Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Stratégia & Tippek

Stratégia & Tippek Stratégiák megbeszélései, tippek, trükkök az egyes fajokhoz, személyiségekhez

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 07-13-2012, 17:56
marcusd marcusd is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

ha már hadist csinálok, az nekem már csakis kizárólag bánya nélküli (!) törpe lehet. 40% hadüggyel és 56% lakival fullosra kiépítve erősebb kb. az orknál is

egyetlen hátránya hogy töménytelenül zabálnak, de ha olcsó a gabona a szinten, simán lehet akár tanyafree is a 150%-os rakival
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 07-13-2012, 22:28
Ildee Ildee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Szeged & Budapöst
Posts: 1,140
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by marcusd View Post
ha már hadist csinálok, az nekem már csakis kizárólag bánya nélküli (!) törpe lehet. 40% hadüggyel és 56% lakival fullosra kiépítve erősebb kb. az orknál is

egyetlen hátránya hogy töménytelenül zabálnak, de ha olcsó a gabona a szinten, simán lehet akár tanyafree is a 150%-os rakival
az ork az miert nem jo hadis? nem hinnem h van annal erossebb.
__________________

---Ainhoa--- (#662939) [5/U]
Szitakötő (#494949) [4/L]
---Aphrodité--- (#645869) [4/N]
Boszorkány (#645731) [3/I]
Reply With Quote
  #13  
Old 07-13-2012, 22:52
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by marcusd View Post
ha már hadist csinálok, az nekem már csakis kizárólag bánya nélküli (!) törpe lehet. 40% hadüggyel és 56% lakival fullosra kiépítve erősebb kb. az orknál is

egyetlen hátránya hogy töménytelenül zabálnak, de ha olcsó a gabona a szinten, simán lehet akár tanyafree is a 150%-os rakival
könnyebb megborítani sztem az orknál, meg az ork fajit kihasználod, a törpét nem TF-ben...

10.000 törpe ló 6 tábival, felfelé, 100 morálon, 45 tekivel, mf-ben (mindent optimálisan számolva) 188.107-et üt

uennyi ork ló ezekkel a paraméterekkel 244.540

törpének kell kb 161 barakk, orknak 192...

de ha a törpe ütőerejét akarod elérni orkkal, akkor kb 7700 ork ló elég, ami 148 barakk...

összegezve nem jobb hadis semmiképp a törpe az orknál, de ezt eddig is tudtuk...
Reply With Quote
  #14  
Old 07-14-2012, 13:24
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by marcusd View Post
ha már hadist csinálok, az nekem már csakis kizárólag bánya nélküli (!) törpe lehet. 40% hadüggyel és 56% lakival fullosra kiépítve erősebb kb. az orknál is

egyetlen hátránya hogy töménytelenül zabálnak, de ha olcsó a gabona a szinten, simán lehet akár tanyafree is a 150%-os rakival
ha már hadist csinálok az nem törpe lesz... a téma a hadis törpéről szól.
Reply With Quote
  #15  
Old 07-14-2012, 13:29
marcusd marcusd is offline
Junior Member
 
Join Date: Jul 2012
Posts: 16
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
ha már hadist csinálok az nem törpe lesz... a téma a hadis törpéről szól.
törpe tulajdonképpen csak hadis lehet, mivel tolijai gyengék, varik úgyszintén, szóval marad a hadis. hacsak nem 15% barakk-torony fullíj mellett termelsz mint a gép, és pakolod ki a piacra/küldöd szöviknek.
Reply With Quote
  #16  
Old 07-14-2012, 13:45
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by marcusd View Post
törpe tulajdonképpen csak hadis lehet, mivel tolijai gyengék, varik úgyszintén, szóval marad a hadis. hacsak nem 15% barakk-torony fullíj mellett termelsz mint a gép, és pakolod ki a piacra/küldöd szöviknek.
akkor te még nem láttál rendes törpét.. simán lehet alaphangon termelni úgy, hogy van 30% barakod 10% tornyod.. szövibe elég ennyi
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #17  
Old 07-14-2012, 15:04
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by marcusd View Post
törpe tulajdonképpen csak hadis lehet, mivel tolijai gyengék, varik úgyszintén, szóval marad a hadis. hacsak nem 15% barakk-torony fullíj mellett termelsz mint a gép, és pakolod ki a piacra/küldöd szöviknek.
Hmmmm... Miért gyengék a tolvajai? Jobban fárad? Persze, nem is egy ártós tolvajos, hanem felmérős. Ahhoz viszont tökéletes. Nekem régebben folyamatosan olyan törpém volt, amiben volt vagy 30-35% barakk, 10-12% torony és kocsma. Mellette volt néhány bánya és kovács, de még sok se kellett, mert jól termel az a dög. Ha már nem mentünk feljebb, akkor behúztam pár bányát, aztán csókolom.
Ez az törpe szövetségi segítséggel elfen és nagy védelmű gnómon kívül egész jól tudott ütni, és a csoportok nagy %-ról simán hozta az éplistát.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #18  
Old 08-23-2019, 15:04
novakrobert88 novakrobert88 is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2019
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 25%
Default

Sziasztok!


Lelkes újrakezdőként fordulok Hozzátok, a Hódító nagy elméihez.

Előzményként: utoljára a kétezres évek elején játszottam a játékkal, család és munka előtt, akkori ködös emlékeimből próbáltam építkezni, de úgy látom teljesen más szelek fújnak.

Új országom, mint törpe indult el rögös útján nem kisebb reményekkel, hogy monopolizálja majd a piacon a nyersit és hasznot húz minden etetős és háborúskodós országon.

Nagyon hamar megtapasztaltam, hogy a szinten sok a szabadságon lévő ország, alacsony a nyersanyag ára, viszonylag kevés a háború - mindenki tekit ír és tartalékot képez + néhány elhagyatott ország és magányos farkas.

Kapitalista törpéim új tervet kovácsoltak és pálfordulásuk után kommunizmust kiáltottak ki - ha nem a piac, majd a nép haragja útján szerezzük meg jussunk. Találtam is bátor jelentkezőket a tervhez, kommunába léptünk, igen ám, de a szint tele van tekercsíró gnómmal.

Fő kérdés: hogy lehetne megfejni a gnómokat? Viszonylag alacsony a védelmük, sok a könyvtáruk és bíznak a kék számaikban.

Íme az elgondolás, 200 hektárra: (remélem jól számoltam, saját Excel)

maximum lakástekercs mellett:

ház 34 17,00% foglalkoztatottság: 93,89%
barakk 118 59,00% íjász: 1248 ló: 6115
templom 13 6,50% varázsló: 2028
kocsma 5 2,50% tolvaj: 312
raktár 10 5,00% gabona: 6 körre elég
őrtorony 20 10,00%

Szövetségben még 2 hadis és 1 tolis-varis és némi tartalék seregcserékre, ha a gnómok nem értenének a szép szóból és nem államosítják a tartalékaikat.

Úgy vélem az első csapás lesz a legfontosabb, lehetőség szerint ki kellene ejteni, vagy legalább jól visszavetni az egyik tagjukat még az éjszaka, hogy kellően nagy előnnyel vehessük fel a harcot a többiekkel.

Nem hiszem, hogy 5. szinten összehangolt támadásokat várnának, tehát akár egy második/harmadik hullámos támadásra is maradhat időnk, amíg eszmélnek.

Eddig szép és jó, de hogy tudnám megkaparintani a kincseket? Hogy tudom elérni, hogy a tartalékukat aranyra váltsák és az valahogy nálunk landoljon. Vagy akár tekercs formájában a tolvaj útján. Gondoltam, hogy lesem őket egy ideig, mikor teszik fel a varázslatot és valahogy megpróbálom megakadályozni. Ezt egyszer eljátszhatom, de utána időt adok nekik az átépülésre és hosszútávon akár a rövidebbet is húzhatjuk...

Vagy szövetségesre nyitni térkaput, utolsó körben mielőtt felrakná a varázslatot, levinni a készültséget és szétlopni, de ha időközben észreveszik a térkaput, vagy nézik a pontlisát, akkor megint ott vagyunk, hogy számíthatunk a megtorlásra.

Nem a szétverésük a cél, hanem a kifosztásuk (+ az állóvíz felkavarása, nem izgalmas beállni a sorba és passzívan tekit írni).

Ti mit tanácsolnátok?

Nagyon szívesen várok mindennemű tanácsot, építő jellegű kritikát, változtatási javaslatot, stratégiai csavart.

További szép napot!
Reply With Quote
  #19  
Old 09-01-2019, 15:44
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by novakrobert88 View Post
Sziasztok!


Lelkes újrakezdőként fordulok Hozzátok, a Hódító nagy elméihez.

Előzményként: utoljára a kétezres évek elején játszottam a játékkal, család és munka előtt, akkori ködös emlékeimből próbáltam építkezni, de úgy látom teljesen más szelek fújnak.

Új országom, mint törpe indult el rögös útján nem kisebb reményekkel, hogy monopolizálja majd a piacon a nyersit és hasznot húz minden etetős és háborúskodós országon.

Nagyon hamar megtapasztaltam, hogy a szinten sok a szabadságon lévő ország, alacsony a nyersanyag ára, viszonylag kevés a háború - mindenki tekit ír és tartalékot képez + néhány elhagyatott ország és magányos farkas.

Kapitalista törpéim új tervet kovácsoltak és pálfordulásuk után kommunizmust kiáltottak ki - ha nem a piac, majd a nép haragja útján szerezzük meg jussunk. Találtam is bátor jelentkezőket a tervhez, kommunába léptünk, igen ám, de a szint tele van tekercsíró gnómmal.

Fő kérdés: hogy lehetne megfejni a gnómokat? Viszonylag alacsony a védelmük, sok a könyvtáruk és bíznak a kék számaikban.

Íme az elgondolás, 200 hektárra: (remélem jól számoltam, saját Excel)

maximum lakástekercs mellett:

ház 34 17,00% foglalkoztatottság: 93,89%
barakk 118 59,00% íjász: 1248 ló: 6115
templom 13 6,50% varázsló: 2028
kocsma 5 2,50% tolvaj: 312
raktár 10 5,00% gabona: 6 körre elég
őrtorony 20 10,00%

Szövetségben még 2 hadis és 1 tolis-varis és némi tartalék seregcserékre, ha a gnómok nem értenének a szép szóból és nem államosítják a tartalékaikat.

Úgy vélem az első csapás lesz a legfontosabb, lehetőség szerint ki kellene ejteni, vagy legalább jól visszavetni az egyik tagjukat még az éjszaka, hogy kellően nagy előnnyel vehessük fel a harcot a többiekkel.

Nem hiszem, hogy 5. szinten összehangolt támadásokat várnának, tehát akár egy második/harmadik hullámos támadásra is maradhat időnk, amíg eszmélnek.

Eddig szép és jó, de hogy tudnám megkaparintani a kincseket? Hogy tudom elérni, hogy a tartalékukat aranyra váltsák és az valahogy nálunk landoljon. Vagy akár tekercs formájában a tolvaj útján. Gondoltam, hogy lesem őket egy ideig, mikor teszik fel a varázslatot és valahogy megpróbálom megakadályozni. Ezt egyszer eljátszhatom, de utána időt adok nekik az átépülésre és hosszútávon akár a rövidebbet is húzhatjuk...

Vagy szövetségesre nyitni térkaput, utolsó körben mielőtt felrakná a varázslatot, levinni a készültséget és szétlopni, de ha időközben észreveszik a térkaput, vagy nézik a pontlisát, akkor megint ott vagyunk, hogy számíthatunk a megtorlásra.

Nem a szétverésük a cél, hanem a kifosztásuk (+ az állóvíz felkavarása, nem izgalmas beállni a sorba és passzívan tekit írni).

Ti mit tanácsolnátok?

Nagyon szívesen várok mindennemű tanácsot, építő jellegű kritikát, változtatási javaslatot, stratégiai csavart.

További szép napot!
Szia,

hogy alakult a harc?
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A-hoz mi a legjobb hadis faj? Hunor a sirály Stratégia & Tippek 126 07-03-2010 18:10
Hadis Törpök System Stratégia & Tippek 109 05-28-2009 23:03
Elf hadis? Hunor a sirály Stratégia & Tippek 43 04-12-2007 14:08
1/A-ra az ideális hadis faj? King Stratégia & Tippek 103 12-05-2006 20:42
Elf hadis a top 5-ben Napóleon Stratégia & Tippek 30 11-27-2006 17:51


All times are GMT +1. The time now is 16:34.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu