Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #351  
Old 02-12-2008, 08:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
De miért nem lehet simán jóváírni a kedvezményt ha már elérte a 2k-t? Csak azt kellene jegyezni, hogy mikor volt utoljára jóváírás, onnan számítva +2k szerzett topkör még csökkenthetné. Hiszen játszani szeretne. Ha fixen az aktuális topkörökhöz kötjük, akkor egy SZK egyértelműen hátrányt fog jelenteni -egy régebb óta a topban JÁTSZÓ országnak így nem kis hátrányt jelentene egy időre SZKra menni...
Ha semmi előnye nem származik belőle, miért származzon hátrány?
Miért nem előny az, hogy semmi módon nem tudják beütni, se egyénileg, se klánszinten?
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #352  
Old 02-12-2008, 09:13
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
teljesen logikátlan amit írsz, és még csak megfontoltság sincs mögötte.

ha arról lenne szó, hogy a topp3 klán csak tanyázik, akkor megpróbálnám megérteni a gondolat meneteded, de el kell szomorítsalak, a 3 legnagyobb klán nem úgy lépett oda B -ből, ahol most van.
el kell keserítenelek, de ezekben a klánokban a leadandó föld már több %, ami nem a tanyázásnak a következménye, ellenben azokkal az országokkal, amik még csak most lépnek fel.

félre ne értsük nekem jó a 4000 kör is, jó volt eddig is, és jó lesz ezután is, csak ami lesz azt észérvekkel indokoljuk meg, ne sekélyes, és érzelmekkel teli magyarázatokkal, mint például ez:



lefordítom: nekem jó lenne a 2000 körönkénti nullázás, jaj de várjatok még sem jó , mert van aki már évek óta játszik A ban, és nehogy már neki is jó legyen, és ne 6-7 vagy több %ot kelljen nekik leadni, mert az igaz, hogy nekem a 4000 kör nem igazán jó, de nekik még rosszabb, ezért inkább még is csak 4000 kör legyen.

esetleg figyelembe lehetne venni, hogy az A ban ebben a pillanatban 587 játékos játszik, és abból max 30 lehet a 3 legfelső klán.

elárulom neked, hogy mi történik ha a visszamenőleg számoljuk a topp köröket:
semmi.
azt a tényt, hogy remyék meg így esetleg találnak maguknak célpontot, szinte felháborítónak tartom. ekkora baklövést nem lehet a játékban elkövetni. ?????
(persze azon is gondolkozzunk el, hogy remyéken kívül még visszatart vagy 500 játékost a csatázástól az, hogy több földet kell leadniuk, mint amennyit nyerhetnek, de ez persze most biztos mellékes...)

nos betudom a fáradságodnak h pár szavamon fenn akadtál, ahelyett h a a mondanivalóm lényegére figyeltél volna, én csak Remy írására reagáltam, egyáltalán nincs kedvem a top 3 klánról itt beszélgetni , hisz nem ez a téma ,és igen arra reagáltam, h igazából nem tudom a top 30 oriból kinek mennyi belépése van ( de tippem szerint a Pannonnál legaláb 13k felett lehet a topkörök száma), de illő lenne 1 olyan esetett elkerülni ,h a változtatás után vki egyből ki tudjon válni 1 fősbe mert lehetősége van ütni, h senkit se érjen váratlanul..

Mivel kedves Hóhér pont te érdeklődted h nem kéne.e kiszámíthatóbá tenni és vhol zt feltüntetni..
Végül nem értem te mért háborodtál fel, hisz a pannont nem nagyon érinti a jelenlegi dpilomáciája mellett, ugyanakkor a Big Gunt már talán, az Ovit meg feltétlen érinti..

Hohér és a lényeg: De smmiképp nem ez volt az érvem a 4k kör mellett ( ez csak reakció volt Remy írására), hanem csupán annyi h keveslem a 2k kört mivel jópáran több mint 10k feletti topkörrel rendelkeznek már, és mivel én a mindenki 1 lapról induljon párti vok, így ez a javaslat esetén hozzám közelebb áll a 4k körös javaslat...
__________________
LotR
Reply With Quote
  #353  
Old 02-12-2008, 15:21
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azért ez mókás, hogy ilyenröl megy a vita.
A kedvezmény jó dolog, az ember picit bátrabban vált klánt egy egy ütéshez.
Mikor tegnap láttam, hogy Wand azért küzd, hogy az szk-s ori is kapjon kedvezményt, szó nélkül hagytam, érdemi megbeszélés helyett még most is erröl megy a vita.

Kapjunk már egy kicsit a fejünkhez, mert ez nevetséges, jóhogy nem jár az szk-s orinak semmiféle kedvezmény, miért járna? Mert régen játszott és akkor jó játékos volt? Lehet hogy olyan országok is vannak szk-n amik 4-5éve voltak játékban, azóta esetleg nem játszik az ország gazdája, most ha eszébe jut, mindjárt adjunk neki egy kosár kedvezményt, mert a hódító öskorában jól nyomta? Vicces lenne.

Olvastam oylan érvet is, hogy aki játékban van fent az sem csinál semmit, csak ott dekkol és fogyasztja a vipet. Érdekes szemlélet, olyan ember irta aki tudja jól, hogy mit jelent az "A" tetjén ülni, vagy arra lehetőségre várni akár hónapokig is, hogy feljebb tudjon menni.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #354  
Old 02-12-2008, 15:47
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
nos betudom a fáradságodnak h pár szavamon fenn akadtál, ahelyett h a a mondanivalóm lényegére figyeltél volna, én csak Remy írására reagáltam, egyáltalán nincs kedvem a top 3 klánról itt beszélgetni , hisz nem ez a téma ,és igen arra reagáltam, h igazából nem tudom a top 30 oriból kinek mennyi belépése van ( de tippem szerint a Pannonnál legaláb 13k felett lehet a topkörök száma), de illő lenne 1 olyan esetett elkerülni ,h a változtatás után vki egyből ki tudjon válni 1 fősbe mert lehetősége van ütni, h senkit se érjen váratlanul..

Mivel kedves Hóhér pont te érdeklődted h nem kéne.e kiszámíthatóbá tenni és vhol zt feltüntetni..
Végül nem értem te mért háborodtál fel, hisz a pannont nem nagyon érinti a jelenlegi dpilomáciája mellett, ugyanakkor a Big Gunt már talán, az Ovit meg feltétlen érinti..

Hohér és a lényeg: De smmiképp nem ez volt az érvem a 4k kör mellett ( ez csak reakció volt Remy írására), hanem csupán annyi h keveslem a 2k kört mivel jópáran több mint 10k feletti topkörrel rendelkeznek már, és mivel én a mindenki 1 lapról induljon párti vok, így ez a javaslat esetén hozzám közelebb áll a 4k körös javaslat...

ne tudd be a fáradtságnak, inkább gondold át, amiket írtam.
ezt írtad: nekem jó a 2k kör, de ha a topposok is meg kapják, akkor nem jó
azért ez vicces, de leírom még 1x neked, hátha most megérted.

próbálj meg kiicst tovább látni a topposokon, csak egy kicsit próbáld meg.

van egy ország, el kezdi magát felverekedni A ban. van egy klánja, amiből kibelépked, azért hogy találjon magának célpontot.
kár hogy neked nem egyértelmű, minél fentebb van egy ország,valószínű, hogy annál többször lépett ki be, és minél több ideje van fenn egy ország, annál többször lépett ki be egy klánból, ahhoz képest, aki még csak most indul a szinten.( azaz nem eg ylapról indulnak !!!! ) Emlékeztetnélek, az "A" a játék teteje, nem köteles senki onnan lefodulni, ebből következik, hogy aki fenn van és JÁTSZIK, nem szk. annak nőnek a topp körei. Annak aki NEM JÁTSZIK , valamint fel sem ment A-ba a toppba, azoknak nem nőnek a topp körei.

nem tudom mi volt a mondandód lényege, esetleg írd le nekem még 1x, mert úgylátszik nem értettem meg, de a mostanira azért reagálok:

-ha nem tudod kinek mennyit kell leadnia, javaslom a szövetség történet varázslatot, de ennek semmi köze a témához mellesleg

- "Mivel kedves Hóhér pont te érdeklődted h nem kéne.e kiszámíthatóbá tenni és vhol zt feltüntetni.."
ezt akárhogy issnézem, semmiképp nem illik sehová sem...

EZ HOGY JÖN IDE? kiírja Ati, kinek mennyi kedvezménye van, és máris kiszámítható. ezen sincs mit ragozni. Kedvesnek meg semmiképp nem vagyok kedves, ezért vagy gúnyolódsz, vagy nem olvastad a beírásom

- én nem háborodtam fel, csak rávetítettem, hogy a jó a 2k kör, de mégse jó a topp miatt , picit részrehajló.

- " de illő lenne 1 olyan esetett elkerülni ,h a változtatás után vki egyből ki tudjon válni 1 fősbe mert lehetősége van ütni, h senkit se érjen váratlanul..- "

ez biztos borzasztó váratlanul érne mindenkit, mivel ez a lehetőség most is adott...

És végezetül, ha mindenkit 1 lapról szeretnél indítani, szólnom kell, hogy eltévedtél, ez nem a havonta új szervert indító idióta stratégia játék, hanem a játék FOLYAMATOS.
hogyan szeretnél 1 lapról indítani egy újonnan fellépett országot A ba , egy olyannal aki már ott van évek óta ?
hogyan szeretnél egy frissen regelt országnak több személyiséget adni, hogy egy lapról induljon?
hogyan szeretnél egy olyan társaságnak ugyanakkora vagyont biztosítani A ba, akik felértek 4000 kör alatt, mint akik lenn termeltek 10 000 körig, és csak utána indultak meg A-ba.

a játékban nem igen indulsz 1 lapról szinte soha.

felőlem jó a 4000 kör, rohadtul nem érdekel, de a frissen fel jövő klánoknak,nem biztos hogy jó

valamint nem tudom hogy bele gondoltál e, hogy egy klánból kilépni megtámadni egy másikat, és vissza menni a rendes klánodba

2 földleadással jár, azaz a javaslatod szerint már 8000 kör kéne egy ilyen akcióhoz...

bele gondoltál?


Last edited by Hóhér; 02-12-2008 at 15:55..
Reply With Quote
  #355  
Old 02-12-2008, 16:50
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem azt magyarázza meg valaki, hogy miért jó és igazságos, hogy a topkörök SzK-n lévő országnak körönként hárommal csökkennek.

Tudom, hogy a jelenlegi helyzetben a leforduláshoz erre szükség van. Egyetértek vele, hogy így van szabályozva.

De nem látom be, hogy miért van szükség erre a klánbalépések csökkentése témában. Avval egyetértek, hogy SzK-s ori ne kapjon kedvezményt. De avval nem értek egyet, hogy ha elmegyek nyáron 3 hónap SzK-ra, akkor több mint 6500 top kört vesztek.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
  #356  
Old 02-12-2008, 16:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by -Fegya- View Post
Nekem azt magyarázza meg valaki, hogy miért jó és igazságos, hogy a topkörök SzK-n lévő országnak körönként hárommal csökkennek.

Tudom, hogy a jelenlegi helyzetben a leforduláshoz erre szükség van. Egyetértek vele, hogy így van szabályozva.

De nem látom be, hogy miért van szükség erre a klánbalépések csökkentése témában. Avval egyetértek, hogy SzK-s ori ne kapjon kedvezményt. De avval nem értek egyet, hogy ha elmegyek nyáron 3 hónap SzK-ra, akkor több mint 6500 top kört vesztek.
Új számlálót nem szívesen vezetek be erre, akkor inkább ne változzon, minthogy olyan szintig bonyolítsuk, amit már a többség nem bír követni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #357  
Old 02-12-2008, 17:04
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Mikor tegnap láttam, hogy Wand azért küzd, hogy az szk-s ori is kapjon kedvezményt, szó nélkül hagytam, érdemi megbeszélés helyett még most is erröl megy a vita.

Kapjunk már egy kicsit a fejünkhez...
Igen kapjunk..
Nem az a bajom, hogy SZK-s ori nem kap kedvezményt (bár ez önmagában paradoxon lévén SZK-n nem játszik, tehát semmiféle kedvezmény nem hat rá. Akkor hat rá, ha visszajön játszani és akkor ugye már nem SZK...)
hanem az a bajom, hogy a nem SZK kap baromi nagy kedvezmény.


Quote:
Originally Posted by Hóhér View Post
kár hogy neked nem egyértelmű, minél fentebb van egy ország,valószínű, hogy annál többször lépett ki be
Bocs, de nekem sem teljesen egyértelmű, hogy a most fentlévő jórészt felfedezéssel felmenő országoknak miért kellett olyan sokat kibe lépkedniük...

Last edited by wand; 02-12-2008 at 17:11..
Reply With Quote
  #358  
Old 02-12-2008, 17:14
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Számolás

én úgy gondoltam h a számolás úgy fog zajlani, ha vki elérte a 2k-t
és klánt vált akkor ugye kevesebbet kell leadnia annyival , ahogy ezt szépen leírtuk és ami jóváíródott az eltünik levonódik nek a top köröknél..

2300 köröm van klánt váltok megkapom a kedvezményt és a top köreimnél 300 kört látok ezentul...
Az is tiszta h 1% az alsó határ, és mikor 1%ra levittem a kedvezményt akkor a klánbelépéseim is ugyanannyinak számítódnak...
ergo olyan mintha először léptem volna klánba...
Javítsatok ki , de jelenlegi javaslatba úgy tünik h a kedvezmény 1 belépésig tart, a következő már megint a klánbelépések számának megfelelő számot kap..
A javaslatom lehet kedvezőbb, egyszerübb lenne és áttekinthetőbb mint számoon tartani a klánbelépések számát.. De én ezért tartottam indokoltnak a 4k top kört....
__________________
LotR
Reply With Quote
  #359  
Old 02-12-2008, 17:16
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Javítsatok ki , de jelenlegi javaslatba úgy tünik h a kedvezmény 1 belépésig tart, a következő már megint a klánbelépések számának megfelelő számot kap..
A jelenlegi javaslat szerint nem. Lásd példák, amiket írtam.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #360  
Old 02-12-2008, 17:25
Hóhér Hóhér is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 806
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post

Bocs, de nekem sem teljesen egyértelmű, hogy a most fentlévő jórészt felfedezéssel felmenő országoknak miért kellett olyan sokat kibe lépkedniük...
OFF
vajon neked miért kell?

és helytelen a "SEM" kifejezés, mert rajtad kívül senki nem kérdőjelezte meg azt, hogy a fenti országoknak mennyi a ki-be lépésük, vagy hogy miért kellett ki be lépniük.

várj csak

ennek mi köze is van a javaslathoz?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu