Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > MUD > Ötletek, javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Ötletek, javaslatok Ha új ötleted, javaslatod, kérésed van, akkor azt ide írd meg.

View Poll Results: Tetszik az ötlet, amit felvetettem???
Igen, nagyon tetszik, kihasználnám, támogatom! 1 20.00%
Igen, tetszik, én nem használnám ki, mert csak 1-2 karakterrel játszanék, de támogatom! 2 40.00%
Nekem mindegy, felőlem bekerülhet, engem nem fog zavarni. 1 20.00%
Nem tetszik, nem is használnám, és zavarna is... 1 20.00%
Uramég, nagyon rossz ötlet! Ellenzem! 0 0%
Voters: 5. You may not vote on this poll

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-16-2009, 17:04
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default Összekapcsolási lánc "multiusing" esetén

Alapötlet:
Felvetem, mint ötlet, hogy mi lenne, ha a karaktereket láncba lehetne kötni, mint a Hódítóban?

(Indok rövid: a játék neve Hódító M.U.D...)

Az ötlethez tartozó alötleteim:

Alötlet1:
Ugyanúgy működne a lánc, mint a Hódítóban, lenne egy főkarakter, és a többi mind-mind alkarakter lenne.

Amiért ez eszembe jutott:
"támogatási bónusz" miatt.

Alötlet2:
Szintén a Hódítóhoz hasonlóan:
Amennyiben a főkaraktered VIP tag, a 2. karakterre küldött bónusz (legyen az VIP tagság, plusz játékidő, vagy bármelyik cucc-csomag) adjon a 3. és a 4. karakternek is bónuszt, természetesen minden 3-as etapnál legyen így, a Hódító mintájára.

Ami különbség:
Mivel itt nem csak VIP tagságot lehet hosszabbítani, hanem egyéb bónuszokat is le lehet hívni a karakteredre, azért annyira nem durvulnék el, hogy a 2. 3. és a 4. karakter is ugyanannyi vip tagságot vagy cuccot kapjon.
A főkarakter 100%-ban kap mindent, a 2. karakter is,
viszont a 3. karakter csak 50%-ot, a 4. karakter meg 25%-ot.

Példa:
Vásárolsz a 2. karakteredre 30 nap VIP tagságot -természetesen miközben a főkaraktereden aktív a VIP tagság!-, a 3. karaktered kap +15 nap VIP tagságot, a 4. karaktered pedig 7 napot.
(szigorúan tizedes levágással, vagy lefelé kerekítéssel! tehát a 7,5 VIP nap helyett 7-et kap!!!!!!)

Példa2:
Vásárolsz a 2. karakterednek egy mini élet csomagot -természetesen a főkarakter VIP tagsága érvényes kell legyen a további bónuszhoz, ha nem VIP a főkarakter, akkor csak az a karakter kapja a cuccokat, amikre kéred = jelenlegi állapot- így a 2. karaktered kap 10 totemet, a 3. karaktered kap 5 totemet, a 4. karaktered meg 2 totemet.
(szigorúan tizedes levágással, vagy lefelé kerekítéssel! tehát a 2,5 totem helyett 2-t kapsz!)
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 07-16-2009 at 17:10..
Sponsored Links
  #2  
Old 07-16-2009, 17:08
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Azt szeretném kérni, hogy a szavazáson legfőképp olyan fórumozók vegyenek részt, akik játszanak a Hódító MUD nevű játékkal, VAGY tervezik, hogy játszani fognak vele!
Nagyon köszönöm!



KIEGÉSZÍTÉS! FONTOS!

Megkérek mindenkit, aki szavaz, legalább pár szóban fejtse ki szavazatának okát!
Pusztán azért, mert hasznos tudni, ki miért döntött úgy, ahogy!
További segítséget nyújt az indok az ötlet csiszolására, finomhangolására!
KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 07-20-2009 at 21:36..
  #3  
Old 07-20-2009, 13:59
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

A karakterek összekapcsolásának gondolata bennem is felmerült már, de nem a vip kapcsán.
A legfőbb ok az lenne, hogy a klánok "biztonságát" biztosítsa. Jelen helyzetben minden feltétel adott ahhoz, hogy bárkinek bármelyik klánban legyen karaktere, hiába elítélendő vagy unfair, ezt meg lehet valósítani.
A javaslatom az lenne, hogy legyen kötelező összekapcsolni a karaktereket, és kapcsolt karakterek ne mehessenek különböző klánokba.
Végül is annyira talán nincs erre szükség, mert a vezér felelőssége hogy kit és miért enged be a klánba, de ha már az a cél hogy elkerüljük a kellemetlen és unfair helyzeteket, akkor ez lehetne egy megoldás.
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
  #4  
Old 07-20-2009, 14:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ildee View Post
A javaslatom az lenne, hogy legyen kötelező összekapcsolni a karaktereket
Ez egészen biztosan nem lesz. Nem cél arra ösztönözni az embereket, hogy különböző módszereket találjanak ki a csalásra. A játék úgy lett indítva, hogy csalásmentes legyen, ezért olyan megkötések, amik elmulasztása csalást jelent, nem kerülhetnek be.
__________________
Hódító * Queosia
  #5  
Old 07-20-2009, 21:26
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Én nem tenném kötelezővé, hanem az "anyajáték" anarchista csoportban való összekapcsolásához tenném hasonlatossá.

Lehetőség van rá, de az elmulasztása nem szabálytalan.
Az első hozzászólásaimban feltűntetett kedvezményekkel ösztönözném az embereket az összekapcsolásra, pusztán azért, mert HASZNOS.
Ha egy láncban vannak a karakterek, átláthatóbb lenne a kis csapatom.

Mondjuk kiírná a nevet, a sorszámot, a szintet alapesetben, VIP tagok esetén pedig a klánt, és annak sorszámát.

Pl:

Gee (#7) [15.] Fehérmágusok (#1)
.:Gee.Force:. (#15) [5.] Fehérmágusok (#1)
Fiktív_karakter1 (#987) [21.] Fiktív_klán1 (#19)
Fiktív_karakter2 (#1028) [3.] -


A fenti láncra csak elég lenne ránézzek, és tudom hány karakterem van, azok mely klánokban vannak, és hányas szintűek. (Illetve direkt beírtam a példába egy klán nélkülit is, amit egy " - " jel szimbolizálna. A példában szereplő 4 karakter VIP tag.)

Helyzetgyakorlat:
Gee (#7) VIP tag.
Tegyük fel, lejár a VIP tagság a 2. karakteremen. Meg szeretném hosszabbítani!
Befizetem, én csak SMS-sel tudok fizetni, ott 14 napot tudok venni.
Elküldöm a megadott számra a "MUD 15" kódot.
A 2. karakterem megkapja a 14 nap VIP-et.
A 3. karakterem kap 7 nap VIP-et.
A 4. karakterem kap 3 nap VIP-et. (A már általam említett lefelé kerekítés miatt, vagy a jelenlegi tizedesjegy elhagyás miatt, mindegy!)


Ha nem kötöm össze őket, semmi hátrány nem ér, ha összekötöm, egy pici bónuszt kapok. Természetesen 3 nap az nem sok, és nyilván ha azzal is akarok VIP tagként játszani, akkor nem az lesz a megoldás, hogy 100 SMS-t küldök a 2. karakterre. Nyilván külön is fogok a 3. és a 4. karakterre is SMS-t küldeni, de akkor is jó érzés lenne egy pici bónusz.

Mivel nem csak VIP tagságot lehet váltani, hanem különféle csomagokat is, ezért adnám a maluszt.
Irreális előnynek ítélném azt, ha a 3. és a 4. karakter is 100%-osan megkapná a bónuszokat, mitn a Hódítóban!
Többször átgondolva is reálisnak tartom a 100% - 50% - 25% megoszlást.


Természetesen ez csak egy ötlet. Hátha így többen fizetnének elő erre-arra a MUD-ban is! Így támogatva a játék életre hívóit, és meghosszabbítva a játék életét! (Ami nekünk, játékosoknak is érdeke!)

Egyébként az SMS küldés működik, eddig 4-et küldtem el összesen. Sőt, vicces, de gyorsabban jóváíródtak a dolgok, mint a Hódítóban a VIP körök. Meg vagyok elégedve a szolgáltatással!
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #6  
Old 07-20-2009, 21:28
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Más:

Kedves Zsu, a legnagyobb tisztelettel kérlek, vázold fel, hogy miért zavarna téged egy NEM kötelező dolog, amit ha te nem igényelnél, nem is vennéd észre, hogy létezik! (Hiszen ha nincs láncod, nem is jelenik meg lánc sehol, semmilyen formában...)

(Kb olyan ez, mintha nem lennél VIP tag a Hódítóban, de zavarna a Helytartó. oO')
A szavazásba azért tettem be ilyen választási lehetőséget, hogy ne lehessen azzal belém kötni, hogy egyoldalú a szavazás.

De azért egy indok jólesne, bár tény, az indok sem kötelező...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 

Last edited by [HTPA]GeeForce; 07-20-2009 at 22:45..
  #7  
Old 07-20-2009, 21:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Sőt, vicces, de gyorsabban jóváíródtak a dolgok, mint a Hódítóban a VIP körök. Meg vagyok elégedve a szolgáltatással!
Semmivel nem íródik jóvá gyorsabban, mert ugyanaz a program (ugyanakkor) végzi ezeket a jóváírásokat is, mint ami a Hódítóét.

A PayPal az gyorsabban működik valóban, de az a Hódítóban is gyorsabb.
__________________
Hódító * Queosia
  #8  
Old 07-20-2009, 21:33
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Volt, hogy Hódítóban 4 percet vártam a VIP köreimre, itt meg ahogy megkaptam az SMS-t, bekattintottam a MUD-ba, és azonnal ott volt minden cucc, amit lekértem.

Mivel a telefonszám ugyanaz, gondoltam, hogy a rendszer is. Pusztán gyors tapasztalat volt, amit leírtam. Mindegy. Akkor is tetszik.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #9  
Old 07-20-2009, 21:34
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

-storno-
beakadt a net, duplázta ugyanazt a hsz-t
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #10  
Old 07-20-2009, 21:34
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Volt, hogy Hódítóban 4 percet vártam a VIP köreimre, itt meg ahogy megkaptam az SMS-t, bekattintottam a MUD-ba, és azonnal ottvolt minedn cucc, amit lekértem.

Mivel a telefonszám ugyanaz, gondoltam, hogy a rendszer is. Pusztán gyors tapasztalat volt, amit leírtam. Mindegy. Akkor is tetszik.
X időnként (talán 5 percenként) íródnak jóvá az sms-ek...Ha pont 5 mp-vel ez előtt érkezett, akkor 5 mp-t kellett várnod rá.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Meggyilkolják a katonákat" akció eredményessége Kubbi Segítség 14 06-21-2009 19:58
Angol nyelvteruleten a "." tizedest jelent :) Madzin Lezárt hibák 17 03-13-2007 18:18
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 21:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu