Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-23-2014, 21:38
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default Új személyiségek

Csak úgy tv-zés közbeni gondolataim

Írnok: +10% tudománytekercs megírására van lehetőség ennek a szemnek a használatával.

Kocsis: Mivel nagyon jól tudja hajtani a középkori szekereket, így 2% vesztesége van minden körben a karavánjain szállított áruknak.

Fegyverkovács: Az acél mestere, az Ő műhelyei 10%-kal több fegyvert képesek gyártani.

Raktáros: Erre nem jutott jobb szó eszembe. +10% férőhely a raktáraiban. (+/- fajok)

Bányász: +10% a bányák termelésére. (+/- fajok)

Erdész: Mivel a fatelep nem bánya, így kell ez is. +10% a fatelepek működésére, mivel olyan szép fák nőnek az erdeiben, amiből sokkal több faáru készíthető.

Itt egy picit megállva elfilóztam, hogy a törpök, ha jó bányászok, mi közük a fatermeléshez? A föld mélyén még fák is nőnek?

Gyógyító: +10%-kal több embert gyógyít meg pestis idején az általa irányított kórház.

Vezér: Olyan jól irányítja a tábornokait és alárendelt seregeket, hogy a csapatai 10%-kal kisebb veszteségeket szenvednek el körönként, míg távol vannak az országtól.

Szerzetes/Pap/Lelkész: Olyan szépen tud beszélni az irányítása alatt álló templomban, hogy a varázslók örömükben 10%-kal több rúnát "varázsolnak". Tudom, hogy az épület gyártja a rúnát, nem a vari, de remélem, érthető.

Felfedező/Utazó: Ismer minden titkos ösvényt, rejtett utat, így ha felfedezni küldi embereit, azok 2 körrel korábban le tudnak telepedni. (18 kör).

Időjós: Látja, mikor várható Napsütés, számára 10%-kal kevesebb rúna elég a Vihar varázslat eltávolításához.

Hadúr: Annyira tudja harcosait fanatizálni, hogy azok precízen támadnak, így minden támadás (csak támadás) során 10%-kal kisebb veszteséget szenvednek seregei.

Várvédő: Jól szervezett serege 10%-kal kevesebb veszteséget könyvelhet el minden védekezés (csak védekezés) során.

Lenne még pár név, de azt hiszem elég.
Nagy részét én sem tartom valami egetverő dolognak néhány, mostani szemhez képest, de már ha kigondoltam, leírom.
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 01-23-2014, 21:55
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Írnok - jelentéktelen és csak az elején használ az ember könyvtárat, jobb esetben.
Kocsis - Erre ott a karavánmester.
Fegyverkovács - jelentéktelen a hatása, a többi szemhez képest.
Raktáros - Ebben látok fantáziát. De legalább 20% pluszt tartanék jónak.
Bányász - Erre ott a gazdálkodó.
Erdész - Szintén ott a gazdálkodó.
Gyógyító - Így kevés. Esetleg ha plusz 1 pontot számítana betegség idején a kórház.
Vezér - Erre ott a stratéga.
Szerzetes.. - Ez nem ér egy szemet, közel se.
Felfedező - Hát nem is tudom. Mondjuk ha egyszerre dupla akkora területet tudna felefedezni, mint más. Vagy fele annyi katona és arany kéne neki hozzá
Időjós - Ez se ér egy szemet.
Hadúr - Szintén stratéga.
Várvédő - Szintén stratéga.
Reply With Quote
  #3  
Old 01-24-2014, 01:17
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Csak egy kérdés.. miért fontos új szemek bekerülése, milyen pozitívumot fog ez jelenteni a játékra nézve?
Szerintem van ennél sokkal fontosabb kérdés, amire koncentrálni kéne.. (bár spec ezt már feleses topikban is írtam.. furcsa mód új játékosok megtartására nincs aktív topik csak egy elhalt..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #4  
Old 01-24-2014, 01:27
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Nekem alapból nem tetszetős az, hogy a jó játékoskat tovább tápoljuk személyéséggel. Meg az se, hogy ilyen feltápoltak randarírozhatnak az alsó csoportokban a kezdők között.

Last edited by Artista; 01-24-2014 at 02:10..
Reply With Quote
  #5  
Old 01-24-2014, 16:43
rocchess rocchess is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Location: Nyíregyháza
Posts: 79
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

Azok a játékosok,akiknek több személyisége van,nyilván megdolgozott érte,hogy legyen.....
Szerintem nem sokat zavarna,főleg ugy,hogy 10 szem felett 4db ország található!
Reply With Quote
  #6  
Old 01-24-2014, 17:00
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by rocchess View Post
Azok a játékosok,akiknek több személyisége van,nyilván megdolgozott érte,hogy legyen.....
Szerintem nem sokat zavarna,főleg ugy,hogy 10 szem felett 4db ország található!
Mi szükség van rá?
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #7  
Old 01-24-2014, 18:47
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
Nekem alapból nem tetszetős az, hogy a jó játékoskat tovább tápoljuk személyéséggel. Meg az se, hogy ilyen feltápoltak randarírozhatnak az alsó csoportokban a kezdők között.
Gondolod, hogy a jó játékosoknak szüksége van a kezdők között 19 szemre?

Quote:
Originally Posted by none View Post
Csak egy kérdés.. miért fontos új szemek bekerülése, milyen pozitívumot fog ez jelenteni a játékra nézve?
Szerintem van ennél sokkal fontosabb kérdés, amire koncentrálni kéne.. (bár spec ezt már feleses topikban is írtam.. furcsa mód új játékosok megtartására nincs aktív topik csak egy elhalt..)
Visszakérdezek. Miért ne lehetne tovább színesíteni a játékot újabb szemek bevezetésével? Mint írtam, többsége szerintem is felejtős, de ha lehetne ütősebbeket összerakni, mi a gond vele?
Ha én elkezdenék játszani itt, akkor ezeket (és a mostaniakat) látva arra törekednék, hogy nekem is legyen minél előbb ez+az+amaz, hogy jobban menjen a játék.

Az elhalt topic miatt meg nem keseregni kell, hanem megpróbálni feléleszteni.
Elismerem, nem valami világmegváltó ötleteket írtam, de én legalább próbálkozom, anélkül csak a jajgatás marad.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #8  
Old 01-24-2014, 19:04
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Gondolod, hogy a jó játékosoknak szüksége van a kezdők között 19 szemre?



Visszakérdezek. Miért ne lehetne tovább színesíteni a játékot újabb szemek bevezetésével? Mint írtam, többsége szerintem is felejtős, de ha lehetne ütősebbeket összerakni, mi a gond vele?
Ha én elkezdenék játszani itt, akkor ezeket (és a mostaniakat) látva arra törekednék, hogy nekem is legyen minél előbb ez+az+amaz, hogy jobban menjen a játék.

Az elhalt topic miatt meg nem keseregni kell, hanem megpróbálni feléleszteni.
Elismerem, nem valami világmegváltó ötleteket írtam, de én legalább próbálkozom, anélkül csak a jajgatás marad.
Megpróbáltam feléleszteni, ismét elhalt.. lehet még egyszer majd rászánom magam.. aztán, ha nem, hát nem..
Nem vagyok benne biztos, hogyha valamit túlbonyolítunk az jobb lesz.. most is van már bent értelmetlen szem..
pl engem sosem motivált a szemek gyűjtése, ezért sincs 3 szemnél többel rendelkező orim és szerintem ezzel nem vagyok egyedül.. Nem biztos, hogy pozitívan hat az új játékosra, ha azt látja milyen sok szem van.. de egyértelműen nem az újaknak jelentene ez pluszt
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #9  
Old 01-24-2014, 20:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Én sem a gyűjtögetés miatt játszom, de sose szerettem sokat állni egy szinten, ha nem volt muszáj, így csak összeszedegettem.
Ez csak egy ötlet volt, kinek hogy esik...
Reply With Quote
  #10  
Old 01-25-2014, 18:54
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Csak egy kérdés.. miért fontos új szemek bekerülése, milyen pozitívumot fog ez jelenteni a játékra nézve?
Szerintem van ennél sokkal fontosabb kérdés, amire koncentrálni kéne.. (bár spec ezt már feleses topikban is írtam.. furcsa mód új játékosok megtartására nincs aktív topik csak egy elhalt..)
Szerintem egyáltalán nem probléma, ha új szemek kerülnek a játékba. Miért lenne? Előbb-utóbb a jelenlegi szemek számát eléri valaki, szóval igenis kell. Egyből ez a negatív hozzáállás. Ami változás, az rossz. Kapásból elutasítás. Így nem lehet fejleszteni, ötletelni, ha valaki állandóan azt írja, hogy nem kell, miért?
Az, hogy egyik sem tetszik, de így vagy úgy tetszene, vagy van más ötlet, az rendben van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Személyiségek Iron Megbeszélések 10 03-24-2013 23:04
Személyiségek Barracuda Segítség 11 01-11-2013 00:00
09. Személyiségek Ati Hódító Kézikönyv 2 07-16-2007 12:12
Személyiségek vs 1/A Ati Megvalósult javaslatok 163 12-16-2006 18:16
Személyiségek Colony Elvetett javaslatok 59 04-25-2006 11:42


All times are GMT +1. The time now is 17:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu