Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Ötletek, javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Ötletek, javaslatok Ha új ötleted, javaslatod, kérésed van, akkor azt ide írd meg.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-29-2009, 23:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
És nem unja meg 3 lépés után??
Azt is lehet, hogy előre megtisztítod a terepet tőlük. Azt is lehet, hogy trükkel tőrbe csalod őket. Rengeteg új lehetőséget nyitott meg ez a modul, amit mind meg lehet ismerni, és le lehet győzni.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
  #12  
Old 07-29-2009, 23:06
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt is lehet, hogy előre megtisztítod a terepet tőlük. Azt is lehet, hogy trükkel tőrbe csalod őket. Rengeteg új lehetőséget nyitott meg ez a modul, amit mind meg lehet ismerni, és le lehet győzni.
Igen, de ez nem zárja ki, hogy 3 lépés után megunják...
  #13  
Old 07-29-2009, 23:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Igen, de ez nem zárja ki, hogy 3 lépés után megunják...
Semmi nem zárja ki. Olvastam már azt is, hogy 10 karakterem van, a küldetések kb negyedét csináltam meg, a többit nem akarom, tp-zni nem akarok, unom magam, úgyhogy a következő alkalommal már csak 3 új karaktert regelek.
__________________
Hódító * Queosia
  #14  
Old 07-29-2009, 23:16
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Semmi nem zárja ki. Olvastam már azt is, hogy 10 karakterem van, a küldetések kb negyedét csináltam meg, a többit nem akarom, tp-zni nem akarok, unom magam, úgyhogy a következő alkalommal már csak 3 új karaktert regelek.
Én is hallottam. De, hogyha egy játék elején lévő kereskedés nehezítés után jó volt (nem volt túl könnyű, sem túl nehéz), és ezek után be lett vezetve a nagyobb mértékű fáradás, ami után hirtelen abbamaradt mind két klán fejlődése, akkor belegondolnék, hogy még egy kis nehezítés az jót tesz-e a kereskedésnek...

Félreértés ne essék, a hiénák jó ötlet, szerintem a nagyobb fáradás nem az...
  #15  
Old 07-29-2009, 23:19
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Én is hallottam. De, hogyha egy játék elején lévő kereskedés nehezítés után jó volt (nem volt túl könnyű, sem túl nehéz), és ezek után be lett vezetve a nagyobb mértékű fáradás, ami után hirtelen abbamaradt mind két klán fejlődése, akkor belegondolnék, hogy még egy kis nehezítés az jót tesz-e a kereskedésnek...

Félreértés ne essék, a hiénák jó ötlet, szerintem a nagyobb fáradás nem az...
Szerintem mindkettő jó ötlet, de természetesen ezek is, mint minden, felül lesznek vizsgálva néhány nap tapasztalata után. A fáradás később, mivel most még extrém körülmények vannak, jelenleg mindenki mindenkit követhet, ez normál játékmenet mellett nem lesz így, tehát az általános körülmények egészen mások lesznek.
__________________
Hódító * Queosia
  #16  
Old 07-29-2009, 23:28
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Szerintem mindkettő jó ötlet, de természetesen ezek is, mint minden, felül lesznek vizsgálva néhány nap tapasztalata után. A fáradás később, mivel most még extrém körülmények vannak, jelenleg mindenki mindenkit követhet, ez normál játékmenet mellett nem lesz így, tehát az általános körülmények egészen mások lesznek.
Szerintem az azért elég feltűnő, hogy napok óta elég nagy részben visszaesett a kereskedelem...Nem, nem a hiénák miatt.
  #17  
Old 07-29-2009, 23:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Szerintem az azért elég feltűnő, hogy napok óta elég nagy részben visszaesett a kereskedelem...Nem, nem a hiénák miatt.
Az egész biztos nem normális, hogy azért tartson valaki 10 karaktert, mert így gyorsabb a kereskedés. Erről nem vagyok meggyőzhető.
__________________
Hódító * Queosia
  #18  
Old 07-29-2009, 23:41
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem is kell, hogy sok tp-t adjon, a hiénák célja nem a tp-szerzés, hanem az, hogy a kereskedéshez lehetőleg nagyobb karakterek is menjenek kísérni, a biztonságos célvbajutás érdekében, ne csak első-második szintű, csak kereskedésre tartott karakterek.
Nem azt mondtam, hogy az legyen az első számú TPző célpont. De ekkora aránytalanságot nem hiszem, hogy bárki más is jónak látja.
Ha meg olyan mindegy, hogy 10 vagy 40TP-t ad (Még 40esetén se ugrana meg hirtelen a szintlépések száma...), akkor nem kéne ennyire genyózni
__________________
A szenvedélyem
  #19  
Old 07-29-2009, 23:44
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az egész biztos nem normális, hogy azért tartson valaki 10 karaktert, mert így gyorsabb a kereskedés. Erről nem vagyok meggyőzhető.
Miért ne lenne??

Ha az nem normális, akkor az sem, hogy valaki napi 14 órában tp-zzen és ezért a lista eleje felé kerül...Akkor most szívassuk meg valahogy.

Az is normális volt, hogy a kerposzton lopnak, mégis meg lett oldva, hogy ne lehessen lopni. Pedig elvileg a tolvajok nem a bokorból előugorva lopnak (azok banditák), hanem pontosan az ilyen forgalmas helyeken...

És az is normális, hogy bármikor át lehet menni a másik klánba és kipakolni mondjuk a raktárát??

Vagy az normális, hogy több mint 500 karakter van a játékban, de ez kb. 150 játékost jelent??


Mondjuk szerinted biztos, hogy igen.
Szerintem bizonyos funkciókkal nem azt a hatást szeretted volna elérni, amit elértél. Ez azt jelenti, hogy a funkciók bőven finomításra kerülnek. De először nem új funkciókat kell berakni, hanem átgondolni a meglévőket.

Last edited by Dus; 07-29-2009 at 23:48..
  #20  
Old 07-29-2009, 23:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Vagy az normális, hogy több mint 500 karakter van a játékban, de ez kb. 150 játékost jelent??
Kicsit offolunk, ennek már semmi köze a hiénákhoz, de pont emiatt nem tartom normálisnak, hogy csak azért regelgess karaktereket, hogy azok majd cipelik a cuccaidat. Nem tilos, tehát semmi szabálytalan dolog nem történt, de mivel szerintem ez egy nemnormális dolog, ezért a szabályokat olyan módon kell alakítani, hogy értelmetlen legyen ezt tenni. Úgy érzem, hogy ez teljesen jól sikerült, most sokkal jobban megéri egy karakterrel kereskedni, vagy max 2-3-mal, mint 10-zel. 10-zel értelmetlen.

Ha ezt magyarázni kell, hogy miért nem normális dolog egyszerre 10 karakterrel játszani, akkor csak a regisztrációs szabályok pirosbetűs részét tudom említeni, miszerint a játék függőséget okozhat, és ha ezt tapasztalod, akkor érdemes egy kis pihenőt tartani.

Kívülállóként jelentem, hogy a 10 karakterrel való egyidejű játék esetén ez az eset forog fenn.
__________________
Hódító * Queosia
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Hiénák Ati Hírek 0 07-28-2009 17:27


All times are GMT +1. The time now is 06:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu