Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #4361  
Old 06-03-2011, 23:02
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ilyenkor kell elgondolkozni azon, jó úton haladunk Magyarország?
Számold hozzá nyugodtan, hogy mennyit fizet az ország kamatokra (több, mint 800 milliárd forint/év), meg mennyit lopnak el csak simán (olyan emberek is, akik nem tartoznak a politikai elitbe, több százmilliós tartozásokat tudnak felhalmozni "okosan", amit aztán sosem fizetnek be).
Magyarországon az átlagos munkát sújtó adóteher 65-70% között van, mire leszámolod a munkáltató utánad fizetendő terheit, meg az ÁFÁ-t is a járulékokon és a személyi jövedelemadón felül.
Mindezt pedig azért fizeted, hogy az állam kamatterheit (nem kaptak felhatalmazást arra, hogy a mi kontónkra eladósítsák az országot!) és a lopások mellett a többi "szociális vívmány"-nak nevezett pazarlást és eszetlen költekezést tudjuk finanszírozni.
Aki ezt a rendszert kitalálta, az minimum a nemzet ellensége...
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
Sponsored Links
  #4362  
Old 06-04-2011, 22:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Számold hozzá nyugodtan, hogy mennyit fizet az ország kamatokra (több, mint 800 milliárd forint/év), meg mennyit lopnak el csak simán (olyan emberek is, akik nem tartoznak a politikai elitbe, több százmilliós tartozásokat tudnak felhalmozni "okosan", amit aztán sosem fizetnek be).
Magyarországon az átlagos munkát sújtó adóteher 65-70% között van, mire leszámolod a munkáltató utánad fizetendő terheit, meg az ÁFÁ-t is a járulékokon és a személyi jövedelemadón felül.
Mindezt pedig azért fizeted, hogy az állam kamatterheit (nem kaptak felhatalmazást arra, hogy a mi kontónkra eladósítsák az országot!) és a lopások mellett a többi "szociális vívmány"-nak nevezett pazarlást és eszetlen költekezést tudjuk finanszírozni.
Aki ezt a rendszert kitalálta, az minimum a nemzet ellensége...
és még életben van?
Kínában ez minimum 1*-es halálbüntetés...

amúgy meg mi lenne, ha nem eccer csak nem fizetnénk a kamatokat?
elvinnék a hitelezők a Parlamentet?
Reply With Quote
  #4363  
Old 06-28-2011, 21:13
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

"A küldeményt futárunk a 2011-06-29-n 8.00 és 18.00 óra között az alábbi címre szállítja ki..."

Van-e olyan testileg, lelkileg ép ember 18 és 70 év között, aki szerdán 10 órán keresztül otthon ül, és várja, hogy egyszer beessen a futár???

"Amennyiben a szállítás időpontja nem megfelelő Önnek, kattintással válassza ki a megfelelőt az alábbi lehetőségek közül:
1. 2011.06.30. - Csütörtök
2. 2011.07.01. - Péntek"


Honnan tudjam, hogy éppen jó-e a holnap? Legalább a fele tökéletes, viszont, amikor vitték el a laptopom, egész nap ott voltam, direkt, nem mentem sehova, csak fél órára elugrottam a postára. Természetesen akkor jött.
És kb ugyanígy jó a felajánlott másik két nap is...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #4364  
Old 06-28-2011, 21:31
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
"A küldeményt futárunk a 2011-06-29-n 8.00 és 18.00 óra között az alábbi címre szállítja ki..."

Van-e olyan testileg, lelkileg ép ember 18 és 70 év között, aki szerdán 10 órán keresztül otthon ül, és várja, hogy egyszer beessen a futár???

"Amennyiben a szállítás időpontja nem megfelelő Önnek, kattintással válassza ki a megfelelőt az alábbi lehetőségek közül:
1. 2011.06.30. - Csütörtök
2. 2011.07.01. - Péntek"


Honnan tudjam, hogy éppen jó-e a holnap? Legalább a fele tökéletes, viszont, amikor vitték el a laptopom, egész nap ott voltam, direkt, nem mentem sehova, csak fél órára elugrottam a postára. Természetesen akkor jött.
És kb ugyanígy jó a felajánlott másik két nap is...
Sógoromék (GLS) úgy csinálják, hogy ha van telefonszám, felhívják, hogy otthon van-e, és ha nincs akkor esetleg odaadhatják-e a szomszédnak stb... Ez melyik cég ha szabad kérdezni?
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #4365  
Old 06-28-2011, 22:15
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Sógoromék (GLS) úgy csinálják, hogy ha van telefonszám, felhívják, hogy otthon van-e, és ha nincs akkor esetleg odaadhatják-e a szomszédnak stb... Ez melyik cég ha szabad kérdezni?
DPD, de még az életbe nem hallottam róluk. Nem értem, hogy miért ők szállítanak az Asus-nak debrecenből.

Egyébként azt hiszem, hogy a GLS is megéri a pénzét, vagyis, amikor nekem hozták ki a laptopot (csak 90%-ig vagyok biztos benne, hogy ők voltak), a futár fel sem hívott, még akkor sem, amikor megérkezett, hanem odaadta a portásnéninek. Amit egyébként megengedtem volna, de csak közel 160.000 Ft értékről beszélünk.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #4366  
Old 06-28-2011, 22:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
"A küldeményt futárunk a 2011-06-29-n 8.00 és 18.00 óra között az alábbi címre szállítja ki..."

Van-e olyan testileg, lelkileg ép ember 18 és 70 év között, aki szerdán 10 órán keresztül otthon ül, és várja, hogy egyszer beessen a futár???

"Amennyiben a szállítás időpontja nem megfelelő Önnek, kattintással válassza ki a megfelelőt az alábbi lehetőségek közül:
1. 2011.06.30. - Csütörtök
2. 2011.07.01. - Péntek"


Honnan tudjam, hogy éppen jó-e a holnap? Legalább a fele tökéletes, viszont, amikor vitték el a laptopom, egész nap ott voltam, direkt, nem mentem sehova, csak fél órára elugrottam a postára. Természetesen akkor jött.
És kb ugyanígy jó a felajánlott másik két nap is...
Örülj neki, hogy kiviszik. A UPS "háztól-házig" szállítása úgy nézett ki, hogy felhívtak telefonon, hogy menjek el hozzájuk, mert csomagom jött, adnak róla igazolást, menjek el a vámhivatalba letétet fizetni, aztán vissza hozzájuk a csomagért, majd vigyem el a vámhivatalba vámoltatni, és utána hazavihetem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4367  
Old 06-28-2011, 22:18
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Örülj neki, hogy kiviszik. A UPS "háztól-házig" szállítása úgy nézett ki, hogy felhívtak telefonon, hogy menjek el hozzájuk, mert csomagom jött, adnak róla igazolást, menjek el a vámhivatalba letétet fizetni, aztán vissza hozzájuk a csomagért, majd vigyem el a vámhivatalba vámoltatni, és utána hazavihetem.
Ez is elég korrekt
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #4368  
Old 06-28-2011, 22:21
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ez is elég korrekt
Képzelheted hányszor választottam azóta a UPS-t.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #4369  
Old 06-28-2011, 22:27
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Képzelheted hányszor választottam azóta a UPS-t.
Ja, jó is az, amikor az embernek adnak lehetőséget a választásra. Én jeleztem, hogy szervizre van szükségem, küldték ezt, oszt csókolom.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #4370  
Old 07-08-2011, 20:19
richardka richardka is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 702
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
ne haragudj, de hülyeséget neked sem kellene beszélned, plusz adót nem adnak vissza, azért adó. Max. az igénybe nem vett adójóváírásra lehetsz jogosult.... ha nem értesz az adózáshoz és az szja bevalláshoz, akkor ne szidj már mást

plusz, a beérkezett szja bevallásban lévő visszaigényelhető lóvét, 30. napra fizeti az apeh

.
csak legyintek, amugy a problémám megoldodott, tudom hogy hülye vagyok meg nem értek hozzá, de az én számora pozitivan zárultak a dolgok igy minden happy
örülök hogy nem értek hozzá, igy legalább még számolni tudok
Csak amiért boszankodom, hogy rengeteg utánajárás kellett

hosszabat irtam , de inkább csak legyintek és birkatürelemmel mosolygok, mondjuk könnyü nekem, a projektem amit elterveztem tökéletesen müködnek, és még kellemes meglepetések is érnek pl az apeh részről is

Last edited by richardka; 07-08-2011 at 20:28..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 17:40.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu