Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #271  
Old 11-06-2015, 00:26
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Tsobi felvetette a másik topiban problémaként, hogy a kis orik topköre 200 hekin is ketyeghet néhány csoportban, így elkezdhetnek gyújtogatni náluk, mire egy sokszemes szövetségesük a saját topjába ér..
Felvetődött bennem a kérdés.. kell még ez a 2k kör utáni morálromlás? Van még célja a játékban alsóbb csoportokban?
Mivel az újra le van korlátozva, igazából szerintem sok problémát nem okoz, ha bárki esetleg évekig írat tekit 5ös szinten 600 hekin, vagy akár 900on(másban nem igen viszi fel nagy tartalékot).
Az itt lévő néhány embernek mi a véleménye erről?
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #272  
Old 11-06-2015, 00:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
kell még ez a 2k kör utáni morálromlás? Van még célja a játékban alsóbb csoportokban?
Persze, hogy van értelme.

Most is vannak olyan országok, akik nem akarnak igazából fellépni. Nem lenne szerencsés, ha nekik korlátlan idejük lenne arra, hogy a kezdőkön élősködjenek.

Kell egy kis extra noszogatás arra vonatkozóan, hogy vagy induljanak újra ők maguk is kezdő országgal (nem ez a cél); vagy lépjenek fel, és most már fentebbi csoportokban is mutassák meg a tudásukat.

Rengeteg olyan ország van, akik elvannak 5. szinten, talán kipróübálták egyszer már a negyediket is, de a harmadikat még sose látták.

Ha ez a noszogatás se lenne, akkor ők negyedik szintre se lépnének fel, hát még feljebb.

Az 5. szint arra van, hogy kipróbáltad, picit kiépültél, szuper, most nyomás feljebb.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #273  
Old 11-06-2015, 00:58
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Persze, hogy van értelme.

Most is vannak olyan országok, akik nem akarnak igazából fellépni. Nem lenne szerencsés, ha nekik korlátlan idejük lenne arra, hogy a kezdőkön élősködjenek.

Kell egy kis extra noszogatás arra vonatkozóan, hogy vagy induljanak újra ők maguk is kezdő országgal (nem ez a cél); vagy lépjenek fel, és most már fentebbi csoportokban is mutassák meg a tudásukat.

Rengeteg olyan ország van, akik elvannak 5. szinten, talán kipróübálták egyszer már a negyediket is, de a harmadikat még sose látták.

Ha ez a noszogatás se lenne, akkor ők negyedik szintre se lépnének fel, hát még feljebb.

Az 5. szint arra van, hogy kipróbáltad, picit kiépültél, szuper, most nyomás feljebb.
A kezdőkön hogy tud élősködni? Nem igazán értem mit értesz élősködés alatt..
A gond az, ha egy ori 200 hekin arra van késztetve hogy fellépjen, az később lehet nagy pofont fog kapni, mert felkészületlenül lépett fel..
(Szerintem ez a lépésre kényszerítés max a tünetet próbálja kezelni, de a probléma megmarad.. ami az, hogy nem akar/tud 3. szintre felmenni)
plusz szerencsétlennek a topja ketyeg 200 hekin én meg 2+ szemes orival "élősködhetek" rajta(akármit is takar ez) ameddig akarok, mert nekem bizony nem ketyeg.. ha 5/v-t elnézem, a csoport eloszlása olyan, hogy 300 heki alatt vannak a nem szabis orik mind, leszámítva azt az 1 szövit, tehát nem értem hol történne ez meg?
Lehet azért nem mennek fel 3. szintre a játékosok, mert 4-re fellépni 0 erőfeszítés, 3-ra viszont már egy kezdőnek nehezebb egyedül.. szerintem már másodikra kb fel sem tud jutni..
Max azt tudnám elképzelni, hogy valaki pl 3. vagy 2. szint top aljánál fosztogatja/lopkodja az orikat hónapokig(semmi értelme, de legyen)..
De most ugyan ezt megteheti, ha a top alatt, vagy pont a határán van és néha elbont pár hekit, hogy kiessen onnan és lemenjen a topköre..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #274  
Old 11-06-2015, 10:59
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Post

Quote:
Originally Posted by none View Post
Egy top klánt max, akkor lehet leverni, ha engedi.. Ok, jelenleg az immortal leverhetne titeket, mert elérhető távon vagytok, (de rajtuk kívül csak az szk-s orik) ha nem akarjátok.. ami azt jelenti, hogy ha valakik, jól is csinálják, ha ti nem engeditek 5-6 milla fölé, akkor nem tudnak semmit sem tenni Másik oldal, hogy túl sok idő és energia.. és még úgy is bizonytalan.. mennyi klán van most 1 milla felett? 10-15? kb már célpont sem lesz lassan, és ha valaki most kezd neki, hogy összehozza a tartalékot, ami 3 milla alól a topra menetelhez kell, mire végez, nem marad kit ütni Nem véletlen mondtam 3 milla alatti értéket, mert aki 3 milla felett van, az nem igazán akar harcolni, legalábbis ha az évek alatt nem tette, kétlem hogy most kezdené el..
Sajnos ez valóban probléma az A-val.. rengeteg idő a tartalékok előállítása, a földvesztéstől kb mindenki retteg, mert iszonyat drága fedezni/ütni..
plusz a szétdobás beszüntetésével, és több milla egység fokozással még esélye sincs egy feltörekvő klánnak, hogy érdemben reagáljon.. spec nem tudom ti is ezt játszátok-e, de az tény, hogy az immortal megteszi.. pont ahogy 1,5 éve felvetettem, hogy ennek ez lehet a vége, ha a fokozás megmarad a szétdobás meg megy..
Úgyhogy a lényeg annyi, hogy max, akkor verhet le titeket(vagy az immortalt) feltörekvő klán, ha inaktívvá váltok, vagy abbahagyja a fél csapat és szk-ra megy, vagy valakit túl közel engedtek (esetleg elcsesztek egy kisklánban feltörekvő klán ütést..).. De őszintén, ezt te is tudod..
Azért annak volt előjele hogy az IMMORTAL nektek ment.. Nem kell ezt a játékra fogni, látta más is szerintem.. Neki álltok 3-4en kekeckedni 1 országgal hetekig, nem is értem mire gondoltatok.
Utána jön a klán sereg és gyorsan Te meg a társad lefordul )
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Bomi For This Useful Post:
  #275  
Old 11-06-2015, 16:38
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Persze, hogy van értelme.

Most is vannak olyan országok, akik nem akarnak igazából fellépni. Nem lenne szerencsés, ha nekik korlátlan idejük lenne arra, hogy a kezdőkön élősködjenek.

Kell egy kis extra noszogatás arra vonatkozóan, hogy vagy induljanak újra ők maguk is kezdő országgal (nem ez a cél); vagy lépjenek fel, és most már fentebbi csoportokban is mutassák meg a tudásukat.

Rengeteg olyan ország van, akik elvannak 5. szinten, talán kipróübálták egyszer már a negyediket is, de a harmadikat még sose látták.

Ha ez a noszogatás se lenne, akkor ők negyedik szintre se lépnének fel, hát még feljebb.

Az 5. szint arra van, hogy kipróbáltad, picit kiépültél, szuper, most nyomás feljebb.
Na, ez rám már nem nagyon vonatkozik, mert 2. helyen is elélősködhetnék morálromlás nélkül
Amúgy meg a kezdőkön nincs mit élősködni, mert nincs semmilyük, topban meg alig van belőlük...
Reply With Quote
  #276  
Old 11-06-2015, 16:46
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Bomi View Post
Azért annak volt előjele hogy az IMMORTAL nektek ment.. Nem kell ezt a játékra fogni, látta más is szerintem.. Neki álltok 3-4en kekeckedni 1 országgal hetekig, nem is értem mire gondoltatok.
Utána jön a klán sereg és gyorsan Te meg a társad lefordul )
Ne keverjük ezt most ide.. a klán gyenge volt, ez nagyban közrejátszot abban, hogy miért fordultam, plusz én nem fogok évekig üldögélni semmit sem csinálva.. az nem játék..
A lényeg: úgy be tud ütni egy nagyobb klán, hogy 0 esélyed van belőle jól kijönni, hiába vagy felkészülve rá.. ez nem tudás, ez egy kb verhetetlen bug, másnak nem tudom nevezni..
Más kérdés, hogy lehet nem olyan erősvalaki, hogy ezt kihasználja, de sajna a lehetőség adott..
Az szomorú, hogy egyedül úgy mehetsz egy támadó klán alá, ha törölsz, vagy fordítasz ori, vagy pedig vállalod, hogy buksz egy csomó hekit, mert ha szembe is mész, te felülről csapódsz ők meg alul.. bontás nem reális, mert kb fullra el kell bontani orikat, onnantól viszont szembe menni már nem lehet, és ezek az orikat utána leveri a fél csoport.. ez így nem hiszem, hogy játékra ösztönözne bárkit is..
Be kéne látni, hogy ez egy hiba, vagy ha nem, akkor nagyon rossz irányt vett fel ez a játék..

Hopp, bocsi Pool véletlen először a te hsz-ra nyomta a lefele ujjat..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #277  
Old 11-06-2015, 19:23
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ne keverjük ezt most ide.. a klán gyenge volt, ez nagyban közrejátszot abban, hogy miért fordultam, plusz én nem fogok évekig üldögélni semmit sem csinálva.. az nem játék..
A lényeg: úgy be tud ütni egy nagyobb klán, hogy 0 esélyed van belőle jól kijönni, hiába vagy felkészülve rá.. ez nem tudás, ez egy kb verhetetlen bug, másnak nem tudom nevezni..
Más kérdés, hogy lehet nem olyan erősvalaki, hogy ezt kihasználja, de sajna a lehetőség adott..
Az szomorú, hogy egyedül úgy mehetsz egy támadó klán alá, ha törölsz, vagy fordítasz ori, vagy pedig vállalod, hogy buksz egy csomó hekit, mert ha szembe is mész, te felülről csapódsz ők meg alul.. bontás nem reális, mert kb fullra el kell bontani orikat, onnantól viszont szembe menni már nem lehet, és ezek az orikat utána leveri a fél csoport.. ez így nem hiszem, hogy játékra ösztönözne bárkit is..
Be kéne látni, hogy ez egy hiba, vagy ha nem, akkor nagyon rossz irányt vett fel ez a játék..

Hopp, bocsi Pool véletlen először a te hsz-ra nyomta a lefele ujjat..
félrebeszélsz... mitől lenne a védő hátrányban??? mikor a támadónak legalább a 80% seregét ki kell küldenie, hogy esélye legyen egy olyan klánnál amiben 1 nagyobb elf is akad.. kiszolgáltatott lesz az egész csoportnak, ha a "védekező" klán ügyes akár 2-3 sereggel is beverhetőek lesznek. nem minden klántámadás milliós egységfokozásokbol indul. pl most a tüzesekre 100k pontot sem fokoztunk, lazán alánk bonthattak volna és 2 sereggel beverhettek volna.

jahh az, hogy 0 benttartott egységgel ücsürögtök bent?? akkor ne is csodálkozz ha a f*** rossz végére kerülsz. lufi klánok. lufi klánok mindenhol és csodálkoztok, hogy bevernek.

Last edited by Ati; 11-06-2015 at 19:25.. Reason: Kulturáltabban...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #278  
Old 11-06-2015, 19:29
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
félrebeszélsz... mitől lenne a védő hátrányban??? mikor a támadónak legalább a 80% seregét ki kell küldenie, hogy esélye legyen egy olyan klánnál amiben 1 nagyobb elf is akad.. kiszolgáltatott lesz az egész csoportnak, ha a "védekező" klán ügyes akár 2-3 sereggel is beverhetőek lesznek. nem minden klántámadás milliós egységfokozásokbol indul. pl most a tüzesekre 100k pontot sem fokoztunk, lazán alánk bonthattak volna és 2 sereggel beverhettek volna.

jahh az, hogy 0 benttartott egységgel ücsürögtök bent?? akkor ne is csodálkozz ha a f*** rossz végére kerülsz. lufi klánok. lufi klánok mindenhol és csodálkoztok, hogy bevernek.
Lufi klánok.. anno mit tertottatok bent mikor bevertünk?
Ebbe a klánba én bele csöppentem, nem véletlen, hogy fordultam.. a támadás előtt 6 órával szóltam, hogy az immortal jönni fog, mert szabiztak vagy 4 orival.. erre semi nem történt..
de tény, ami tény, a fokozás unfair előnyt jelenthet és a többi csak rizsa

Nem jelenlegi helyzetről van szó.. 1,5 évvel ezelőtt is írtam, hogy ez lesz a taktika..(nyugodtan keresd vissza ott lesz a topikban, ahol beerőltettétek a szétdobás beszüntetését) minden szenpontból a támadó van előnyben egy milliós fokozással, ő készül fel a támadásra, az ő morálja lesz jobb, ő uralhatja a piacot, hogy a védő tart-e bent íjat/lovat az irreleváns, pláne ha fokozva jönnek és 2 sikeres szembementellel kevesebbet hozunk, mint amit visznek.. ha normális infód van támadás előtt, akkor egy nagy fokozással ritkán, vagy sosem jössz ki rosszul.. és ha kitámadsz 80%-ra? kb inaktív az egész csoport, ha éjjel mész kb nem lesz hiéna, pláne nem nektek, a 2 top klánnak, akiknek a közelében sincs senki..
De fejtsd ki nekem, miért is szükséges ez a több milliós ráfokozhatóság klánoknál és miért lesz igazságos?
__________________
same old song..

Last edited by none; 11-06-2015 at 19:55..
Reply With Quote
  #279  
Old 11-06-2015, 19:49
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Lufi klánok.. anno mit tertottatok bent mikor bevertünk?
Ebbe a klánba én bele csöppentem, nem véletlen, hogy fordultam.. a támadás előtt 6 órával szóltam, hogy az immortal jönni fog, mert szabiztak vagy 4 orival.. erre semi nem történt..
de tény, ami tény, a fokozás unfair előnyt jelenthet és a többi csak rizsa
fokozás nélkül hogyan hidalsz át ekkora pontokat? nem is kell sokrol beszélni csak mondjuk 100krol... mikor vertétek ti be a dragont klánnal?
Reply With Quote
  #280  
Old 11-06-2015, 19:55
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
fokozás nélkül hogyan hidalsz át ekkora pontokat? nem is kell sokrol beszélni csak mondjuk 100krol... mikor vertétek ti be a dragont klánnal?
huhuhuhúval? 2014-ben szeritem, lehet 2013-ban.. vagy kétszer ha nem rántjátok elő kisklánból az elfet, 3szor is
ki beszél a fokozás teljes megszünéséről.. a több millás fokozás megléte az unfair dolog.. és persze most csak klánütésről beszélünk
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Országod" és "Tanácsadók" lekérése újrázáshoz Pool Megbeszélések 4 10-05-2014 18:45
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 10:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 16:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 17:20


All times are GMT +1. The time now is 12:26.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu