Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #12691  
Old 11-20-2012, 13:33
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Surranohalal View Post
személy szerint csak azért vagyok szabin mint remyék szoktak alsóbb csoportban volt mikor egy szövi rájukmászott: "egyik tag épp nem ér rá" :
Hm, inkabb kitoroltem. Higgy amit akarsz.

(Amugy akit lelkileg megtor egy utes, az egy fokkal batrabb, mint aki mar elore szabira megy...)

De hogy ravilagitsak az ellentmondasokra is: Ha feleannyi hekirol sem okozna gondot visszajonni, miert vagy szabin?
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-20-2012 at 13:48..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12692  
Old 11-20-2012, 13:45
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
... egy aktívabb támadó klánnak arra, hogy ez meglegyen mondjuk a férőhelyek 2,5x-ig. ...
Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Tehát akkor ha én, tegyük fel meg akarom előzni a bajt klánban, és tegyük fel van 3milla egységem a full mellett
Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
akár hogyan számolom nálam 2 milla helynél a 3 milla egység az csak 1,5-ös szorzó nem 2.5-ös.

mire elég a kp ekkora hekin? kb lófaszra de ezt neked kéne a legjobban tudni ha volt nagy országod .. és ha szerinted 300-400k-s egységráfokozásoknál nem számít a tartalék akkor teljesen más játékot játszunk.

én úgy gondolom 30% tartalék 60% stratégia 10% szerencse a játék kb.
jól számolod,csak van bent még 2milla a beszélgetésben...

és most hülyeséget mondasz... vajon mekkora hekiről beszélünk ha 2milla hely van összesen a klánban??? 2-3milla pontos klánok, átlag 6,5 k hekis orik.... szerintem itt igenis elég, és nincsenek 300-400k-s ráfokozások...

azt hittem elég érthető,hogy klánszinten beszéltem....
ha pedig jól vannak elosztva az egységek, igenis mindenre elég kp melett...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #12693  
Old 11-20-2012, 13:46
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Emberek! Játsszatok egy jót! Leütnek? Na és? Nem lesz drágább a kenyér, de ha Te ütsz akkor sem lesz olcsóbb. Én anno olyan jókat izgultam, sok ablak bekészítve, legalább 2-3 eseményre fel voltam készülve, és lett ami lett. Szerencsére legtöbbször sikerrel jártam, de amikor beütöttek, akkor sem szakadtam össze. Kihívás elfogadva. Legközelebb annál nagyobb hévvel "indultam harcba". Tsobi és Dragi a leginkább megmondója, mennyit járt az agyam, mennyit izgultam és hogyan tudtam örülni az első A-s ütéseimnek. Volt, hogy ütnöm kellett akkor is, amikor nem volt annyira pénz. Persze volt olyan is, hogy szórtam a pénzt egy kicsit, mikor 3-4-5 tag volt egy klánból egymás közelében, az kicsit drágább volt. Egy szónak is száz a vége: Élvezzétek a játékot!
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
The Following 6 Users Say Thank You to Redback For This Useful Post:
  #12694  
Old 11-20-2012, 14:30
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Én úgy gondolom, hogy tök mindegy mi lesz a két klán csatájából, mind a két klán büszke lehet majd magára, hogy bevállalta, csak nem kellene marakodni, hiszen nem vérre megy a dolog.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Hex For This Useful Post:
  #12695  
Old 11-20-2012, 14:34
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
jól számolod,csak van bent még 2milla a beszélgetésben...

és most hülyeséget mondasz... vajon mekkora hekiről beszélünk ha 2milla hely van összesen a klánban??? 2-3milla pontos klánok, átlag 6,5 k hekis orik.... szerintem itt igenis elég, és nincsenek 300-400k-s ráfokozások...

azt hittem elég érthető,hogy klánszinten beszéltem....
ha pedig jól vannak elosztva az egységek, igenis mindenre elég kp melett...
Asszem, hogy elbeszélünk egymás mellett. Én nem beszéltem erről a 2,5x-es tartalékról, tehát az országok méretéről nem beszéltem. Többek között gondolom azt te is tudod, sőt, a saját tapasztalataidból sok olyan időre emlékszel, hogy úgy kellett valaki ellen kiállni, hogy nem volt meg a a 2,5x-es egységtartalék. Pl beszéljünk egy 5 millás normál klánról 3 millió egységtartalékkal, a bent lévő felett, ami mondjuk legyen 4 millió, és akkor már eléggé hadi vonalon vannak. Ez összesen 7 millió egység. Kíváncsi lennék, hogy kinek van ennyi egységtartaléka a haladós, ütögetős klánok közül.

Kell 4 milla támadni és ezen kívül marad 3millió, amiből kellhet fokozni, meg megpróbálni az ellenfél egységeit a piacon lefogni. Nem fog menni, tehát nem nagyon csinálhatod meg azt, hogy elébe mész az ellenfélnek, mert kb az lesz az eredmény, mint a minigun - olümposz esetén volt. Emlékszel? Ebben az esetben pedig várod, hogy az ellenfél támadjon, napokig eteted a sereget, veszed az irtózat drága kaját, mert bármikor jöhetnek, a morálod szépen lassan lecsorog 90 környékére, vagy alá. A piacon nem tudod a saját egységeid megvenni, mert pl le vannak fogózva, és állsz a lovaiddal, 1mp dönti el, hogy mennyit küldesz szembe. Mindenhol hibalehetőségekkel. Ha netán több sereg jön, akkor meg imádkozhatsz, hogy tudsz-e venni annyi íjat, amennyivel védheted legalább a kisebbet.

Az, hogy 2-3 ilyen klánon átgázoltunk, ez nem igaz sajnos. Jó lenne azt hinni. Nincs mit szépíteni, a Pékek szétvertek minket, az, hogy mi éltük túl őket, az csak azért volt, mert inaktivizálódtak. A pannon is inaktív lett, nem végeztünk komolyabb harcokat, mi éltük túl. A Sarkvidéki lámavadászok eszén sikerült csak túljárni, más ilyen nem volt eddig.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #12696  
Old 11-20-2012, 14:36
yogibear's Avatar
yogibear yogibear is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2008
Location: Diósgyőr
Posts: 67
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Redback View Post
Egy szónak is száz a vége: Élvezzétek a játékot!
Csak sajna ezzel az állando elfokozassal , pont az élvezni valo részt veszik el az embertöl! mi nem mentunk szabira a tűz elöl, felvettük a kesztyüt, szinte mindig visszamentünk ha jöttek, sőt még be is ütöttük öket néha ,semmi haszon fejébe, ebbe mit lehet élvezni? Zöld ! Hurrá! foglalt heki 0 !
De tudom, ha nem tetszik, ne jatszak! Már csakazértis
Reply With Quote
  #12697  
Old 11-20-2012, 14:38
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Kell 4 milla támadni és ezen kívül marad 3millió, amiből kellhet fokozni, meg megpróbálni az ellenfél egységeit a piacon lefogni. Nem fog menni, tehát nem nagyon csinálhatod meg azt, hogy elébe mész az ellenfélnek, mert kb az lesz az eredmény, mint a minigun - olümposz esetén volt. Emlékszel? Ebben az esetben pedig várod, hogy az ellenfél támadjon, napokig eteted a sereget, veszed az irtózat drága kaját, mert bármikor jöhetnek, a morálod szépen lassan lecsorog 90 környékére, vagy alá. A piacon nem tudod a saját egységeid megvenni, mert pl le vannak fogózva, és állsz a lovaiddal, 1mp dönti el, hogy mennyit küldesz szembe. Mindenhol hibalehetőségekkel. Ha netán több sereg jön, akkor meg imádkozhatsz, hogy tudsz-e venni annyi íjat, amennyivel védheted legalább a kisebbet.
Persze ez nem azt jelenti, hogy nem lehet nyerni, mert lehet, ha az ember megpróbálja. De a nagy tartalék jelentős erőfölény, főleg egy ilyen jó játékosok által irányított klán kezében, mint a néhai Big Gun.

Ja, Remy, nem savanyú a szőlő, nem azért mondtam mindezt. Azért kezdtem bele, mert már untam hallgatni, hogy a nagy tartaléknak semmi haszna nincs. ki is szállok ismét a szópárbajból, mert már régen meguntam.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #12698  
Old 11-20-2012, 14:54
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Ja, Remy, nem savanyú a szőlő, nem azért mondtam mindezt. Azért kezdtem bele, mert már untam hallgatni, hogy a nagy tartaléknak semmi haszna nincs. ki is szállok ismét a szópárbajból, mert már régen meguntam.
Ezt senki nem mondta. En unom igazabol hallgatni, hogy csak az szamit, es amugy mindenki milyen jo, csak epp penzuk nincs...

Yoghurtmaci: Fokozz utanuk, barkik is azok a genyak, biztos nem mi voltunk... :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #12699  
Old 11-20-2012, 14:57
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezt senki nem mondta. En unom igazabol hallgatni, hogy csak az szamit, es amugy mindenki milyen jo, csak epp penzuk nincs...

Yoghurtmaci: Fokozz utanuk, barkik is azok a genyak, biztos nem mi voltunk... :P
Ezt megpróbálom nem magamra venni, mert egyszer sem mondtam, hogy csak az számít.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #12700  
Old 11-20-2012, 14:59
Garfield2's Avatar
Garfield2 Garfield2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 17
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Igazabol (tok feleslegesen) teljesen mas iranyba kanyarodtatok, amirol az eredeti beirasom szolt, ez a Garfieldes hozzaszolas meg egyenesen amulatba ejto volt.

Elso korben vmiert azt kepzeli, hogy nekunk van foldleadas kedvezmenyunk, pedig az orszagok tok ujak, 1% kedvezmenyunk sincs, szoval ezt a reszt nem is ertem.

Masodszor, azt mondja, a ket klan kozott csak a penz van. Elmeselnem, hogy az idezett hsz a jos klan elso beverese utan szuletett, amikor is az ellen klan korulbelul 3-4x annyi egyseget hasznalt el (feleslegesen), mint mi.

Elso korben meghoztak azt a hibas dontest, hogy egyeniben tamadjanak vissza az 1 koros klansereg ellen, amit nem tudtak mar vedeni. Egyreszt beutes utan kb 120k pontra voltak tolunk, masreszt a foglalt barakkokkal vedtuk is a seregeket. (Arrol nem is beszelve, hogy azt otthonmaradt elfet is probaltak beverni)

Mindezek mellett a klan egesze nem ismerte azt, hogy a helyezeskulonbseg is befolyasolja a kortavot, es kv vege fele szakadtam a rohogestol, amikor tobb taguk tobbszazk egyseget elcseszett csak azert, hogy rajojjon, a pontunkra fokozva sem lesz ket koros. Ez nem zavarta, megprobalta azert meg egy feljebb levo tagra is, hatha oda sikerul. VsV pedig teljesen laza volt, kijott 4 korre, tuti ami a tuti.

Nos, mindezek utan azt mondani, hogy csak a penz all a ket klan kozott, kicsit viccesen hangzik, es engedtessek meg, hogy nevessek ilyen foku lamazas utan.


Vityu: mindig ezzel az ucsorgessel jossz, es nem veszed figyelembe, hogy oda fel kellett menni, es a felmenetel soran tobb nagy es jo klannal csataztunk mar, mint amivel ti valaha is tettetek, vagy fogtok - es akkor ilyen foku tartalek sehol sem volt...
Lehet, hogy hibás döntés volt az egyéni visszatámadás. De ha otthon maradunk, akkor meg azon szakadtál volna a röhögéstől, hogy nem csináltunk semmit, csak néztük hogy beüttök. Abban igazad van, hogy nem tudtunk a pontkülönbség határról ami felett nem lehet 2 körre fokozni. Képzeld valaki vette a fáradságot és röhögés helyett elmagyarázta, hogyan működik ez a dolog. De volt ott más furcsaság is, amiről nem teszel említést. Az hogyan történhetett meg, hogy egy üres országról is pattantunk? Az az indítás pontos volt, 2 körös. Nem volt otthon sereg, és még seregelengedéssel plusz a hozott barakkhelyekkel sem védhette volna az ütésünket. És lőn isteni csoda! Nem fértünk be. Most majd jön, hogy számolni se tudunk, de igen. Előtte és utána is számoltunk, többféle progival, és mindegyik szerint be kellett volna menjünk. És mégsem...
Ne érts félre, nem a beütések miatt háborgok, erősebbek vagytok mint mi, ez tény. Az zavar, ahogy ezt lereagáljátok. Nem értem, miért kell alázni. És nem csak minket, más klánokat is leszóltok. Győztetek, ennek lehet, és kell is örülni, de ezt meg lehet tenni tisztességes módon is.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu