Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 01-19-2014, 22:29
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
A nyers az nem tartalék. Azt teljesen más okokból halmozod fel, de ezzel te is tisztában vagy.
De épp ezt jelenti a tartalék, nem? Valami, amit félre teszek későbbre.. Az igaz, hogy más típusú tartalék, mint pl a teki, mert azt pénzre kell váltani aztán lehet használni..(leszámítva azt, amikor kifejezetten a kopást fedezni van, de az ritka eset) A nyersi és kati lehet közvetlen tartalék is, amit azért tartok, hogy később felhasználjak, de ezt is el lehet adni, adott esetben.. Persze az nem valószínű, hogy valaki nyersiben tartja a pénzét, amit csak pénzigény esetén tesz ár alá.. De olyan simán előfordulhat, hogy valaki folyamatosan eladáson tartja a nyersijét, vagy inkább folyamatosan kiveszi a piacra rakott nyersit egy bizonyos árig..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 06-02-2014, 10:30
golkonda's Avatar
golkonda golkonda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Sziasztok.

Bízom benne hogy ez megfelelő topic egy ilyen monológnak, de amennyiben nem így van akkor nyugodtan helyezzétek át.
1 órán át olvasgattam a hozzászólásokat, de nem olvastam el mindet, így ha már valaki korábban említette ezt a verziót akkor sry.

Röviden magamról:
Az elmúlt 15 évben 3 alkalommal futottam neki a játéknak, így szereztem némi tapasztalatot, ismerem a dolgok működését de nem számítok vérprofinak.
Jelenleg 2 országom van, mindkettő hosszabb szabadságon, az egyik 1/A-ban, a másik 4. szinten. Egy átlagos playernek gondolom magam.


Ami engem és néhány ismerősömet a játék abbahagyására késztetett többször, az nem más mint a piac + tartalékok.
Mivel a játékban jelentős tartalékokat lehet felhalmozni hosszú idő alatt, és ezeket ismerősökön/szövetségeseken keresztül megtartani a forduláskor, jónéhány embernek hatalmas vagyona van.
Akkorák ezek vagyonok hogy az illetők A-ban is újra tudják venni az országukat mindenestül piacról 10-20 vagy akár 50szeresen is. Optimális játékmenet esetén ez a vagyon az ellenfelek számára hozzáférhetetlen mivel szinte mindvégig a piacon van minden, és csak annyi pénz van az országban hogy támadás esetén full védekező vagy full támadó sereget tudjon venni.
Emellett az okostelefonokkal az emberek/szövetségek nagyrésze megoldja a 24 órás jelenlétet, és érkező támadók esetén szinte azonnal tudnak reagálni. A pro játékosok legerőssebb fegyvere a piac és a tartalék.

Ezek az országok olyanok mint 1 kiélezett kard, nagyon erőssek abban amiben szeretnének azok lenni azonnal, addig amíg szeretnék. Nagyon hirtelen átépülnek, bevásárolnak, védekeznek vagy ütnek, de nincs rá szükség hogy bármilyen termelő épületet tartsanak. Mindenki ismeri hogy miről beszélek, valószínű közületek is sokan ezt játszák évek óta. (Bizonyára sokan ezt jobban vagy komplexebben meg tudják fogalmazni és meg is fogalmazták)


Annak idején mikor elkezdtem játszani eszembe sem jutott hogy ez ilyen szintre jut a végén, és nem kiépült jól működő országok, hanem tartalékok+24órás figyelmek csapnak össze egymással a végjátékban.
Az igazat megvallva ez nekem nem is tetszik, nem is akarom ezt csinálni, elveszíti az ember azt a varázst hogy van egy működő országa, amit az ő saját döntései jutattak/jutatnak sikerre. Ilyenkor a játk redukálódik annyira hogy mindig legyen távolbalátás, mindig legyen alert a szövinek és mindig reagáljon a piacról a megfelelő módon (véd/kísér). Én ezért jegeltem a játékot, és jónéhány ismerősőm szintén.

Mindezt szerintem az teszi lehetővé, hogy a piacra kirakott és az onnan megvett egységek azonnal eltűnnek/megjelennek az országban. Így azonnal tudnak reagálni minden helyzetre a pénz urai.
Lehet hogy túl játékidegen a javaslatom, és mint említettem jómagam nem vagyok profi, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Képzeljétek el ezt a játékot úgy, hogy a piacra kirakott áru mondjuk csak 4, 8 vagy 12 kör után tűnik el az országból, és a piacról megvett áru is 12kör után jelenik meg az országban...
Mit eredményezne ez?

Szerintem:
- Nem lehetne olyan könnyen 0 tanyás országokat csinálni.
- Nem lehetne 0 sereges országokat tartani...
- Előrelátással kell kezelni minden nyersanyagot,fegyvert, gabonát stb
- Jóval többen tekercsekben tartanák a pénzt seregek helyett.
- A kiélezett szuperork profik az eddigi "csak barak + ház + bank" épületlisták helyett, kénytelenek lennének működő koncepciókat használni, amelyek több lábon állnak.
- Többen kitalálnának jó dolgokat, és újra kellene optimalizálni sok játékstílust.

Összefoglalva ez egy nagy változás lenne, a régiek számára új kihívás, az újak számára esély, az átlagos számára (mint én) felüdülés...


Ha eljutottál idáig köszönöm hogy elolvastad, minden komentet és véleményt szívesen fogadok!
Reply With Quote
  #213  
Old 06-02-2014, 11:40
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

1/A-t sokkal inkább az mnt-k és a lustaság ölték meg, mint a piac.. pláne, hogy a klánok többsége nem is tart a piacon elérhető tartalékot.. igazából szerintem egy módosítás megoldaná a piac problémáját (ha van olyan).. ne rakja ki a ht a katikat
De, hogy őszinte legyek már késő lenne bevezetni..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #214  
Old 06-02-2014, 11:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by golkonda View Post
a piacról megvett áru is 12kör után jelenik meg az országban...
Éhezik az országom, és nem vehetek kaját, majd csak 12 kör múlva?

Lelopták a tekercseimet, pótolni kellene, hogy ne legyek 50%-kal gyengébb, de nem tehetem meg, majd csak 12 óra múlva?

Hopsz, elfogyott a rúna, és varázsolnom kell. Nem vehetek a piacon, majd csak 12 óra múlva?

Megtámadtak, esélytelen, hogy védjem, viszont ha lenne lovasom, akkor be tudnám ütni 5x. Nem tehetem meg?

Ezek nekem nem tetszenek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #215  
Old 06-02-2014, 12:09
golkonda's Avatar
golkonda golkonda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Éhezik az országom, és nem vehetek kaját, majd csak 12 kör múlva?

Lelopták a tekercseimet, pótolni kellene, hogy ne legyek 50%-kal gyengébb, de nem tehetem meg, majd csak 12 óra múlva?

Hopsz, elfogyott a rúna, és varázsolnom kell. Nem vehetek a piacon, majd csak 12 óra múlva?

Megtámadtak, esélytelen, hogy védjem, viszont ha lenne lovasom, akkor be tudnám ütni 5x. Nem tehetem meg?

Ezek nekem nem tetszenek.
Igen... Pontosan ilyen problémákba futnánk bele előrelátás vagy felkészülés nélkül. És ezekre a problémákra kellene épületlistát, taktikát, ütemezett vásárlásokat, vagy bármi egyedit kitalálni.

Legyilkolták a varázslóim? - Nem gond újra fullraveszem a templomhelyet.
Betámadnak? - Olyan egységekkel reagálok amivel nem is rendelkezem a támadás pillanatában.
Rengettek/Pusztítottak - Azonnal elkezdhetek újra fullrahúzni mindent.
stb

Ígyis meglenne a lehetőség átépülni, de "üres-pénzes" országként valóban nem lehetne minden helyzetre reagálni a piacról. Kihegyezett sablonok helyett szívósabb, szerteágazóbb koncepciókkal jobban lehetne boldogulni.

És tudom hogy nagyon sok embernek nem tetszene.
Reply With Quote
  #216  
Old 06-02-2014, 12:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by golkonda View Post
Igen... Pontosan ilyen problémákba futnánk bele előrelátás vagy felkészülés nélkül. És ezekre a problémákra kellene épületlistát, taktikát, ütemezett vásárlásokat, vagy bármi egyedit kitalálni.
Nem tudod előre, hogy 13 óra múlva az összes tekercsedet el fogják lopni. Azt se tudod fél nappal előre, hogy meg fognak támadni. Azt se, hogy le fogják rengetni az épületeidet. Azt se, hogy elviszik a rúnáid java részét.

Azokra a dolgokra, amik egy tized másodperc alatt megtörténnek, nem tudsz egy fél nappal előre készülni. De még azokra sem, amik egy óra alatt történnek.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #217  
Old 06-02-2014, 12:25
golkonda's Avatar
golkonda golkonda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Ígyvan...

Viszont épp amiért mindent lereagálnak vagyonnal, ezért nem tűnik hatékonynak tolvajnak lenni manapság és egyre többen csak földre játszanak.

Tehát egyszerűsítve:
Akarjuk hogy azonnal pótolni lehessen mindent piacról? (ahogy eddig)
Vagy csak egy jól megfontolt és kitalált késleltetés után. (ez akár 1 kör is lehet)


Tisztában vagyok hogy sokminden megváltozna és hogy új problémák lépnének fel amelyek miatt újra kellene gondolni rengeteg mindent a játékosoknak is. A kérdés az hogy a játékosközönség kihívásnak élne meg egy ilyen változtatást amely megújítja a játékot, vagy problémának amely csak idegesíti őket.

És ismét tényleg szeretném hangsúlyozni hogy nem én fogom feltalálni a spanyolviaszt, de azt tudom hogy egy ilyen jellegű változtatás engem visszacsábítana ebbe a játékba.
Persze lehet userek százainak meg borulna a bili, ezért is vagyok kíváncsi minél több ember véleményére, és bátran gondoljátok tovább a dolgot, ha van fejlesztő jellegű ötlet, kiegészítés vagy más javaslat szívesen olvasgatom én is!
Reply With Quote
  #218  
Old 06-02-2014, 12:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by golkonda View Post
Viszont épp amiért mindent lereagálnak vagyonnal, ezért nem tűnik hatékonynak tolvajnak lenni manapság és egyre többen csak földre játszanak.
Ezt nem tudom megerősiteni, pont ennek az ellenkezőjét látom.

Quote:
Originally Posted by golkonda View Post
Tehát egyszerűsítve:
Akarjuk hogy azonnal pótolni lehessen mindent piacról? (ahogy eddig)
Szerintem ez nem kérdés, ez a piac célja.

Az eladás oldalra direkt nem reagáltam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #219  
Old 06-02-2014, 13:03
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by golkonda View Post
Ígyvan...

Viszont épp amiért mindent lereagálnak vagyonnal, ezért nem tűnik hatékonynak tolvajnak lenni manapság és egyre többen csak földre játszanak.

Tehát egyszerűsítve:
Akarjuk hogy azonnal pótolni lehessen mindent piacról? (ahogy eddig)
Vagy csak egy jól megfontolt és kitalált késleltetés után. (ez akár 1 kör is lehet)


Tisztában vagyok hogy sokminden megváltozna és hogy új problémák lépnének fel amelyek miatt újra kellene gondolni rengeteg mindent a játékosoknak is. A kérdés az hogy a játékosközönség kihívásnak élne meg egy ilyen változtatást amely megújítja a játékot, vagy problémának amely csak idegesíti őket.

És ismét tényleg szeretném hangsúlyozni hogy nem én fogom feltalálni a spanyolviaszt, de azt tudom hogy egy ilyen jellegű változtatás engem visszacsábítana ebbe a játékba.
Persze lehet userek százainak meg borulna a bili, ezért is vagyok kíváncsi minél több ember véleményére, és bátran gondoljátok tovább a dolgot, ha van fejlesztő jellegű ötlet, kiegészítés vagy más javaslat szívesen olvasgatom én is!
Téged lehet visszahozna, sokakat meg elvinne.. jóval több embert Az ötleted nem teszi játszhatóbba a játékot, épp ellenkezőleg.. eleve az az érzésem, hogy "féltékeny" vagy, mert nem neked van a nagy vagyon, hanem másnak.. az az igazság, hogy egy: a vagyon magában nem ér semmit, kettő: te is összehozhatsz annyi vagyont, mint bárki, akár annyit is, mint ami a legnagyobb klánoknak van (plusz ahhoz, hogy valaki legnagyobbak közé kerüljön igenis tegyen valamit..) csak ugye egyszerűbb az, ha mást fogunk meg, mintha neked kell megerőltetni magad.. Arról nem beszélve, hogy különösebb extra elképzelhetetlen vagyon nélkül felveheted a harcot a kisebb klánokkal..(első meg ne akarj lenni úgy, hogy semmi extrát nem kell nyújtanod, bár .. )
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #220  
Old 06-02-2014, 13:46
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
1/A-t sokkal inkább az mnt-k és a lustaság ölték meg, mint a piac.. pláne, hogy a klánok többsége nem is tart a piacon elérhető tartalékot.. igazából szerintem egy módosítás megoldaná a piac problémáját (ha van olyan).. ne rakja ki a ht a katikat
De, hogy őszinte legyek már késő lenne bevezetni..
Meredek, de nem is annyira rossz sot, nekem kifejezetten tetszik
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 01:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu