Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-08-2009, 01:58
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Bar nem tudom, egy elvetett javaslatnak minek nyitsz uj topicot, csak mert fejlesztes van, de hajra...
talán azért nyúlt mert ez volt a zárszava?:

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nagyon sokáig rágtuk ezt a témát, és nagyon nem jutottunk vele dűlőre.

Ezért egyelőre ez a javaslat elvetve.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 11-08-2009, 02:04
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezt pedig Zolitol ideznem a masik topicbol.
én pedig válaszolnék rá egy szintén ottani idézetemmel:


Quote:
Originally Posted by wand View Post
Nem akarak elkeseríteni, de a játékban teljesen természetes mindenhol az hogy egy 80% barakos ork, bever egy 50+10-es gnómot,törpét, akármit. (de még egy 65%-os is beveri ha fullra kimegy..)
Teljesen természetes, hogy ez az 1/A topjában is így legyen!
Reply With Quote
  #13  
Old 11-08-2009, 02:04
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
talán azért nyúlt mert ez volt a zárszava?:
Es akkor most felevente megnyitjatok majd felvaltva?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #14  
Old 11-08-2009, 02:06
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
én pedig válaszolnék rá egy szintén ottani idézetemmel:
Ennek meg vegkepp semmi koze az egeszhez, es mivel nem hiszem, hogy nem erted, mi van odairva, es miert, csak kodositeni probalsz....

(Tuti, hogy tudod, de leirom meg egyszer: a problema az, hogy ha olyan messzirol radfokoznak, nem tudsz mit csinalni, csak bamban nezni, hogy "hoppa, bevertek" a Ti javaslatotok szerint...)

Na innentol kezdve kellemes csamcsogast azokkal, akit meg at tudsz verni...
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 11-08-2009 at 02:08..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #15  
Old 11-08-2009, 02:12
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ennek meg vegkepp semmi koze az egeszhez, es mivel nem hiszem, hogy nem erted, mi van odairva, es miert, csak kodositeni probalsz....

(Tuti, hogy tudod, de leirom meg egyszer: a problema az, hogy ha olyan messzirol radfokoznak, nem tudsz mit csinalni, csak bamban nezni, hogy "hoppa, bevertek" a Ti javaslatotok szerint...)

Na innentol kezdve kellemes csamcsogast azokkal, akit meg at tudsz verni...
hát akkor javaslom az értő olvasást..

Az én eredeti javaslatomban ha jól emléxem az volt, hogy az el nem férő lakosság max 50K pontig számítson bele a pontokba.

ez szerintem erőssen behatárolta volna a ráállást is és megoldotta volna a nulla hekis ütéseket is.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
  #16  
Old 11-08-2009, 09:42
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
hát akkor javaslom az értő olvasást..

Az én eredeti javaslatomban ha jól emléxem az volt, hogy az el nem férő lakosság max 50K pontig számítson bele a pontokba.

ez szerintem erőssen behatárolta volna a ráállást is és megoldotta volna a nulla hekis ütéseket is.
Anno is tetszett az ötlet, és most is tetszik. Ami miatt pedig aggályos volt régebben: az áthidalhatatlan távok. Viszont ez már nagyban módosult a fedezési kedvezmény behozásával és a klánbalépési kedvezmény behozásával.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #17  
Old 11-08-2009, 12:09
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Kiccsavo ne magyarazzal, meg egyszer sem fokoztam el azert, hogy 0-t ussenek rajtam, ugyhogy legalabb a nevemet ne emlegesd ilyenkor, koszonom...

(Persze semmi nem zarja ki, hogy elfogok, ha epp ugy adodik, de olyanert emlegetni a nevem, amihez semmi kozom, kicsit fura...)

Amikor Pannon ellen harcoltunk(amiben Te is ott voltal), ellenem is fokozgattak, bontogattak, megsem nyavajogtam. Te pedig rafokoztal par orszagra 100k pontot, es utana sirtal, hogy miert 0-t utsz, mi ez a disznosag...

Nagyszeru otlet, hogy messzirol lehessen rafokozni, es mindenkepp hozz foldet, gratulalok...
Te nagy gyerek (már ha én kis csávó vagyok :-D). Nos nem véletlenül lett a neved emlegetve, te félted legjobban a hátsódat, meg a klántásaid, hogy beverik őket. Ha annyira béna országokat tartotok, hogy féltek, hogy egy 4000-5000 hektárral kisebb ország bever, akkor ideje lenne lefordulni.
A 0 hektár foglalás egyáltalán nem reális, mert így semmi értelem a csatának. A hódítónak nem szabad erről szólnia. Valójában itt vitának nem sok helye van, a hibát javítani kell és ennyi. Ati sem készítette föl a hódot, hogy 25-30.000 hektáros országok fognak rohangálni, ez olyan mint régen a tekercskopás nagy hektáron. Ahhoz is hónapok ha nem évek kellettek mire kijavította. Ide tartozott a túltöltés, ahhoz is hónapok javítása kellett. A zsem volt reális. Majd ezt is kijavítja, csak idő kérddése a meggyőzés.
Reply With Quote
  #18  
Old 11-08-2009, 12:12
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Jól jött ez a taktikai elem újra, nekem tetszik, hogy a játékban van
Reply With Quote
  #19  
Old 11-08-2009, 12:12
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Sziasztok,

Ez a téma nem a kis orikra, és kis csoportokra vonatkozik. Kizárólag az 1/a-ban érvéynesíthető és cca 20k heki környékéről indul. Itt nem másról van szó, mint a tényleg legyőzhetetlen és beverhetetlen akár 0 barakkal rendelkező országokról. Mint tudjuk ilyen hektáron ehhez nem kell más, mint hogy az adott klánból figyeljenek, ha megy feléjük sereg, fokoznak 1M egyéget, és máris 0 hektárt üt a delikvens. Kis szerencsétlenséggel, aki kitámadt még be is verik párszor, mert éppen nincs 1M egysége, hogy Ő is elfokozzon. Jó lenne, ha ez a "taktikai" elem, ami kizárólag a pénzre és a piacra épül, megszünne. Azaz ütéskor ne számítson, a ponttávolság, ha bemegy a sereg, hozzon földet is. Nincs értelme olyan csatának ahol 0-a a földfoglalás, úgy hogy nem indokolja sem a klánok taglétszáma, sem más.
Ennyi lenne a javaslat.
Ez már egyszer el lett vetve. Azóta változott valami?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Ati For This Useful Post:
  #20  
Old 11-08-2009, 12:12
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile

Quote:
Originally Posted by wand View Post
hát akkor javaslom az értő olvasást..

Az én eredeti javaslatomban ha jól emléxem az volt, hogy az el nem férő lakosság max 50K pontig számítson bele a pontokba.

ez szerintem erőssen behatárolta volna a ráállást is és megoldotta volna a nulla hekis ütéseket is.
Jó hát ha az egyik oldalnak a hibája javításra kerül, akkor kerüljön a másik oldalé is, hogy "demokrácia" legyen. Bár én az 50k pontot keveslem, főleg, hogy az 1/A-ban az elferdőn egyéniben keresztül jutni igencsak nehéz. Már nem tudom, de a klán ütés is növeli a kedvezményes fölfedezést? Ha igen jó, ha nem akkor jó lenne ha növelné a szövetség tagjainál.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu