Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 05-24-2006, 10:44
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Vegyünk például 2 olyan elfet, akik teljesen egyformán játszanak és mindketten csak felfedeznek. Az egyik 1600 hekis, a másik pedig 2000 hekis. Az 1600 hekisnek 300 ház kell a teljes foglalkoztatottsághoz, ami 19500 lakos. Így ez az elf naponta 1950 katonát tud képezni. Az 1950 katona 12 heki felfedezését teszi lehetővé. A 2000 hekisnek 375 ház kell a teljes foglalkoztatottsághoz, ami 24375 lakos. Ez az elf naponta 2437 katonát képezhet, amivel 15 hekit fedezhet fel. Tehát ha teljesen egyformán játszanak, akkor csak emiatt napi 3 heki előnyben van a nagyobb ország. Igazságos ez?
Fegya maradjunk a példádnál.
Igaz az 1600 hekis 3 hekivel kisebbet fedez fel naponta mint a 2000 hekis, DE 3-al többet mint mondjuk az 1200 hekis. Másrészről ami fontosabb ha az 1600 hekist beverik földre akkor veszít 112 hekit optimális esetben, míg a 2000 hekis veszít 140-et. Most én kérdezem: Igazságos ez így?
De továbbmegyek a nyersanyagvonaladon...
Ha a kisebb orit rengetik akkor 1 rengéssel leszednek mondjuk 80 épületet míg a 2000 hekisnek 100-at. Gyujtogatás, emberrablás, gyilkolászások dettó...

Igazságos ez így?

IGEN! IGAZSÁGOS! A nagyobb országok nagyobb termelékenységüek valóban, de ez csak addig kérdés amíg nem lesz EGYSÉGES a pontlista. Nem lesznek benne hézagok. Szinte minden orihoz lesz 2 körre ellenfél. Innentől kezdve ezek az előnyök többé nem lesznek ennyire egyértelműek.

Igazad van most valóban szembetűnőek, DE haátgondolod, hogy pld a mi klánunkban ha valakit begyujtogatnak és lerengetnek egyideüleg (amire volt példa nemegyszer) az kb 700-és 1000 üres hektárt eredményez. Ez 700K ponton kizárólag építési ktg.-ben 150 millió arany!


Tehát a kérdésedre továbbra is azt mondom IGEN! A nagyobb országok termelékenysége jogosan nagyobb.

Végül de nem utolsósorban...
Egy arányosan kisebb ország ha felfedez és épít rá valamit azt az épületet be is kell képeznie. Kisebb ori kisebb képzési lehetőség, ergo logikusan kevesebb területet tud ugyanazon időszak alatt beképezni. És sztem ez teljesen rendjén van így. A top4-nél ugyis megtorpan mindenki aki csak felfedezget. Onnantól kezdve a felzárkózás üteme felgyorsulez biztos
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 05-24-2006, 15:47
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Hát például egy 1000 hekis országnak a legnagyobb kiadása a tekikopás pótlása. Egy jóval nagyobb ország jóval nagyobb jövedelméből ehhez képest semmiség ugyanannyi tekit pótolni. Így ez sem igazságos!
A könyvtár "free" nem kötelező!!!
Ezzel az erővel, ha tanya"free" országokról van szó akkor a nagy országoknál 1 bála csak 4 embert lásson el? Mert nagyobb vagyont tudnak halmozni?
Ez nem érv és legfőképp nem igaszság kérdése!

A felfedezés 1500-as határát én is ellenzem

A varázslatoknál kialakult egy elfogadható arány.

A nyersanyag igényre meg az elöző hozzászólásban a válasz.

(Ez most nem neked szól Fegya)
Itt úgybeszélnek az emberek, hogy fent minden könyebb!!!
Rendben, hogy jobban termelsz, de azért ha 200 hektáron leütnek hektárra kb 1 millió arany a veszteséged mig 2000 hektáron 1 millárd!!!

Last edited by Colony; 05-24-2006 at 15:52..
Reply With Quote
  #23  
Old 05-24-2006, 16:10
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Fegya maradjunk a példádnál.
Igaz az 1600 hekis 3 hekivel kisebbet fedez fel naponta mint a 2000 hekis, DE 3-al többet mint mondjuk az 1200 hekis. Másrészről ami fontosabb ha az 1600 hekist beverik földre akkor veszít 112 hekit optimális esetben, míg a 2000 hekis veszít 140-et. Most én kérdezem: Igazságos ez így?
De továbbmegyek a nyersanyagvonaladon...
Ha a kisebb orit rengetik akkor 1 rengéssel leszednek mondjuk 80 épületet míg a 2000 hekisnek 100-at. Gyujtogatás, emberrablás, gyilkolászások dettó...

Igazságos ez így?

IGEN! IGAZSÁGOS! A nagyobb országok nagyobb termelékenységüek valóban, de ez csak addig kérdés amíg nem lesz EGYSÉGES a pontlista. Nem lesznek benne hézagok. Szinte minden orihoz lesz 2 körre ellenfél. Innentől kezdve ezek az előnyök többé nem lesznek ennyire egyértelműek.

Igazad van most valóban szembetűnőek, DE haátgondolod, hogy pld a mi klánunkban ha valakit begyujtogatnak és lerengetnek egyideüleg (amire volt példa nemegyszer) az kb 700-és 1000 üres hektárt eredményez. Ez 700K ponton kizárólag építési ktg.-ben 150 millió arany!


Tehát a kérdésedre továbbra is azt mondom IGEN! A nagyobb országok termelékenysége jogosan nagyobb.
A nagyobb országok nagyobb termelékenységűek és ez önmagában igazságos. Teljesen jogos, hogy a nagyobb országok bevételei lényegében a területük növekedésével arányosan nőnek. Az is igazságos, hogy veszteségeik (földfoglalás, rengetés, gyújtogatás) arányosak az ország területével.
Az nem igazságos, hogy kiadásaik jelentős része nem arányos a területtel.
5 rengetés újjáépítésének pénzbeni költsége arányos a területtel, tehát egyforma teher kisebb és nagyobb országoknak, nyersanyagköltsége viszont bevételeihez képest sokkal olcsóbb a nagyobb országoknak.

A földfoglalás-földvesztés mértéke a területtel arányos. Nagyobb ország többet veszít és nyer, kisebb ország kevesebbet veszít és nyer. Evvel semmi baj sincs. De ebből nem következik, hogy a nagyobb országnak többet kell felfedeznie.

A legfeltűnőbb a különbség a nagyok és kicsik között a tekikopás mértékében van. Nem véletlen, hogy a lenti csoportokban sokan szívesen állnak meg egy időre 199, 399. 599, 799 és 999 hekinél. Így jelentősen kisebb a kiadásuk, mint a néhány hekivel nagyobb oriknak.
Egy 1000 hekis ország ugyanannyit költ tekire, mint egy 5000 hekis ország, de az 1000 hekis jövedelme ötször kevesebb. Itt van a legnagyobb aránytalanság.

Amikor a topic nyitóját írtam, nem említettem a nagy országok előnye között, hogy nem egységes a pontlista. Ez egy plusz előny azoknak, akiket egy ideig nem támadhatnak, mert messze vannnak a környezetüktől. De ezt hagyjuk.
Reply With Quote
  #24  
Old 05-24-2006, 17:31
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nem tudom, de én a teilopást sose figyeltem, sokkal nagyobb költség a friss foglalást beépiteni és feltölteni. Nem tudom neked mi számít jelentősnek, de sztem a tekikopás nem az...Főleg 1 be aztán végképp teljesen mind1, akinek gondjai vannak ott a tekikopással, azt nem értem mit keres ott egyáltalán.
Reply With Quote
  #25  
Old 05-24-2006, 17:35
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya-
Az nem igazságos, hogy kiadásaik jelentős része nem arányos a területtel.
5 rengetés újjáépítésének pénzbeni költsége arányos a területtel, tehát egyforma teher kisebb és nagyobb országoknak, nyersanyagköltsége viszont bevételeihez képest sokkal olcsóbb a nagyobb országoknak.

A földfoglalás-földvesztés mértéke a területtel arányos. Nagyobb ország többet veszít és nyer, kisebb ország kevesebbet veszít és nyer. Evvel semmi baj sincs. De ebből nem következik, hogy a nagyobb országnak többet kell felfedeznie.

1. A nyersanyagköltség valóban olcsóbb 1 db épület esetén.... DE itt jön elő, hogy míg 2000 hekin 100 épület omlik le egy rengetéstől és mondjuk 100.000.000 arany a kár addig 20.000 hekin 1000 épület omlik le és 1.150.000.000 a kár... MAgyarul hiába olcsóbb 1 épület felépítése fajlagosan a mennyiség miatt elvész az előny.

2. Mindenki annyit tud felfedezni amennyit egyszerre tele is tud képezni kb. Ez a nagy oriknál több így többet tud nyilván felfedezni is. Ezzel sztem nincs semmi probléma. Egyébként meg uigyis mindegy annak aki ütöget is néha. Hamarabb lesz nagyobb így nem fáj a feje attól,hogy kevesebbettud felfedezni.
Reply With Quote
  #26  
Old 05-24-2006, 19:28
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Colony
A könyvtár "free" nem kötelező!!!
Ezzel az erővel, ha tanya"free" országokról van szó akkor a nagy országoknál 1 bála csak 4 embert lásson el? Mert nagyobb vagyont tudnak halmozni?
Ez nem érv és legfőképp nem igaszság kérdése!
A könyvtárfree persze, hogy nem kötelező. De legkönnyebb 2 könyvtárfree országot összehasonlítani.
De ha azt vesszük, hogy az 1000 hekis és az 5000 hekis ország is maga írja a kopó tekiket, akkor azt mondhatom, hogy ugyanannyi könyvtár kell a tekik pótlására a nagynak, mint a kicsinek, tehát a nagy például több barakkot tarthat a területéhez képest.
Reply With Quote
  #27  
Old 05-24-2006, 19:31
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
Nem tudom, de én a teilopást sose figyeltem, sokkal nagyobb költség a friss foglalást beépiteni és feltölteni. Nem tudom neked mi számít jelentősnek, de sztem a tekikopás nem az...Főleg 1 be aztán végképp teljesen mind1, akinek gondjai vannak ott a tekikopással, azt nem értem mit keres ott egyáltalán.
Szerintem pont az a baj, hogy kis országoknak jelentős költség a tekikopás pótlása (vagy viszonylag sok épület), a nagyok meg észre sem veszik (vagy viszonylag kevés épület)
Reply With Quote
  #28  
Old 05-24-2006, 19:39
Láma's Avatar
Láma Láma is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 777
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

igazából nem értem miért akarsz egy 2/b ben lévő átlagorit egy 1/a atlagorihoz hasonlitani. nem egymással versenyeznek, ezért tök mind1, hogy realitve melyik az erősebb.
Reply With Quote
  #29  
Old 05-24-2006, 19:43
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
1. A nyersanyagköltség valóban olcsóbb 1 db épület esetén.... DE itt jön elő, hogy míg 2000 hekin 100 épület omlik le egy rengetéstől és mondjuk 100.000.000 arany a kár addig 20.000 hekin 1000 épület omlik le és 1.150.000.000 a kár... MAgyarul hiába olcsóbb 1 épület felépítése fajlagosan a mennyiség miatt elvész az előny.
Szerintem nem vész el az előny, hiszen a bevétel is arányos az ország nagyságával.

Quote:
Originally Posted by monro
2. Mindenki annyit tud felfedezni amennyit egyszerre tele is tud képezni kb. Ez a nagy oriknál több így többet tud nyilván felfedezni is. Ezzel sztem nincs semmi probléma. Egyébként meg uigyis mindegy annak aki ütöget is néha. Hamarabb lesz nagyobb így nem fáj a feje attól,hogy kevesebbettud felfedezni.
Itt azt tartom igazságtalannak, hogy, mint mondtam, 2 ország egyformán építi fel az országát, ugyanúgy játszik és egyformán felfedezéssel halad, akkor egyre nőni fog a különbség a két ország között.
Reply With Quote
  #30  
Old 05-24-2006, 19:49
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Láma
igazából nem értem miért akarsz egy 2/b ben lévő átlagorit egy 1/a atlagorihoz hasonlitani. nem egymással versenyeznek, ezért tök mind1, hogy realitve melyik az erősebb.
Hát összehasonlíthatok 2 1A-s orit is a tekikopás szempontjából. Az 5000 hekisnek a tekikopás pótlása ugyanannyiba kerül, mint a 20000 hekisnek, miközben a 20000 hekisnek négyszeres jövedelme van.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mese, mese mátka... :) Cece Kreatív sarok :) 255 02-16-2010 18:49
A szabis orik ne számítsanak bele a pontlistába! Hunor a sirály Elvetett javaslatok 2 04-09-2007 14:52
nagy párbaj felirat megszüntetése a főmenüben kérdés Elvetett javaslatok 54 03-13-2007 18:59
Saját pontlista - Ellenséges orik szine Non Omnis Moriar Elvetett javaslatok 1 02-15-2007 13:17
Démon orik Démon Országlisták 0 07-01-2006 20:17


All times are GMT +1. The time now is 14:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu