Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 03-06-2006, 17:33
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Ati: lopott lónak se kell nézni a fogát, nem csak az ajándéknak. 7 számjegy az még elég kevés az enyém valahogy sajna jóval nagyobb és mind kell a követelményekhez. még jó hogy még ingyenes nekem.
Mindenesetre igazat adok neked abban, hogy ha lopta a progit akkor ne azért fikázza mert nem tudja feltörni. Vegye meg ha kell, ha nem, akkor meg ne dumáljon. Persze ez nem sokban tartozik végülis a témához. sajnos rengetegen rossz mentalitásúak és jelleműek, és persze nem a szélsőségekre kell gondolni főleg, hanem ezekre az apróságokra mint aminek a részét képzi az amit mondtál, hogy ha lop valamit akkor ne nyafogjon. De mindegy. Én egyre inkább bele se gondolok ezekbe a dolgokba mert csak én leszek rosszul, nem tudom megoldani. Ne kelljen a világ összes baját magamra vennem, másnak sem kell. (igaz ez megint csak részben érinti a témát, de azt se mondta soha, hogy nekem nincs semmi bajom )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 03-06-2006, 18:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra
Nem állítom, hogy a gépemen minden 1000%ig legális(azért a nagy többség az, pl. a fontosabb progik), de a magam részéről átkozom a napot mikor sokezer pénzt kiadtam a Windows xp-re...alapban linuxot kaptam a géphez, de minden kiegészítő(az egértől kezdve, annak a dobozán ez külön fel is volt tüntetve) amit hozzá kaptam Windows alatt működik.Nagyon nem értek hozzá, és tuti, hogy valahogy meg lehetett volna oldani a dolgot, de nekem ez volt az egyszerűbb, hát így jártam, viszont azóta is bosszant.
Egér, meg ilyesmik többnyire mennek linux alatt is, csak ha ráírják, hogy win-re van, akkor tuti megveszi mindenki, aki még csak win-t látott.

Scanner, nyomtató, no ezek már lehetnek gondok, mert van pár lebutított belőle, ami önmagában nem tud működni, és teljesen a windowsra hagyatkozik, ezért linux alatt alapból nem megy.

Én sokáig linux alól csináltam mindent, mert egyszerűen gyorsabb volt, de van pár program, amik miatt az asztali gépem windowsos, úgyhogy erre rendezkedtem akkor már be.
Reply With Quote
  #103  
Old 03-06-2006, 18:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Ati: lopott lónak se kell nézni a fogát, nem csak az ajándéknak. 7 számjegy az még elég kevés az enyém valahogy sajna jóval nagyobb és mind kell a követelményekhez. még jó hogy még ingyenes nekem.
Nekem szerencsére elég behatárolható programok kellenek, és ezek nem 3d szerkesztők, mert azok aztán vinnék a pénzt szépen. Térképészeti programok, hmmm, finomság, sok-sok millió forintért. ))

Szerencsére 3d rajztudásom kimerül egy kockában, erre pedig egy paint is kiváló. ))))))))))
Reply With Quote
  #104  
Old 03-06-2006, 18:30
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Nekem szerencsére elég behatárolható programok kellenek, és ezek nem 3d szerkesztők, mert azok aztán vinnék a pénzt szépen. Térképészeti programok, hmmm, finomság, sok-sok millió forintért. ))

Szerencsére 3d rajztudásom kimerül egy kockában, erre pedig egy paint is kiváló. ))))))))))
na látod! úgy még egyszerű, nekem persze 3D gépészeti szerkesztőket is kell használnom meg VEMszámításra alkalmas programokat stb. na azok meg már nagyon nem olcsók
Reply With Quote
  #105  
Old 03-07-2006, 08:37
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

hát igen, de sztemnem az árak magasak, hanem a fizetés kevés. valahol láttam ilyen statisztika szerüséget, külömböző országokban a fizudbol mennyi leg. játékot tudsz venni.
hát m.o.-on asszem az átlag fizubol 1 et, amig máshol 10-12 .na szerintem ez itt a probléma.gondolom a progikat is lehetne olcsobban adni, de azz nem olyan jo annak aki árujja.
ugyhogy 1szerű "prolinak" (mint én is) marad az "egyéb" helyről beszerzett windows, és társai.
Reply With Quote
  #106  
Old 03-07-2006, 08:59
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyetértek. Amíg nincs Magyarországon fogyasztóképes kereslet, illetve csak a lakosság egy szűk körében, addig az, hogy az ember illegális szoftvereket használ, nem csak az emberek hibája. És ezt nem lehet azzal elintézni, hogy ha nincs rá pénzed, ne használd. A jövedelemkülönbségek közötti igazságtalanságnak ez ugyanis egy olyan területe, ahol az emberek valamit "vissza tudnak venni", azon enyhíteni.
De hogy más példával éljek: a fejlődő világ, a különböző feltörekvő félperifériák, mint pl. Kína a világ tudomására adta, mi az, hogy a nyugat azt követeli tőlük, környezetkímélő beruházásokat hajtsanak végre, amikor ők az ipari forradalomtól kezdve száz évekig szennyezték a környezetet? Már bocs, de akkor nekünk is jogunk van hozzá -mondják- és nem érdekel az, hogy ti már eljutottatok olyan szintre, amikor már látjátok ezek káros következményeit. Mi nem, és szevasztok. Mit lehet ezzel tenni? Semmit. Magyarországon is várni kell erre, évtizedekig, hogy egyrészt legyen miből vásárolnia, másrészt pedig a sokszor saját nyomorúságán élelmessé vált fogyasztó rájöjjön, ha egysze rvan is rá pénze, megvegye-e, ha ingyen is megszerezhető. Ezek pillanatynilag még zsigerig beidegződött dolgok, évtizedek, míg változik a mentalitás.
Reply With Quote
  #107  
Old 03-07-2006, 09:28
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati
Egér, meg ilyesmik többnyire mennek linux alatt is, csak ha ráírják, hogy win-re van, akkor tuti megveszi mindenki, aki még csak win-t látott.
Kipróbáltuk és nem működött sem az egér sem a scanner.
Mondom lehet, hogy megolható lett volna, némi állítgatás, meg egyebek után, de én ezekhez annyira nem értek, hogy az már szinte félelmetes.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #108  
Old 03-07-2006, 13:55
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Dav: teljesen egyetértek a hozzászólásoddal. Nem tudok nagyon mit hozzáfűzni, sajnálatos hogy így van, de ahogy Ati egyszer rámpirított a román hódítóval kapcsolatban, hogy azért mert nekünk van akkor dögöljön meg azért a szomszéd lova? ezzel is ezt tudom mondani: azért mert amerikában azt amit itt nem tudunk megvenni 20 rongyért (most játékról beszélek persze, különben a 20 rongy röhejes ár lenne) azt ott ők naponta veszik? és akkor nekünk ne legyen mert olyan körülmények között élünk hogy ha kidolgozzuk a belünket se jóképpel dobunk ki 20 rongyot egy játékra, és ráadásul ott van az orrunk előtt a neten ingyen, egy kattintásba és 30 percnyi várásba kerül megszerezni, akkor inkább savanyú képpel nem vesszük meg, vagy kidobunk rá egy 7 napi kajára valóra elég pénzt??? (jó, valaki egy hónapig él ennyiből, de én most normális kajára gondolok, szeretek enni, no.) hát erre nehezen veszed rá az átlag magyart aki ha megteheti minél többet spórol olyan dolgokra amit muszály megvenni, az ingyen is megszerezhető dolgok rovására...
Reply With Quote
  #109  
Old 03-07-2006, 14:08
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ha megveszed drága pénzért a játékot, vagy filmet, akkor sem biztos, h találsz rajta magyar nyelvet. Pedig 10-20 rongyért ennyit sztem jogosan elvárhatunk.
Reply With Quote
  #110  
Old 03-07-2006, 14:23
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Angry

Quote:
Originally Posted by Arwen
Ha megveszed drága pénzért a játékot, vagy filmet, akkor sem biztos, h találsz rajta magyar nyelvet. Pedig 10-20 rongyért ennyit sztem jogosan elvárhatunk.
spec egyre jobban utálok minden fordítást angolról. legalább hozzáértőt bíznának meg de nem, valami rokon kölke zsebpénzért csinálhatja mert csomó hülye félrefordítás van, és már a pofám leszakad olyanok... szóval inkább angol, vagy tényleg legyen rendesen lefordítva....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 4 (0 members and 4 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu