Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-05-2009, 12:09
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ki van zarva, ez egy nagyon buta otlet. A hadist gyujthatjak, rengethetik, embert lophatnak tole, nem mennek a barakkjai, oda kell figyelni, hogy ne boruljon az orszaga, es akkor meg beutes nelkul a kat, moraljat is csokkented?
En 100%-os keszultsegcsokkenes mellett sem tamogatom. Miert kenyszeritened mar a hadisokat templomot tartani? A varist sem kenyszerited barakkokat tartani... Vagy ennyi erovel legyen olyan katonai akcio ami 0-azza a keszultseget... :P (De ez sem er semmit, mert akkor alulrol 5 korrol cseszik szet a katmoralod, es semmit sem tudsz tenni ellene)

-Időnként kell hülyeségeket is javasolni, mert a vitából kikerekedhet egy egész jó javaslat is.
-Tudtam, hogy ez a javaslat nem fog tetszést aratni. Nagyon sok játékos megszokott játékstílusát megnehezíti. Megszokott játékstílusukon változtatni pedig sokan nem szeretnek.
-A játék abba az irányba megy, hogy egyre inkább a támadó orkok és a védekező elfek harcává válik. Ezt nem tartom egészséges folyamatnak. Az ilyen stílusú javaslatok ez ellen az irány ellen hatnak.
-Nem tartom igazságosnak, hogy bár sok odafigyeléssel és rengeteg pénzzel, de meg lehet csinálni, hogy egy hadis egyedül átvágjon egy együtt lévő tíz tagú szövin. Sok ilyet láttam már, én is csináltam ilyet, de akkor sem tartom jónak. Javaslatommal megnehezülne az ilyen átvágás.
-Ha csak olyan javaslatok kerülnek be a játékba, amik néhány százalékkal módosítanak valamilyen értéket, akkor nem fog érdekesebbé válni a hódító. Szerintem akkor érdekesebb a játék, ha újfajta akciók, újfajta stratégiák állítják az embert új kihívások elé.
-Hadisként mérlegelheted, hogy hogyan jársz jobban, több templomot tartasz vagy vállalod a katmorálod esetleges csökkenését. Minden ilyen mérlegelés csak szinesíti, érdekesebbé teszi a játékot. Kényszerítésről szó sincs, csak mérlegelésről.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 11-05-2009, 12:10
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Okfejtésed alapján azt mondod, hogy semmi olyan változtatást ne csináljunk, ami megváltoztatja a játékstílust. Ha bevezetésre kerülne ez a javaslat, akkor esetleg az orknak is több varázslót kéne tartania. Szerintem pont olyan változtatásoknak van értelme, amik változatosabbá teszik a játékot. Ha csak olyan változtatásokban gondolkodunk, amik néhány százalékkal erősítenek valamit, az lényegében nem teszi érdekesebbé, változatosabbá a játékot.
A számértékeket pedig csak példaként adtam meg. Lehet nagyobb készülékcsökkentés és kisebb katmorál-csökkentés is. Igazából Te a számértékekbe kötöttél bele és érdemi ellenérved egyedül a hulla gyengítése. De a hulla minden bizonnyal erősödni fog...
Fegya, tisztellek becsüllek, de miért akarsz ilyen változást?
A-ban akkor mi esély lenne ütni?
Ork varizzon? Nevetséges
Meg pont te találnál ki ilyet, aki nem is játszik aktívan?
Reply With Quote
  #13  
Old 11-05-2009, 12:11
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Okfejtésed alapján azt mondod, hogy semmi olyan változtatást ne csináljunk, ami megváltoztatja a játékstílust. Ha bevezetésre kerülne ez a javaslat, akkor esetleg az orknak is több varázslót kéne tartania. Szerintem pont olyan változtatásoknak van értelme, amik változatosabbá teszik a játékot. Ha csak olyan változtatásokban gondolkodunk, amik néhány százalékkal erősítenek valamit, az lényegében nem teszi érdekesebbé, változatosabbá a játékot.
A számértékeket pedig csak példaként adtam meg. Lehet nagyobb készülékcsökkentés és kisebb katmorál-csökkentés is. Igazából Te a számértékekbe kötöttél bele és érdemi ellenérved egyedül a hulla gyengítése. De a hulla minden bizonnyal erősödni fog...
Nem TETSZETTET akartam nyomni...
Reply With Quote
  #14  
Old 11-05-2009, 12:13
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
-Időnként kell hülyeségeket is javasolni, mert a vitából kikerekedhet egy egész jó javaslat is.
-Tudtam, hogy ez a javaslat nem fog tetszést aratni. Nagyon sok játékos megszokott játékstílusát megnehezíti. Megszokott játékstílusukon változtatni pedig sokan nem szeretnek.
-A játék abba az irányba megy, hogy egyre inkább a támadó orkok és a védekező elfek harcává válik. Ezt nem tartom egészséges folyamatnak. Az ilyen stílusú javaslatok ez ellen az irány ellen hatnak.
-Nem tartom igazságosnak, hogy bár sok odafigyeléssel és rengeteg pénzzel, de meg lehet csinálni, hogy egy hadis egyedül átvágjon egy együtt lévő tíz tagú szövin. Sok ilyet láttam már, én is csináltam ilyet, de akkor sem tartom jónak. Javaslatommal megnehezülne az ilyen átvágás.
-Ha csak olyan javaslatok kerülnek be a játékba, amik néhány százalékkal módosítanak valamilyen értéket, akkor nem fog érdekesebbé válni a hódító. Szerintem akkor érdekesebb a játék, ha újfajta akciók, újfajta stratégiák állítják az embert új kihívások elé.
-Hadisként mérlegelheted, hogy hogyan jársz jobban, több templomot tartasz vagy vállalod a katmorálod esetleges csökkenését. Minden ilyen mérlegelés csak szinesíti, érdekesebbé teszi a játékot. Kényszerítésről szó sincs, csak mérlegelésről.
Nem, Fegya, ezzel egyszeruen eltorolned a hadis felepitest ezzel a javaslattal a jatekbol, es az orias kivetelevel kb az osszes fajt is...

Csak hadis varisok lennenek szinte...

Nem hiszem, hogy nem latod... (Bar muszaj hinnem, mert ha latnad, nem is javasoltad volna...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #15  
Old 11-05-2009, 12:13
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
-Időnként kell hülyeségeket is javasolni, mert a vitából kikerekedhet egy egész jó javaslat is.
-Tudtam, hogy ez a javaslat nem fog tetszést aratni. Nagyon sok játékos megszokott játékstílusát megnehezíti. Megszokott játékstílusukon változtatni pedig sokan nem szeretnek.
-A játék abba az irányba megy, hogy egyre inkább a támadó orkok és a védekező elfek harcává válik. Ezt nem tartom egészséges folyamatnak. Az ilyen stílusú javaslatok ez ellen az irány ellen hatnak.
-Nem tartom igazságosnak, hogy bár sok odafigyeléssel és rengeteg pénzzel, de meg lehet csinálni, hogy egy hadis egyedül átvágjon egy együtt lévő tíz tagú szövin. Sok ilyet láttam már, én is csináltam ilyet, de akkor sem tartom jónak. Javaslatommal megnehezülne az ilyen átvágás.
-Ha csak olyan javaslatok kerülnek be a játékba, amik néhány százalékkal módosítanak valamilyen értéket, akkor nem fog érdekesebbé válni a hódító. Szerintem akkor érdekesebb a játék, ha újfajta akciók, újfajta stratégiák állítják az embert új kihívások elé.
-Hadisként mérlegelheted, hogy hogyan jársz jobban, több templomot tartasz vagy vállalod a katmorálod esetleges csökkenését. Minden ilyen mérlegelés csak szinesíti, érdekesebbé teszi a játékot. Kényszerítésről szó sincs, csak mérlegelésről.
A játék nem csak Aról szól, ne feledd
normálban egy ilyen szétvágja úgy a katmorált, hogy napokig tart helyrerakni
Reply With Quote
  #16  
Old 11-05-2009, 12:43
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem, Fegya, ezzel egyszeruen eltorolned a hadis felepitest ezzel a javaslattal a jatekbol, es az orias kivetelevel kb az osszes fajt is...

Csak hadis varisok lennenek szinte...

Nem hiszem, hogy nem latod... (Bar muszaj hinnem, mert ha latnad, nem is javasoltad volna...
Remy, ha nem lenne a hódítóban gyújtogatás és javasolnám, hogy legyen, akkor valószínűleg azt mondanád, hogy ez teljesen tönkreteszi a hadisokat, elmennek az emberei, nem fognak működni a barakkjai, már több kör távolságból büntetlenül árthatnak neki... stb

Különben nem törölném el a hadist a játékból. Csak a hadisok egy része egy kicsit több templomot tartana. A fajok sem szűnnének meg attól, hogy hatalmas készültségcsökkenéssel egy picit lehet rontani a katmorálon...
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #17  
Old 11-05-2009, 12:55
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Remy, ha nem lenne a hódítóban gyújtogatás és javasolnám, hogy legyen, akkor valószínűleg azt mondanád, hogy ez teljesen tönkreteszi a hadisokat, elmennek az emberei, nem fognak működni a barakkjai, már több kör távolságból büntetlenül árthatnak neki... stb

Különben nem törölném el a hadist a játékból. Csak a hadisok egy része egy kicsit több templomot tartana. A fajok sem szűnnének meg attól, hogy hatalmas készültségcsökkenéssel egy picit lehet rontani a katmorálon...
Picit, picit... Meg a 0.1-et is sokallanam...

Amugy meg hiaba tartasz tobb templomot mondjuk orkkal, ugyis atvariznak...

Amugy meg miert akarnal templomokat kenyszeriteni masokra? De ezt mar irtam lentebb is...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #18  
Old 11-05-2009, 13:26
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Picit, picit... Meg a 0.1-et is sokallanam...

Amugy meg hiaba tartasz tobb templomot mondjuk orkkal, ugyis atvariznak...

Amugy meg miert akarnal templomokat kenyszeriteni masokra? De ezt mar irtam lentebb is...
Poollal együtt csak arra gondoltok, hogy nektek alacsonyabb lesz a katmorálotok. De az ellenfeleitek katmorálja is csökkenthető például a szövijeitek segítségével.
Ezért javaslatom nem kényszerít senkit sem több templom tartására.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #19  
Old 11-05-2009, 13:41
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Nem, Fegya, ezzel egyszeruen eltorolned a hadis felepitest ezzel a javaslattal a jatekbol, es az orias kivetelevel kb az osszes fajt is...

Csak hadis varisok lennenek szinte...

Nem hiszem, hogy nem latod... (Bar muszaj hinnem, mert ha latnad, nem is javasoltad volna...
Na ez a butaság...
Nem hinném hogy 25%-os készüliesésre sokan vállalkoznának csak azért mert megtehetik ahelyett hogy gömböznének pld. Ez kimondottan arra az esetre lenne jó ha kiszámolt kicentizett sereggel jönne valaki és közben kapna 2% katmorálesést. (ami mellesleg vissza is állhatna akár a köv körben ha varázslat miatt esett le)

Tök jó lenne néha építő jellegű hozzászólásokat is látni nem csak ezeket a nyavajgásokat hogy mi miért nem lesz jó! Fegya példája a gyujtogatásról nagyon szépen betalált! Ha most javasolna ilyet valaki asszem kigúnyolnátok még a szomszédait is, hogy ilyen ostoba mellé költözött. Nagy kár, hogy elvesznek ötletek azért mert mindenki az első gondolata alapján ideböffent valamit amit akár minimális változtatással élvezhető ujdonságként lehetne bevezetni.
Reply With Quote
  #20  
Old 11-05-2009, 13:44
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 16%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nem hinném hogy 25%-os készüliesésre sokan vállalkoznának csak azért mert megtehetik ahelyett hogy gömböznének pld..
Számomra az is hihetetlen,ha valaki felülről 10 körről renget valakit. Semmi nem dől össze,a morál esik 1%-ot,de a készültsége megy a levesbe. És mégis van ilyen.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Katonai morál Hóhér Segítség 41 02-01-2008 07:42
Katonai morál Jakutszk Segítség 16 05-22-2007 23:37
Katonai morál Szilvagee Elvetett javaslatok 0 02-04-2007 20:41
katonai morál törppapa Segítség 14 08-15-2006 12:26
Katonai morál c4mp3rs d3ath Elvetett javaslatok 6 08-13-2006 19:50


All times are GMT +1. The time now is 00:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu