Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Taktikai elemnek tartod, ha ütsz de 0 hekit foglalsz mert az ellenfeled elfokoz?
Igen, mert jó buli látni, hogy ha sok egységet halmozok föl, beverhetetlen vagyok. 2 3.64%
Igen,reális egy stratégiai játékban, hogy az emberek létszáma határozza meg a földfoglalást. 1 1.82%
Igen, én is ezt csinálom ha megtámadnak. 0 0%
Igen, mert ha a termelő orimhoz odafokoz egy hadi ország, másképp nem tudom megvédeni magam. 0 0%
Igen, ha van odafokozás, legyen elfokozás is, ezt tartom igazságosnak. 27 49.09%
Nem, mert kizárólag a pénztől függ, semmi köze a játékhoz. 6 10.91%
Nem, mert, ez még a lehetőségét is elveszi, hogy földet foglaljak 1M ponton. 1 1.82%
Nem, mert értelmetlenné teszi a játékot. 9 16.36%
Nem mert a stratégiai játékból , kereskedelmi játékot csinál. 4 7.27%
Nem tudom miről van szó... 5 9.09%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #351  
Old 05-10-2011, 17:03
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
nyugodtan lehetnek önálló gondolataid. ha jól emlékszem Vityunak volt az ellenérve az elfokozás megszüntetésére ha lentről rádfokoz egy nagy ork esélyed nincs alámenni és a fél oridat szét kell bontanod, hogy szembe tudj menni. ha jól emlékszem ez mindkét esetben előfordult. további jó játékot mindenkinek.
Nekem valami olyasmi rémlik, hogy Zulu lejött hiénázni egy nagyobbacska bontással. Meg tegnap te is le tudtál. Nem értem, hogy miért lehetetlen.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #352  
Old 05-10-2011, 17:36
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nekem valami olyasmi rémlik, hogy Zulu lejött hiénázni egy nagyobbacska bontással. Meg tegnap te is le tudtál. Nem értem, hogy miért lehetetlen.
örülök, hogy a pannon meg tudta változtatni a véleményedet.
Reply With Quote
  #353  
Old 05-10-2011, 18:15
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
örülök, hogy a pannon meg tudta változtatni a véleményedet.
Ebben az esetben a mostani helyzetről írtam. A távoláság nem volt 30k sem. Szerintem ez még a kivitelezhető kategória 800k pont környékén. De alatta már ez sem.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #354  
Old 05-12-2011, 02:26
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

* Az emberek száma maximum a teljes földterületed 70-szereséig számít, az e fölött levő lakosok értéke minden esetben nulla.

és ha ezen a számon lenne változtatva? az ugyan olyan hatással befolyásolná az elfokozást és a ráfokozást is. aztán lehet nagy hülyeséget írtam.
Reply With Quote
  #355  
Old 05-12-2011, 15:36
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
* Az emberek száma maximum a teljes földterületed 70-szereséig számít, az e fölött levő lakosok értéke minden esetben nulla.

és ha ezen a számon lenne változtatva? az ugyan olyan hatással befolyásolná az elfokozást és a ráfokozást is. aztán lehet nagy hülyeséget írtam.
mennyire?..
Reply With Quote
  #356  
Old 05-22-2011, 17:40
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Mi lenne, ha a lefokozott katonák az országra gyakorolt hatásán nem változtatnánk (szabadon lehetne továbbra is liftezni a pontlistában), de a foglalás mértékének változását (1000 pont = 1%) bekorlátoznánk mondjuk maximum 50%-ban?

Korábban nevezték az elfokozást többen is a veszteségek minimalizálásának, akkor tegyük is azzá. Minimalizálhassa valaki a veszteségeit, de ne nullázhassa. Ha már egy alapvetően a harc szellemében fogant játékban valaki nem kíván konfrontálódni (védőként nem tud, támadóként nem akar), akkor ne ússza meg veszteségek nélkül.

Számos olyan példát mondtatok, mikor csutkára kellene az orit bontani, hogy vissza lehessen támadni. Megértem a helyzetet, át is látom. Viszont mi akadályoz meg minket abban, hogy beleálljunk egy pofonba annak érdekében, hogy egy (vagy több) sokkal nagyobbat adjunk annak, aki 'csutkai' távolságokból támad reánk? Semmi..
Tényleg olyan játékszabályokat szeretnél, ami szerint egy akkora klán, mint a miénk, gyakorlatilag kockázat nélkül hozhatná el a hozzátok hasonló méretű országoktól a földet?

Ekkora területkülönbségnél akkora sereggel tud menni a támadó ország, amekkorát nem tud a védő védeni, míg egy teljes sereges visszatámadás is eredménytelen.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu