Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

View Poll Results: Ki nyeri a 2010-es labdarúgó VB-t?
Anglia 1 3.70%
Brazília 4 14.81%
Argentína 4 14.81%
Olaszország 3 11.11%
Németország 3 11.11%
Spanyolország 8 29.63%
Hollandia 4 14.81%
Franciaország 0 0%
Egyéb európai ország 0 0%
Egyéb nem európai ország 0 0%
Voters: 27. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #71  
Old 06-16-2010, 17:38
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Azért Schwiiz elég nagyot hoppolt most!
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #72  
Old 06-16-2010, 17:58
Kubbi Kubbi is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veszprém
Posts: 1,171
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ez a vb a vuvuzeláról szól, és a védekező null fociról...
__________________
Sose félj valami újat csinálni. Emlékezz, hogy egy magányos amatör készítette a Bárkát, és egy halom szakértő a Titanicot.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kubbi For This Useful Post:
  #73  
Old 06-16-2010, 18:59
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kubbi View Post
ez a vb a vuvuzeláról szól, és a védekező null fociról...
Azért ez egy elég meredek kijelentés, az első csoportkör végén, még a 3/4-e hátra van. mondjuk ijesztő, hogy még 3x ennyi meccsen kell még hallgatnom az afrikai gyilkos méheket

Amúgy első körben vártam,hogy lesznek meglepetések, és sok gólra se számítottam, legalábbis a nagy csapatoktól semmiképpen. azért ilyenkor még nagyon kevesen szoktak puskaport durrogtatni, mert akkor a végére kifáradnak. több meglepetés akadt mint amire számitottam, de igazán csak a mai svájci siker döbbentett meg. Mondjuk a nem túl meggyőző játékú első kör után sztem egészen csemegézni fogunk 2-3.csoportkörben. hál isten elég sok nagy csapat került győzelem és gól zápor kényszerbe. úgyhogy sztem a 2-3. körben legalább 50%-al több gól lesz legalábbis azoknak a csapatoknak mindenképpen gól parádé kell, akik a csoport elsőségre pályáznak és az első fordulóban kikaptak vagy x-eltek. (ugye pl a spanyoloknak esélyes,hogy rögtön a brazilokat kapják ki a 16között ha csak 2.ként jutnak tovább)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #74  
Old 06-16-2010, 20:07
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #75  
Old 06-17-2010, 09:54
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Az az érdekes itt ezen a Vb-n hogy az elsö körben rosszul szereplö csapatoknál mindennel baj volt..kerek a labda szólt a kürt, és nem halottuk egymás szavát, hideg volt , fújt a szél, nem jó a kaja, rossz a közbiztonság stb stb.. csak egyvalamit nem halottam sosem hogy kimondják pl a Franciák is azt hogy igen rossz a csapatunk mert a szöv kapitány nem készített fel megfelelöen a Vb-re...
milyen érdekes a Németek miért nem pamaszkodtak a zümmögésre a labdára a zajra ??? a Svájciakat miért nem zavarta a labda meg az ellenfél ???, Nagyon sok olyan csapat van itt a Vb-n akik csak az "arcukkal" vannak jelen viszont testileg lelkileg meg valahol másutt vannak....
Másik dolog az hogy kellemes meglepetés pl a Koreai NDK csapata igazán jót meccseltek a Brazolikkal ....

Kellemes meglepetés még az Ottmar Hitzfeld féle SVÁJC vagy CHILE focija....
Viszont az ANGOLOK aZ ARGENTÍNOK is akár éghetenek mert nagyon esetleges volt a focijuk ráadásul az Angoloknál sosem lehet tudni épp melyik kapusuk betlizik...Lassan 30 éve nincs egy jó kapusuk Peter Shilton óta szinte mindegyik kapusuk agyonlepkézte magát Seaman, Robinson , vagy a mostani 39 éves kapusuk is David James is iszonyat "lepke " kapus
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Blacky For This Useful Post:
  #76  
Old 06-17-2010, 10:23
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Az az érdekes itt ezen a Vb-n hogy az elsö körben rosszul szereplö csapatoknál mindennel baj volt..kerek a labda szólt a kürt, és nem halottuk egymás szavát, hideg volt , fújt a szél, nem jó a kaja, rossz a közbiztonság stb stb.. csak egyvalamit nem halottam sosem hogy kimondják pl a Franciák is azt hogy igen rossz a csapatunk mert a szöv kapitány nem készített fel megfelelöen a Vb-re...
milyen érdekes a Németek miért nem pamaszkodtak a zümmögésre a labdára a zajra ??? a Svájciakat miért nem zavarta a labda meg az ellenfél ???, Nagyon sok olyan csapat van itt a Vb-n akik csak az "arcukkal" vannak jelen viszont testileg lelkileg meg valahol másutt vannak....
Másik dolog az hogy kellemes meglepetés pl a Koreai NDK csapata igazán jót meccseltek a Brazolikkal ....

Kellemes meglepetés még az Ottmar Hitzfeld féle SVÁJC vagy CHILE focija....
Viszont az ANGOLOK aZ ARGENTÍNOK is akár éghetenek mert nagyon esetleges volt a focijuk ráadásul az Angoloknál sosem lehet tudni épp melyik kapusuk betlizik...Lassan 30 éve nincs egy jó kapusuk Peter Shilton óta szinte mindegyik kapusuk agyonlepkézte magát Seaman, Robinson , vagy a mostani 39 éves kapusuk is David James is iszonyat "lepke " kapus
Svájc focija kellemes meglepetés volt? Meglepetésnek meglepetés, de amit csináltak, az se nem játék, se nem foci.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to tdomo For This Useful Post:
  #77  
Old 06-17-2010, 11:46
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Svájc focija kellemes meglepetés volt? Meglepetésnek meglepetés, de amit csináltak, az se nem játék, se nem foci.
Örülnék, ha a magyar válogatott legalább ezt tudná
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Valezius For This Useful Post:
  #78  
Old 06-17-2010, 22:31
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Svájc focija kellemes meglepetés volt? Meglepetésnek meglepetés, de amit csináltak, az se nem játék, se nem foci.
Nem akarlak megsérteni meg a lelkes éljenzöidet sem de kb akkor annyit értesz a focihoz mint LÓ a hátúszáshoz....vagy a másik lehetöség az hogy nem láttad az INTER - BARCELONA meccset amit meg erösen kétlem..na szóval neked és az éljenzöidnek...Amit SVÁJC bemutatott az egy CÉLFOCI volt ami a spanyolok ellen talált ki egy olyan edzölegenda aki két különbözö csapattal is BL-t nyert neve Ottmar Hitzfeld..Az hogy hellyel közzel a játékosainak sikerült megoldani a feladatot azt úgy nevezik jobb helyeken hogy taktikai fegyelem..Ugyanis a SPANYOL válogatottat csak ilyen játékkal lehetett megszorítani ha ne adj isten láttad, hogy hogyan is nyerték meg az EB-t..Azt még így is csak egy apró hajszál kelett ahhoz, hogy az amúgy kitünöen játszó Spanyolok NE egyenlítsenek ki gondolok Xabi Alonso kapufájára....Kb ennyit szerettem volna a felvilágosításodra elmondani és remélem a többi mérközést nyitott szemmel és megfelelö szakértelemmel is fogod nézni..

köszönöm Szíves türelmedet
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Blacky For This Useful Post:
  #79  
Old 06-18-2010, 01:21
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Blacky View Post
Nem akarlak megsérteni meg a lelkes éljenzöidet sem de kb akkor annyit értesz a focihoz mint LÓ a hátúszáshoz....vagy a másik lehetöség az hogy nem láttad az INTER - BARCELONA meccset amit meg erösen kétlem..na szóval neked és az éljenzöidnek...Amit SVÁJC bemutatott az egy CÉLFOCI volt ami a spanyolok ellen talált ki egy olyan edzölegenda aki két különbözö csapattal is BL-t nyert neve Ottmar Hitzfeld..Az hogy hellyel közzel a játékosainak sikerült megoldani a feladatot azt úgy nevezik jobb helyeken hogy taktikai fegyelem..Ugyanis a SPANYOL válogatottat csak ilyen játékkal lehetett megszorítani ha ne adj isten láttad, hogy hogyan is nyerték meg az EB-t..Azt még így is csak egy apró hajszál kelett ahhoz, hogy az amúgy kitünöen játszó Spanyolok NE egyenlítsenek ki gondolok Xabi Alonso kapufájára....Kb ennyit szerettem volna a felvilágosításodra elmondani és remélem a többi mérközést nyitott szemmel és megfelelö szakértelemmel is fogod nézni..

köszönöm Szíves türelmedet
Ezzel teljesen egyetértek. igazából amit tdomo mondott csak felével értettem egyett játéknak nem volt játék, viszont foci az volt, legalábbis az utobbi évek ezt a taktikát igazolják csapat szinten is... a németek is ezt csinálják, csak egy szinttel magasabban, már évek óta.

De, nekem mindig is a "délebbi" játékstilus, a latinosabb jött be, ami néha néha már mondhatni grundfoci. és itt nem a látványos megoldásokra,cselekre értem. hanem amit pl ma mutatott mexikó vagy argentina: 2-3ember között is tartom a labdát zsebkendőnyi területen és tovább tudom adni. pont ez tetszik ezekben a latin-amerikai csapatokban, hogy az alapfelállás mellett teljesen spontán próbálnak játszani. emellett ezért szeretem európában még a spanyol,holland,portugál vagy az olasz csapatot. mindegyikben ott van az,hogy igazán csak akkor jók, ha a vérük hajtja őket és nem egy stabil megkoreografált meccset játszanak az edző előirásai szerint. nem véletlenül jellemző rájuk,hogy csak a hirtelen halál alatt játszanak igazán jól. én pl ezért sem irtam le még az olaszokat sem ezen a vb-n
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #80  
Old 06-18-2010, 08:17
Blacky Blacky is offline
Member
 
Join Date: Mar 2007
Location: Szeged
Posts: 199
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Ezzel teljesen egyetértek. igazából amit tdomo mondott csak felével értettem egyett játéknak nem volt játék, viszont foci az volt, legalábbis az utobbi évek ezt a taktikát igazolják csapat szinten is... a németek is ezt csinálják, csak egy szinttel magasabban, már évek óta.

De, nekem mindig is a "délebbi" játékstilus, a latinosabb jött be, ami néha néha már mondhatni grundfoci. és itt nem a látványos megoldásokra,cselekre értem. hanem amit pl ma mutatott mexikó vagy argentina: 2-3ember között is tartom a labdát zsebkendőnyi területen és tovább tudom adni. pont ez tetszik ezekben a latin-amerikai csapatokban, hogy az alapfelállás mellett teljesen spontán próbálnak játszani. emellett ezért szeretem európában még a spanyol,holland,portugál vagy az olasz csapatot. mindegyikben ott van az,hogy igazán csak akkor jók, ha a vérük hajtja őket és nem egy stabil megkoreografált meccset játszanak az edző előirásai szerint. nem véletlenül jellemző rájuk,hogy csak a hirtelen halál alatt játszanak igazán jól. én pl ezért sem irtam le még az olaszokat sem ezen a vb-n
Igazad van 100 % -ig

Nekem csak mindig annyi bajom van az olyan beírásokkal , hogy "ez nem is foci" és ezt már nagyon sok helyen láttam már , hogy sokan azt hiszik hogy a foci arról szól , hogy húú gyerünk hajrá löjünk 3-4-5 gólt mert attól szép a játék , csak azt felejtik el sokan , hogy pont az álatalad is említed olasz , Spanyol, és Dél-Amerikai focit pont ezzel a " területszükítéses nem hagyjuk Öket improvízálni hanem rákényszerítjük a poziciófocira " tipusú taktikával lehet megszorongatni..Élö Példa volt erre az INTER-BARCA vagy most a SVÁJC-SPANYOL meccs..De Pl ott volt a mexico-Francia meccs tegnap este ahol meg van egy szétesett Francia csapat - egy saját országában is közutálatnak örvendö szöv.kapitánnyal - plusz a kijutásuk körülményei miatt is egy enyhe unszimpátia veszi körül Öket, de zseniális játékosokkal../ Malouda, Ribery, például / , ahol Például nagyon Jól lehetett látni, hogy a mexikói foci ebben az adott 90 percben mennyivel jobban érvényesült a sematikus semmitmondó Francia tötymörgés melett....

Ezért is írtam azt hogy pl SVÁJC győzelmében nagyon nagyon benne volt egy Ottmar Hitzfeld nevü edzölegenda aki egyszer elhitette a játékosaikkal , hogy ha megfelelően dolgoznak akkor megvan az eredmény / meglehet az eredmény / plusz rávilágított arra is , hogy nincs verhetetlen csapat.....

Biztos emlékszel az 1982-es Vb-re ahol a Brazil csapatban olyan játékosok rugták a bört mint - EDER, ZICO , SOCRATES, FALCAO, OSCAR, JUNIOR ,SRGINHO - minden épszeszü szurkoló és szakember szerint az 1982-es VB egyetlen gyöztese lehetett volna..Aztán Jött Paolo Rossi és az Olasz védekezés és annyi a VB álmoknak....

ITT a 2010-es VB-n az elsö körben azért a védekezés is dominált de ott ahol van egy jó szöv. kapitány meg a keret is elég erös mind mentálisan mind fizikálisan és a taktikai repertoárjuk is eléág tág ott azok a csapatok az elsö körben is alkottak már maradandót...Pl a Németek akik szakítottak a hagyományos Német rakkolós focival és elöjöttek egy kicsit más egy kicsit kreatívabb jobb focival...

Én is kiváncsi vagyok az általad említett csapatok vajon hogyan fognak szerepelni, mert egy VB a legjobb 8 között csak úgy az igazi ha ott vannak a

BRAZILOK, OLASZOK, ANGOLOK, SPANYOLOK, NÉMETEK, ARGENTÍNOK meg a maradék két helyre jöhet bárki...

Maradok tisztelettel
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Foci lll Szabadidő, Sport 520 12-10-2014 14:51
Bajnokok Ligája (Foci BL) lll Szabadidő, Sport 44 12-01-2006 20:14
Ki nyeri a 2006-os foci VB-t? Pool Szabadidő, Sport 30 05-14-2006 12:29
Amerikai-Foci Half Szabadidő, Sport 31 04-14-2006 07:51
Angol foci Pool Szabadidő, Sport 6 02-13-2006 13:49


All times are GMT +1. The time now is 11:20.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu