Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

View Poll Results: Vállalnál-e diákmunkát?
Igen.Üljek egész nap otthon? 2 14.29%
Igen.Kell a pénz. 11 78.57%
Nem.Nem fizetnek rendesen. 0 0%
Nem.Majd anyu,apu eltart! 1 7.14%
Voters: 14. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-05-2007, 04:34
Matest's Avatar
Matest Matest is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Személy szerint épitkezésen dolgoztam egy ideig... jó kis pénzt kerestem vele
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-05-2007, 07:53
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 1%
Longevity: 92%
Default

uncsimék a balcsin dolgoztak napi 8 órát egy kis büfében, szállást adtak nekik,csak kaját kellett venniük és 100-ezret kerestek egy hónap alatt
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #13  
Old 08-05-2007, 09:12
Bogár Bogár is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Csíkszereda
Posts: 1,312
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
huu, penz miatt alap...szerintem igy diakkent (melodiak powa) eleg jo penzeket ossze lehet keresni, ha az ember bevallal kicsit kemenyebb fizikai munkat is.
nyilvan mindennap kell eroltetni, hogy "en jovok holnap is" es minel hosszabb munkaidobe. igy legalabb egy nyaralasra osszelehet keresni egy honap alatt a penzt, aztan meg lehet menni haverokkal balcsira vagy tengerpartra, mert sajnos nem mindenki csaladja all olyan jol, hogy a gyereke menjen erre arra
a mi családunk sem áll olyan jól... de amennyit a diákmunkával lehet keresni, az nevetséges. 1000%-ig kihasználnak... ha ilyen munkát vállalnék, nekem nem a pénz lenne a fő hajtóerőm. sokkal inkább az unaloműzés és a tapasztalatszerzés...
__________________
"To be
the eyes
and ears
and conscience
of the Creator of the Universe,
you fool.
"

Reply With Quote
  #14  
Old 08-05-2007, 10:13
Békés's Avatar
Békés Békés is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Philippines
Posts: 411
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by csunyabogar View Post
a mi családunk sem áll olyan jól... de amennyit a diákmunkával lehet keresni, az nevetséges. 1000%-ig kihasználnak... ha ilyen munkát vállalnék, nekem nem a pénz lenne a fő hajtóerőm. sokkal inkább az unaloműzés és a tapasztalatszerzés...
Ez a kihasználás dolog kicsit erős annak a fényében mikor a multi az állandó dolgozójának fizet 420-430 forintos órabért + du 10% éjszaka 30% pótlékot.
Addig a diák kap délelöttre 450 ft/ó délutánra 530 ft/ó éjjelre 700 ft/ó bért.
A dolgozó rendesen adózik belőle mig a diák csak a minimális levonást szenvedi el érte.
Ennek fényében az állandó dolgozó kézhez kap 65-70 000 ft egy hónapi munkájáért a diák pedig 90 000 felett.
Nem vagyok a diák munka ellen, vannak köztük rendesen dolgozó fiuk lányok, de sajnos a 20-30% linkre veszi a figurát.
Hülének teteti magát csak ne bizzanak rá semmit és valahogy csak átlébecolja a 8 órát.
__________________
drugstore-onlinecatalog.com
Reply With Quote
  #15  
Old 08-05-2007, 10:21
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Békés View Post
mig a diák csak a minimális levonást szenvedi el érte.
Ennek fényében az állandó dolgozó kézhez kap 65-70 000 ft egy hónapi munkájáért a diák pedig 90 000 felett.
A többivel egyetértek, de ez amit itt mondasz kicsit erős:S a minimálbérig senkinek sem kell adóznia, csak "adóelöleget" fizetni ami vmi 1000ft havonta. minimálbér felett pedig a diáknak is úgyanúgy kell (ill. kéne) mint a többi munkásnak, csak mivel időszakosan dolgozik és ezért az éves keresete is kevesebb lesz, az adója egy részét visszakapja majd. ennek így kéne müködnie. Haveromat mondjuk megszivatták hasonló dologgal, mert egész évben dolgozott a diákszövetkezetnél, és neki mindig kevesebbet adóztak, "mert hát idénymunkásként úgyse lesz annyi a jövedelme" cimszóval. nah jött is neki a papir hogy x-ezer adótartózása van.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #16  
Old 08-05-2007, 10:28
Fefe013's Avatar
Fefe013 Fefe013 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nyíregyháza
Posts: 1,523
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Békés View Post
Ez a kihasználás dolog kicsit erős annak a fényében mikor a multi az állandó dolgozójának fizet 420-430 forintos órabért + du 10% éjszaka 30% pótlékot.
Addig a diák kap délelöttre 450 ft/ó délutánra 530 ft/ó éjjelre 700 ft/ó bért.
A dolgozó rendesen adózik belőle mig a diák csak a minimális levonást szenvedi el érte.
Ennek fényében az állandó dolgozó kézhez kap 65-70 000 ft egy hónapi munkájáért a diák pedig 90 000 felett.
Nem vagyok a diák munka ellen, vannak köztük rendesen dolgozó fiuk lányok, de sajnos a 20-30% linkre veszi a figurát.
Hülének teteti magát csak ne bizzanak rá semmit és valahogy csak átlébecolja a 8 órát.
Van olyan is, aki tényleg csak azért megy, h pénzt kapjon és a munkát nagy ívben kerüli, de sajnos a diákokon csattan elég sok minden sztem, a kisfőnökök rajtuk élik ki magukat, olyanokat bíznak rá, amit neki kellene, a szünetet, ami járna néha ki kell könyörögni, és ha nem tetszik, akkor megkapod, h nem kötelező neked itt lenni, mert van helyetted más.....
Ami a fizut illeti télleg jobb, annak a diáknak, akit gyakran hívnak...
__________________
A világnak több szerény zsenire van szüksége. Olyan kevesen maradtunk.

A Száműzött visszatér! (#708833)
Reply With Quote
  #17  
Old 08-05-2007, 17:06
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Csunyabogar, az biztos, hogy vannak akik ellinkeskedik, de ezek kihullanak rovid idon belul.
Altalaban eleg gany munkat kapnak a diakok, sokszor amit a felnottek nem szeretnek elvegezni..Ha pedig hivnak mindennapra, akkor rengeteg penzt ossze lehet keresni, foleg ha egy teljesitmenyes munkat talal a diak.
Reply With Quote
  #18  
Old 08-05-2007, 22:34
Nanahara Nanahara is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2007
Location: Budapest
Posts: 41
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
huu, penz miatt alap...szerintem igy diakkent (melodiak powa) eleg jo penzeket ossze lehet keresni, ha az ember bevallal kicsit kemenyebb fizikai munkat is.
nyilvan mindennap kell eroltetni, hogy "en jovok holnap is" es minel hosszabb munkaidobe. igy legalabb egy nyaralasra osszelehet keresni egy honap alatt a penzt, aztan meg lehet menni haverokkal balcsira vagy tengerpartra, mert sajnos nem mindenki csaladja all olyan jol, hogy a gyereke menjen erre arra
én asszonykámmal Görögországba mentem a call centeres munkával ja s szezon eleji olcsósággal

de mai rossz példa.
elvileg ma kellett volna hivni a diákszövetkezetes csajnak h mi a jövö heti beom...
hát nem hívott...
ugyhogy megyek holnap.aztán ha sokan vagyunk oldják meg.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu