Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek
Register Stats Members List Today's Posts

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 04-30-2007, 20:38
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by System View Post
Mondtátok,hogy a fémbányát nem érdemes tartani...igaz hogy nem fizet jól a piacon (bár én azért elég sokat szoktam termelni igy aztán jó pénzt hoz) dehát a fámbánya a törp egyik erőssége.Meg a kovácsok.És akkor nem lehet hogy azért a fémbányákat érdemes megtartani,hogy termeljen a kovácsokra nameg jól jön azért az a plusz is...tehát sztem a fémbányák lebontásával a törp egyik erősségét iktatnám ki...nem
Magyarázzátok el ha nincs igazam,mert biztos ti jobban tudjátok...csak felvetettem
idézet a súgóból:
a bányák 200%-kal többet termelnek.

ezzel azt akarom mondani, hogy a törpének nemcsak a fémbányája termel többet, hanem mindegyik
ha úgy érzed tudsz ennyi épületet áldozni, akkor tartsál fémbányát és mellé kovácsot. de szerintem elég csak fa illetve kőbányát tartani, mert annak a termelése visszahozza a fegyver árát...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 04-30-2007, 20:44
bodolur bodolur is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 22
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Figyelj!
Én 5-ben hadis törpe voltam.
A fém ára legalábbis X-ben 30 arany, de amúgy, ha van 2k tolid akkor tudsz lopni is.
Nekem egyébként egy darab bányám sem volt, sőt könyvtáram sem. Katkból éltem, a fegyvert meg loptam hozzá. Annyi jött, hogy néha még el is kellett belőle adni. Szóval szerintem, nem fontos a bánya 5-ben. Csak elveszei a helyet a barakkoktól, meg a kocsmáktól.
Hidd el jobban jársz
450 hekin volt 180 barakkom, 29 templomom, 30 kocsmám. A többi, ház, tanya, ja és 60 torony 3720 íjjal. Pénzt nem tartottam magamnál sokat, úgyhogy annyi íj elveszi azok kedvét, akik csak morált akarnak javítani, vagy föld kell nekik. Inkább keresnek egy olyat ahova több sereggel is beférnek. Na és az a több mint 7k paci is eléggé veszélyes tud lenni.
Még a tolisok is meggondolják, hogy érdemes-e tekizni, mert könnyen kapnak érte pár mészárt. Persz csak ha van egy kemény varis is a szöviben, aki meg tudja gömbözni.
Olyankor azért meggondolják.
Reply With Quote
  #23  
Old 05-02-2007, 12:53
System System is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 73
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Burning View Post
idézet a súgóból:
a bányák 200%-kal többet termelnek.

ezzel azt akarom mondani, hogy a törpének nemcsak a fémbányája termel többet, hanem mindegyik
ha úgy érzed tudsz ennyi épületet áldozni, akkor tartsál fémbányát és mellé kovácsot. de szerintem elég csak fa illetve kőbányát tartani, mert annak a termelése visszahozza a fegyver árát...
Jah télleg,de hülye vagyok
Nemtom miért az maradt meg bennem hogy csak a fémbányák,gondolom a kovácsok kapcsán
Reply With Quote
  #24  
Old 05-02-2007, 13:08
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by bodolur View Post
Figyelj!
Én 5-ben hadis törpe voltam.
A fém ára legalábbis X-ben 30 arany, de amúgy, ha van 2k tolid akkor tudsz lopni is.
Nekem egyébként egy darab bányám sem volt, sőt könyvtáram sem. Katkból éltem, a fegyvert meg loptam hozzá. Annyi jött, hogy néha még el is kellett belőle adni. Szóval szerintem, nem fontos a bánya 5-ben. Csak elveszei a helyet a barakkoktól, meg a kocsmáktól.
Hidd el jobban jársz
450 hekin volt 180 barakkom, 29 templomom, 30 kocsmám. A többi, ház, tanya, ja és 60 torony 3720 íjjal. Pénzt nem tartottam magamnál sokat, úgyhogy annyi íj elveszi azok kedvét, akik csak morált akarnak javítani, vagy föld kell nekik. Inkább keresnek egy olyat ahova több sereggel is beférnek. Na és az a több mint 7k paci is eléggé veszélyes tud lenni.
Még a tolisok is meggondolják, hogy érdemes-e tekizni, mert könnyen kapnak érte pár mészárt. Persz csak ha van egy kemény varis is a szöviben, aki meg tudja gömbözni.
Olyankor azért meggondolják.
Egy jo szoviben a torpe nem erositi a szovetseget, hanem gyengiti.
A hatranyai miatt, hiszen Te vagy a legkonnyebben tamadhato alany...foleg 6% kocsmaval es templommal.
Ha az ellenfél 1 db tolissal rendelkezik és mondjuk mellette van 2 hadis es egy hadis-varis, akkor az orid hamar elvérzik, tul hamar...
Ez az epuletlista (mondjuk 10 kocsmaval es 10 templommal megspekelve a tanyak hatranyara) tokeletes lehet egy gnomnak.
De a torpe nem kifejezett hadis.
Reply With Quote
  #25  
Old 05-02-2007, 13:16
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
Egy jo szoviben a torpe nem erositi a szovetseget, hanem gyengiti.
Ezzel maximalis mertekben nem ertek egyet.... Egy jo torpe, egy jo szoviben, igenis jol jon....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #26  
Old 05-02-2007, 14:42
Cyby_'s Avatar
Cyby_ Cyby_ is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Kunhegyes-Debrecen MFK koli
Posts: 646
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezzel maximalis mertekben nem ertek egyet.... Egy jo torpe, egy jo szoviben, igenis jol jon....

Igen 3tól felfele a tolik 2/3a törpe akik elég mennyiségü bányával rendelkeznek.....h pénzt hozzák..de láttam már olyat is h törpe hadissal a szövi felüti magát jo magasra és ott az utso ütés elött nagyobb bánya fedezés és olyan pénzt leakaszt,h öröm nézni...szal remedynek igaza van,csak jó szövi és jó játékos kell hozzá
Reply With Quote
  #27  
Old 05-02-2007, 14:44
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

meg rengeteg pénz, hogy a folyamatos ütések után beleférjen 2-3 maxos célzott fedezés
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #28  
Old 05-02-2007, 15:18
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezzel maximalis mertekben nem ertek egyet.... Egy jo torpe, egy jo szoviben, igenis jol jon....
Hadis törppel? Várj, várj.
Termelő-hadis meg a hadis szamomra nem ugyanaz...
Ha van bányája, akkor hasznos lehet, de nem 5. szinten.
Azt hiszem, a barátunk 450 hekiről beszélt, oda szerintem nem kell hadis-termelő igen, vagy igen?
Reply With Quote
  #29  
Old 05-02-2007, 15:24
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Attól még hogy valaki hadis amikor felér a TOPba (itt arról a topról beszélek, ahol minden ellenséges ország 10K-nál messzebb van), akkor jóeséllyel válik termelővé. Ez szerintem még ötödiken is igaz, csak ott nem bányát kell építeni a törpinek, hanem könyvtárat.
Reply With Quote
  #30  
Old 05-02-2007, 15:25
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Ez szerintem még ötödiken is igaz, csak ott nem bányát kell építeni a törpinek, hanem könyvtárat.
Barmikor manipulalhatod a piacot, hogy erdemes legyen banyakat tartanod.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Aembör hadis - lehet vagy nem lehet? vonos82 Stratégia & Tippek 64 09-28-2008 09:54
Hadis MF gnom tanacsok /keselyu/ Stratégia & Tippek 56 04-14-2007 18:05
Elf hadis? Hunor a sirály Stratégia & Tippek 43 04-12-2007 13:08
Elf --> hadis, tolis vagy varis ??? Loxhero007 Segítség 33 12-28-2006 09:26
Elf hadis a top 5-ben Napóleon Stratégia & Tippek 30 11-27-2006 16:51


All times are GMT +1. The time now is 05:57.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu