Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #121  
Old 04-09-2014, 09:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ez nem teljesen igaz.
Van egy szövi, 4 taggal, ebből 2-3 szabin. Elvileg könnyű préda, ki is mennek rá, még kör előtt jóval. Erre megjönnek szabiról és máris előnyben vannak...

Nem vmi hasonlót kell elképzelni a klánoknál is?
Nem igazán. A klánoknál a szabin lévő tag -70%-os védőerőt jelent klántámadás esetén. Ha visszajön, akkor már 100%-on véd.

Lenti csoportokban nincs klántámadás. A szabin lévő tag +10%-os védőerőt jelent sima támadással szemben. Ha visszajön szabiról, akkor a megtámadott ország védelme CSÖKKEN. Szemben a klántámadásokkal, ahol NÖVEKSZIK.

Nem mindegy, hogy elbukod a támadást, vagy pedig sokkal könnyebben beütöd.

Semmi értelme ezt lenti szinteken bevezetni. Nem cél az agyonbonyolítás ott is, ahol semmi értelme.

Ráadásul egységes is marad, hiszen a lenti szinteken nincs klántámadás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #122  
Old 04-09-2014, 12:23
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem igazán. A klánoknál a szabin lévő tag -70%-os védőerőt jelent klántámadás esetén. Ha visszajön, akkor már 100%-on véd.

Lenti csoportokban nincs klántámadás. A szabin lévő tag +10%-os védőerőt jelent sima támadással szemben. Ha visszajön szabiról, akkor a megtámadott ország védelme CSÖKKEN. Szemben a klántámadásokkal, ahol NÖVEKSZIK.

Nem mindegy, hogy elbukod a támadást, vagy pedig sokkal könnyebben beütöd.

Semmi értelme ezt lenti szinteken bevezetni. Nem cél az agyonbonyolítás ott is, ahol semmi értelme.

Ráadásul egységes is marad, hiszen a lenti szinteken nincs klántámadás.
Ha már több, mint 3 napja szabis a klán és vki bejön, akkor ugyan az a helyzet.. ha többi bejön 70%al nő a védelem.. Ezt ne korlátozzuk le, pl csak egyszerre jöhet vissza mindenki?
Ha Aban ez probléma, akkor jogos, hogy lent is probléma a hirtelen megjelenő, esetleg 100%os védelem alatt a hiénázás lehetőségét váró orik..
Alapvetően elfogadom, ha azzal érveltek, hogy legyen rendeltetésszerűen használva az éjszakai szabi, de akkor minden csoportban legyen rendeltetésszerűen használva, ne csak az 1/A-ban..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #123  
Old 04-12-2014, 19:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

A javaslat szabadságra vonatkozó fele életbe lépett: http://forum.hodito.hu/showthread.php?t=4851
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #124  
Old 04-13-2014, 03:38
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Sziasztok! Mivel régi A-s vagyok és megrögzött "A" párti, ezért gondoltam én is beírok valamit aztán majd eldöntitek.

Szabirendszer: A régivel semmi bajom sem volt. Hosszú évek alatt működött, és nem volt vele probléma. A-ban ki lehetett számolni a szabis klánokra állást és nem ugy van mint most, hogy szabin van, de akármikor előjöhet pár óra múlva.
Lentebbi szinteken, meg egyenesen utálatos dolog volt amit több játékos ellenem művelt. Délelőtt letámadott, délután beléptem már szabin volt. Másik szinten egy szabis ori előjött lefosztotta a kis 3y-omat, majd mire észbe kaptam ismét szabin bújkált hetekig. Elég elszomorító volt, hogy még megtorolni sem lehet, mert előugrik-visszaugrik egy kis pihire. Viszont annyiból meg jó, hogy aki tényleg nem ér rá az szabizik. Más kérdés, hogy ennek a játéknak nem a szabis orikról kellene szólni. Már ígyis kevesen vagyunk, nem úgy mint 8-10 éve.

Klánszétdobás: Gyűlöletes dolog szintén. Erre ötletem az lenne, hogy míg 2 körre van egy klán addig ne lehessen klántagot kitenni. Ha szét akarom dobni a klánt akkor azt csak akkor tehessem meg ha nincs 2 körös közelségben ellen klán. Bevenni hasonlóképpen lehessen. Nem tudom jó gondolat-e, majd eldöntitek.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
  #125  
Old 04-13-2014, 07:49
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Klánszétdobás: Gyűlöletes dolog szintén. Erre ötletem az lenne, hogy míg 2 körre van egy klán addig ne lehessen klántagot kitenni. Ha szét akarom dobni a klánt akkor azt csak akkor tehessem meg ha nincs 2 körös közelségben ellen klán. Bevenni hasonlóképpen lehessen. Nem tudom jó gondolat-e, majd eldöntitek.
Kis klánoknál gyakran előfordul, hogy napokig 2 körösek egymásnak. Akkor onnan nem lehet kilépni? Ezt nem tartom jó ötletnek.
Senkit sem vágna földhöz az elcsúsztatott kilépés. Lentebbi szinteken sem sokan törölnek amiatt, mert 24 óra van a felbomlásig.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #126  
Old 04-14-2014, 21:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Iron View Post
Klánszétdobás: Gyűlöletes dolog szintén. Erre ötletem az lenne, hogy míg 2 körre van egy klán addig ne lehessen klántagot kitenni. Ha szét akarom dobni a klánt akkor azt csak akkor tehessem meg ha nincs 2 körös közelségben ellen klán. Bevenni hasonlóképpen lehessen. Nem tudom jó gondolat-e, majd eldöntitek.
Miért látod problémának a kilépés 1 körről 3 körre való növelését?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #127  
Old 04-14-2014, 21:06
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

...mert akkor nem tudnak szétdobálni
Reply With Quote
  #128  
Old 04-14-2014, 21:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
...mert akkor nem tudnak szétdobálni
Iron javaslata szerint sem lehet.

Mégis az eddig beszélt helyett egy új javaslat jött elő. Emiatt kérdezem, hogy az egyszerű kilépési idő megnövelése miért nem jó, hiszen ha az eddigi javaslatnál még sokkal-sokkal drasztikusabb javaslat született, akkor valami oka nyilván van annak, hogy a 3 körös kilépés nem elég szerinte.

Mi az, amit eddig nem vettünk figyelembe?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #129  
Old 04-14-2014, 21:48
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

már csak a 3-4 körös klántámadások miatt sem jó iron ötlete. márpedig egy aktív csoportban simán előfordul.
Reply With Quote
  #130  
Old 04-16-2014, 19:40
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Ott tartunk, hogy 1/A-ban a szövetségbe lépés, és a szövetségből kilépés 3-3 körre növekedjen. Ezzel kapcsolatban kinek milyen utolsó pillanatbeli gondolata van?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Megszünt,eltünt,törölt klánból való kilépés Serg Segítség 6 06-06-2010 21:47
kilépés/belépés után az áldozás újra indul? Fanatixxx Segítség 5 04-02-2010 07:51
Kilépés után a játékban ragadt karakter Reni Segítség 7 09-15-2009 09:59


All times are GMT +1. The time now is 10:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu