Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #221  
Old 06-02-2014, 14:08
golkonda's Avatar
golkonda golkonda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Téged lehet visszahozna, sokakat meg elvinne.. jóval több embert Az ötleted nem teszi játszhatóbba a játékot, épp ellenkezőleg.. eleve az az érzésem, hogy "féltékeny" vagy, mert nem neked van a nagy vagyon, hanem másnak.. az az igazság, hogy egy: a vagyon magában nem ér semmit, kettő: te is összehozhatsz annyi vagyont, mint bárki, akár annyit is, mint ami a legnagyobb klánoknak van (plusz ahhoz, hogy valaki legnagyobbak közé kerüljön igenis tegyen valamit..) csak ugye egyszerűbb az, ha mást fogunk meg, mintha neked kell megerőltetni magad.. Arról nem beszélve, hogy különösebb extra elképzelhetetlen vagyon nélkül felveheted a harcot a kisebb klánokkal..(első meg ne akarj lenni úgy, hogy semmi extrát nem kell nyújtanod, bár .. )

Nem vagyok féltékeny, nem akarok első lenni sem.
Ahogy írtam az elején még pro sem vagyok, és végképp nem akarok elvenni másoktól amit összedolgoztak évek alatt.
(Bíztam benne hogy ez az első hozzászolásomból kiderül)

Szerettem ezt a játékot és sosem a "tápolás" vagy gyüjtögetés miatt játszottam (arra ott van más mmorpg), hanem az élményszerű küzdelem miatt.
Ez redukálódott az utóbbi időben, de lehet azért mert A-ban próbálkoztam holott számomra a játék jobban élvezhető volt amíg 4es szövikkel harcoltunk és haladtunk együtt más hasonló egységek ellen.


Az ötlet az eddigi tapasztalataimból és játékélményeimből született, és tényleg nincs bennem irígység vagy féltékenység.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #222  
Old 06-02-2014, 15:47
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Én a friss felvetést nem látom okos dolognak.

Engem az idegesít egyre jobban, hogy sokszor kimegy a fejemből, elalszok, stb. kirakni azt a pár milla tekit, amim van és nagyon gyorsan kopik. Vagy tartsam egységben a vagyonom? És ha közbejön valami és szabiznom kell? (igaz eddig még nem jött közbe semmi). Vagy nyers.-ben? Már 1-2 yardot buktam miatta, hogy lekéstem 1-2 körrel...

Volt egy felvetés, ami szerint valami új épületben lehessen eltárolni pénzt, ami nem lopható és fosztható. Minél többet tartalékolok, annál gyengébb vagyok vari/toli/kati ügyileg (de csak látszólag). Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a harc sokba kerül, mindegy, hogy 200 hekin vagy 2000 hekin. Miért nincs lehetőség egy kis pénzt elrakni úgy, hogy ne férjenek hozzá? (segélyt nem tartom tartaléknak, ugyanis az 1:6,66os áttétele miatt 100 millát elővenni többe kerül, mintha hagyom, hogy beütnek )

Mi lenne, ha lenne egy ilyen épület, ami eltárol mondjuk "a" millát. Ez hozzáférhetetlen lopással fosztással. Mondjuk 1 nap ebből a keretből "b"-szer tudsz felvenni pénzt (amennyit akarsz), "c" kör késleltetéssel. Be a tárolóba a pénz az oriból szintén "c" kör késleltetéssel kerüljön. Felépíteni annyi, mint egy épületet, lebontani egységesen "d" kör.
Ha foglalnak tőled és ilyen épületet is visznek vagy pusztítanak, a pénz az oridba vándorol azonnal belőle onnantól lopható fosztható.

Persze aki akar, rakja ki a tekijét ugyanúgy, mint eddig, engem nem érdekel. Lehet, hogy akkor is tartanék valamennyit a piacon, ha sikerül sokat lopnom tekiből mondjuk, de akkor ha bekopik, megvolt a lehetőségem, hogy több tároló épületem legyen de én döntöttem úgy, hogy nem tartok többet más épületek kárára.

Higyjétek el, sokakat zavar ez a dolog, már akinek van valamije a piacon. Akinek meg nincs, nem is tud róla, hogy ilyet is lehet, egy ilyen épületbe viszont lehet nekiállna spájzolni és tudna mihez nyúlni, ha épp belékötnek. Sok orit láttam, aki 1-2 ütés után már egységeket rakott ki, hogy tudjon építkezni. Ez így tényleg jó?

Ahogy a nyers-ben/tekiben/katiban tartott tartalék értéke is folyamatosan változik a piaci árak függvényében, úgy az eltárolt arany értéke is, hiszen az ártól függően mindig más nyers/teki/kati mennyiséget lehet belőle venni.

Mivel a játék nem csak akkor "megy", ha be vagyok lépve, ezért egy ilyen fajta épület szerintem okos dolog lenne. Persze biztos vannak, akiknek tengernyi idejük van és ezt nem tartják problémának, nekik ugye nincs szükségük ilyen épületre, de szerintem vagyunk jónéhányan, akik úgy ahogy értjük ezt a játékot és szükségünk lenne egy ilyenre mert nem tudunk a játéknak élni de tartalék pénz nélkül viszont nem játszható.

Épp ezért akiknek ez nem probléma, ne is írjanak, hiszen őket ez a változtatás nem is érintené

Last edited by Értem én, de ..; 06-02-2014 at 17:18.. Reason: Kiegészítés: Pénz elrakása szintén késleltetve
Reply With Quote
  #223  
Old 06-02-2014, 16:59
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
..
Szerintem, ha megtámadnak automatikusan menjen szembe sereg..
Valamit kelljen már neked is csinálni, így is túl van már könnyítve a játék..
Ott a kufár szem, ha épp nem tudsz belépni az +3 órát ad.. gnómtól így is lophatatlan a teki, ha a kopás is zavar játssz 200 hekin..
Így is rengeteg újrázott teki van a játékban..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #224  
Old 06-02-2014, 17:23
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Szerintem, ha megtámadnak automatikusan menjen szembe sereg..
Valamit kelljen már neked is csinálni, így is túl van már könnyítve a játék..
Ott a kufár szem, ha épp nem tudsz belépni az +3 órát ad.. gnómtól így is lophatatlan a teki, ha a kopás is zavar játssz 200 hekin..
Így is rengeteg újrázott teki van a játékban..
Ha megtámadnak mondjuk földre, persze megy szembe a sereg, tartalék tárolótól függetlenül. Ha fosztani jön, eldugom a pénzt.

Ez a "valamit kelljen már csinálni" az nekem maga a játék legyen, amikor be tudok lépni.

Én rendeltetésszerűen szeretném a piacot használni, nem akarok ott tartalékokat tartani, kufár szem-el sem.

200 hekin jó volt játszani, épp a tekik "nem kopása" miatt. De szeretnék előre jutni, megtapasztalni a nagy hektárszámot is.

Az újrázás mindent visszad, de a segélyt azt nem, ugye? Akkor akár a tartaléktárolóba lévő pénzt se adná vissza egyáltalán, vagy csak mondjuk 4yard erejéig újrázáskor.
Reply With Quote
  #225  
Old 06-02-2014, 18:11
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Ha megtámadnak mondjuk földre, persze megy szembe a sereg, tartalék tárolótól függetlenül. Ha fosztani jön, eldugom a pénzt.

Ez a "valamit kelljen már csinálni" az nekem maga a játék legyen, amikor be tudok lépni.

Én rendeltetésszerűen szeretném a piacot használni, nem akarok ott tartalékokat tartani, kufár szem-el sem.

200 hekin jó volt játszani, épp a tekik "nem kopása" miatt. De szeretnék előre jutni, megtapasztalni a nagy hektárszámot is.

Az újrázás mindent visszad, de a segélyt azt nem, ugye? Akkor akár a tartaléktárolóba lévő pénzt se adná vissza egyáltalán, vagy csak mondjuk 4yard erejéig újrázáskor.
Építs bankot és nyugodtan tarthatsz bent pár mrd kpt.. ha többet akarsz, akkor bizony erőltesd meg magad és pakold a piacra, ha nem akarod, akkor fogadd el hogy kopik.. vagy ott a kati, ht pakolja helyetted.. ha szabizni akarsz bizony ki kell árulni.. valamit valamiért..
Nem érzem szükségesnek, hogy a lusta játékosokat még tovább támogassuk (azokkal szemben, akik hajlandóak játszani)..
(Hogy te is értsd, előző hszem első sora arra vonatkozott, hogy lassan helyetted üt az ori, ha így haladunk.. én ezt nem támogatom)
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #226  
Old 06-02-2014, 18:35
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Építs bankot és nyugodtan tarthatsz bent pár mrd kpt.. ha többet akarsz, akkor bizony erőltesd meg magad és pakold a piacra, ha nem akarod, akkor fogadd el hogy kopik.. vagy ott a kati, ht pakolja helyetted.. ha szabizni akarsz bizony ki kell árulni.. valamit valamiért..
Nem érzem szükségesnek, hogy a lusta játékosokat még tovább támogassuk (azokkal szemben, akik hajlandóak játszani)..
(Hogy te is értsd, előző hszem első sora arra vonatkozott, hogy lassan helyetted üt az ori, ha így haladunk.. én ezt nem támogatom)
Bank nem megoldás - fosztható a pénz.

Ne haragudj, de ez nem kényelmi megoldás lenne. Erre áldoznom kell valamiből, ha szükségem van rá. Neked ezek szerint nincs. Oké. Másnak sem lehet?
Mindenki egyforma szabad idővel rendelkezik? Minden játékosnak egyformák a lehetőségei? NEM.

Akkor miért zavarna, ha én mondjuk felesként tartanék 5% ilyen épületet? Örülj neki, neked előnyöd lenne velem szemben, mert te teszel azért, hogy ne kelljen neked ilyen épület. Nekem viszont nincs humorom hozzá, egy darabig még ki fogom tenni, de ha elkopik lassan, akkor minek lopjak? Minek fosztogassak? Minek termeljek? Amortizációra? Akkor minek játsszak?

Ha mondjuk egy ilyen épületben lehetne 100 milla, 200 hekin lehetne a szövinknek 5% ilyen épülettel 4 yard. Az sok? Vagy zavarna téged?

Ráadásul korlátozott a pénz elrakása/pénzhez jutás ebből a fajta tartalékból. Szóval nincs az, hogy jönnek fosztani és oda elrakod (ha van üres helyed persze) aztán előveszed.

Last edited by Értem én, de ..; 06-02-2014 at 19:33.. Reason: Elírás
Reply With Quote
  #227  
Old 06-02-2014, 19:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,198
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Most nagyjából leírtad a segélyt, annyi különbséggel, hogy annak a használatával mégcsak a területedből sem kell feláldoznod.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #228  
Old 06-02-2014, 19:31
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most nagyjából leírtad a segélyt, annyi különbséggel, hogy annak a használatával mégcsak a területedből sem kell feláldoznod.
Külön kiemeltem az elején, hogy a segélyt nem tartom egyáltalán tartaléknak a nagy "áttétele" miatt. Tegyük fel jön a sereg, kell 5k íjjat vennem, 150 milla. Segélyből előveszem, vissza már 1 yardot kell tennem. Miből? Akkor ha beütnek, lehet nem vesztek ennyit

A másik, ez a fajta épületben tartott tartalék nem lenne alkalmas az időbeni csúsztatás miatt arra, hogy gyorsan elővegyek belőle 150 millát, hogy fogjam a sereget.
De a káromat később tudnám fedezni a jól megérdemelt "ellopott/megtermelt/stb." tartalékomból, aminek a megtartására áldozok valamiből, ami természetesen nem kötelező, a nagy játékosokat ez amúgy sem érintené.

Nem lehet felvetni egy kérdést a játékosoknak erről? A nagy része azt sem tudja, hogy a piacon lehetne tartalékot tartani meg hogy a játék lényege úgymond a tartalék, anélkül 0 vagy. De ha lenne ilyen épülete, talán aktívabban tudna játszani a szövijével vagy egyedül.
Reply With Quote
  #229  
Old 06-02-2014, 20:13
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Értem én, de .. View Post
Bank nem megoldás - fosztható a pénz.

Ne haragudj, de ez nem kényelmi megoldás lenne. Erre áldoznom kell valamiből, ha szükségem van rá. Neked ezek szerint nincs. Oké. Másnak sem lehet?
Mindenki egyforma szabad idővel rendelkezik? Minden játékosnak egyformák a lehetőségei? NEM.

Akkor miért zavarna, ha én mondjuk felesként tartanék 5% ilyen épületet? Örülj neki, neked előnyöd lenne velem szemben, mert te teszel azért, hogy ne kelljen neked ilyen épület. Nekem viszont nincs humorom hozzá, egy darabig még ki fogom tenni, de ha elkopik lassan, akkor minek lopjak? Minek fosztogassak? Minek termeljek? Amortizációra? Akkor minek játsszak?

Ha mondjuk egy ilyen épületben lehetne 100 milla, 200 hekin lehetne a szövinknek 5% ilyen épülettel 4 yard. Az sok? Vagy zavarna téged?

Ráadásul korlátozott a pénz elrakása/pénzhez jutás ebből a fajta tartalékból. Szóval nincs az, hogy jönnek fosztani és oda elrakod (ha van üres helyed persze) aztán előveszed.
Fosztható és? Elteszed, ha meg úgysem vagy mikor ütnek és sok kp van bent szívd meg, nincs ezzel gond.. legyen már előnye annak, aki aktívabb, azzal szemben, aki nem..
Nem kényelmi? Akkor mi? Nem az a cél, hogy megint el lehessen dugni a pénzt érinthetetlenül 0 aktivitás mellett? Mert a javaslatod erről szól..
Miért zavar? Pl mert nem oszt nem szoroz, a feles 5% kocsmával kevesebbel is belop, de mellé még vissza sem lehet fosztani és még csak piacra sem kell tennie pl simán megteheti a feles, hogy mészárlás ellen üríti az orit, és ha véletlen kimegyek több sereggel, elővarázsol x mrdot és pattint..
Miért lenne ez jó egy aktív játékosnak? Neki ez hátrány, mert nem tudja elvenni azt a pénzt a kevésbé aktívtól.. ráadásul a piacra is kevesebb árú kerül, megint csak hátrány az aktív/játszani akaró számára..
4 mrd elérhetetlen kp 200 hekin sok-e? Baromi sok
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #230  
Old 06-02-2014, 20:44
Értem én, de .. Értem én, de .. is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 54%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Fosztható és? Elteszed, ha meg úgysem vagy mikor ütnek és sok kp van bent szívd meg, nincs ezzel gond.. legyen már előnye annak, aki aktívabb, azzal szemben, aki nem..
Nem kényelmi? Akkor mi? Nem az a cél, hogy megint el lehessen dugni a pénzt érinthetetlenül 0 aktivitás mellett? Mert a javaslatod erről szól..
Miért zavar? Pl mert nem oszt nem szoroz, a feles 5% kocsmával kevesebbel is belop, de mellé még vissza sem lehet fosztani és még csak piacra sem kell tennie pl simán megteheti a feles, hogy mészárlás ellen üríti az orit, és ha véletlen kimegyek több sereggel, elővarázsol x mrdot és pattint..
Miért lenne ez jó egy aktív játékosnak? Neki ez hátrány, mert nem tudja elvenni azt a pénzt a kevésbé aktívtól.. ráadásul a piacra is kevesebb árú kerül, megint csak hátrány az aktív/játszani akaró számára..
4 mrd elérhetetlen kp 200 hekin sok-e? Baromi sok
A számodra elérhetetlen tartalékom jelenleg is megvan. Én nem ezt tartom aktivitásnak, hogy felkeljek kirakni a tekit vagy épp a meló/suli alatt ekkor és ekkor be kelljen lépnem, én nem ezt tartom játéknak.

Az aktív a kevésbé aktívtól ugyanúgy el tudja venni azt a pénzt, amit lát, amit eddig sem látott (mert tekiben a piacon csücsül), azt ezután sem.

Szívesen felkelek, ha a szövim hív, hogy jön a sereg. (Kivéve, ha mondjuk fontos, hogy kipihenjem magam, akkor lehalkítom a telót és kész). De a kopásért semmikor sem kelek fel szívesen.

Az lenne a kényelmi kérés, hogy a helytartóval ki lehessen rakatni a tekit.

Hogy loplak be felessel, ha van bankod??

Befosztani ugyanúgy be lehet, ugyanis valamennyi kör késéssel kerül a lé biztos helyre. Akkor úgyis a megszokott módon dugom el, ahogy eddig is.
Kiürítem az orit, akkor szintén nem tudom csak úgy elővenni a pénzt és bevásárolni, a késés miatt.

A piacon lévő teki, amit nem eladásra tettek ki, amúgy sem osztott-szorzott semmit, mert felszínre se került általában, tehát mindegy, hogy kint van-e vagy sem. (Az előbb azt írtad, hogy sok az újrázott teki). A sok-sok milliós tartalékokkal rendelkezők pedig ugyanúgy kinn tartanák.

Kérlek olvasd el mégegyszer amit írtam, mert amiket itt felvetettél, arra a megoldásom kínált javaslatot, csak konkrét számok nélkül.

200 hekin egy 4es szövinek sok 4 yard? Komolyan?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A közös raktár -Fegya- Megvalósult javaslatok 69 01-28-2011 17:38
Piac mint raktár változtatása (avagy jó ez így) Kutyuleee Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 01-16-2008 01:18
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.06. Raktár Ati Hódító Kézikönyv 5 07-24-2007 16:59
Piac Diki Elvetett javaslatok 0 01-08-2007 12:43


All times are GMT +1. The time now is 08:10.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu