobb ellenfele lesz 0 taktikával 200 hekin. És azért 200 hekin, mert értelemszerűen 200 heki felett a kopások miatt mindenki piacon tartja a tekit és a kutyát sem fogja zavarni, ha a 10k tekibe belelopsz 200 heki felett.
és bárki bármit mond, ettől még nem lesz több fél-elf 4,3,2,1 szinten. Szimplán 5 szinten lesznek, ezért is kötöszködöm a könyvtárkulcs átlopása ellen

szerk2.:
Óriás - szieszta - minden faj ellen használhatja
elf - fantomsereg - minden faj ellen használhatja
ork - szupermarkotány - egy faj ellen sem használhatja
fél-elf - árnyak - minden faj ellen használhatja
törpe - raktárkulcs - minden faj ellen használhatja
gnóm - könyvtárkulcs - minden faj ellen használhatja
élőhalott - nincs - senki ellen sem hasznáhatja
ember - tükör - mindenki ellen használhatja

amint látható egyik faj sem képes csak egy másik fajnak ártani, míg ha ezt bevezettetitek, akkor ez sérülni fog és ezt mindenkinek be kell látnia, hogy egy ilyen játékban, nem lehet egy fajt egy konkrétan másik fajra kihegyezni, amit amúgy is csak 200 hekin tudna használni, mert ettől nem lesz életképes

Last edited by Hex; 10-27-2012 at 10:10..
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #224  
Old 10-27-2012, 10:48
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Régen ugyanez ez volt a topon termelés megszüntetésére.. és annak is az lett csak az eredménye, hogy üresek, vagy drágábbak lettek a piacok.. ha kicseszünk a gnómokkal 200 hekin, akkor kevesebb lesz a piacokon a teki, ami szerintem nem pozitív dolog..
Alapvetően most, hogy újra benéztem kis 5. csoportokba (egyikből 3 nap után töröltem, mert annyira gyászosan nézett ki) kicsit átértékeltem a problémát.. szerintem a félelf problémája az, hogy kevés az ori és azok többsége vagy full kezdő (és/vagy elhagyott orik), vagy "nagyon" tapasztalt, köztes orikból viszont kevés van.. (csak 2 csoportból merítem most a tapasztalatim, lehet nagy 5. csoportokban jobb a helyzet, de valahogy kétlem..) Kezdőktől ugye nincs mit lopni, mert nincs pénzük, tapasztalt oriktól meg nem tud lopni, mert elteszik a pénzüket..
Első körben azt kéne elérni, hogy a kezdők megmaradjanak a játéknál, akkor több olyan játékos lenne akinek már van némi tartaléka, de még nem tudja 100%-an eldugni.
Bár lehet rosszul látom, egy kis időt kihagytam, így újra fel kell még mérnem a dolgokat.
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #225  
Old 10-27-2012, 11:25
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Én komolyan nem értem, hogy jött elő ez a könyvtárkulcsos marhaság. Én se kedvelem, de ez van. Attól, hogy átlopható lenne a gnóm faji, nem lenne több feles, csak annyi lenne, hogy kint tartanák a gnómok is a piacon a tekiket....

A topic lényege, a félelf visszaadása a fenti csoportoknak!! Sorry aki nem tud olvasni, de a félelfek jól megvannak lenti csoportokban. Szvsz nagyonmax 4. topjáig használható, onnan már jobb a gnóm.
Reply With Quote
  #226  
Old 10-27-2012, 11:53
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Hex, úgy érzem kissé átesel a ló túloldalára.

200 hekis gnóm országba bőven elég napi egyszer belépni. Ha látod, hogy piszkálnak, akkor írsz neki, vagy szabi. Még akkor sincs nagy baj, hogy ha néha kihagysz 1-1 napot. Ezt én nem nevezném aktivitásnak. Nem kell 6-8 óránként etetni, körönként távolozni, karavánozni a szövidnek, nem kerülhetsz háborúba, nem húzzák ki alólad a tekit, de ezt elég sokáig sorolhatnám.

Míg egy életképes tolvaj országgal ez mind megtörténhet. A tolvajok általában elég sok pénzen ücsörögnek, így muszáj folyton távolozni, lesni a környéket, hogy nincs-e egy másik tolvaj aki rád akar készülni. A szövetségesekre figyelni, etetni őket, meg magadat is, stb. Még köszönő viszonyban sincs a két játékforma aktivitása. Az egyikhez 2 naponta 1-szer, a másikhoz napi 8-10szer kell belépni minimum.
És akkor még az profitáljon jobban akinek tized/huszad annyi munkája sincs benne? Ezt én nem tartom ésszerűnek.


Pirostraktor, szerintem ott a hiba az érvelésedben, hogy te a felesnek a védelmét akarod erősíteni, miközben szegénykém pont olyan faj, ami törékeny, mint egy nád szál, teljesen jogosan. Van már egy olyan tolis faj ami habár nem túl jól tolizik, és nem is olyan sokat, viszont beton védelme van. Ez az elf. Utána jön a kevesebb védelem, kicsit nagyobb tolihatékonyság, az a gnóm.
A félelf tipikusan az lenne ami gyenge védelemmel rendelkezik, viszont mindenkitől elhord mindent. Ezért szeretnék páran ezt a tulajdonságát erősíteni. Mert a védelem tuningolása nem olyan fontos, elvégre olyan faj már van.


Szerintem lassan muszáj lesz hozzányúlni ezekhez a szándékos kiskapukhoz, mivel a játék jelentős részét megölik. Viszont én is erősen kétlem, hogy a régi, kényelmüket megszokott játékosok hajlandóak lennének ezt elfogadni.

U.i.:Tegnap ígértem egy kis statisztikát w-ből. Megnézegettem, 200 hekin a körülöttem lévő 30 országból 2 ork(egyikben védők és támadók is voltak), 1 félelf, 1 ember(elitekkel), 1 élőhalott,3-at nem tudtam meggömbölni még, a többi(tehát 22) gnóm. Éplistám sajnos nincs róluk. De itt felmerül a kérdés. Mit is lopjon akkor a félelf?
Este majd még kiegészítem ezt a kis statisztikát.

Last edited by RastArtist; 10-27-2012 at 12:05..
Reply With Quote
  #227  
Old 10-27-2012, 12:10
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

te is azt írod hogy nem a fél-elfet kell erősíteni, hanem csak kiskaput kell neki adni, hogy a gnómokat tudja lopni, ez részedről semmi másról nem szól, csak arról, hogy neked ne kelljen a forduló országaidnak írkálni a tekit, hanem eltudd 0 tudással lopni őket. Semmi másról nem szól neked. Ez viszont csak 200 hekiig lesz életképes dolog a fél-elfnél. Ha termelni akarsz, akkor attól nem kellene még egy fajt megmódosítani. ennyi a véleményem, de megígértem, hgoy többet nem szólok hozzá. és azt ne mondd nekem, hogy több munka van azzal, hogy hasból kaput nyitsz és belopsz valakihez, mint hogy megírd a tekit.

Last edited by Hex; 10-27-2012 at 12:27..
Reply With Quote
  #228  
Old 10-27-2012, 12:24
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post

Pirostraktor, szerintem ott a hiba az érvelésedben, hogy te a felesnek a védelmét akarod erősíteni, miközben szegénykém pont olyan faj, ami törékeny, mint egy nád szál, teljesen jogosan. Van már egy olyan tolis faj ami habár nem túl jól tolizik, és nem is olyan sokat, viszont beton védelme van. Ez az elf. Utána jön a kevesebb védelem, kicsit nagyobb tolihatékonyság, az a gnóm.
A félelf tipikusan az lenne ami gyenge védelemmel rendelkezik, viszont mindenkitől elhord mindent. Ezért szeretnék páran ezt a tulajdonságát erősíteni. Mert a védelem tuningolása nem olyan fontos, elvégre olyan faj már van.
Én nem a védelmét akarom erősíteni. Leírtam a javaslatom, ezáltal a feles kapna 15% építési szabadságot, amit mindenki arra használna fel amire akarna. Amúgy meg ott van, kiszámoltam, ha mindet a védelemre fordítaná, akkor is ő rendelkezne az egyik leggyengébb védelemmel, csak nem lenne akkora hátránya, mint jelenleg.

Mivel nagyon hadis irányban van jelenleg a játék, ezért igenis az elsődleges dolog, hogy a feles ne legyen ingyenföld. Amíg ingyenföld, addig átlophatja a másiknak akár a piacon levő cuccait is, úgyis életképtelen marad!
Reply With Quote
  #229  
Old 10-27-2012, 12:39
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
te is azt írod hogy nem a fél-elfet kell erősíteni, hanem csak kiskaput kell neki adni, hogy a gnómokat tudja lopni, ez részedről semmi másról nem szól, csak arról, hogy neked ne kelljen a forduló országaidnak írkálni a tekit, hanem eltudd 0 tudással lopni őket. Semmi másról nem szól neked. Ez viszont csak 200 hekiig lesz életképes dolog a fél-elfnél. Ha termelni akarsz, akkor attól nem kellene még egy fajt megmódosítani. ennyi a véleményem, de megígértem, hgoy többet nem szólok hozzá.
Ahham. Szóval lopni kiskapu, míg teljes biztonságban milliárdokat termelni egy stratégiai-gazdasági játékban már nem, értem.

Egyébként az általad javasolt gnóm-feltörésekhez mégis miért szükséges a félelf faj? Nem értem. A nagy riválisával, a gnómmal is meg lehet tenni. Így ez nem indokolja, hogy a félelf bármire is jó lenne, szvsz.

Pirostraktor: De ha nagy védelmű tolit akarsz, akkor ott a gnóm. Szerintem nem úgy kell foltozni a félelfet, hogy tessék-lássék használható legyen. Hanem, hogy valóban legyen valami olyan előnye, amiért megéri használni. Az, hogy egy picit nehezebb kifilézni, mint eddig, azt én nem érzem előnynek.

Ha védett tolvajt akarok, más fajt választok. Ami majd ugyanannyira tud lopni, mint a feles, de sokkal-sokkal nehezebb beütni. Ha a feles védelme annyi lenne, mint egy gnómnak, még akkor se lennének egy súlycsoportban, mert a gnóm bármikor variálható. Szóval én inkább valami tolvajlásban megnyilvánuló előnyt adnék inkább a felesnek, elvégre arra való.
(Félreértés ne essék, én a +védelemnek is nagyon örülnék, egyáltalán nem ellenzem. Csupán nem érzem egyenlőre, hogy ha a védelemre gyúrunk, akkor mikor fogja megelőzni bármiben is a gnómot.)
Reply With Quote
  #230  
Old 10-27-2012, 12:53
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by RastArtist View Post
(Félreértés ne essék, én a +védelemnek is nagyon örülnék, egyáltalán nem ellenzem. Csupán nem érzem egyenlőre, hogy ha a védelemre gyúrunk, akkor mikor fogja megelőzni bármiben is a gnómot.)
Ha megelőzni nem is fogja, de legalább felveszi vele a versenyt, ami már kissé mazochistább játékosoknak, mint pl én érdemben választható fajjá teszi a felest. Egyéb javaslat meg nem igazán született, mert a kulcsátlopás valljuk meg nem az.

És miért ne lenne jobb a gnómnál? Ez a +15% szabadság a duplaannyi férőhely miatt a legjobb tolissá tehetné. Ha nem tudja a 15% kocsmájával(ami 30nak felel meg) átlopni a gnómot, akkor felhúz még 5%ot(ami 10%+t ad) és átlopja.

Ez egyúttal az emberre is ad némi ötletet, hogy a tükörpajzs adjon +3szor akkora toli védőerőt, és így az ember lenne az egyetlen olyan faj amit a feles nem tud átlopni, és már is használhatóbbá válna.-De ez csak egy légbőlkapott ötlet.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pirostraktor For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 15:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu