Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 03-07-2006, 18:23
Apa Apa is offline
Banned
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 440
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
spec egyre jobban utálok minden fordítást angolról. legalább hozzáértőt bíznának meg de nem, valami rokon kölke zsebpénzért csinálhatja mert csomó hülye félrefordítás van, és már a pofám leszakad olyanok... szóval inkább angol, vagy tényleg legyen rendesen lefordítva....

az előzö 2 szolással mélységesen egyetértek. nem hasonlitgatok semmit semmihez, de ugy gondolom ha ennyi pénzt elkélrnewk valamiért,
akko legyen má érthető nekem is.aszt hiszem kevés olyan nemzet van, amiből a világ minden pontján megtalálhato néhány példány., és alkalom szerüen még felis fedeznek valamit., vagy nagyot csinálnak valakiből tudtukkon kivűl...... szerintem.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #112  
Old 03-07-2006, 18:52
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Apa
az előzö 2 szolással mélységesen egyetértek. nem hasonlitgat0ok semmit semmihez, de ugy gondolom ha ennyi pénzt elkélrnewk valamiért,
akko legyen má érthető nekem is.aszt hiszem kevés olyan nemzet van, amiből a világ minden pontján megtalálhato néhány példány., és alkalom szerüen még felis fedeznek valamit., vagy nagyot csinálnak valakiből tudtukkon kivűl...... szerintem.
ja, ez igaz.. de ettől sajnos nem lesz több jó magyar fordító.. sokan vagyunk, de nem elegen:)

amúgy én nem nagyon szeretem a magyarított játékokat.. ha eredetileg magyar, úgy jó persze:).. lehet hogy ez csak azért van, mert még sosem volt szerencsém jó fordításhoz?:)
Reply With Quote
  #113  
Old 03-07-2006, 19:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Én azt nem értem, hogy minek ezt ennyire erőltetni...

Ott a "magyar" windows. Tegyél fel valami nem-magyar programot, és láss csodákat a "magyarítástól":

"Are you sure you want to continue? Igen/Nem"

"Do you accept the licence agreement? Igen/Nem/Mégse"

"Really delete this file? Igen/Nem"

"Continue with low-level format? Igen/Nem"

Értelmetlen......... Inkább meg kellene tanítani alap angolt mindenkinek, aki számítógépeket akar használni, mert ez a félig magyar, félig angol, néha esetleg egyéb nyelvű felállás ez sehova se vezet. Vagy maximum az eredeti gondolathoz, hogy "de szar ez a windows, pedig friss, tegnap töltöttem le"...
Reply With Quote
  #114  
Old 03-07-2006, 19:23
director
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati
Én azt nem értem, hogy minek ezt ennyire erőltetni...

Ott a "magyar" windows. Tegyél fel valami nem-magyar programot, és láss csodákat a "magyarítástól":

"Are you sure you want to continue? Igen/Nem"

"Do you accept the licence agreement? Igen/Nem/Mégse"

"Really delete this file? Igen/Nem"

"Continue with low-level format? Igen/Nem"

Értelmetlen......... Inkább meg kellene tanítani alap angolt mindenkinek, aki számítógépeket akar használni, mert ez a félig magyar, félig angol, néha esetleg egyéb nyelvű felállás ez sehova se vezet. Vagy maximum az eredeti gondolathoz, hogy "de szar ez a windows, pedig friss, tegnap töltöttem le"... ;)

azért a legszebb az volt, mikor egy haverom gépén egy meg nem nevezendő szoftver telepítésekor a következő felirat fogadott:

"are you sure you want to continue?" mégse / cancel

nesze neked fordítás:D (amúgy a mégse volt az ok megfelelője;)
Reply With Quote
  #115  
Old 03-07-2006, 19:43
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Az alap angol teljesen jó ötlet.
amúgy nem erre a hibára gondoltam Attis, hanem arra hogy van egy angol mondat és magyarra teljesen másképp van lefordítva és nem is azt jelenti, vagy csak hibás... ez jobban zavar mint bármi más...
Reply With Quote
  #116  
Old 03-07-2006, 20:06
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Az alap angol teljesen jó ötlet.
amúgy nem erre a hibára gondoltam Attis, hanem arra hogy van egy angol mondat és magyarra teljesen másképp van lefordítva és nem is azt jelenti, vagy csak hibás... ez jobban zavar mint bármi más...
Már találkoztam olyan MAGYAR programmal is, ami valami ilyesmivel indult: "A telepítő már installált komponenseket keres..."

Miért nem lehet ezt magyarul írni? "Megnézem, hogy telepítetted-e már a programot..."

Mindenki értené, hogy miről van szó...
Reply With Quote
  #117  
Old 03-07-2006, 20:34
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Ati
Már találkoztam olyan MAGYAR programmal is, ami valami ilyesmivel indult: "A telepítő már installált komponenseket keres..."

Miért nem lehet ezt magyarul írni? "Megnézem, hogy telepítetted-e már a programot..."

Mindenki értené, hogy miről van szó...
telepített komponensek. így lehetne magyarabbul írni, vagy telepített modulok... tudod a mikrószaft kíndóz modulosan programozható... azaz nem kell megírnd egy ablak algoritmusát csak meghívod a modulját a programban amit írsz... és ott egy szabvány kíndóz ablakod amit úgy módosítasz ahogy jólesik a léyneg készen van már. na most ilyeneket keres hogy ne telepítsen feleslegesen
Reply With Quote
  #118  
Old 03-07-2006, 20:35
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by director
ja, ez igaz.. de ettől sajnos nem lesz több jó magyar fordító.. sokan vagyunk, de nem elegen

amúgy én nem nagyon szeretem a magyarított játékokat.. ha eredetileg magyar, úgy jó persze.. lehet hogy ez csak azért van, mert még sosem volt szerencsém jó fordításhoz?
a neverwinter nights fordítása nem csak hogy pontos, hanem még hangulatosra is sikeredett. Az nagyon tetszik, még plusz élmény a játék mellett.
Reply With Quote
  #119  
Old 03-07-2006, 20:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
telepített komponensek. így lehetne magyarabbul írni, vagy telepített modulok... tudod a mikrószaft kíndóz modulosan programozható... azaz nem kell megírnd egy ablak algoritmusát csak meghívod a modulját a programban amit írsz... és ott egy szabvány kíndóz ablakod amit úgy módosítasz ahogy jólesik a léyneg készen van már. na most ilyeneket keres hogy ne telepítsen feleslegesen :D
Nekem a szöveg a bajom. :D Mi a fenének kell szegény felhasználónak egyáltalán tudnia, hogy épp mit csinál? Alap flash leckékből tudjuk, hogy a különböző kiírások (hangok betöltése, animációk betöltése, ...) csak felhasználó-vakító fogások, mert igazából ezek nincsenek is különszedve, csak had lássa szerencsétlen felhasználó, hogy húúú, történik valami. :) Ki kell rakni egy százalékos kijezzőt, azt kész. Nem tudom mit kell ezt ennyire túlbonyolítani. Bár azokon a telepítökön is ki tudok akarni, amik elmennek 0-tól 100%-ig... kb ötvenszer... :)
Reply With Quote
  #120  
Old 03-07-2006, 20:46
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Davalon
a neverwinter nights fordítása nem csak hogy pontos, hanem még hangulatosra is sikeredett. Az nagyon tetszik, még plusz élmény a játék mellett.
A Diabló mókás, főleg ha online játszol, és valakinek magyar van, valakinek angol. No ott nem egyszerű kitalálni, hogy ki hol van, mert a városnevek is le vannak fordítva magyarra...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 16:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu