Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

View Poll Results: Szerintetek jó ötlet a minimál ár?
Igen 8 32.00%
Nem 17 68.00%
Voters: 25. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-04-2009, 19:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by sotya View Post
Szerencsére a határ megszabása nem az én dolgom, de nem egy lehetetlen feladat úgy gondoltam.
1 arany.

Én úgy érzem, hogy csak azért, mert valaki használt, egy mindenki által használható STRATÉGIÁT, nem kell azonnal módosítani a játékot.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #22  
Old 11-04-2009, 19:50
Sataniac's Avatar
Sataniac Sataniac is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
1 arany.

Én úgy érzem, hogy csak azért, mert valaki használt, egy mindenki által használható STRATÉGIÁT, nem kell azonnal módosítani a játékot.
Furcsa... a sereg túltöltés és a törlésig ütés is "bevált" stratégiák voltak....
  #23  
Old 11-04-2009, 19:53
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Elméletben nem: 4 ori, 1200 templom mindegyik oriban, gnómok, 17 kör képzés = 12,24 millió vari, ha ezt megújrázzák fejenként akár egyszer is, akkor már "pártízmillió"
Persze gyakorlatban azért meglehetősen nehéz kivitelezni, elég sok okból is kifolyólag, pl: ránézésre a lehetetlennel határos ennyi egységet B-ben összegyűjteni.
Es gondolod, hogy A-ban eletkepes egy 50%-os templomos gnom? Fele egyseget lazan bukod szerintem... Kapsz mondjuk ket pusztitast, es mar nem lesz hova bejonniuk szegeny kepzodo varazsloknak... Szep dolog az elmelet, persze...
__________________
Remedy
  #24  
Old 11-04-2009, 19:54
Sataniac's Avatar
Sataniac Sataniac is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Es gondolod, hogy A-ban eletkepes egy 50%-os templomos gnom? Fele egyseget lazan bukod szerintem... Kapsz mondjuk ket pusztitast, es mar nem lesz hova bejonniuk szegeny kepzodo varazsloknak...
HT a barátunk, ht majd kinn tartja azt a pár egységet a piacon..... nem kell nekik annyi hely....
  #25  
Old 11-04-2009, 19:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
a törlésig ütés is "bevált" stratégiák voltak....
Nem nevezném stratégiának, hogy valakit haszonszerzés nélkül addig rombolok, ameddig csak játékban van.
__________________
Hódító * Queosia
  #26  
Old 11-04-2009, 19:55
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
HT a barátunk, ht majd kinn tartja azt a pár egységet a piacon..... nem kell nekik annyi hely....
Ne komolytalankodjunk, ha nincs nekik hely, a ht sem tudja kirakni oket, es akkor nem is mondtam hogy 1 nap csak 5 piacod van...(mert ez kesleltetheto ujrakepzessel mondjuk)

(De ennek mar semmi koze az eredeti felveteshez).
__________________
Remedy
  #27  
Old 11-04-2009, 19:57
Sataniac's Avatar
Sataniac Sataniac is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 39
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ne komolytalankodjunk, ha nincs nekik hely, a ht sem tudja kirakni oket, es akkor nem is mondtam hogy 1 nap csak 5 piacod van...(mert ez kesleltetheto ujrakepzessel mondjuk)

(De ennek mar semmi koze az eredeti felveteshez).
HT kiteszi gond nélkül, ami nem fér el. Amíg nem mész szabira addig szépen visszapakolgat amikor kell. Próbáltam.
  #28  
Old 11-04-2009, 20:04
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 17%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
HT kiteszi gond nélkül, ami nem fér el. Amíg nem mész szabira addig szépen visszapakolgat amikor kell. Próbáltam.
Súgó!
A fontos részt olvasd el


Automatikus seregeladás

Ha katonáidnak nincs elegendő helyük, akkor a rendszer lefokozza őket. Az automatikus eladással ezeket az egységeket megmentheted, és lefokozás helyett piacra küldheted, egy általad meghatározott áron. Természetesen a napi piacralépési korlát érvényes, ha nem tud a helytartód a piacra menni eladni őket, akkor nem teszi meg. Sőt, arra is vigyázz, hogy a napi belépéseidet nagyon jól el tudja használni.

A helytartó a következő körben beérkező friss képzések, és a szintén következő körben beérő barakkok, templomok és kocsmák alapján számol, figyelembe véve a tekercseidet is.

Ha például foglaltak, és nincs elég helyed, vagy földrengés rázta meg országod, esetleg a tekercseidet lopták el, akkor a rendszer a körváltás előtt eladja a felesleges egységeket.

Ha azonban az adott körben tekercskopás van, és emiatt nem férnek már el az embereid, arról a helytartó nem tudhat előre, ilyenkor továbbra is le lesznek a katonáid fokozva.

Fontos, hogy ha az épületeid emberhiány miatt nem működnek, akkor a helytartó nem adja el az egységeket, hanem le lesznek fokozva, ezzel is enyhítve az emberhiányt!

Lehetőséged van azt is meghatározni, hogy mi az a mennyiség, ami alatt a helytartó ne foglalkozzon az eladással. Ez akkor lehet hasznos, ha nem szeretnéd, hogy kis mennyiségű többlet miatt a helytartó elhasználja a piaci lehetőségeidet.

Az oldal alján beállíthatod a katonaeladás sorrendjét. Ha különböző típusú egységeket tartasz, akkor fontos, hogy helyhiány esetén milyen sorrendben adja el a helytartó ezeket. Felül, legkisebb sorszámmal szerepeljen az az egység, amit legelőször el szeretnél adni, amikor nincsen hely. (A legtöbb esetben az alapbeállítás megfelelő, és nem kell változtatni a sorrenden.)

FONTOS! Ha túlképzel, a helytartó nem adja el azokat a katonai egységeket, amiknek nincs helyük! A seregeladással kapcsolatban nagyon fontos figyelembevenned a következőket:

Ha a helytartót hagyod képezni, akkor nem fog túlképezni, hacsak ezt nem kéred. Ilyenkor is lehet olyan eset, hogy elmennek a katonák, ha valamilyen külső tényező megváltozik, pl kopik a tekercs.

Ha azonban az adott körben több katona jön be, mint elfér, akkor azokkal a katonákkal semmit nem tudsz csinálni, azok elmennek, helytartó nélkül is. A helytartó ilyenkor annyit csinál, hogy a katonák -- általad beállított -- fontossági sorrendje szerint a körváltás előtt helyet csinál az újonnan érkező katonáknak, és a meglevő katonáidat adja el. Az általad felállított sorrend szerinti magasabb értékű katonát az alacsonyabb értékűért cserébe nem fogja kitenni piacra, hiszen ezzel országodat komoly veszélybe sodorná.

A helytartó nem tesz mást, mint körváltás előtt megpróbál arról gondoskodni, hogy a beérkező képzésnek legyen helye. Ha ez nem sikerül (nagyobb egységet nem áldoz fel), akkor a frissen beérkező képzés még az adott körben elhagyja a sereget, ahogy ezt normál esetben is teszi ilyenkor. A helytartó tehát nem csinál többet, mint amit normálisan tudnál, csupán előre gondolkozva próbál helyet szorítani a beérkezőknek.
  #29  
Old 11-04-2009, 20:05
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Es gondolod, hogy A-ban eletkepes egy 50%-os templomos gnom? Fele egyseget lazan bukod szerintem... Kapsz mondjuk ket pusztitast, es mar nem lesz hova bejonniuk szegeny kepzodo varazsloknak... Szep dolog az elmelet, persze...
Ez is egy kockázati tényező. Az ilyeneket mérlegelnie kell annak, aki bevállal ilyet. Ha nem tetszik az illetőnek a kockázat, akkor nem vág bele, ha meg nem mérte fel a kockázatot, akkor magára vethet ha bukja a pénzét
Ezen kívül is számtalan buktató van ebben természetesen, de statisztikailag meg emberileg sem kizárt, hogy valaki végigvigye, nekem csak ez volt a mondanivalóm vele, nem akartam senkit sem biztatni erre

(amúgy lehet olyan körülmény - és nem is ritka - ahol akkor is megéri anyagilag ez, ha fele egységed bukod, az egész a relatív teki és egységárakon, meg a nyersiárakon múlik)
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 11-04-2009 at 20:16..
  #30  
Old 11-04-2009, 20:28
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Sataniac View Post
1. Itt nem azzal van gond hogy a katonát nem lehet 150 alá tenni, hanem azzal hogy a teki mehet 1-ért.
Visszakanyarodva az eredeti témához, szerintem sem kell módosítani a teki minimumárán. Miért? Mert ha 1-ért van kinn teki, vagy akármi más nagyon olcsó áron, akkor azt meg lehet venni, és máskor eladni, mikor drágább lesz, és még keresel is rajta. Nem csak bukni lehet vele, és aki kiteszi ennyiért, az is kockáztat.
Tfh A-ban kitesznek 200-ért 200 millió tekit darabonként. Az ugye 40 milliárd. Tfh 10 fős klánban vagy, mindenkinél van 4 milliárd. Szólsz a klántársaidnak, hogy márpedig ezt a lakitekit vegyük meg! Ha mindenki megérkezett, akkor 4 másodpercen belül mind a tízen belevesztek 4 milliárdért. Aki kitette, bukott 36 milliárdot máris. Az éremnek két oldala van, akárhonnan is nézzük

+ azt a 200 millió tekit később el lehet adni apránként mondjuk 400ért, és akkor még kerestél is 40 milliárdot, az "agresszor" meg bukott 36-ot
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 11-04-2009 at 20:40..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Zuhanó piaci árak Cassandra Segítség 47 11-03-2007 14:04
4(/L) árak Chappy Stratégia & Tippek 1 08-25-2007 10:15
Piacra tétel árak szabályozása Survivor Elvetett javaslatok 58 04-24-2007 19:48
piaci idő. API Elvetett javaslatok 0 03-12-2007 15:39
Hétvégi játék avagy mi változott a 2000es drágakő árak miatt. elod1900 Stratégia & Tippek 6 05-20-2006 12:06


All times are GMT +1. The time now is 14:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu