Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 05-20-2006, 21:14
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Téli Mecsek 30

Téli Mecsek 30

Reggel 4:30-kor ébresztő, készülődés szendvics gyártás amiről kiderült teljesen felesleges cselekedet volt:)

Az SZTK-nál felvettük Teknőcéket és 4-en elindultunk Pécs felé, út kellemes szerencsére a beígért ónos szitálás elmaradt. Pécsen még felvesszük a koleganőmet 5-en érkezünk meg Teca mamához. Öltözés, nevezés, elköszöntem Teknőctől, indulás 7:20.

Jakab-hegy az egyik kedvencem a Mecsekben de most nagyon nem akarodzott feljutnom oda. Ekkor jöttem rá hogy kihagytam a reggelit ami most megbosszulja magát. Társaim lehagytak /szokás szerint:)/, de a pontnál bevárnak. A csokis crossain nagyon jól jött + jó adag hideg víz pár fotó és indultunk tovább. Hirtelen feléledtem nem csak a tempót tudtam tartani, de a havas lejtőkön néhol még versenyt is futkároztunk. Vhol ezen a szakaszon húzott el mellettünk amat. Az út itt a zöldön nagyon kényelmesen járható volt, itt hó sem volt csak puha avar.

Orfű szintén ismerős hely, meleg tea jól esett /vhogy egyfolytában szomjas voltam/. Sarok leragasztás enyhe zokni problémák miatt, irány a Büdös kút.

Vhogy erre az útszakaszra nem tudok visszaemlékezni:) de mintha a fogászati élmény beszámolót tartottunk volna épp egymásnak, de idővel megint lemaradtam:)

Büdös kútnál a pudig fincsi volt imádom a pudingot:)) majd ivás köhögés a hidegvíztől és indulás tovább...

no itt már az elején lemaradtam az emelkedő miatt... A táj havas az út itt-ott jeges ez főleg akkor tudatosult bennem mikor egy 10 pontos esést sikerült bemutatnom szerencsére csak egy vki látta:) Köszönet neki hogy segített és kivette a hátizsákomból a ragtapaszt! A pirosjelzésnél utol értem a többieket bár gyanítom megvártak:) itt a forrásig szinte együtt mentünk, lelassultak az akadálypálya miatt. ez volt a legtechnikásabb rész, csoda hogy nem estem bele a patakba, nem sok hijja volt:)
Ponton a többiekkel megálapodunk hogy többet nem várnak be,/mondjuk sose kértem:) múltkor is így mentünk már/

Dömörkapu-ig vhogy előjött a reggeli jakabhegyi feeling, de amint megláttam a TV-tornyot elmúlt. Gondoltam lekapom a telefonnal, no ekkor vettem észre hogy az nincs velem... csodáltam is hogy nem csörgött még:) innentől az út végtelennek tűnt, de egyszer csak vége lett szerencsére. közben vagy 100-an hagytak le:)

Jelzem a ponton se üdítővel se nápolyival nem kináltak meg szipp szipp... :))

Irány a Misina, meglepően könnyen mentem fel rá újra élveztem hogy haladok, leszámítva az utolsó pár méteren jól kicsúszkált utat ahol igen óvatosan kellett menni. Kellemes meglepetés volt hogy a Tubesre mászni már nem kellett csak átsétálni:) A pontőrnek hálás köszönet az életmentő papírzsepiért!:)

No innetől az út számomra átment horrorba, ami nem az út hanem inkább az 1 számmal kisebb bakancsom hibája ami lefelé menetnél igencsak gyötörte az ujjaimat. Igazán ott tudtam haladni ahol volt hó mert ott sarokkal is lehetett talajt fogni. De a hó egyre kevesebb volt. A beton szakaszon mikor két lánynak visszaköszöntem az egyikük visszakérdezett hogy nincs-e vmi bajom, ennyire azért csak nem fordultam magamba.:)

Szintidő előtt 4 perccel be is értem:)
Kihasználtam az időt ha már lekocsikáztam:)

Első téli túrám volt és nagyon tetszett:)
Köszönet érte!:)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Téli Teljesítménytúra Cassandra 2007-es túrák 8 01-23-2007 11:06
Téli Mecsek 30 Goldy 2007-es túrák 5 01-16-2007 18:18
Mecsek 23 Cassandra 2006-os túrák 6 06-10-2006 10:53
Mecsek 1800 Goldy 2006-os túrák 0 06-09-2006 11:44
Mecsek 30 Goldy 2006-os túrák 12 05-20-2006 22:43


All times are GMT +1. The time now is 16:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu