Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 02-06-2008, 01:32
fandras73 fandras73 is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 13
Activity: 0%
Longevity: 89%
Thumbs down Sztem ez nem igazán korrekt!

A helyzett a következő!

Egy ország folyamatosan lopkodta a szövimet.
Majd miután kitámadtam rá, jöttek az ártók, vihar, szárazság, földrengés.
Ez mind szép és jó, mert ugye erről szól a játék, majd az utolsó másodpercben mielött beütném szintet lép az illető, és a seregem eltéved és vissza fordul.
Erre a szövije nekem jön, és már csak 1 körre van tőlem.
Én viszont 2 körre mindentől, és még földet se szereztem.
Ez fair, vagy így jó, és nem úgy kellet volna ennek történnie, ha már nem tudom megütni, mert fellép, hogy a seregeim visszatérnek 1 kör alatt?
Így aztán teljesen szét lehet szedni az orimat, és csak azért mert az illető szintet lép?
Erre nincs segítség, vagy az ilyen az abszólút korrekt?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 02-06-2008, 08:49
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Ez így teljesen korrekt, akkor lép szintet, amikor a szintlépés feltételeinek megfelel, és úgy gondolja, hogy fellép. A szintlépését nem tudod megakadályozni azzal, hogy megtámadod. Az nem is lenne jó, ha meg tudnád.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 02-06-2008, 09:42
stampi's Avatar
stampi stampi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sárospatak
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Üdv

Viszont annyiban igaza van F andrasnak hogy ha már szintet lépett az ori akit támadt, akkor ne ő szívjon már, és érjenek haza seregei időben, hamarabb. Amennyit mentek, annyi múlva érjenek vissza legkésőbb, vagy még annál is hamarabb /mintha el se indultak volna azér nem kell/ PL. két körös támadás, első körnél fellép a megtámadott, akkor 1 kör múlva érjen haza sereg. Nem a támadó hibája h fellépett a másik ori. Ez előfordulhat akkor is, ha vki törli oriját, mikor támadom. Kétkörös támadásnál szintén sokára érnek haza seregek, pedig nincs is már kit támadni. Úgy kellene hogy amennyit ment sereg, annyit jöjjön hazafelé is. Ne kóvályogjon keresve a hazavezető utat

És nemtom mit teszek ha ATI beszól hogy erről már van téma nyitva vhol, próbálkozzak ott firkálni róla
ja, és elolvastam minden előzményt a topikban
__________________
"Az elv, olyan mint a fing: tartja az ember, amíg tudja."

Aki vereséget szenved, annak még nincs vége.
Annak van vége, aki feladja.
/Richard Nixon/

Ahhoz, hogy az ember győzni tudjon,
hozzátartozik, hogy tudjon veszíteni is.

/ Segal/
Reply With Quote
  #4  
Old 02-06-2008, 09:43
stampi's Avatar
stampi stampi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Sárospatak
Posts: 135
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szóval mindkettőtöknek igaza van sztem
__________________
"Az elv, olyan mint a fing: tartja az ember, amíg tudja."

Aki vereséget szenved, annak még nincs vége.
Annak van vége, aki feladja.
/Richard Nixon/

Ahhoz, hogy az ember győzni tudjon,
hozzátartozik, hogy tudjon veszíteni is.

/ Segal/
Reply With Quote
  #5  
Old 02-06-2008, 09:51
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

jartam mar en is hasonlokeppen. elitelheto moralisan esetleg, de teljesen szabalyos a fellepesbe valo menekules. es annyi erovel kell kimenni, hogy az ori ne legyen vedtelen. dehat ez mar mas kerdes. ez tenyleg tipikusan az "igy jartal" esete. de nem kell megsertodni, en is igy jartam. benne van ez is a pakliban. persze attol meg roppant bosszanto.
Reply With Quote
  #6  
Old 02-06-2008, 10:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
jartam mar en is hasonlokeppen. elitelheto moralisan esetleg, de teljesen szabalyos a fellepesbe valo menekules.
Nem kell ezt minden esetben menekülésnek nevezni. Ha egyszer kész a fellépésre, és fel szeretne lépni, akko rnem fog csak azért ittmaradni, mert épp valaki megy felé, és milyen dolog lenne már fellépni. Ha fel akar, akkor fellép. Ez nem egy olyan akció, amit naponta 3x eljátszik valaki.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 02-06-2008, 10:21
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Nem kell ezt minden esetben menekülésnek nevezni. Ha egyszer kész a fellépésre, és fel szeretne lépni, akko rnem fog csak azért ittmaradni, mert épp valaki megy felé, és milyen dolog lenne már fellépni. Ha fel akar, akkor fellép. Ez nem egy olyan akció, amit naponta 3x eljátszik valaki.
Viszont egy olyan irányba el lehetne menni hogy akkor a seregek 1 kör mulva érjenek haza.Ugyan ez a bajom klántámadásnál is ha megszünik a klán ugyan úgy megy tovább a sereg sőt a csata is lezajlik és 2 kör mire hazaérsz(csak egy gramm földet nem kapsz)Ebben az esetben az lenne a jó ha egy klán már megszünés alatt van akkor ne lehessen támadni illetve ha támadás alatt van ne lehessen megszüntetni(most az a rendszer van hogy ha kv előtt benyomod a gombot akkor kv után már kint is vagy)
Reply With Quote
  #8  
Old 02-06-2008, 10:26
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Viszont egy olyan irányba el lehetne menni hogy akkor a seregek 1 kör mulva érjenek haza.Ugyan ez a bajom klántámadásnál is ha megszünik a klán ugyan úgy megy tovább a sereg sőt a csata is lezajlik és 2 kör mire hazaérsz(csak egy gramm földet nem kapsz)Ebben az esetben az lenne a jó ha egy klán már megszünés alatt van akkor ne lehessen támadni illetve ha támadás alatt van ne lehessen megszüntetni(most az a rendszer van hogy ha kv előtt benyomod a gombot akkor kv után már kint is vagy)
A kiküldött sereg nem tud arról, hogy már nincs ott a célpont. Megy 2 körös útjára, mert elküldted. Utána pedig a hazaút ugyanannyi, mint a kiküldött út, nem érhet haza hamarabb.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #9  
Old 02-06-2008, 10:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Közben téma átmozgatva az általános beszélgetésekbe. Ez nem stratégiai kérdés. A témája is elég semmitmondó, a jövőben azért valamivel beszédesebb témát tessék választani. Jelen pillenatban ez nagyjából egyenértékű azzal, hogy "X", vagy "mittomén".
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 02-18-2008, 14:03
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Azthiszem a téma címéhez hű maradok

Legnagyobb egyéni foglalás tegnapról az 5. szinten:
2008-02-17 16:39:56 ...


Na ez az,ami nem korrekt.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:59.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu