Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

View Poll Results: Szerintetek jó ötlet a minimál ár?
Igen 8 32.00%
Nem 17 68.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 11-04-2009, 20:31
sotya sotya is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Visszakanyarodva az eredeti témához, szerintem sem kell módosítani a teki minimumárán. Miért? Mert ha 1-ért van kinn teki, vagy akármi más nagyon olcsó áron, akkor azt meg lehet venni, és máskor eladni, mikor drágább lesz, és még keresel is rajta. Nem csak bukni lehet vele, és aki kiteszi ennyiért, az is kockáztat.
Tfh A-ban kitesznek 200-ért 200 millió tekit darabonként. Az ugye 40 milliárd. Tfh 10 fős klánban vagy, mindenkinél van 4 milliárd. Szólsz a klántársaidnak, hogy márpedig ezt a lakitekit vegyük meg! Ha mindenki megérkezett, akkor 4 másodpercen belül mind a tízen belevesztek 4 milliárdért. Aki kitette, bukott 36 milliárdot máris. Az éremnek két oldala van, akárhonnan is nézzük
Jó de ne csak az A-ban gondolkodj mert ez előfordulhat akárhol máshol is ahol nem pénzben hanem más fomában pl. tekercsben vannnak a tartalékok(amik mellesleg el is vesznek).
Sponsored Links
  #32  
Old 11-04-2009, 20:42
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by sotya View Post
Jó de ne csak az A-ban gondolkodj mert ez előfordulhat akárhol máshol is ahol nem pénzben hanem más fomában pl. tekercsben vannnak a tartalékok(amik mellesleg el is vesznek).
Tfh bevezetnének egy viszonlyag magas, 300 arany/teki minimumárat. Attól mi változik a lentebbi csopikban? Ha valaki kitesz 300-ért többszáz millió tekit, még ugyanúgy úszik mindenki másnak a tekije. Szóval ez nem változtatna a lényegen.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
  #33  
Old 11-04-2009, 21:04
sotya sotya is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Tfh bevezetnének egy viszonlyag magas, 300 arany/teki minimumárat. Attól mi változik a lentebbi csopikban? Ha valaki kitesz 300-ért többszáz millió tekit, még ugyanúgy úszik mindenki másnak a tekije. Szóval ez nem változtatna a lényegen.


Nem feltétlen egy fix határ létezik csak...
Egyébként meg akkor tudnak számolni azok akik kint tartják a tekercsüket, hogy előfordulhat hogy elveszik de akár még a piac is igazodna alacsonyabb árakhoz.

És én nem gondoltam ezt egy olyan radikális változásnak, főleg hogy mint említettem már a másik piacon bent van.
  #34  
Old 11-04-2009, 21:05
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
Furcsa... a sereg túltöltés és a törlésig ütés is "bevált" stratégiák voltak....
ha egy már legyőzött országot ütsz tovább, az nem stratégia. Az a stratégia, amit annak érdekében használsz, hogy egy veled körülbelül egy erőben lévő, vagy erősebb ország legyőzése érdekében teszel!
Ez egy olyan játék, ahol bizony ártassz a másiknak, hogy neked jó legyen. Az egy stratégia, ha aláásák a piacot, hogy elvesszenek a tartalékok.
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
  #35  
Old 11-04-2009, 21:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by sotya View Post
Egyébként meg akkor tudnak számolni azok akik kint tartják a tekercsüket, hogy előfordulhat hogy elveszik
Nemcsakhogy tudnak ezzel számolni, de KELL is ezzel számolni minden esetben.
__________________
Hódító * Queosia
  #36  
Old 11-04-2009, 21:17
Sataniac's Avatar
Sataniac Sataniac is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
ha egy már legyőzött országot ütsz tovább, az nem stratégia. Az a stratégia, amit annak érdekében használsz, hogy egy veled körülbelül egy erőben lévő, vagy erősebb ország legyőzése érdekében teszel!
Ez egy olyan játék, ahol bizony ártassz a másiknak, hogy neked jó legyen. Az egy stratégia, ha aláásák a piacot, hogy elvesszenek a tartalékok.
Nem a törlésig ütést siratom, félre értitek. Hanem azt vetettem csak fel, hogy a sereg túltöltés is például egy startégia volt, ami nagy figyelmet igényelt és mégis kikerült a játékból, pedig nem voltak olyan globális negatív hatásai mint a piac aláásásának. Ha jelen esetben véletlenül kiderülne melyik 4 ori (tfh csak 4 volt) csinálta a dolgot, akkor azért érdekelne, hogy mit tenne az admin ha egy "kicsit" bántaná őket mondjuk 30-35 ország. Egyszerre..... nos szerintem előbb kerülnének anarchba ezek a csúnya, gonosz országok akik bántják a szegény kis orikat mint akik egy egész csoportot szivattak meg....
  #37  
Old 11-04-2009, 21:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
Ha jelen esetben véletlenül kiderülne melyik 4 ori (tfh csak 4 volt) csinálta a dolgot, akkor azért érdekelne, hogy mit tenne az admin ha egy "kicsit" bántaná őket mondjuk 30-35 ország. Egyszerre..... nos szerintem előbb kerülnének anarchba ezek a csúnya, gonosz országok akik bántják a szegény kis orikat mint akik egy egész csoportot szivattak meg....
Ez természetes, hiszen amit az adott 4 ország csinált, az szabályos, amit a 30-35, azt pedig tiltják a szabályok.

Szabályos játékért nem kerül anarchba senki.
__________________
Hódító * Queosia
  #38  
Old 11-04-2009, 21:35
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
Nem a törlésig ütést siratom, félre értitek. Hanem azt vetettem csak fel, hogy a sereg túltöltés is például egy startégia volt, ami nagy figyelmet igényelt és mégis kikerült a játékból, pedig nem voltak olyan globális negatív hatásai mint a piac aláásásának. Ha jelen esetben véletlenül kiderülne melyik 4 ori (tfh csak 4 volt) csinálta a dolgot, akkor azért érdekelne, hogy mit tenne az admin ha egy "kicsit" bántaná őket mondjuk 30-35 ország. Egyszerre..... nos szerintem előbb kerülnének anarchba ezek a csúnya, gonosz országok akik bántják a szegény kis orikat mint akik egy egész csoportot szivattak meg....

miért csak volt????
  #39  
Old 11-04-2009, 21:35
Sataniac's Avatar
Sataniac Sataniac is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A második, amikor olyan mennyiségeket szeretne valaki egy országgal termelni, ami nem természetes. Ez főleg anarchban jelentkezik, vagy a normál csoportok nagyon topjaiban, ahol a távolság nyújtotta védelem miatt amúgy teljesen életképtelen országokkal például valaki csak tekercseket ír, és olyan mennyiséget szeretne írni, ami teljesen nonszensz. Ennek nincs semmi "következménye", csupán van egy határ, ami fölött nem fog tudni írni, vagy katonát képezni stb, egyszerűen azért, mert az a mennyiség már nem a játék normál menetét szolgálja, és nem arra használja a játékot, amire való.
Kiemelném: "már nem a játék normál menetét szolgálja, és nem arra használja a játékot, amire való"

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A harmadik pedig az, amikor a játék normál funkcióit használja olyan módon, amivel másoknak kellemetlenségeket okoz.
Majd ezután:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez természetes, hiszen amit az adott 4 ország csinált, az szabályos
Csak én érzem, hogy ez inkonzisztens?
  #40  
Old 11-04-2009, 21:36
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
Nem a törlésig ütést siratom, félre értitek. Hanem azt vetettem csak fel, hogy a sereg túltöltés is például egy startégia volt, ami nagy figyelmet igényelt és mégis kikerült a játékból, pedig nem voltak olyan globális negatív hatásai mint a piac aláásásának. Ha jelen esetben véletlenül kiderülne melyik 4 ori (tfh csak 4 volt) csinálta a dolgot, akkor azért érdekelne, hogy mit tenne az admin ha egy "kicsit" bántaná őket mondjuk 30-35 ország. Egyszerre..... nos szerintem előbb kerülnének anarchba ezek a csúnya, gonosz országok akik bántják a szegény kis orikat mint akik egy egész csoportot szivattak meg....
szerintem azért ha megsokasodnak ellenük a támadások, akkor valamilyen szinten az ezt ellenőrző hatóságok (nevezzük Atinak ) kötelesek megvizsgálni a körülményeket. például, ha az országok kaptak olyan üzenetet, hogy "vegyél fel msnen! címem stb.", vagy "írj emailt: izé@izé.hu", stb... akkor jogos az anarch, amúgy ha nincs érintkezés a támadók között, akkor meg megérdemli a négyes, amiért lebuktak... támadni nem bűn

(nem tudom mennyire van lehetőség leszűrni mondjuk az támadó országok sorszámára tekintve a levelezéseket, esetleg egy iwiw "legrövidebb út" jellegű szűrést csinálni, és csak a kérdésesekbe beleolvasni, illetve mennyire szabályos (jogok, stb..) de gondolom megvan erre a megfelelő eljárás, eszköz. )


szerk.: mi az az "inkonzisztens"?
amúgy szerintem szabályos lenyomni a piacot. csak nem szép dolog... gondolj úgy a piacra, mint a tőzsdére... ott is tudsz veszteni... nem is keveset...


szerk2.: mellesleg, mint ahogy a belső fórumon is megbeszéltük: "a piac nem raktár"... ha ott tárolod a tartalékod, akkor benne van a pakliban, hogy elúszik...

Last edited by Dynosaur; 11-04-2009 at 21:54.. Reason: inkonzisztens? :P, raktár
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zuhanó piaci árak Cassandra Segítség 47 11-03-2007 14:04
4(/L) árak Chappy Stratégia & Tippek 1 08-25-2007 10:15
Piacra tétel árak szabályozása Survivor Elvetett javaslatok 58 04-24-2007 19:48
piaci idő. API Elvetett javaslatok 0 03-12-2007 15:39
Hétvégi játék avagy mi változott a 2000es drágakő árak miatt. elod1900 Stratégia & Tippek 6 05-20-2006 12:06


All times are GMT +1. The time now is 14:02.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu