Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-07-2015, 22:02
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Question főmenü kinézete

A játékon belül a bal oldalon lévő főmenü már olyan hosszú, hogy szélesebb monitorokon vagy laptopokon lemarad az alja (kilépés), csúszka meg nincs rajta. Le kell vegyem a laptop képernyőjét 70% és mivel vén vakegér vagyok így az apróra zsugorodott betűket alig látom.nem lehetne tömöríteni a dolgot esetleg kisebb térközökkel? Esetleg én nem értek a beállításokhoz? Firefoxot használok és nem is akarok más böngészőre áttérni.
__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------
Sponsored Links
  #2  
Old 05-07-2015, 23:21
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default véleményem

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
A játékon belül a bal oldalon lévő főmenü már olyan hosszú, hogy szélesebb monitorokon vagy laptopokon lemarad az alja (kilépés), csúszka meg nincs rajta. Le kell vegyem a laptop képernyőjét 70% és mivel vén vakegér vagyok így az apróra zsugorodott betűket alig látom.nem lehetne tömöríteni a dolgot esetleg kisebb térközökkel? Esetleg én nem értek a beállításokhoz? Firefoxot használok és nem is akarok más böngészőre áttérni.
Hát nekem elég széles(18,4") laptopom van aminek a kijelzőjén a főmenü még bőven elfér, kb. a kijelzőm felső kétharmadában elfér 100% nagyítás mellet firefoxban. Szerintem a te gondod inkább a kis kijelőkön jelentkezik ami engem akkor érint amikor telefonról játszom.

Valjuk be a telefonos(mobilbarát) felülete enyhénszólva is használhatatlan azok nélkül a funkciók nélkül mint pl. a pontlistában a sorszámra kattinta egyből az lesz beírva támadandó ellenfélnek.

Engem a telefonon ez annyira nem zavar mert a telefon szerencsére okos és jól kezeli a menüsáv görgetését de pl. a mostani kisebb telefonom már nem.

Szerintem lehetne egy csoportosítást létrehozni ahol legördülő menükben lenne összefoglalva a most térközökkel tagolt elemek. Hogy a nagy monitoron játszókat ez ne zavarja mindezt lehetne a beállításokból ki és bekapcsolni mint fejléc grafikai minőségét pl. Vagy ha ezt túl nehéz megvalósítani akkor igazad van és már egy görgető sáv is sokat segítene bár szerintem az kényelmetlenebb. Esetleg vissza lehetne hozni a régi, alul elhelyezkedő menüsort(szintén választható funkcióként mint az előbbi ötletemet).
  #3  
Old 05-07-2015, 23:23
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by reichz View Post
A játékon belül a bal oldalon lévő főmenü már olyan hosszú, hogy szélesebb monitorokon vagy laptopokon lemarad az alja (kilépés), csúszka meg nincs rajta. Le kell vegyem a laptop képernyőjét 70% és mivel vén vakegér vagyok így az apróra zsugorodott betűket alig látom.nem lehetne tömöríteni a dolgot esetleg kisebb térközökkel? Esetleg én nem értek a beállításokhoz? Firefoxot használok és nem is akarok más böngészőre áttérni.
Ha nem fér el, akkor van a menün is "csúszka", ha ez alatt a szélső görgetősávot érted.
__________________
Hódító * Queosia
  #4  
Old 05-07-2015, 23:25
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Megnéztem direkt FireFox alól is, és ott is megjelenik a görgetősáv, ahogy meg kell neki.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 05-07-2015, 23:37
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Megnéztem direkt FireFox alól is, és ott is megjelenik a görgetősáv, ahogy meg kell neki.
Én ism megnéztem az oldalt felnagyítva. Rendesen megjelenik a vízszintes és a függőleges csúszka is DE a menü sávon nem jelenik meg annak az alja levágva marad....
  #6  
Old 05-07-2015, 23:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Farkas View Post
Én ism megnéztem az oldalt felnagyítva. Rendesen megjelenik a vízszintes és a függőleges csúszka is DE a menü sávon nem jelenik meg annak az alja levágva marad....
Ne nagyítgasd. Normál méretben nézd. Ha kell, akkor kicsinyíts össze egy böngészőt fele képernyő méretre, és lépj be úgy. Ott lesz a görgetősáv, ahogy annak lennie kell.
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 05-07-2015, 23:52
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

IE és Opera böngészőkben is ott a görgetősáv. Chrome-ban szintén. Másban nem nézem meg.
__________________
Hódító * Queosia
  #8  
Old 05-08-2015, 03:53
Farkas Farkas is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2015
Location: Debrecen, Budapest
Posts: 42
Activity: 0%
Longevity: 50%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ne nagyítgasd. Normál méretben nézd. Ha kell, akkor kicsinyíts össze egy böngészőt fele képernyő méretre, és lépj be úgy. Ott lesz a görgetősáv, ahogy annak lennie kell.
Összekicsinyítettem a böngésző ablakát ahogy mondtad de nincs ott a görgető sáv. Legalábbis az általam használt Firefox 37.0.2 nem teszi oda a menü sávra a görgető sávot Windows 8.1 oprendszeren. Ha gondolod csinálok képernyő kép mentést, hogy lásd mire gondolok.
  #9  
Old 05-08-2015, 09:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Farkas View Post
Összekicsinyítettem a böngésző ablakát ahogy mondtad de nincs ott a görgető sáv. Legalábbis az általam használt Firefox 37.0.2 nem teszi oda a menü sávra a görgető sávot Windows 8.1 oprendszeren. Ha gondolod csinálok képernyő kép mentést, hogy lásd mire gondolok.
Előbb állítsd be a méretet, és utána menj a Hódító oldalára, majd lépj be. Viszonylag ritka, hogy játék közben megy össze a monitor. De akár a monitor felbontását is átállíthatod, hogy teljes legyen az élmény. És utána irány a Hódító oldala, és lépj be.

Ott lesz a görgetősáv.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 05-08-2015, 21:07
reichz's Avatar
reichz reichz is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Location: DOROG
Posts: 126
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha nem fér el, akkor van a menün is "csúszka", ha ez alatt a szélső görgetősávot érted.
a görgetősávot értem igen, de az ország mellett bal oldalon lévő főmenüben nincs görgetősáv, jobb oldalon van de az a menüt nem viszi csak az országot és az eseményeket, ha 100% -on hagyom a nézetet akkor nekem a súgó a legalsó amit még tudok kattintani.
win7 firefox 37.0.2

__________________
urungurung(3) (#543543) [2/B]
Obelix(7)(#100001) [3/G]
Game Over(4) (#100002) [1/A]
Corvina (2)(#100003) [4/L]
Legszebb öröm a söröm! (#4885)
----------------------------------------------------------------------------

Last edited by reichz; 05-08-2015 at 21:21..
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 23:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu