Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-11-2006, 18:10
Hornet's Avatar
Hornet Hornet is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Székesfehérvár
Posts: 558
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem sok hátránya van
Ne csak a nagyokra gondoljatok.Vannak kicsik is


Én nem javasolnám
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 11-11-2006, 18:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
talán mindenki rájött már arra, hogy nem a legjobb szabályozás az ahol csak úgy tudok "hadakozni" ha kilépek a társaim közül!
Ezen tényleg nagyon jó lenne változtatni. Én is próbálkoztam régebben olyan javaslatokkal, amik ezt kiküszöbölik. Például klántámadás relatív erővel.

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nos akkor a régi alapjavaslat:

Lehessen egy klán klánrészére támadni. (akár teljes klánnal, akár másik klánrésszel)

- a támadott klánrészt a támadó állíthatja össze (azt mondom, h egy 5 fős klánból pld a 3.-4. és az 5-ös ori a célpont)
- a támadó és támadott klánrész is minimum 3 főből kell, hogy álljon
- a klánrész minimum a fele kell, hogy legyen a klánja teljes méretének
- minden klánrész 20% alapvédőbónusszal rendelkezik

A technikai megvalósításán nem gondolkodtam azóta de ha az érdeklődés olyan akkor szívesen filozok rajta picit
Ahhoz, hogy gondolkodni lehessen rajta, azt kéne tudni, hogy milyen feltételekkel lehetne klánrésszel klánt vagy klánrészt támadni. A támadó és a védő klánrész pontkülönbsége 1-2% ? Vagy hogyan?
Reply With Quote
  #13  
Old 11-11-2006, 18:33
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
monro ötletét át kell rágni, lehet hogy jó...
Fegya, a tied nem az... Scroller említette az okokat. (nem mintha nem éklvezném a mókát alklántagként, de tudom hogy iszonyatos igazságtalan előnyhöz juttatna azokhoz képest akik közé esne az alklánom...)
Írtam már, hogy igazatok van, így nem jó az ötletem. De nem bánom, hogy felvetettem, hátha kijön belőle valami jó.
Reply With Quote
  #14  
Old 11-11-2006, 20:29
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Írtam már, hogy igazatok van, így nem jó az ötletem. De nem bánom, hogy felvetettem, hátha kijön belőle valami jó.
nekem továbbra is tetszik az ötlet, monróén még nem gondolkodtam..

itt az ellenvetés ugye az, hogy a nagy klán többi tagja által támogatott alklán megtámad egy hasonló összméretű, de kevésbbé specializált, és így hátrányban lévő kis klánt. (ezt jelenleg is megtehetik ha kilépnek és új klánt alakítanak, majd visszalépnek. de ez ritkán fordul elő az ismert okok miatt.)

ha egy néhány országból álló alklán egy kisebb országokból álló klánt támad, akkor erre ma is léteznek a játékba beépített fékek, amik a kis klán hátrányát kompenzálják. esetleg ezeket a fékeket lehet esősíteni valamelyest, de nyilván nem olyan mértékben ami értelmetlenné teszi az egész módosítást.

ha az alklán hasonló klánt támad mint ő maga, akkor a probléma komolyabb lehet. itt hadi fölényről beszélhetünk, amit az egyéniben való visszatámadhatóság, illetve a varis/tolis ellenakciók némileg gyengíthetnek, vagy legalább viszonozhatnak. egy teljes klán által támogatott kiélezett hadi országot 80-85% barakkal tudok elképzelni, szemben egy átlagosan 50-60% barakk+torony arányú ellenféllel. ez szerintem bőven ad lehetőséget visszatámadásra, illetve rengetéssel és gyújtogatással azonnali támadó/véderő csökkenést érünk el, hiszen ezeknek a kiélezett országoknak 100% foglalkoztatottsága és háza meg barakkja van.
Reply With Quote
  #15  
Old 11-11-2006, 20:36
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

es mi van ha gyujtasz, meg rengetsz? az semmit nem hoz vissza, a foldet elviszik. a nyersis orik altal termelt cuccokkkal meg pillanatok alatt ujrahuzzak a gyujtott/rengett epuleteket aztan kesz.

1 biztos, ha ez be lesz vezetve, akkor
1. itt nincs igazsag, csak gazsag
2. azonnal abbahagyom az egeszet

ugyanis en pont az ilyen kis letszamu klanokat kedvelem. a nagy klanok meg ussek 1mast. ne a kicsiket. az abszolute UNFAIR.
Reply With Quote
  #16  
Old 11-11-2006, 20:43
lacqa lacqa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Göd
Posts: 430
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
es mi van ha gyujtasz, meg rengetsz? az semmit nem hoz vissza, a foldet elviszik. a nyersis orik altal termelt cuccokkkal meg pillanatok alatt ujrahuzzak a gyujtott/rengett epuleteket aztan kesz.

1 biztos, ha ez be lesz vezetve, akkor
1. itt nincs igazsag, csak gazsag
2. azonnal abbahagyom az egeszet

ugyanis en pont az ilyen kis letszamu klanokat kedvelem. a nagy klanok meg ussek 1mast. ne a kicsiket. az abszolute UNFAIR.
nem hoz vissza, vissza az ellentámadás hoz, amit lehet támogatni azzal, ha komolyan tudod gyengíteni őket.
Reply With Quote
  #17  
Old 11-11-2006, 20:47
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Ahhoz, hogy gondolkodni lehessen rajta, azt kéne tudni, hogy milyen feltételekkel lehetne klánrésszel klánt vagy klánrészt támadni. A támadó és a védő klánrész pontkülönbsége 1-2% ? Vagy hogyan?
Természetesen a klánrész támadásának feltétele is az ami most a klántámadásé. A támadó és a védőklán közt 9000 pont különbség és alatta 2 kör, fölötte több ugy mint ahogy most is a klánpontlistában.

A kérdés inkább a távolbalátás eredményének kiiratása lehet és a célpont klánrész meghatároztatása. Ez az a rész amit sztem ki kell dolgozni.

Előnyök:
- Nincs olyan, hogy elérhetetlen klán. Akármekkora vagy is "beléd lehet harapni".
- Nem kell kilépnie senkinek a klánjából csak azért, hogy fejlődni tudjon

Hátrányok:
- Sztem csak a leprogramozása ami gázos. (ha valaki tud mást is hagy szóljon)
Reply With Quote
  #18  
Old 11-11-2006, 21:03
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Azért van egy feltétele az ide oda lépkedésnek...az uj klancsatlakozasnal a leadando foldek.
Azert itt pl. egy 20k hekis ori amikor kilép, mérlegelnie kell hogy tud e annyi földet foglalni, hogy megérje neki kilépni.
Valoszinuleg aki sokszor lépett klánba, és már 25%-ot kell pl. leadnia egy ujra belepeskor, az nem fog kilepni, mivel nem tud ennyit utni.

En nem tamogatom ezt a javaslatot a jelenlegi formajaban.

Az viszont tenyleg jo lehet, hogy elerhetoek klantamadassal a topklan 2 szemelyes alszovetsege, csak a kerdes, hogy erre van e megfelelo felkeszultsege egy kisebb klannak? Hisz a nagy klan hipp hopp:
1., Visszafedezi a leütött földet.
2., Valoszinuleg telitudja pakolni az orijat vedelemmel es azonnal tud kiserni.

Igy még a kisklán jobban megszivhatja ha nincsen elég nagy mennyisegu felhalmozott egysége.
Reply With Quote
  #19  
Old 11-11-2006, 21:27
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
Azért van egy feltétele az ide oda lépkedésnek...az uj klancsatlakozasnal a leadando foldek.
Azert itt pl. egy 20k hekis ori amikor kilép, mérlegelnie kell hogy tud e annyi földet foglalni, hogy megérje neki kilépni.
Valoszinuleg aki sokszor lépett klánba, és már 25%-ot kell pl. leadnia egy ujra belepeskor, az nem fog kilepni, mivel nem tud ennyit utni.

En nem tamogatom ezt a javaslatot a jelenlegi formajaban.
Sztem olvasd el ujra a javaslatot, mert úgy tűnik nem érted
Nincs ki-belépkedés se földleadás. Pont ezt szeretnénk egyszer s mindenkorra kiiktatni a játékból és erről szól a javaslatom lényege is.
Reply With Quote
  #20  
Old 11-11-2006, 21:39
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

200%-osan ellenzem. ha vki akarja utni a kisebb klanokat, akkor lepjen ki a nagyobb klan etetesebol es nyersizesebol, alakitson 1 kisebb klant es azzal usson. mindjart nem lesz olyan vicces a dolog.

hat nem ertheto? UGY KONNYU UTNI 3 HADIS ORKKAL EGY 3 FOS KLANT, HOGY KOZBEN MASIK 3 ORI ETETI. NE MAR...

most jon az, hogy de vissza lehet utni. na ja, ha 1altalan eszreveszik. nincs mindenki nonstop a gepnel. es ne is legyen mar ez kovetelmeny. a 3 hadis ork kiut hajnal 4kor es tuti a foldszerzes.

ez nem is unfair hanem 1szeruen szemetseg lenne a kisebb klanokkal szemben. a nagy klan akarkit el tud erni? na ja, csak kozben mondjuk 30-60 korre vedtelenul hagyja a klant es bekaphat nehany tamadast a sajat kornyezetebol.

ha meg a 3 hadisk ork onallo alklant alkot, akkor ne szamitson bele a nagy klan haderejebe. HEHEHE...

ugyanis az az totalis unfair-seg, hogy a hadero maxos lenne a 2-3-4 fos klanok ellen a 3 hadis ork miatt, de a nagy klan is elvezze a 3 hadis haderejet?

en azon csodalkozok, hogy ezt tamogatja vki. hacsak nem mind olyan, aki nagy klanban van, es ugy szeretne mar szetcsapni a kisebbeket.

KISSE 1OLDALU, NEM?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:18.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu